Dejvické divadlo

Dabing Street

Premiéra: 1.12.2012. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Režie: Petr Zelenka.
2:40 | Poslední uvedení: leden 2020.


Hra o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující firmu. Vlastně by to byla téměř komedie, kdyby ovšem nepřišel muž, který všem změní život...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

v anketě portálu i-divadlo.cz:
Martin Myšička - významné umístění v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2013
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
79 %
791021000
Volby

Hodnocení (108)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Iva Bryndová 90 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 273)
Lukáš Holubec 90 %
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 663)
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 28.1.2014, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Petr Zelenka ve své hře řeší nejen téma alkoholismu, ale chytře se trefuje i do dalších neduhů dnešní doby. V první půli je Dabing Street především nevázanou komedií, postupně ale tuhne úsměv na rtech. Škoda jen, že tenhle kus Dejvického divadla není svižnější. Především ve druhé půli by se dalo určitě krátit. Diváci se ale nenudí a to především díky sehranému týmu herců, z nichž mě nejvíce zaujali Martin Myšička a Hynek Čermák.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 30.12.2013, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Dramatik a režisér P. Zelenka si s "dejvičáky" prostě rozumí. Hlavní pozitivum tentokrát ovšem spatřuji v tom, že autor konečně opustil "velké cíle", kterými byly poznamenány jeho předchozí hry Ohrožené druhy a Očištění. Bez zbytečného moralizování a nesmyslného kupení všech možných témat přes sebe, tak sledujeme příběh akcentující problematiku alkoholismu na pozadí právě končící jedné éry dabingu. Hra se také vyznačuje návratem k humoru, pod jehož slupkou je ukryta tvrdá realita. Výborně sehraný tým herců přece jen trochu převyšují M. Myšička, H. Čermák a K. Melíšková. Třetí trefa do černého.
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 21.10.2013, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
Hra nezapře svého autora chytrým humorem, poměrně překvapivými zvraty a zdařile propojenými souvislostmi či závěry trefně charakterizujícími současnost. Druhá polovina má bohužel sestupnou dramatičnost, závěr by si zasloužil výraznější vyznění, ale přesto ani této části nelze upřít smysluplnost autorského záměru. Herci se rolí zhostili skvěle, osobně bych vyzdvihl K. Melíškovou. Petr Zelenka si se souborem Dejvického divadla evidentně rozumí a dosahuje zde lepších výsledků než při spolupráci s jinými divadly.
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% První polovina je "dobře našlápnutá lehce absurdní těžce černá kompaktní komedie". Po návratu z přestávky jako by někdo hru vyměnil a z ničeho nic se na jevišti odehrává "těžce absurdní lehce komediální utahané drama", co do té doby drželo pohromadě a vzájemně se proplétalo, to se náhle rozpadá do izolovaných výjevů, z nichž pro některé dokonce těžko hledat ospravedlnění ve vztahu k celku... Byl to záměr? Pokud ano, tak jsem ho nepobral.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 14.12.2012, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která opravdu dobře pobaví. Spousta povedených a trefných dialogů jak na téma dabingu tak i alkoholismu.I přes relativně delší délku probíhá hra svižně a prakticky nijak nenudí. Velkou zásluhu na tom samozřejmě mají i herci, na jejichž výkony si nelze stěžovat. Výborný hlavně V. Neužil a také M. Myšička, který konečně dostal výraznější roli. Nicméně musím přiznat, že pocit něčeho výjimečného se zde nedostavil. Trochu mi vadilo, že je vše neustále odlehčováno vtipem. Inscenace zůstává spíše na povrchu a nejde více do hloubky. Byť nečekaný a zajímavý konec toto vylepšil.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 70 %
(zadáno: 19.3.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
19.6.2016 Mělník. Lepší průměr. Neurazí, nenadchne.
Gimli35 90 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Zručně a svižně napsaná a zrežírovaná hra se dvěma zajímavě se prolínajícími tématy, tradičně skvělé herecké výkony všech zúčastněných, velice povedená scéna. Zvláštní zmínku zaslouží Krosovy (M. Myšička) halucinace. Jsem velice rád, že jsem předpředposlední uvedení Dabing Streetu ještě stihl.
Rightak 70 %
(zadáno: 17.10.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem po seriálu a byl jsem překvapen, že se to vlastně docela liší, za což jsem byl rád. Řekl bych, že jde o klasickou hořko komediální Zelenkovinu, takže za mě spokojenost.
JirkaS 80 %
(zadáno: 8.10.2018, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která je nejen o dabingu, ale i o chlastu. A paradoxně právě scény o chlastu a s chlastem se mě z osobních důvodů bytostně dotýkaly, kdy Martin Myšička byl naprosto přesný a excelentní ve všech podobách. Ovšem nezaostával zde naprosto nikdo a inscenace samotná perfektně dávkuje humor i vážné scény a přináší rovněž bizarnosti, které v divadle divák běžně neuvidí. Královsky jsem se bavil a zároveň mi bylo smutno. Taková rozpolcenost je u mě v divadle velmi vzácná. Musím rovněž pochválit plně využitou scénu, která je dokonalá. Potenciál tématu byl vytěžen na maximum. /6.10.2018/
Anah 80 %
(zadáno: 27.9.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem ovlivněna televizním seriálem,který se mi zdál více peprnější, takže malinkaté zklamání
Fedorocko 80 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Já Hynka Čermáka můžu vždy a ve všem. Hra,která nemusí sednout každému,ovšem předpokládám,že na takové představení nepřijdou divácí,aniž by věděli co je očekává.Druhá půle opravdu trošku natažená,ale Dejvické je prostě Dejvické.
Denisa H. 80 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Když přede mnou někdo zmíní "Dabing Street", jako první se mi vybaví vynikající M. Myšička. Zprvu veselá a vtipná hra, ale úsměv postupně tuhne na rtech.
Výborně do detailů propracovaná scéna.
Dzaamek 70 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Na můj vkus trochu moc análního humoru.
Ale třeba s matkou byla nádherná.
Andělka 40 %
(zadáno: 13.1.2017, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pro mne veliké zklamání. V první polovině jsem se neuvěřitelně nudila, druhá lepší, ale celkový dojem hodně rozpačitý. Zelenkův humor ani pohled na svět nesdílím...
Mandevillek 90 %
(zadáno: 21.10.2016, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Četl jsem scénář a hra mě nezklamala. Miluju, jak si zelenka pohrává s hranicí mezi fikcí a skutečností. Moc pěkná scéna. Skvělá část s matkou. Malý prostor, kde se setkávají různorodé a zajímavé postavy, aby vedly dialogy, přičemž v jedné polovině scény je slyšet to, co se děje v druhé, ale obráceně to nefunguje. Už jsem si nepamatoval, že zrovna v této hře je absurdní monolog o videokazetách, a příjemně mě to překvapilo. :)
Vratislav Honzálek 70 %
(zadáno: 3.10.2016, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
Volím plán B (=chlast).
První půlka neuvěřitelný drive, druhá kvůli tomu působí docela mdle (být to opačně, tak každý říká, jak to skvěle graduje).
Ve výsledku mě to příšlo jako super podívaná na 159. díl komediální telenovely bez začátku a konce.
Strom-z 40 %
(zadáno: 9.9.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle bylo pro mě - vzhledem k předchozím zkušenostem z DD - hodně slušný zklamání.
J_V 90 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Klíčová slova: Alkohol, Taking a shit, Pichny. Není to představení pro každého, ale udělané je to božsky (nejen po herecké stránce, ale i pokud jde o detailně propracovanou scénu).
Janul. 90 %
(zadáno: 16.5.2016, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné představení. Super výkon - Hynek Čermák :-)
Lucilla 90 %
(zadáno: 11.4.2016, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Tema silne a provedeni velmi presvedcive. M.Mysicka byl neuveritelne uveritelny (a bohuzel ani moc prehnany), H.Cermak take velmi zaujal. Celkove velmi silny divadelni zazitek, obzvlaste druha pulka, ktera je pochmurnejsi a vlastne jen cekate, jak moc spatne to skonci. A musim pochvalit velmi dobre zvolenou hudbu.
Screamingsun 90 %
(zadáno: 24.2.2016, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výborně namíchaný koktejl komedie a tragédie. Na představení jsme šli bez jakékoli průpravy, takže jsme absolutně netušili, co nás čeká, což zážitek ještě umocnilo. Nebudu spojlerovat, jen bych podotknul, že nechápu, čemu se polovina diváků v poslední třetině hry smála - nás spíš mrazilo. Výborně napsané, výborně zahrané - zejména M.Myšička a K.Melíšková.
Michvon 30 %
(zadáno: 24.2.2016, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Obrovské zklamání. Jediné dojmy, které si z představení odnáším, jsou nekonečná nuda a údiv, jak může mít hra tak dobré hodnocení.
Análně-fekální humor na úrovni žáků šesté třídy ZŠ. Nudný příběh bez myšlenky, respektive po hříchu nerozpracovaná psychologie postav. Nulová dramaturgie, statická, nezáživná scéna. Žádný zajímavý režijní nápad. Převzatá hudba. Z herců zaujal Čermák, ten byl skutečně vynikající, a Myšička, až na některé opilecké scény. Herečky příšerné, Neužil nijaký. Úmorná délka. Druhá půle vyloženě nudila. Rozhodně nedoporučuji pro náročnější, přemýšlivé diváky.
Honza1 100 %
(zadáno: 18.1.2016, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý zážitek. Užili jsme si to. Vynikající M.Myšička, ale i H.Čermák a další. Odcházeli jsme nadšeni.
Lusilda 80 %
(zadáno: 20.9.2015, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
po téhle hře se asi nejčastěji skloňuje Myšičkovo jméno, mě ale ještě více oslovila nesmírná uvěřitelnost Neužila a Čermáka. Skvělé představení!
Monulinka 90 %
(zadáno: 22.6.2015, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobře napsaná hra, i když k závěru bych měla menší výhrady. V první půlce větší komedie, než jsem čekala, ve druhé už mnohem vážnější struna, i když někteří diváci si toho asi jaksi nevšimli... Skvělá scéna, hudba, geniální M. Myšička, dál mě zaujali H. Čermák a K. Melíšková. Můžu doporučit!
Eviik 90 %
(zadáno: 22.6.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Komedie o jednom ne příliš úspěšném dabingovém studiu se v druhé půlce změnila v o dost smutnější příběh na téma účinky alkoholu. Celkově je pro mě tato hra však velmi silným divadelním zážitkem. Martin Myšička předvádí naprosto geniální výkon, dále musím vyzdvinout i Hynka Čermáka a Václava Neužila. Líbila se mi i zvolená hudba.
Fr2709 80 %
(zadáno: 29.10.2014, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
To je Dejvické divadlo se vším všudy.
Hanala 100 %
(zadáno: 18.10.2014, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Dávám 150 % - za Hele. A kdyby přišlo i Jů, bylo by to za rovných 200 %.
Jinak je to naprosto skvělá hořká komedie ze života.
Salisbury 70 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
Dabing street bylo zajímavé představení Dejvického divadla se stálou a nezadržitelnou hrozbou alkoholové destrukce. Raději jsem v tento večer vynechal jakékoliv konzumace nápoje obsahujíc špetku nearomatického hydroxylového derivátu uhlovodíku.
Luckaprague 70 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
První část byla lepší, hodně založená na výkonech herců, které jako vždy v DD výtečné. Přestože ztvárnění rozvinutého stádia alkoholismu M Myšičkou bylo velmi realistické, tak mě druhá půlka lehce nebavila..Celkově šlo o velmi příjemně strávený večer!
Kuba_r 90 %
(zadáno: 13.3.2013, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně smutná legrace a dle mého skvělé herecké divadlo. Zvl. Martin Myšička překvapil!
Frankovka 50 %
(zadáno: 3.1.2013, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
Hra o lidech, kteří si nechali ukrást slibně se rozvíjející stát. Hra, která na malé firmě ukazuje naši současnost. Hra, která se nám těžko přijímá, protože nám ukazuje, co všechno si necháme líbit.
Přejde pár let, pár prezidentů a my budeme přesvědčovat naše děti, že s tím nešlo nic dělat...
Ryhop 70 %
(zadáno: 18.12.2012, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Sny, naděje a alkohol; lži, sex a prachy; fekal humor, delirium a láska... Části před a po pauze mi sice přišly trošičku nekonzistentní, ale myslím, že se přítomný Petr Zelenka (a z herců zejména Martin Myšička a Václav Neužil) opravdu nemuseli za nic stydět.
Hanz82 90 %
(zadáno: 1.8.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Opět Dejvice a opět TOP. Je to sice boj se tam dostat, ale když už se to povede, stojí to za to... Nebudu zde jmenovat, protože celý soubor jede jak po másle a představení je od začátku do konce super.
Kokosbaba 80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 107)
Gattino 80 %
(zadáno: 21.4.2020, počet hodnocení: 24)
Pajunkas 90 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
K_kovandova 80 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 48)
Bařena 100 %
(zadáno: 12.2.2020, počet hodnocení: 44)
Addk 100 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 102)
Marťus 90 %
(zadáno: 1.10.2019, počet hodnocení: 83)
Miarono 80 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 20)
Karinaz 90 %
(zadáno: 26.6.2019, počet hodnocení: 18)
Doublefish 100 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 34)
Carevic 70 %
(zadáno: 15.4.2019, počet hodnocení: 21)
Dave 60 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 112)
Otschi 100 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 35)
Kosan 40 %
(zadáno: 15.12.2018, počet hodnocení: 187)
Dajcik 30 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 197)
Le Petit Prince 70 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 46)
Zupri 80 %
(zadáno: 31.8.2018, počet hodnocení: 97)
Michalmusek 100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Tylda 90 %
(zadáno: 31.5.2018, počet hodnocení: 49)
Lenkad 80 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 61)
Freebird 70 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 50)
Marie Vodková 80 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 16)
Capinka 80 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 71)
Bartys 90 %
(zadáno: 22.9.2017, počet hodnocení: 53)
Michalsky 70 %
(zadáno: 20.9.2017, počet hodnocení: 12)
Borboleta 90 %
(zadáno: 25.5.2017, počet hodnocení: 16)
Tereza.beranova15 70 %
(zadáno: 26.4.2017, počet hodnocení: 29)
PavelK 90 %
(zadáno: 25.4.2017, počet hodnocení: 197)
Bílek 90 %
(zadáno: 29.3.2017, počet hodnocení: 40)
Golftom 50 %
(zadáno: 27.3.2017, počet hodnocení: 45)
Cujo 70 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 72)
Quincampoix 90 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 55)
Renée 80 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 96)
Justina 70 %
(zadáno: 24.2.2017, počet hodnocení: 77)
Zoe.x 70 %
(zadáno: 11.9.2016, počet hodnocení: 25)
Markéta BP 80 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
Panapollon 90 %
(zadáno: 11.4.2016, počet hodnocení: 51)
Robis 70 %
(zadáno: 10.4.2016, počet hodnocení: 16)
JitkaJak 100 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 51)
Amaldea 100 %
(zadáno: 29.2.2016, počet hodnocení: 37)
Magieee 70 %
(zadáno: 21.2.2016, počet hodnocení: 29)
Alunalune 80 %
(zadáno: 15.2.2016, počet hodnocení: 28)
Fingee 60 %
(zadáno: 1.2.2016, počet hodnocení: 46)
Mraki 80 %
(zadáno: 31.12.2015, počet hodnocení: 106)
Milwa 70 %
(zadáno: 13.11.2015, počet hodnocení: 46)
Ttheofil 80 %
(zadáno: 6.11.2015, počet hodnocení: 9)
Vendula_Z 70 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Fekete 70 %
(zadáno: 21.9.2015, počet hodnocení: 50)
Bernardblack 90 %
(zadáno: 14.9.2015, počet hodnocení: 277)
Lumca 70 %
(zadáno: 29.8.2015, počet hodnocení: 326)
Petullkaaa 100 %
(zadáno: 23.6.2015, počet hodnocení: 43)
Kaklapak 90 %
(zadáno: 26.5.2015, počet hodnocení: 73)
Mjetelova 70 %
(zadáno: 18.5.2015, počet hodnocení: 38)
Stan 90 %
(zadáno: 22.4.2015, počet hodnocení: 46)
IgnaciusR 80 %
(zadáno: 20.2.2015, počet hodnocení: 33)
Anex 80 %
(zadáno: 19.2.2015, počet hodnocení: 111)
Kraval 70 %
(zadáno: 17.11.2014, počet hodnocení: 40)
Klaram 80 %
(zadáno: 8.11.2014, počet hodnocení: 82)
Papirek32 90 %
(zadáno: 20.10.2014, počet hodnocení: 149)
Skubalova 80 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 68)
Filipkonecny 80 %
(zadáno: 28.6.2014, počet hodnocení: 14)
Heeder 90 %
(zadáno: 12.6.2014, počet hodnocení: 36)
Marcela 70 %
(zadáno: 2.6.2014, počet hodnocení: 407)
Vedee 80 %
(zadáno: 28.3.2014, počet hodnocení: 112)
Watchandgo 60 %
(zadáno: 17.1.2014, počet hodnocení: 28)
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 3.11.2013, počet hodnocení: 147)
Tuxedo 70 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 54)
Chamyl 80 %
(zadáno: 14.10.2013, počet hodnocení: 22)
LavinieCamui 100 %
(zadáno: 12.10.2013, počet hodnocení: 310)
Peetra 80 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 153)
Masoumeh 80 %
(zadáno: 5.2.2013, počet hodnocení: 10)
TomaZZ 70 %
(zadáno: 26.11.2017, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.