Komorní divadlo Kalich

Na útěku

Premiéra: 13.10.2021 | 1:40x
Překlad: Alexander Jerie. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Jakub Nvota.
Road movie dvou zcela rozdílných žen, které by si za normálních okolností asi neměly ani co říct, ale společný útěk od zažitých stereotypů spojí jejich cesty dohromady. Na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a jejího útěku si pravděpodobně nevšimne ani manžel. A o generaci starší Claude, která v rozšafném župánku s lehkostí gengstrů utíká z domova důchodců a žene se za životem plným dobrodružství a milostných románků, které ještě nutně musí prožít. Není nic, co by tyto ženy spojovalo. Z původního hašteření o první zastavené auto se postupně zrodí nápad na společný útěk...
Komorní divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
80 %
8061000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
18.8.Čt19:00Divadlo Kalich | Prima Hvězdné létovstupenky
24.9.So19:00vstupenky
8.10.So19:00vstupenky
19.10.St19:00vstupenky
18.8.Čt19:00 vstupenky
Divadlo Kalich | Prima Hvězdné léto
24.9.So19:00 vstupenky
8.10.So19:00 vstupenky
19.10.St19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 31.12.2021, počet hodnocení: 353)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% - Velmi milá a sympatická komedie, kterou táhnou herecké výkony Terezy Kostkové a Carmen Mayerové.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 8.12.2021, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
85 %. Stominutový "kurz" na téma spousty životních nezbytností. Jak ve třistahvězdičkovém hotelu rozdělat oheň z navlhlého klestí? Jak se nejlépe odvděčit farmáři, který vás ztracené v noci nenechá lesu a tmě napospas? Jak královsky poobědvat na hrobu dávné kamarádky, aniž by to působilo jako svatokrádež? A především pak, jak být druhému přítelem a skutečnou oporou? Bodů je na programu ještě mnohem víc, ale nebudu už dál ani naznačovat. Jen dodám, že obě šarmantní "lektorky" rozhodně znají recept, jak diváka příběhem rozesmát, nenásilně ponouknout k zamyšlení i příjemně dojmout.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valentina Šimková  50 %
(zadáno: 1.7.2022, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Poprvé jsem hru viděla s neskutečnou Janou Štěpánkovou a Zlatou Adamovskou. Bylo úžasné. Když jsem si přečetla, že toto představení bude hrát Carmen Mayerová a Tereza Kostková, neváhala jsem a koupila si lístky. Předtavení mě celkem zklamalo. Už ze začátku mě vytáčelo herecké přehrávání Terezy Kostkové, které se během představení zmenšovalo, ovšem na konci se ještě zdvojnásobilo. Carmen Mayerová je skvěla herečka, ovšem tato role ji nesedla. Líbila se mi scéna, kostýmy už o něco méně. Poslední scéna veliké zklamání, hlavně poznámky na očkování, OStrava atd. To se do této hry vůbec nehodí. Nechápu, že se toto představení tak moc všem líbí.
Oroszy  70 %
(zadáno: 3.4.2022, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Komediální drama? Sám nevím. Příběh hraničící s klišé - dvě ženy různých generací se náhodně potkají na vrchole svých osobních krizí. Z neznámých se stávají známé a nakonec i společnice "Na útěku". Prostor pro herectví matky s dcerou jsem bral jako inspiraci, jako koření na které jsem čekal. Tereza přehrávala, silnější okamžiky hrála nevrstevnatě, motivům její Margot jsem porozuměl málo, projev Carmen byl sytější, její Claude byla srozumitelnější, propracovaná. Dámy ladily více v komických dialozích, kde byla hra i divácky úspěšnější. Děkuji za možnost chvíli být u "Kostků".
Barka  80 %
(zadáno: 9.11.2021, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Na útěku je krásná hra, která je opravdu výjimečnou příležitostí pro dvě herečky. A pokud jsou herečky ve skutečnosti matka s dcerou, funguje to ještě lépe. Souhra C. Mayerové a T. Kostkové je dojemná a dává inscenaci další rozměr. Jediné, co musím vytknout, je přehrávání T. Kostkové v začátku inscenace, tam by to chtělo trošku ubrat.
Radka_r  100 %
(zadáno: 14.10.2021, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Obě dámy jsou báječné. Hra má super tempo, nabízí hodně smíchu i dojetí. Tohle se skutečně povedlo. Proto neváhejte a jděte.
RaB  100 %
(zadáno: 12.10.2021, počet hodnocení: 232)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Herecký koncert Carmen Mayerové a Terezy Kostkové.
Vtipné momenty střídají vážné (filozofické), naprostá vyváženost, hra má spád, myšlenku a je fantasticky zahraná.
Resza_g  80 %
(zadáno: 25.4.2022, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.