Profil uživatele

Mjetelova

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 17 % (27)
Lukáš Holubec: 18 % (9)
Helena Grégrová: 19 % (30)
Jan Pařízek: 19 % (17)
Anežka Kotoučová: 20 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 22.1.2023)
Úžasný Dan Krejčík ve velmi zajímavé hře, která se odehrává ještě v zajímavějším prostředí bytového divadla. Zapojení diváků někomu bylo příjemné, někomu méně, ale všichni to zvládli bez nepříjemných pocitů. Nejraději bych zůstala a přečetla všechny papíry s úžasnými věcmi.
(zadáno: 21.6.2022)
Dokonalý výkon Hany Holišové, pěvecky i herecky neskutečný zážitek. Výborná živá kapela. V představení není hluché místo nebo slabšího článku.
(zadáno: 8.5.2022)
Perfektní představení. Jak je zvykem v ČK přejde od komedie k zamyšlení a to pomocí dokonalých výkonů všech herců. Velmi mě bavilo zapojení promítaných scén do hry, byl to nevšední zážitek.
(zadáno: 24.4.2022)
Poprvé jsem byla v divadle Ungelt, které svým malým prostorem vtahuje diváka do děje víc než jiná divadla mohou nabídnout. Silné herecké výkony Jiřího Langmajera a Tatiany Dykové mě nenechaly odejít z divadla s lehkým zážitkem na který během cesty domů zapomenu. Myslím, že ještě pár dní budu vstřebávat dojmy z tohoto představení. Nikdy jsem z divadla neodcházela nalomená k pláči, dnes se mě představení nějak více dotklo. Téma nikterak originální, ale podané tak, že jsem doopravdy prožívala emoce každé z postav a chápala jejich perspektivu.
(zadáno: 23.4.2022)
Skvělé výkony Dana Krejčíka a Jitky Schneiderové! Hltala jsem každou jejich scénu včetně děkovačky. Zajímavá hudba a kulisy. Výborně sehraný známý příběh, byla jsem nadšená.
(zadáno: 13.4.2022)
Velmi intenzivní představení s úžasnými výkony všech herců, nikdo nezaostával. Opravdu hodně vulgarismů, ale v rámci děje nutných. Ač nemáme rádi přestávky, tentokrát jsme drobné "vydýchání" uvítali, hra je velmi náročná na pozornost, stále se něco děje. Herci se poměrně dost odbourávali, ke konci už to bylo i rušivé. Nevím do jaké míry je představení improvizované, podle reakcí herců to vypadalo na velkou část. Doporučuji, takhle jsme neřvali smíchy v divadle ještě nikdy.
(zadáno: 4.4.2022)
Začátek představení je velmi komediálně laděn, vtípek za vtípkem. Postupně atmosféra houstne až se dostane do dramatu. Perfektní výkon Vojty Kotka i ostatních herců. Obdivuji je, jak se orientovali v dvojrolích. Zapojení publika nenásilné, ale intenzivní. Následná diskuse s tvůrci byla skvělou tečkou za skvělým představením.
(zadáno: 3.4.2022)
2.4. bylo uvedeno nové upravené nastudování. Hra vlastně neproběhla - žádný příběh, pouze pár vybraných písní v podání pana Suchého, paní Molavcové a orchestru. Z Klarinetů nezazněly všechny ikonické písně, to bylo trochu zklamání. Většinu večera naplnily vzpomínky pana Suchého na předchozí uvedení Klarinetů. Bylo to velmi zajímavé, ale ocenili bychom hru v klasické verzi, tedy s příběhem a ne jen pásmo písní se vstupy pana Suchého. Trochu nám vadí tendence divadla osekat hry a nahradit je takovouto přehlídkou písní (viz podobně zpracované představení Tulipán vadne místo Nižního Novgorodu)
(zadáno: 27.3.2022)
Velmi vtipná konverzační komedie. Plynula tak rychle, že bychom ji zvládli i bez přestávky. Podruhé asi není potřeba vidět, ale moc jsme si odpoledne užili. Paní Morávková má mou poklonu jak skvěle hraje a především úžasně artikuluje, na styl projevu pana Čenského (mluví dost rychle) jsme si museli chvíli zvykat, ale předvedl také skvělý výkon.
(zadáno: 13.7.2021)
Smutné představení. Velmi zajímavě zakomponovaný videomapping. Pro neznalé Wericha jsou narážky a útržky příliš kusé, pro Werichology krásné shrnutí a náhled na jeho život. Člověk odchází smutný, ale zamyšlený.
(zadáno: 15.9.2020)
Po zhlédnutí úžasného filmu jsem se bála srovnávání a trochu jsem počítala, že budu zklamaná, protože herecké výkony z filmu byly tak obrovsky skvělé, že jsem nečekala nic velkého, jen jsem stála o porovnání s předlohou. A ono se stalo to, že jsem i přes otravnou roušku byla naprosto okouzlena skvělou hrou i jejími představiteli. Skvělé výkony, úžasná atmosféra, perfektní umístění inscenace do prostoru. Herci mě naprosto nadchli. Obdivuji jejich hlasový fond schopný utáhnout i diváky, ke kterým sedí zády. Film je skvělý, hra úžasná. Doporučuji!
(zadáno: 2.2.2020)
Pro mě neznámý Lukáš Janota mě překvapil, jak se 100% vyrovná výkonům Vojty Dyka. Až mi ho bylo líto, že na všech propagačních materiálech je Dyk, takže potom u vchodu u aktuálního fermanu slyšíte samé "no dneska není Vojta, achjo...","to je pech to obsazení"... Lukáš mě přesvědčil, že i bez Dyka to jde (samozřejmě že jsme doufali, že vychytáme Vojtu, ale nakonec mi vůbec nechyběl), Lukáš je PAN zpěvák a jako muzikantku si mě absolutně získal. Úžasné výkony company!! Krásné kostýmy, perfektní scéna. Chvílemi jsem nestíhala vnímat co vše se na scéně děje. Precizní výkony orchestru.
(zadáno: 13.10.2019)
Jan Cina je výborný zpěvák a herec, děti ho milovaly. Výstupy Jana Krause, ač ho mám velice ráda, mi připadaly jako kratičké Show Jana Krause. Scéna byla zajímavě vyřešená promítáním "kulis" na plátna, což umožnilo rychlé střídání scén, zmíněná rychlost mi ale někdy až vadila. Na můj vkus bylo v představení až příliš politických narážek (Mluvčáček, ruská politika, kampaň v médiích...). Na pohádku opravdu příliš násilné, v původním filmu se s tím pracovalo jemněji. Mobily a selfíčka na scéně se dětem líbí, mně by nechyběly. Co kvituji, že všechny děti dostaly cca 20cm podsedák, aby lépe viděly.
(zadáno: 26.6.2018)
Úžasný výkon paní Janžurové. Krásně vystavené dílo, moc mne zaujalo využití obrazů. Třešničkou na dortu byla hudba a konkrétně píseň Free as a bird, která mi vhání pokaždé slzy do očí (píseň J. Lennona natočená až po jeho smrti členy Beatles). Jednoduché kulisy dávaly prostor náročným konverzačním výměnám s jednotlivými premiéry. Nástup pana Postráneckého v roli W. Churchilla mi předpověděl, že tento večer se na hodinky dívat nebudu. Všem doporučuji, Stavovské divadlo jako nádherný prostor skvěle podtrhuje tuto hru.
(zadáno: 9.12.2017)
Výborné představení s diváckým vstupem a neskutečně sugestivními výkony herců. Část diváků sedí přímo na pódiu jako porota u soudu, my byli však radši v klasickém hledišti - herci přeci jen více hráli do hlediště, než se otáčeli. Na konci představení každý divák dostane hlasovací krabičku a po sečtení hlasů soudce přečte rozsudek. I uvaděči byli stylizováni do rolí justiční stráže, prostě představení dotažené až do posledního detailu. Většinu herců jsem neznala, ale zaujali mě a budu si je pamatovat. Kritizovaný výkon pana Kašmarčíka mi vůbec nevadil, naopak se mi líbil.
(zadáno: 14.7.2017)
Okolo nás se diváci výtečně bavili, my ale po chvíli trapných vtipů a prvoplánového humoru radši odešli. Paní Holubovou mám ráda, ale v této hře mi její výkon připadal jako výškrab zbytků důstojnosti. Nikomu zalíbení v této hře však neberu, Studio Dva mě už poněkolikáté zklamalo svým humorem, hold není pro mě.
(zadáno: 22.5.2017)
Skvělé představení plné úžasné hudby a výborných výkonů hereckých i pěveckých. V publiku jsem byla (troufnu si říct bohužel) výrazně nejmladší, proto určitě půjdu znovu a donutím i své vrstevníky, aby omladili sál, protože toto by měl vidět každý, i když je z těch mladších ročníků :)
(zadáno: 30.12.2016)
Skvělé!!! Knižní předloha je mou nejoblíbenější knihou a toto představení po dnešku nejoblíbenější inscenací. Skvělé herecké výkony, výborné zpracování. Oceňuji využití audiovizuálních prostředků k posílení děje a herce, kteří bravurně ovládli text. Děkuji a doporučuji!
(zadáno: 25.12.2015)
Neskutečný zážitek. Úžasné výkony, nádherné kostýmy a efekt lustru. Doteď mi stačí slyšet pár tónů z Fantoma opery a mám v sobě to samé ohromení, jako když jsem seděla na představení.
(zadáno: 12.11.2015)
Kdybych u představení ležela doma na gauči s pytlíkem brambůrek, tak ho ze setrvačnosti dokoukám. Do divadla jsem se ale přišla bavit, což se nestalo a tak jsem o přestávce po 2 povídkách odešla. Ne naštvaně. Jen už mě to hrozně nebavilo a neviděla jsem důvod čekat vždy 20 minut na vtip, který mě opravdu pobaví a mezitím trpět plytké a očekávatelné hlášky. Ale lidi okolo se smáli, takže to prostě zkuste a uvidíte, do které skupiny budete patřit...
(zadáno: 12.10.2015)
(zadáno: 1.10.2015)
Utekla jsem z divadla, něco otřesného. Na Kaisera a Lábuse už nikdy! Trapné až se mi kroutily prsty. Inscenace - odpad!, výkony - odpad! Modlila jsem se za přestávku, po zvracení pana Lábuse na jevišti jsem již nemohla déle setrvat. Něco tak hrůzně absurdního jsem nečekala. A to jsem naštěstí polovině vět hercům nerozuměla, Bůhví kolika trapnostem jsem se tímto vyhnula.
1 2  >