Dejvické divadlo

Kde je ta ryba?

Premiéra: 4.5.2023 | 1:45x
Výprava: Marek Cpin. Hudba: Marek Doubrava. Choreografie: Marek Zelinka. Režie: David Ondříček.
„Když děláš chyby, znamená to, že se o něco snažíš.“
  
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
73 %
náš tip
Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Helena Grégrová, Anežka Kotoučová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Helena Grégrová, Anežka Kotoučová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Helena Grégrová, Anežka Kotoučová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Helena Grégrová, Anežka Kotoučová, Lukáš Dubský
7361000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
10.6.So19:30vyprodáno
13.6.Út19:30zadáno
10.6.So19:30 
vyprodáno
13.6.Út19:30 
zadáno

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
25.5.2023 | 441 hodnocení
+ souhlasím
Muzikálová groteska na prknech Dejvického divadla baví. Baví hudba Marka Doubravy, baví i jednotlivé scénky splétající napřeskáčku dohromady životní peripetie jednoho čerstvého padesátníka tzv. "na pěst". Herecké výkony jsou výrazně a skvěle nadsazené a současně celé obsazení dokonale sehrané. Místy se objevující vážnější tóny a myšlenky, stejně jako dlouho udržované napětí stran jedné z úvodních situací pak této černé grotesce dodávají zajímavější a barvitější vyznění, než pouze a prostě komediální.
Pavel Širmer  70 %
16.5.2023 | 1919 hodnocení
+ souhlasím
Spíše než muzikálem je inscenace nezvyklou hudební komedií. Mnohokrát viděná základní zápletka i dramatická stavba jsou okořeněny černým a mnohdy morbidnějším humorem a především povedenými a ansámblem bravurně zvládnutými písněmi. Významným bonusem je vklad herců, kteří pod vedením režiséra D. Ondříčka pozvedají chatrnější základ. Hlavně díky nim komedie funguje a rozesmává publikum. Repertoár DD má naštěstí jinak vyšší ambice než „pouhé“ pobavení a tento v dobrém slova smyslu divácký titul představuje vhodný doplněk.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
10.5.2023 | 1575 hodnocení
+ souhlasím
Když vám na oslavě vlastní padesátky zaskočí kulička hroznového vína tak nešťastně, že vás přidusí natolik, až vám před očima proběhne celý život, vůbec není k zahození, když se ta zpětná reflexe dostaví muzikálovou formou. :) Kde je ta ryba? Chycena ve vlnách černočerného a místy i značně ujetého humoru na háček efektivní, herecky skvěle uchopené nadsázky v tragikomckém odrazu stinných stránek našich charakterů a života samotného. Já jsem se každopádně divácky vděčně a ráda nechala ulovit spolu s ní.
Anežka Kotoučová  80 %  Tip Anežka Kotoučová
9.5.2023 | 228 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dejvičtí tentokrát zapluli do vod pro ně méně obvyklého žánru autorského muzikálu/černé komedie, a je nutné říct, že se jim to povedlo na výbornou. Kde je ta ryba? je černohumorná groteska se skvělými hudebními čísly. Na hercích je vidět, jak si to moc užívají, vyniká Simona Babčáková, Antonie Formanová i Jaroslav Plesl. Že inscenace vznikala v autorském kolektivu poněkud živelně je poznat na jisté zpřeházenosti a chaotičnosti scén, ale ničemu to nevadí. Navzdory závažnému tématu je inscenace výrazně komediální a oddechová, nikoli však pod úroveň. V DD vznikl další divácký hit.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
8.5.2023 | 1039 hodnocení
+ souhlasím
75%. Svižná muzikálová parodie s velmi specifickým černým humorem, který režisér D.Ondříček prokázal třeba už ve filmu Jedna ruka netleská a který asi nemusí úplně každému sednout. Já jsem se ovšem bavil velmi dobře, zajímavě zaranžovaná jsou i hudební čísla (pěvecky vyniká především A.Fialová). Místo pro Dejvice typického až filmového herectví, se tentokrát divák dočká výrazné nadsázky, kterou ovšem ansámbl bez problémů zvládá - vedle J.Plesla v hlavní roli zaujme hlavně znamenitá S.Babčáková a neokoukaná A.Formanová. Výrazně akcentována je komediální linka, vážnější motivy jsou v inscenaci přítomny spíše v krátkých záblescích.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Adam Zelinka  80 %
17.5.2023 | 104 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
kvalitní humorný muzikál, ve kterém se daří celému souboru Dejvického divadla, především V. Neužilovi
dílo především sází na množství skvělých vtipných hlášek ("Víš, proč od čeho jsou muži? Abychom se nenudily.")
integrace vážnějších scén se ale tolik nepovedla, což je určitě škoda
85%
Jaroslavz  20 %
10.5.2023 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Hodně slaboučké komediální pásmo více či méně humorných scének. Herecky bravurní, zvlášť Plesl, Neužil a Babčáková, ale obsahově plytké, s řadou předvídatelných, infantilních point. DD zjevně ztratilo směr, ideu, o čem hrát.
LavinieCamui  90 %
10.5.2023 | 705 hodnocení
+ souhlasím
Čtvrtá silná premiéra v řadě. Jsem moc ráda, že se Dejvické divadlo po několika slabších sezónách dostalo zase do vrcholné formy.
Gimli35  80 %
10.5.2023 | 194 hodnocení
+ souhlasím
"Tak já si dám ty hleméždě."
Takhle spokojený už jsem z Dejvic nějakou dobu neodcházel. Ondříčkova inscenace se vůbec nebere vážně, což miluji, stejně jako výrazné zapojení živé hudby. Skvělá souhra domácích i hostů - snad jen škoda, že D. Šafařík měl tak málo prostoru.
Každopádně tohle mě moc bavilo.
Onndra  90 %
18.5.2023 | 27 hodnocení
Peetra  80 %
9.5.2023 | 163 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.