Profil uživatele

Rightak

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 5 % (2)
Jiří Koula: 6 % (5)
Jan Pařízek: 9 % (7)
Jiří Landa: 9 % (8)
Helena Grégrová: 10 % (9)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 11.5.2019)
BurnOut aneb Vyhoř! - A studio Rubín: 80 %
Naprosto neortodoxní představení (byl jsem poprvé v Rubínu). Myslím, že se v této inscenaci nenaleznou jen divadelníci, ale takřka všichni lehce nad nebo lehce pod třicítkou. Myslím, že pro řadu starších by to mohlo být představení, které nevydýchají. Budete se smát, budete přemýšlet, budete uvažovat nad tím, zda vy jediní nejste pouze divák.
(zadáno: 29.4.2019)
Fantom opery - Goja Music Hall: 80 %
(zadáno: 29.4.2019)
Výjimečný stav - Divadlo Na Fidlovačce: 70 %
Skvělé výkony Josefa Poláška, který odehrál představení s rukou v gypsu a Jitky Ježkové, jejíž hlas miluji. Povedené a humorné přestavení, které reflektuje i současnou dobu typickou pro dezinformační zprávy. Povedená je i scénografie, která je vskutuku originální.
(zadáno: 29.4.2019)
Srnky - Divadlo Na Fidlovačce: 50 %
Tohle představení není úplně můj šálek čaje. Občas jsem se zasmál, ale ne tolik jako ostatní diváci, kteří se často smáli až hystericky. Humor je místy dost primitivní a herci se místy hodně pitvoří. Myslím, však že pro mnohé diváky to bude skvělá oddechovka, nicméně pro mě šlo o typ představení, kdy už jsem si říkal, kdy bude konec.
(zadáno: 26.4.2019)
Na dotek - Divadlo Na Maninách: 70 %
(zadáno: 26.4.2019)
Kakadu - Dejvické divadlo: 70 %
(zadáno: 26.4.2019)
Už je tady zas! - Divadlo Na Jezerce: 90 %
(zadáno: 26.4.2019)
39 stupňů - Dejvické divadlo: 60 %
(zadáno: 25.4.2019)
Interview - Dejvické divadlo: 80 %
(zadáno: 25.4.2019)
Andělé v Americe - Městská divadla pražská: 80 %
Přestože hra trvá přes 4 hodiny, navštívil jsem předtím i lektorský úvod, což každému doporučuji, aby se lépe ve hře orientoval. Herecké výkony jsou kvalitní až na Martina Donutila jehož výkon byl umělý. Hru táhne Tomáš Havlínek s Viktorem Dvořákem. Ondřej Pavelka předvadí jeho standardní, ale kvalitní výkon. Tato inscenace skutečně není jen o homosexuálech, ale o hromadě dalších témat, jedním z nich je politika, která i díky současnému americkému prezidentovi dostává zajímavý rozměr. Skvělá je i snová linka a pobaví vtípek se sněhem.
(zadáno: 25.4.2019)
Zatmění - Divadlo Na Maninách: 30 %
Myslím, že hra rozhodně zasáhne diváky, kteří mají v rodině někoho s Alzheimerovou chorobou. Osobně se mi inscenace příliš nelíbila, ani ne proto, že by byla depresivní, ale že jsem hercům nevěřil jejich výkony a proto jsem měl problém se do hry ponořit.
(zadáno: 25.4.2019)
Honey - Cirk La Putyka: 70 %
Velice originální počin, jehož jednotlivé části do sebe úplně nezapadají a několikrát jsem prožíval wtf momenty. Nicméně je skvělé sledovat inscenaci i po technické stránce. Šlo pro mě o úplně první setkání s Cirk La Putyka.
(zadáno: 25.4.2019)
Ucpanej systém - Dejvické divadlo: 90 %
Neskutečně sprosté, neskutečně zábavné. Dlouho se mi nestalo, abych se prakticky celé tři hodiny smál. Osobně oceňuji i určitou závěrečnou hořkost, která nutí k zamyšlení.
(zadáno: 25.4.2019)
Saturnin - Divadlo Na Jezerce: 80 %
Trochu jsem se obával, že budu srovnávat se skvělým filmem, ale inscenace se povedla. Výkony všech byly perfektní. Jsem rád, že jazykem si hra zachovává atmosféru první republiky. Zážitek ze hry pravděpodobně bude záležet i na obsazení tety Kateřiny, v našem případě J. Kretschmerová a doktora Vlacha (D. Šváb).