Divadlo Broadway [činohra]

Já, diktátor

Premiéra: 19.4.2023
Nová komedie o krizi diktátorského věku. V jedné zemi vládne diktátor který trpí syndromem vyhoření. Co dělat s diktátorem, kterého už netěší jeho práce? Pomůže mu terapie? Změní zaměstnání? A jak se diktátor chová doma? Nosí papuče? Poslouchá svoji manželku? A co na to kolegové ze sdružení nezávislých diktátorů...?
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
19 %
kontroverzní inscenace (12.)
19361000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (36)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
CouldWeStartAgainPlease  0 %
24.4.2023 | 22 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Ještě nikdy jsem žádné inscenaci nedala 0%, toto je poprvé. Ale bohužel tady se nedá najít nic pozitivního. Myšlenka zajímavá, zpracování otřesné. Základem je bohužel špatně napsaná hra, s tím už ani sebelepší herec nic nezmůže. Bez vtipu, žánrově neuchopitelné, dějově o ničem. Zajímavé nebylo vůbec nic. Odešli jsme o přestávce a s námi snad polovina sálu. Nechápu, že divadlo může něco takového uvést, přece kdo text četl, musel to vědět. Škoda investovaných peněz do jistě ne levné scény s projekcemi. Možná (po přepsání) by šlo upravit na politický kabaret do komorního prostoru, v této verzi a na velké scéně je to úplně mimo.
Tomkom  0 %
23.4.2023 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Škoda psát cokoliv?. Něco tak trapného jsem zatím neviděl. Dle reakcí publika jsme nebyli sami. Nevím kolik lidí se vrátilo do sálu po přestávce.
JardaK  0 %
21.4.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Tak tohle je mimo mou galaxii a podle lidí v divadle nás byla většina, kdo to tak vnímal. Myslel jsem si, že jen tak něco mě nevyvede z míry. Tohle dílo nestojí už ani za řádek navíc.
Divadelnik  0 %
21.4.2023 | 138 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Hrůza, hrůza, hrůza!!!
Domi.Mac  0 %
20.4.2023 | 74 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Neuvěřitelné. Viděla jsem za svůj život sta různých představení, ale tohle nemá ve své obludnosti obdobu. Nedává to smysl, je to protivné, špatně je vlastně úplně všechno. Pavlásek otřesný, Matonoha ještě horší, Peroutka úplně nejhorší. Žilková je tak otřesná, že je to úplně mimo kategorie. Morávkova režie bez komentáře. Není co pochválit. Souhlasím s tím, že horší inscenaci divák těžko najde. Kdyby mi někdo vrátil (nemalé) peníze, vezmu si je zpět. Ostuda. Čistá 0%.
RaB  0 %
19.4.2023 | 314 hodnocení
+ souhlasím
(+14)
Omlouvám se všem představením, kterým jsem dal v minulosti 0. Oproti tomuhle se jednalo o lepší představení.
Jednoznačně nejhorší zážitek, který jsem kdy z divadla měl - trapnost, přehrávání, vulgarismy, text naprosto o ničem (bylo to vůbec o něčem? Proč úvodní čtení Matonohy z knihy?) a herectví vůbec nikde. Ještě nikdy jsem v průběhu představení neviděl odcházet tolik diváků - odcházely celé řady. Já vydržel 40 minut. Po přestávce snad nemohl zůstat nikdo.
L. Pavlásek by měl nadále dělat stand up, kde je celkem vtipný a jde mu to. Divadlo ani psaní her to ale rozhodně není. Morávek by měl už přestat cokoliv režírovat.
Jakub Motejl  80 %
20.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Alternativní a odvážné zpracování aktuálního tématu.
Barbora85  100 %
18.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Chtěla bych navštívit tuto hru znovu, bohužel jsou oba poslední termíny zrušeny. Hra vyžaduje pozorného diváka, nestihla jsem si bohužel všímat všeho co se odehrávalo na pódiu, vyzdvihuji výkony herců, zejména Veroniky Žilkové a Tomáše Matonohy. Jedná se o hru na vážné téma vedoucí k zamyšlení a před panem Pavláskem smekám.
Alda  0 %
16.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Vydržel jsem pouze 30min. Omlouvám se, ale jen slušnost mě tam držela tak dlouho. Nesouhlasím s panem Matonohou, že to je odbočení z mainstreamu, aby to někoho obohatilo. Nechápu režiséra, který tohle pustil do lidí. Zažil jsem hodně alternativních představení, ale ta vždy něco říkala. Tohle neříkalo nic.
Jestli herci brečeli, že při covidu jsou sály prázdné, tak teď brečím já a nedivím se, že v sále bylo 60 lidí.
Až uslyším pana Lichtenberga mluvit o kultuře, vzpomenu si, jaké představení nechal hrát na prknech svého divadla.
Představení způsobilo rozruch a vzbudilo vášně. Ne tématem, ale zpracováním a výkonem.
Martin M.  40 %
16.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Místy se člověk zasměje, dobrá projekce, kostýmy, kulisy, zpěv, myšlenka. Smutně prázdný sál, hra spíš o ničem :( Očekávání bylo jiné? tohle se moc nepovedlo.
Martin Houda  0 %
15.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Zakoupil jsem 3 lístky do lóže jako dárek pro mojí mámu. Nyní, po přečtení recenzí jsem si řekl, že jí to přeci nemůžu udělat, abych ji po tolika letech vzal zrovna na tuhle inscenaci. Zkoušel jsem lístky prodat, samozřejmě na za původní cenu 899,-, dokonce na ani za 200,-, ale nabídl jsem je zadarmo k odběru a víte kolik se ozvalo lidí. 0. Ani jeden. Chtěl jsem tímto vzkázat tvůrcům, zda jsou opravdu pyšni na svojí práci.
Scurra  60 %
10.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Asi jsem jedna z mála co nesouhlasí se zdejšími recenzemi.
Já přišla na hru, u které jsem čekala něco nového, jiného... A to jsem dostala. Rozhodně je znát, že je to první počin pana Pavlaska. Ale byl to jeho styl humoru a asi není pro každého.
Rozhodně bych, ale pro příští hru více zapracovala na výpravě. V některých scénách bylo na jevišti tolik vjemů, že to divák nestíhal všechno vstřebávat a pravděpodobně mu díky tomu taky unikl nějaký ten vtip. Za mně 60% - rozhodně je tu prostor pro vylepšení, ale nejhorší hra mého života (jak tu někteří píšou) to teda nebyla.
David K.  10 %
5.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Abych řekl pravdu, na téma jsem se těšil, znělo zajímavě a lístky jsem zakoupil už v dubnu,když jsem zahlédl reklamu, ačkoli na samotném představení jsem byl až 4.5.2023. Co bylo zajímavé byla četba příběhu na začátku a kulisy, jinak to bylo hodně slabé. Děj skoro žádný a jestli poslouchá manželku jsem se také nedozvěděl, byla jak paní Colombová, ani se ve hře neobjevila.
Po přestávce více jak většina diváků zmizela a herci Matonoha a Pavlásek si z toho ještě dělali legraci před oponou. Mimochodem jeden z mála vtipných okamžiků. Za mě tedy doslova vyhozených 2x 899Kč, no vlastně více Ticketportal si účtuje za elektronické doručení :-).
JPanther  30 %
28.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Mnozí zde dávají 0%, několik osamělých ale až 80%. Já to vidím na 30%, protože jsem tam našel několik pozitivních prvků: dostatek prostoru v baru, krátká fronta u šatny - poté co mnozí zdrhli. Ale k vlastní hře - výkon Žilkové výborný, rovněž tak zpěv Peroutky. To, že generálové byli "přicmrdávači" se samozřejmě očekává předem. Horší bylo, že jsem obtížně hledal a zpravidla nenašel odpovědi na otázky, které jsou uvedeny v popisu hry. Bylo pár světlých okamžiků, kdy se dal postupně poznat Vladimir Putin, Petr Fiala a Benito Mussolini. Souvislost s jinými diktátory na obrázcích jsem napoprvé neodhalil, ale zajisté na tuto hru podruhé nepůjdu.
Knight99  0 %
25.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Marně přemýšlím jestli jsem kdy viděl něco horšího a myslím, že ne. Odchod, tedy spíše úprk po 20 minutách a takových nás bylo víc. Nedoporučuji.
Helena1  0 %
23.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděla jsem toho opravdu hodně, ale tohle rozhodně patří mezi top 5 nejhorších divadelních představeních. Myšlenka sice dobrá, ale zpracovaní absolutně pekelné, bez vtipu, nudné, občas bizarní. Připomnělo mi to pohádku, Jak pejsek a kočička pekli dort. Asi zde zasahovalo mnoho hlasů, a výsledek? Výkřiky do prázdna, chaos, snaha o šokování, ale výsledkem laciná vulgárnost.. Zastanu se herců, ale když je všechno ostatní špatně, tak je to v zásadě jedno.. Ráda bych od těch, kdo tam našli něco pozitivního slyšel, co? Většina premiér, vzhledem ke zvaným hostům, končí potleskem vestoje, tady o přestávce tak polovina zmizela, co dodat..
Martin-123  0 %
22.4.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Z 22 je tu 5 "kladných" komentářů a všichni od uživatelů, co tu mají první recenzi. Nevěřím, že to není někdo z nejbližšího okolí nebo herci sami (dobrý den, paní Žilková!), protože nikdo příčetný této "hře" nemůže nic víc než 0-10 % reálně dát. Na tohle choďte jenom po osmi pivech a to jen proto, abyste se tam vyspali a mohli pak tahem Prahou pokračovat. Jinak je to děsný a mnoha místy při koukání až trapný zážitek. Nové dno bylo nalezeno. Dovětek: i-Divadlo.cz to hodnotí jako "kontroverzní inscenace", je to ale chyba, správně by mělo být "naprostý bizár".
Jiricek_divadelnicek  0 %
21.4.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Divadelní představení Já, diktátor byl nejhorší divadelní zážitek v mém životě. Nikdy jsem si nemyslel, že je možné abych divadlo opustil v polovině představení. V tomto případě to byla volba mezi životem a totální fraškou. Zvolil jsem tedy život a utekl jsem v půlce. Děkuji panu Pavláskovi za tuto zkušenost a zjištění, že nic není nemožné.
Babulka155  100 %
21.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení Já, diktátor se nám líbilo. Skvělá výprava, skvělé herecké výkony ? rádi bychom vyzvedli výkon Veroniky Žilkové. Určitě se půjdeme podívat ještě jednou. Za mě osobně dávám jedničku.
Martin82  0 %
21.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Už uběhlo pár dnů od návštěvy Divadla Broadway a představení Já, diktátor. Pokud autoři chtěli, aby mi představení utkvělo v hlavě, tak se jim to opravdu povedlo - na takhle promarněný čas budu hodně vzpomínat.

Problém tohoto díla je jeho komunikace a očekávání návštěvníků - už před představením nám Tomáš Matonoha sdělil, že se jedná o komediální představení a měl pravdu - je to velká komedie, scénáristická a herecká. Každý očekával, že se bude za břicho popadat, bohužel nejvtipnější scénky večera byly reakce šatnářek na odcházející návštěvníky. Dodnes jsem vlastně vůbec nepochopil celou pointu příběhu. Prosím, ušetřete se a zůstantě doma!
Kidd  80 %
21.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Je to jiné než všechno, co jsem kdy viděla, skvělé dada a Žilková naprosto výborná! Jiný vesmír, ale stojí za návštěvu. Přehrávám ve vzpomínkách a baví mě to čím dál víc.
Saravi  60 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Musím přiznat, že jsme ze začátku byli také značně v rozpacích. Nakonec se nám ale představení celkem líbilo. Musím vyzdvihnout výkon paní Žilkové, které předvedla neuvěřitelnou show a jednoznačné celé představení utáhla, scéna nám přišla také naprosto skvělá, především ty projekce.
Jadiktatorjeztratacasu  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Tak tohle bylo nejhůře strávených 60 minut mého života. Ještěže hra měla přestávku, během které se dalo zdrhnout. Už úvodní předčítání pana Matonohy naznačilo, že se o nic úchvatného jednat nebude. Pištění kytaristy a celkové přehrávání tomu však dodalo ještě více trapnosti. Doporučuji všem si radši zajít na dobrou večeři. Pokud máte lístky zadarmo tak je raději darujte tchýni, nebo si dejte několik panáků už před začátkem. Omlouvám se tímto všem představením, kterým jsem kdy dala 0 procent, protože tohle by mělo mít vlastní škálu hodnocení.
Cmaiden  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Absolutně nejhorší představení, které jsem kdy viděl. Lístek jsem dostal zadarmo, a i to bylo drahý. Za zhlédnutí téhle hry by měli lidem platit. Není divu, že spousta lidí odešla už během pauzy...
Bobes1  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
běs, děs, nevydrželi jsme ani do přestávky, takto jsem si můj konec kulturního vyžití před letní přestávkou ani ve snu nepředstavovala, ztráta času a peněz
Kamil1870  80 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nám se představení líbilo, všechny ty komentáře tu nechápeme. Ale asi jsme byli na jiném představení, rádi půjdeme ještě jednou. Herecké výkony skvělé.
Adrian  60 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Autorská hra L.Pavláska
jedná se o pokus.
Téma zajímavé, leč nevyužité.
Scéna audiovizualní byla propracovaná a interaktivní. Kostýmy byly zajímavé, obvzlašt Nataša si zaslouží obdiv, kolikrát se stihla do jednotlivých rolí převléknout a také převtělit. Hru ve stylu VEstpocketrevue na kterou několikrát autor významě upozornil, jsem nenašel. Co se týka děje a dialogů ačkoliv bylo textu poměrně hodně, nebyl příliš srozumitelný. Diktátor měl hodně prostoru, krom kytaristy,který si občas skřípl koule, tam byli ještě 2 generálové,ale spíš přicmrndávači. Sny byly režijně skvělé, ale jako celek by to chtělo více sehrát
Avlys  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Souhlasím se všemi příspěvky, to bylo opravdu to nejhorší, co jsem kdy viděla. Trapnost nad trapnost, chyběl děj, zápletka, vtip. Nikdy více!
FOTOGRAF  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Viděl jsem toho hodně, ale POPRVÉ v životě jsem odešel před koncem, naštěstí jsem lístek neplatil, jinak bych to opravdu "oplakal".
Kdo nato půjde toho lituji, raději jděte na dobrou večeři. Také jsem si musel založit tuto první registraci, protože ten BĚS nemohu vydýchat. A ta zbytečná čtená cca 15 minutová povídka na začátku ??
No Lukáši vídáme se často, ale tohle bohužel nevyšlo.
Zděšená divačka  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+5)
Tak tohle představení by měli zakázat už z toho důvodu,aby potencionální diváci neztráceli čas a peníze.Bylo to strašné a já lituji toho,že jsem toho byla svědkem.Naštěstí přišla přestávka a my mohli zmizet.Sedět někde na kraji-jsme pryč daleko dřív.Zajímalo by mě,kolik odvážlivců se tam po přestávce vrátilo.Dejte vědět,kdo vydržel????
Michalechal  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+8)
V kostce? Tohle bylo to nejhorší "představení" co jsem viděl.
Když opomenu, že ještě v 19:00, kdy mělo představení započnout, byla fronta až před divadlo, tak už úvodní čtení (T. Matonohou) povídky Mimozemšťan od L. Pavláska, které nás mělo naladit na vtipnou notu, mi mělo být podezřelé. Protože vtipná nebyla ani trochu.
Vydrželi jsme asi 45 minut, kdy jsem se nutil hledat v textu vtip, myšlenku, ale bylo to marný.
V. Žilková hrála jak v Tele Tele, ale vtipný to taky nebylo. Děsivý prolnutí hry "zpívajícím" M. Peroutkou v kleci situaci taky nepomohlo. Naopak.
Ale díky, nyní si budu vážit i méně kvalitních kusů.
kal66  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+8)
Ach bóže, souhlasím se všemi předchozími názory. Hrůza, hrůza, to nebyla ani parodie, to nebylo nic, jenom slátanina. Nechodím do divadla často a po této zkušenosti se bojím zakoupit lístky znovu a ještě k tomu velmi drahé lístky. Nejlepší bylo zděšení paní v šatně. Neodcházejte, to je teprve přestávka...To byl nejúsměvnější kousek. Škoda takto stráveného večera. Nevím, kolik lidí zbylo v sále po přestávce.
Ceruzka  0 %
20.4.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+8)
Uff. Silné téma, so silným potenciálom. Bohužial realizácia bola úplne mimo. Kto si váži svoj drahocenný čas, nebude ho strácať týmto predstavením. Malo ísť o komédiu. Raz som sa dobre zasmiala a to na vtipe, ktorý sme si povedali medzi sebou.
Predstavenie bolo ukričané, preplácané, bez hlavy a päty. Nuda! Tých skrytých významov bolo toľko, že som ich nevylúštila. Spievanie vysokým falzetom a hranie na gitare sme nikto nepochopili. Chceli sme odísť počas prestávky s davom, no dali sme predstaveniu šancu. Nijaký zvrat neprišiel.V druhom dejstve hlavná postava je mŕtva a preleží ho takmer celé. Skončilo to vlažným potleskom.
Albertod  0 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+11)
Kvůli tomuto počinu mi stálo za to si založit účet na tomto portále a napsat recenzi. Tohle bylo to nejšílenější co jsem viděl. Komedie to byla, ale scénáristická a režisérská. Celou dobu jsem přemýšlel nad tím, jak vlastně toto poněkud dobré obsazení může dobrovolně jít hrát něco takto bizardního.

Já, diktátor neměl nic. Chyběla srozumitelnost, vtip, příběh a ke konci představení i diváci v hledišti. Ti, kteří skutečně neví co s časem (nebo doufali v zázrak) zůstali až do konce a těm posílám obrovský obdiv. Největší propadák za dlouhou dobu.

Školní představení prvního stupně je oproti tomuto výborný počin.
Boh  0 %
19.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+10)
Naprostý bizár,který vygradoval v totální trapnost,podtrženou střídavým nepříjemným ječením Veroniky Žilkové a Milana Peroutky. Myšlenka autora dobrá,ovšem ve zmiňované návaznosti na politickou satiru W+V se přiblížil Osvobozenému divadlu asi jako Zdeněk Troška Tarantinovi. Osvobození diváci byli skutečně jen ti, kteří opustili sál už po pauze, a že jich nebylo málo.
Jana.janka  0 %
22.4.2023 | 68 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.