Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
72 %
72401000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Michal Novák 70 %
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.9.19:00Divadlo Kalichvstupenky
28.9.So14:30Divadlo Kalichvstupenky
29.11.19:00Divadlo Kalichvstupenky
30.11.So14:30Divadlo Kalichvstupenky
31.1.19:00Divadlo Kalichvstupenky
27.9.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
28.9.So14:30 vstupenky
Divadlo Kalich
29.11.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
30.11.So14:30 vstupenky
Divadlo Kalich
31.1.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich

Volby

Hodnocení (43)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
21.3.2022 | 1148 hodnocení
+ souhlasím
65%. Muzikál nabízí řadu osvědčených hitů, slušných pěveckých výkonů a povedené choreografie, trochu ovšem trpí zdlouhavostí a některými neobratnostmi libreta. Některé písně (Sestrička z Kramárov, Zanedbaný sex) jsou na hlavní dějovou linku našroubovány dost neobratně. Samotný příběh je ale celkem zajímavý, jen škoda, že je to celé roztaženo na více než tříhodinovou délku. Z herců zaujala celá ústřední trojice Tomeš, Löbl, Tomešová, přičemž hlavně Tomáš Löbl byl hlasově opravdu excelentní. V komické rovině pobaví hlavně dvojice J. Tenkrát - M. Procházková. (více v článku na blogu)
Michal Novák  70 %
14.10.2019 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Tomeš, Polyáková, Kříž, Procházková, Tenkrát, Pleskot, Hořejš… Muzikálová událost sezony se koná i nekoná. Interpretační výkony jsou někde mezi špičkou tuzemské muzikálové produkce a vesmírem a je tady rozuměno emocionální náladě, nebo i lehké komičnosti elánovských písní. Libreto, které je moderní transkripcí Monte Christa, prokombinuje kdeco bez dramaturgického vhledu a korekcí. Proč tolik zbytečné vaty a hlavně doslovnosti? Výsledkem je neúměrná stopáž a nemyslím, že přelévání nálad odpoví na otázku, čím tento jukebox muzikál, kromě pocty skupině Elán, chce být. Balanc mezi patosem a rozverností je ošemetná disciplína.
Jan Pařízek  60 %
8.9.2019 | 910 hodnocení
+ souhlasím
Z mého pohledu až příliš nevyvážené a natahované. Většina hromadných písní mi přišla silně průměrných, často i několik za sebou, hlavně na začátcích obou polovin. Samotný děj je sice lehce vykradený námět z Monte Christa či Ducha, ale to je na něm ještě to nejlepší. Samotné závěrečné činoherní rozuzlení se pak zbytečně táhne. Nicméně najde se i řada pozitivních dojmů. Krom titulní písně, je to třeba i povedená Tanečnice z Lúčnice. Též výborný výkon M. Křížové a R. Tomeše. Jejich pěvecké pasáže a společné duety patří rozhodně k tomu nejlepšímu. Celkově ale pokud nejste zarytý fanda Elánu, jsou to vcelku dlouhé 3 hodiny.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ledu  70 %
10.4.2024 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Pokud jste fanoušci skupiny Elán, bude se vám muzikál určitě líbit. Příběh je celkem zajímavý, zazní v něm osvědčené hity, povedené jsou i pěvecké výkony a choreografie. Jen stopáž by mohla být, podle mě, o něco kratší.
Mikes  40 %
7.12.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
2.12.23 zklamani. Zacatek super, pak zdlouhave, ukricene, nudne, dlooooouhe. Lukas R.Tomes me nezaujal, na pisne Elanu se vubec nehodi. Ostatni chlapi dobre, chybel ale nekdo s hlasem mladeho Jozo Raze. Tereza M.Polyakova super, Godzilla M.Prochazkova dobre. Fero R.Pekarek a Caba M.Pleskot super, Adam T.Löbl taky. Company se predvedla na zacatku, pak asi tak 2 hodiny nic. Nektere pisne skvele, jine nic moc a mezi tim strasne moc nudy. Zkratit ze strasnych 3+ hodin na maximalne 2. Pokud radi sledujete vezne a libi se vam R.Tomes, tak na to jdete, ale Elanu je tam velmi malo.
Guildenstern  60 %
12.11.2022 | 449 hodnocení
+ souhlasím
Ján Ďurovčík je podle mého názoru velmi zručný režisér a choreograf, dokáže rozpohybovat dění na jevišti, má cit pro komiku, timing situací, dokáže vytáhnout z interpretů to nejlepší. Co ale naplat, momenty "WOW" střídají momenty "WTF" kvůli libretu, pod kterým je spolupodepsán. Doslovné, užvaněné, oslími můstky poslepované scény; zejména "činoherní" závěr přímo zoufale volá po předělání a některé zbytečné písně po vyškrtnutí. Charaktery postav se mění mávnutím kouzelného proutku, jak je zrovna potřeba. Obsazení Fric, Löbl, Polyáková, Procházková, Pekárek se jeví jako ideální a všichni potí krev, co ale naplat, když základ je na vodě...
Majakmp3  80 %
2.4.2022 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Máte rádi písničky skupiny Elán? Nevadí Vám, když v příběhu poznáte do moderních reálií přepracovaného Hraběte Monte Cristo od Alexandrea Dumase staršího? Pak je Voda (a krev) nad vodou představení právě pro Vás! Skvělý zpěv s fenomenálními duety, kde bych vyzdvihl výkony Jana Kříže v roli Adama a Mariannu Polyákovou, jako Terezu. Zajímavé kulisy i choreografie a neotřelé nápady např. u některých scén ve vězení.
Parádní zážitek příjemně strávený večer.
(Shlédnuto 25.02.2022 v Kalichu.)
Rejpalka  50 %
19.3.2022 | 212 hodnocení
+ souhlasím
Když přežijete extrémně rozvleklý začátek, tak se jedná o celkem fajn představení. Je to takový klasický muzikál z Kalichu, ti samí herci, němí tanečníci, šílená scéna, okopírovaný příběh...výrazně zaujala Mariana Polyaková jak v pěvecké, tak herecké poloze. Löbl a Fric na svém standardu, tradičně skvělý byl Jan Tenkrát.
Janinka123  80 %
26.2.2022 | 163 hodnocení
+ souhlasím
Začátek muzikálu mi nepřišel úplně dobrý, písně tam byly tak na sílu a bylo to takové moc uvolněné. Vůbec jsem neočekávala, kam se to potom bude vyvíjet a že to bude takové drama, které předčí má očekávání. Druhá půlka mě úplně odzbrojila. Musím hlavně vyzdvihnout výkon Marianny Polyákové a Jana Kříže.
Divadelnik  100 %
30.12.2021 | 146 hodnocení
+ souhlasím
Viděno 3.12.21 - líbilo, doporučuji.
Hannah21  70 %
8.9.2021 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé herecko-pěvecké obsazení (jak je u Kalichu zvykem), výborné choreografie, nasazení všech účinkujících je stoprocentní. Příbeh ale výrazně pokulhává, a to ještě více než u Osmého světadílu.
Antonio  100 %
29.9.2020 | 124 hodnocení
+ souhlasím
28.9. v 19h Roman Tomeš , Tomáš Lobl , Marianna Polyáková , všichni super tanečníci herci šla s vás energie byly jste božíí děkuji za kulturní orgie .....Kalich nikdy nezklame díky.
Milovník divadla  100 %
26.6.2020 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Tomeš, Křížová, Kříž, Tenkrát - NAPROSTO SKVĚLÍ! Moc pěkně zpracovaný muzikál, super příběh, famózní herecké i pěvecké výkony. Rozhodně jsem nebyla naposled. Za mě jeden z nejlepších muzikálů!!
RaB  60 %
3.2.2020 | 377 hodnocení
+ souhlasím
Děj a zápletky za které by se nemusela stydět dobrá brazilská telenovela. Bohužel zbytečně moc dlouhé, děj na sebe plynule nenavazuje - spíš je to vždy snaha o výplň mezi další písničkou bez jakékoliv promyšlenosti - jedno z nejhorších libret vůbec.
Edit po shlédnutí všech alternací - fantastická M. Polyáková a zejména J. Tenkrát, dobrá je i Marie Křížová a T. Lobl.
Bohužel ani R. Tomeš ani J. Kříž se nedokáží krotit a na své role herecky nestačí (pěvecky výborní), což platí i o R. Pekárkovi, který neskutečně přehrává. Tomešová nestačí pěvecky ani herecky. Hodně zde tak záleží na alternaci.
Henry  90 %
1.1.2020 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Osmý světadíl skončil, přišla Voda. Rovnocenná, ne-li ještě o chlup lepší podívaná. Příběh slušný, zajímavé kostýmy a scéna, velice povedená choreografie i aranžmá písní, a místy až uchvacující pěvecké výkony dělají z muzikálu kousek, který s chutí shlédnu opakovaně. Opravdu vysokou kvalitu nabízí dvojice Tomeš/Kříž (například jejich duet "Dve a dve" je excelentní záležitostí!), za povšimnutí stojí i skvělí Polyáková/Křížová či Pekárek. Ale ani při dalších alternacích se člověk nesplete, vše podtrhuje mladá taneční company.
Fíla  70 %
1.12.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Libreto velmi slabé, ale vše dohání skvělé obsazení, které před sebou valí obrovský příval energie a emocí.
Fedorocko  60 %
25.11.2019 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Mírné zklamání.Těšil jsem se,ale musím konstatovat,že dějová linka v první půli hodně slabá, v druhé půli až poslední hodina byla zajímavější. Mnoho oslích můstků,které spojovaly jednotlivé písně.
Písničky byly skvěle zazpívány a mile mě překvapil svým hereckým i pěveckým výkonem Zbyněk Fric.
Honza Kříž tradičně rovněž skvělý.
Délka představení zbytečně dlouhá.
Celkově za mě : trhák roku se nekoná. 64,9 %
Valmez  100 %
3.11.2019 | 520 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá hudba, choreografie.
Martin21  90 %
2.11.2019 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Děj relativně dobrý, podle mně realističtější než u Světadílu. Choreografie díky J. Ďurovčíkovi opět super. Pokulhává zde ale company, což není v Kalichu zvykem. To ale zastiňují pěvecky geniální Roman Tomeš, Marie Křížová nebo Tomáš Löbl. Z činoherní role zde vyniká naprosto bezchybná Marika Procházková, nutno zmínit, že i hezky zpívá....Konečně zas fajn muzikál v Kalichu. (85%)
Respondent  70 %
18.10.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Slabé libreto s implantací Monte Christa místy dost skřípe. Abnormálně dlouhé stopáži by prospělo zkrácení. Na vysoké úrovni jsou nové náročné aranže elánovských písní i novinka Vinný, nevinný. Roman Tomeš jako Lukáš podává stoprocentní výkon, zpívá s přirozenou lehkostí. Zbyněk Fric hraje s maximálním nasazením, v písních balancuje na hraně hlasových možností. Všechny Terezy předvedly vyrovnané kvalitní pěvecké výkony, herecky vede Marie Křížová. Výborní Jan Kříž i Tomáš Löbl jsou rovnocennou alternací. Skvělí představitelé vedlejších rolí, taneční company nedosahuje úrovně z OS.
CouldWeStartAgainPlease  40 %
15.10.2019 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Základní slabinou je velmi špatné libreto. Naopak silou je energie všech zpěváků. Dle mého názoru by bylo mnohem lepší udělat koncert u hitů Elánu, který by dopadl na výbornou. Ne písničky doslovně šroubovat na doslovný, slabý scénář, který je v první půli zcela o ničem a ve druhé se snaží marně dohnat to, co v první zameškal. Přesto výborné výkony Honzy Kříže a jeho ženy Marušky a Romana Tomeše, který příjemně překvapil.
Osgood  70 %
13.10.2019 | 78 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Po Krysařovi a zejména Vlasech mírné zklamání, nicméně nejen pro fanoušky Elánu se stále jedná o nadprůměrný počin na pražské muzikálové scéně. Za nasazení, zpěv a tanec všech zúčastněných přidávám bych mohl i pár procent přidat:-) (více v článku na blogu)
honzy  40 %
13.10.2019 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál VODA (A KREV)NAD VODOU je druhým dílem s hudbou Elánu.Hlavním mínusem je nudné libreto,posunuté nefunkčně do dnešní doby.Hrabě Monte Christo v současnosti zkrátka nefunguje.Děj se vleče i kvůli neúnosné stopáži 3,5hod.Pochválit lze jen R.Pekárka,T.Löbl i Z.Fric zbytečně tlačí na pilu a náročnější party nevyzpívají.Nejednotný výkon podává i company,především v taneční složce.Zajímavá je scéna i kostýmy.Hudební playback je velmi hlasitý a zpěváci mají problém ho přezpívat.Nutno říci,že bohužel druhý počin Vody... nedosahuje kvalit Osmého světadílu,který je vyváženější.Psáno z repr.12.10.
DivadelniFan  90 %
12.10.2019 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Na můj vkus trochu dlouhé, ale rozhodně jsem se nenudil! Muzikál je skvělým nástupcem úspěšného Osmého světadílu. Z herců jde nepopsatelná energie. Moc se mi líbili Zbyněk Fric, Richard Pekárek a Marianna Polyáková. Příběh moc hezky zpracovaný, choreografie skvělé. Nebyl zde slabý článek. Hodnotím vysoko hlavně kvůli náboji všech účinkujících. Zvedli mě ze sedačky.
Další reprízy opět bomba! Představení vládla Marie Křížová, zamiloval jsem se do Mariky Procházkové a Tomeš s Tenkrátem standardně skvělí. Z další návštěvy vyzdvihnu určitě Nikolu Ciprovou, Jana Mikulu a Valentýna Pokorného.
HodnaTeta  90 %
4.10.2019 | 182 hodnocení
+ souhlasím
Představení stojí na fenomenálních výkonech hlavních představitelů, zejména Tomeš, Löbl, Křížová či Polyáková podávají dechberoucí výkony. Skvěle upravené hity Elánů, zajímavá scéna. Zbytečné oslí můstky jsou detailem. Kalichu se opět podařilo připravit poctivé muzikálové divadlo. Jediné negativum - nevyrovnané výkony taneční výkony. Doporučuji.
Karolína Adámková  100 %
20.9.2019 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Povedený muzikál. Moc krásná a efektní scéna.
Žíža  90 %
12.9.2019 | 71 hodnocení
+ souhlasím
po shlédnutí premiéry a druhé reprízy se dostavila plná spokojenost. I po Osmáči bylo stále z čeho vybírat, takže muzika super. Výborné výkony Honzy a Romana, jako vždy bezvadný Honza Tenkrát coby Fero. Skvěle ulítlá scéna s "bompárkami" - Radim Flender si zaslouží pochvalu :-). Překvápko pro nás pak byla Marika Procházková - její Godzila byla excelentní. Každopádně si pochvalu zaslouží i Michal Pleskot - Čaba byl bezkonkurenční! Zatím nám ještě chybí shlédnout Marušku, Míšu a Zbyňka, na které se těšíme - Zvláště Maruška Křížová se svým hlasem bude asi velmi zajímavá - no určitě ještě uvidíme.
Muzidrál  80 %
10.9.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Příběh hraběte Monte Christa v současnosti. Za mě v pořádku i pres par zdlouhavých pasáží. Výkony opet nadstandardní. Tomeš a Křížová zpivali jako bohové. Löbl v nové poloze. Fajn, je z něj chlap. Tenkrát opět jako blbounek, ale s krásným příběhem a prerodem. Výborná Godzila Ciprova. Company v panske casti skvěle slape. Scéna dam s vibratorem by se dala ozelet. Výborná Tanecnice z Lucnice. Pecka.
Domi.Mac  50 %
9.9.2019 | 88 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Na půl cesty. Scénograficky výtečné, light design skvělý, company funkční. Libreto? K pláči. Příběh alá Monte Christo nabízí otázku, proč si vlastně producenti nekoupí původní Svobodův muzikál. Pěvecky velmi dobré, až na neustále podladěnou a přehrávající Tomešovou. Pánové v hlavních rolích výteční. Škoda libreta...50%
MartinB  40 %
9.9.2019 | 127 hodnocení
+ souhlasím
45 % Krásné kostýmy R. Šolce a efektivní scéna M. Černého doplňují nepříliš nápaditý scénář a režii J. Ďurovčíka. Inspirace Monte Cristem je u stěžejní trojice více než nápadná a několikrát zmíněná, děj se vleče a v nejednom momentu stagnuje na místě. Poměrně časté zatmívačky, zbytečně krkolomné oslí můstky mezi písničkami.
Co ovšem stojí za to jsou interpreti - geniální R. TOMEŠ táhl celé představení, zdatně mu sekundovali Tomešová, Tenkrát a Bačkovský. Mile mě překvapili Kříž, Vopletalová a Kohler. Potěšili Flender a Fanta.
Dopsaná skladba "Vinny, nevinny" pro mne osobně vrcholem představení.
Trafalgaros  50 %
8.9.2019 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Velka ocekavani, ale muzikal je prumerny. Kalich ma nastavenu latku svych muzikalu velmi vysoko, ale tohle mne nijak nezaujalo. Maruska Krizova je skvela, ale celkove prumer.
Aprillka  70 %
7.9.2019 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Vyborna interpretace pisni, herecke vykony, emoce (Kriz, Tomes, Polyakova). Slabsi pribeh (inspirace Monte Cristem mi do soucasnosti nesedla).
Čiko  70 %
7.9.2019 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Nevím, jestli měl někdo z původního inscenačního týmu ambice, uvést kdy ještě jeden muzikál s hity skupiny Elán. Myslím, že ne. Pravděpodobně by si totiž nechali některé hity do Vody nad vodou. I v ní slyšíme hity skupiny Elán, ale ty největší pecky jsou v "jedničce". Tento fakt a dost slabou první polovinu považuji za slabinu tohoto muzikálu. Pozitivum je druhá polovina, které není co vytknout a poměrně zajímavá zápletka. Výborná je Marianna Polyáková i Roman Tomeš. Skvělá také Marika Procházková.
Martinxxy  60 %
2.6.2024 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Za mě vcelku průměrný muzikál. Herecké i pěvecké výkony jsou na velmi vysoké úrovni, ale dějová část místy pokulhává. Choreografie se mi líbí, ale možná škoda, že dostala prostor hlavně na začátku a pak až na konci. Prostředek je z velké části vyplněn scénami z vězeňského prostředí s 10 chlapy a Godzillou, u kterých jsem se upřímně těšil, až skončí (mimochodem, 195 minut jsem nikdy předtím v divadle nestrávil). Prvky parodie v parafrázi na klasické literární dílo mě uznávám občas pobavily, ale celkově působily spíše kontroverzně.
Milanj  100 %
26.9.2020 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá hudba, taneční výkony. Příjemná zápletka - láska, zrada, pomsta. Rozhodně hezký zážitek, který chytá za srdce.
Magdalena94  80 %
29.12.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Povedené představení. Skvělé výkony, vyzdvihnout musím přdevším představitele Lukáše (Fric/Tomeš) a Terezy (Křížová/Polyaková), mile mě překvapil T. Löbl, který mě opravdu zaujal až v tomto díle. Dále mě zaujal také Pekárek, Ciprová, Tenkrát a Flender.
Pochválit musím také choreografie, především ,,Tanečnice z Lučice" byla skvělá.
Vytkla bych místy násilné spojení děje a písní a zbytečně zbytečně polopatické oslí můstky.
Zuz.wais  40 %
25.11.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel tento muzikál není nic pro mě. Napojováky typu ,,Jsi taková moje sestřička z kramárov,, a začne hrát písnička, jsou strašné. Výkony herců nebyly špatné, ale okopírovaný Monte Cristo je prostě okopírovaný Monte Cristo.
Isa Johanovská  70 %
27.4.2023 | 123 hodnocení
Zdarda  70 %
23.4.2023 | 83 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Tereza.  90 %
16.9.2020 | 6 hodnocení
Violetka  70 %
28.11.2019 | 57 hodnocení
Eurotours  70 %
14.10.2019 | 47 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.