Profil uživatele

CouldWeStartAgainPlease

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 23 % (15)
Helena Grégrová: 24 % (14)
Jiří Landa: 24 % (5)
Michal Novák: 24 % (15)
Iva Bryndová: 25 % (17)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 31.5.2024)
Zajímavé téma, ale bohužel nešťastné zpracování. Jde pouze o sled scének a více či méně podařených vtipů a hlášek bez ústřední myšlenky. Připadá mi, že to celé vznikalo narychlo a jaksi "na koleni". Určitě nedoporučuji utrácet za vstupné a pokud ano, tak si dát před tím něco na kuráž. Protože jediné, co se tu dozvíte, je - cituji: Vždycky můžeš do bordelu jít.
(zadáno: 31.5.2024)
Velmi zdařilá inscenace, nečekala jsem to a příjemně mě překvapila. Výborné a zajímavé vizuální zpracování, skvělé herecké výkony (jen se mi zdálo zbytečné obsazení M. Dejdara). Výborní K. Winterová, Saša Rašilov či František Němec. Délka (kousek přes tři hodiny) v tomto případě přijatelná, nenudíte se. Divák se orientuje i v případě, že není znalcem románu. Toto se v Národním povedlo!
(zadáno: 31.5.2024)
Dle předchozích hodnocení tu půjdu zjevně proti proudu, ale mně se inscenace vyloženě nelíbila. Poetika Jakuba Čermáka je mi zjevně vzdálená, hra mi přišla nevtipná, často až na hranici hlouposti, karikatury a kýče. Zjevně jsem nebyla dle reakcí okolo sedících diváků sama. Neokouzlil mě ani Jan Mansfeld - dle mě na roli nemá charisma ani dostatečné pěvecké dispozice, což je zásadní problém. Skvělá byla Nataša Bednářová. Tak nevím, viděla jsem snad jinou inscenaci?
(zadáno: 31.5.2024)
Deset procent za snahu, víc si nezaslouží. Hra bez vtipu, dívat se na přehrávající a křečovitou Simonu Praskovou celý večer opravdu nechcete. Marek Dobeš by měl zůstat u psaní pro film. Pokud se chcete bavit a strávit pohodový večer, vyberte si jiný titul. Chcete-li se nudit a promrhat večer, pak běžte na toto představení.
(zadáno: 31.5.2024)
Bezvadná inscenace, Miroslav Hanuš se tu představuje nejen jako skvělý autor, ale hlavně jako herec, který v několika rolích doprovází Mikiho Volka jeho životní cestou. V hlavní roli je dokonalý Jan Krafka, který je nejen výborný herec, ale i zpěvák a muzikant. Představení je vtipné, plné energie a vhodné i pro ty, kteří o existenci českého rokenrolového krále nemají ani tušení.
(zadáno: 31.5.2024)
Strhující výkon Martina Pechláta v titulní roli, který nesleze 1.40 minut z jeviště. Dokáže brilantně vystihnout všechny polohy milovníka, který však na konci života není tak žádaný, jak by si přál. Výborně ho doplňuje Lucie Trmíková, která je i autorkou scénáře a přichází se zajímavým pohledem - neakcentuje svůdce, ale i další stránky Casanovy - útěkáře, práskače ad.
(zadáno: 31.5.2024)
Inscenace, která rozhodně stojí za vidění, ale je třeba vyčkat na druhou polovinu. První je dlouhá a nepříliš záživná, druhá ale nabere obrátky a do popředí letí výkon Roberta Mikluše. Výborný nápad s živým kameramanem a projekcemi. I když jde o technicky náročnou inscenaci, skvěle v prostorách Státní opery funguje. Kromě Mikluše i další výborné výkony, například skvělá Zuzana Stivínová. Za mě by bylo dobré představení zkrátit, celková délka 3.35 hod. je na hranici únosnosti.
(zadáno: 31.5.2024)
Nulu jsem dala jen jednou v životě a toto je druhá. Hrůza hrůz, největší slátanina o ničem. Neúměrná délka, o přestávce zůstane polovina sálu. Jak by taky ne, toto se nedá vydržet. Špatné herecké výkony, o zpěvu ani nemluvě. Tři hodiny nezáživné nudy. Ušetřete peníze za vstupenku a nevěřte 100% hodnocením, společnost si je nechává psát sama od nových uživatelů. Ještě, že se průběžně mažou...
(zadáno: 12.11.2023)
Naprostá katastrofa, nic neříkající nuda pro dospělé i děti, naprostá absence režie, opravdu nemůže režírovat každý. To, že se kniha líbí neznamená, že to bude fungovat i na jevišti. Tady je příklad toho, že tomu tak není. Místy až trapné, škoda. Upřímně nechápu ta vysoká hodnocení, leda, pokud jsou na objednávku...
(zadáno: 12.11.2023)
Jsou věci, které na jeviště Národního divadla nepatří, toto je jedna z nich. Proč dáváme prostor ruskému dramatikovi píšícímu o černoších v Americe pro Prahu? Bez humoru, trapné, celé postavené na hlavu. Obrovský přešlap činohry ND, která jde s novým vedením zcela na dno a to jsem si myslela, že to už ani nejde. Velká škoda. 10 % pouze za snahu herců a utrpení jim způsobené.
(zadáno: 12.11.2023)
Hra už několikrát přeobsazená, z původní verze tam dnes nezůstal nikdo a nic. Těžko tak může něco fungovat. Chtělo by to zkrátit a přezkoušet, tím, že budou stále naskakovat noví lidé si divadlo nepomůže (viz aktuálně F. Skopal místo M. Šimůnka, který už hrál místo D. Gránského)... Velmi průměrný až podprůměrný kus, laciné vtipy až vulgární, to, že pořád někdo na někom leží a roztahuje nohy opravdu moc vtipné není.
(zadáno: 12.11.2023)
Představení přepokládá znalost života Pavla Kohouta, jeho žen, i lidí, s nimiž přišel do styku. Bez této znalosti se budete od začátku ztrácet a tápat, zvlášť, když tu jsou Kohoutové dva. Představitel Augusta (Pavel Klimeš) v masce klauna vypadá, jakoby si odskočil z Jokera, tato maska se opravdu nepovedla. Složité, překombinované, spíše pro generaci 60+. Druhá půlka o něco lepší a srozumitelnější, než první.
(zadáno: 12.11.2023)
Velmi povedené i přesto, že se jedná o vážné a těžké téma, kterým je zneužívání dětí církví. Vše začíná v kostele, kde uvítá diváky Jiří Lábus v roli kněze a představí chlapce Martina, který krátce (a krásně) zazpívá. Poté se vše přesune do divadla, kde Jiří Lábus a Martin Dejdar čtou text hry. Čtou ale tak brilatně, že vám vůbec nevadí, že mají papír v ruce. Krásný, těžký text, kterému je přítomen i malý Martin. Po představení následuje beseda s odborníky na téma hry - zneužívání dětí. Doporučuji, silný zážitek.
(zadáno: 12.11.2023)
Povedená komedie, především díky výbornému výkonu Radka Holuba, který je tahounem celého představení. Stejně tak výborná je i Bára Hrzánová. Je vidět, že oba jsou skvělí hráči a komedii umí. Slabším článkem obsazení je jejich syn Antonín Holub, který by se potřeboval vyhrát a zapracovat na odstranění výrazných sykavek. Stejně tak si nejsem jistá obsazením Lukáše Jurka, chtělo by to staršího herce. Hrát v padesáti hluchého starce nemá zapotřebí. Jinak fajn, příjemná komedie na odreagování.
(zadáno: 12.11.2023)
Jediné, co mě napadalo je, že je mi opravdu líto herců, kteří v tomto kuse vystupují. Mám ráda Janka Ledeckého i jeho muzikály, ale tady se nepovedlo nic. Jedno horší číslo střídá druhé, nevíte, zda se máte smát nebo brečet. Rozhodně nechodit, vyhodíte peníze, které jsou za vstupenku nemalé. Absence příběhu, režie, všeho...
(zadáno: 12.11.2023)
Jeden z nejlepších muzikálů, které aktuálně v Praze jsou a jednoznačně jedno z nejlepších, do nabízí Karlín. Velmi zdařilá show po všech stránkách, které dominují skvělé herecké a pěvecké výkony ústřední dvojice anděla a čerta Ondřeje Rychlého a Marka Lambory. Ano, dalo by se krátit a lehce škrtat, ale i při téměř tříhodinové délce představení jsem se nenudila. Ideální muzikál pro celou rodinu hlavně v předvánočním čase, kdy na vás z jeviště dýchne atmosféra Vánoc. Oceňuji, že malý Ježíšek nemá sólovou písničku, protože zpěv dětí na jevišti není vždy lahodný uchu. Skvělý výkon podávají i Viktor Javořík a Roman Tomeš. Jen tak dál!
(zadáno: 12.11.2023)
Velmi zdařilá komedie, skvěle zvolený titul. Jde o zcela jinou hru, chytrou, vtipnou, situovanou do Berlína před pád zdi, kde nikdy nevíte, kdo je agentem... Velmi mě překvapily herecké výkony - především Jiří Hána, jehož ztvárnění agenta Wernera je na Thálii. Role skvěle sedí i manželům Heřmánkovým - Nikol a Karlovi. Jediným slabším článkem v obsazení byla Veronika Svojtková, myslím, že není nutné, aby hrála všude, co manžel režíruje... Každopádně jedna z nejlepších komedií, co aktuálně v Praze je.
(zadáno: 12.11.2023)
Bohužel toto se nepovedlo. Každý film nelze přenést na jeviště, zvlášť, když se v něm prakticky nic neděje. To by až tak nevadilo, kdyby to alespoň byla zábava, ale není. Vtipy jsou na hranici trapnosti, herci buď přehrávají (M. Písařík) nebo vůbec nejsou slyšet (P. Nový), postavy na sebe pokřikují svými vlastními jmény a smějí se tomu jen oni. Do toho příšerná hudba, chvílemi až trapná snaha zapojovat publikum (viz hledání královny krásy, které může divačky spíš urazit)... Nefunguje tu nic. Jediná výhoda - délka, 1,5 hodiny bez pauzy. Ano, je dobře, že přestávka není, moc diváků by po ní asi nezůstalo.
(zadáno: 24.4.2023)
Nečekala jsem to, ale za mě velmi překvapivý a pozitivní zážitek! Michal Dočekal hru zkrátil na příjemnou hodinu a půl, vše podstatné nechal, podařilo se mu vytvořit vizuálně poutavou inscenaci se zajímavým použitím hudby a principů Brechtova epického divadla. Záměru rozumím, ale osobně bych vypustila čtení scénických poznámek, divák by pochopil a dále bych neobsazovala ženu do mužské role (E. Salzmannová jako baron Krüg) a muže do ženské, přijde mi to zbytečné, i když zmíněný Brecht to dělal taky. Zajímavé spojení Galéna a Maršála do dvojrole, Miroslav Donutil příjemně překvapil. Seděli jsme úplně vzadu a rozumět mu bylo výborně. Doporučuji.
(zadáno: 24.4.2023)
Ještě nikdy jsem žádné inscenaci nedala 0%, toto je poprvé. Ale bohužel tady se nedá najít nic pozitivního. Myšlenka zajímavá, zpracování otřesné. Základem je bohužel špatně napsaná hra, s tím už ani sebelepší herec nic nezmůže. Bez vtipu, žánrově neuchopitelné, dějově o ničem. Zajímavé nebylo vůbec nic. Odešli jsme o přestávce a s námi snad polovina sálu. Nechápu, že divadlo může něco takového uvést, přece kdo text četl, musel to vědět. Škoda investovaných peněz do jistě ne levné scény s projekcemi. Možná (po přepsání) by šlo upravit na politický kabaret do komorního prostoru, v této verzi a na velké scéně je to úplně mimo.
(zadáno: 24.4.2023)
Pardon, ale jestli toto je "ambiciózní" a "povedené", tak pocházím nejspíš z jiné planety. Kdo to píše, nemůže znát Maryšu. Tato inscenace je jedna z nejhorších v ND. Jediné, co dokáže, je odradit mladé lidi od další návštěvy divadla. A tento "paskvil", nedá se to jinak říct, ještě doporučovat jako "vhodný k maturitě", je přes čáru. Proč se Maryša odehrává někde v orchestřišti a po scéně pobíhá polonahá zkrvavená Pavla Beretová, to je záhada. A ten "drobný" detail, že kdo nezná hru, nepochopí konec, to zjevně nikomu nevadí. Rychlovarná konvice a nic? Hrát to s pauzou, bude po ní poloprázdno. Nedoporučuji utrácet za vstupenku.
(zadáno: 2.4.2023)
Během představení jsem si říkala, jestli má něco takové skvělý herec, jakým je Filip Blažek, zapotřebí. Bylo vidět, jak se ve hře a především v kostýmu necítí, je mu samotnému trapně. Samotná komedie je hloupá, o ničem, ani Martin Zounar ji nezachrání. Trapnost převládá nad legrací, té je pomálu. Velmi špatný, až podprůměrný výkon M. Dittrichové. Proč uvádíme takové hry? A proč na ně někdo chodí? Nechápu.
(zadáno: 2.4.2023)
Inscenace, která vzbuzovala velká očekávání, naplnit je ale nedokázala. Režisérka Laštovková Stodolová vytvořila na scéně chaos, neustále přítomná pohybová složka ve velké většině založená na posouvání židlí či postelí ruší, i dialogy bez hudebního podkresu jsou na porty, příliš zvuků a pohybů, které narušují komorní příběh dvou bratrů. Není to nejlepší cesta k převedení Rain Mana na jeviště. Avšak chválím vynikající výkon M. Rumla a také neuvěřitelnou energii M. Písaříka.
(zadáno: 2.4.2023)
Ačkoliv nemám ráda avantgardní a moderní počiny, tato inscenace mě nadchla. Šla jsem na ni s obavami, neb patří ke znalcům Ibsenova vynikajícího textu, ale od prvního okamžiku mě Nebeského verze nadchla. Podařilo se mu vytvořit překrásné symbolistní obrazy, které nutí diváka přemýšlet, zároveň nabízí množství výkladů. Závěrečná scéna patří vůbec k těm nejsilnějším, co jsem v poslední době na divadle viděla. Skvělá hudba, dobře zvolená míra kombinace zpěvu/mluveného slovo. Vynikající výkony L. Trmíkové, I. Chmely, M. Königa i všech dalších. Jedna z nejlepších inscenací v Praze.
(zadáno: 2.4.2023)
Po delší době konečně něco, co se v Národní divadle opět povedlo. Režisér Františák s realismem pracovat umí, tvoří působivé obrazy, srozumitelné inscenace, zároveň ale s nadstavbou pro náročnější diváky. Výborné herecké výkony prakticky všech (vynikající Pavelka, Matásek, Němec, Mácha, Orozovič), pěkná výprava a povedené kostýmy. Klasika, která na jeviště ND patří, doplněná působivou hudbou. Navíc nenudí, coz je u této hry obrovský úspěch.
1 2  >