Divadlo Ungelt

Deštivé dny

Premiéra: 2.11.2012. Překlad: Pavel Dominik. Výprava a režie: Janusz Klimsza.
1:35 (po premiéře) | nyní může být až 2:20


Americké drama, spojující prvky kriminálního příběhu a hry o síle přátelství. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. A dnes jsou parťáky u chicagské policie...
14!
oficiální ankety:
Richard Krajčo - Cena Thálie 2012
Divadlo Ungelt
Hodnocení inscenace
Redakce
71 %
Uživatelé
87 %
náš tip
Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jiří Landa, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jiří Landa, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Jiří Landa, Jan Pařízek
871371000
Termíny představení
28.3. (Ne) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo ABC]

23.4. (Pá) 19:00 vyprodáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
2.6. (St) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Švandovo divadlo]

3.6. (Čt) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Švandovo divadlo]

15.6. (Út) 20:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Letní scéna]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (142)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Iva Bryndová 90 % Tip Iva Bryndová
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 273)
přínosný / zajímavý komentář
95%
Jedna z her, která uchvátí sama o sobě. Už na základě recenzí jsem tam šla s velkými očekáváními a ta byla naprosto naplněna. Očekávala jsem celkové vyznění a v průběhu mě i napadlo, že to skončí podobně, jako to skončilo, ale těsně jsem se netrefila. Očekávala jsem i skvělý herecký výkon od Richarda Krajča (a to na základě předchozích zkušeností) a dostala jsem skvělé herecké výkony hned dva. Neodvážila bych se říct, který mě uchvátil víc. Upozorňovala bych předem na tu střelbu do lidí, byla poněkud nepříjemná, ačkoli se tam skvěle hodila.
Kateřina Jírová 50 %
(zadáno: 13.9.2013, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
viz blog Shlédnuto na MF DIVADLO Plzeň.
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 1.2.2013, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
65%. Zajímavá a neobvyklá stavba textu hry mě příliš nevyhovovala. Příběhu jsem dokázal uvěřit pouze částečně, drsnost na mě v řadě okamžiků působila vyumělkovaně. Ke kvalitní práci režiséra a sehrané dvojice herců, kteří hráli s obrovským nasazením a doslova „na dřeň“, vlastně nemám výhrady. Z napsaného dostali maximum. Přestože se u mně zážitek nedostavil, oceňuji, že se divadlo po delší době (s tituly překypujícími laskavostí a sentimentem) zařadilo na repertoár hru s vážnějším tématem. K podobným „vyvážením“ by se měli uchylovat častěji, jako tomu bylo dříve.
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% Asi je to čistě moje smůla, ale po načrtnutí postav a zápletky už jsem jen čekal, až se vyprávěný příběh skrze pořádnou kupu klišé "drsné školy" dostane tam, kam jsem odhadl, že míří. Nadprůměrné výkony obou pánů (Nakolik za to může fakt, že jsou obsazeni do rolí, které s nimi má divák typově tak nějak spojeny?) v kombinaci s ultraminimalistickou a přesto zcela dostačující scénou oceňuji, přesto výsledku vestoje tleskat nemohu.
Jiří Landa 90 % Tip Jiří Landa
(zadáno: 19.12.2012, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
(+6)
85% Excelentní a nebojím se použít ani přívlastek dechbroucí výkon R. Krajča, kterému výtečně „sekundoval“ D. Švehlík. Krajčo vytvořil maximálně věrohodnou postavu, která vám coby divákovi prostě nedává možnost uniknout z jejích spárů. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Krásné divadlo, nejen J. Klimsza si za tuto inscenaci zaslouží velké uznání.
Pavla Haflantová 70 %
(zadáno: 26.11.2012, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
Bezprostředně po představení jsem chtěla dát 80%, ale již dnes, následující den, celkový dojem upadá. Oba představitelé hrají typově velice podobné role jako v jejich předchozí spolupráci Láska a porozumění. Jak zajímavé by bylo jim to prostě prohodit...?
Zpět k Deštivým dnům - inscenace má slušně vystavěnou atmosféru, několik mrazivých momentů, pár smutných scén, velice se mi líbila závěrečná scéna Davida Švehlíka.
Divák ví dlouho dopředu, že "tohle nemůže dobře dopadnout," přesto je možných konců vícero a nezbývá, než si počkat na ten autorův...
Jan Pařízek 70 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 6.11.2012, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Především vynikající výkon R. Krajča a s ním též velmi dobrý D. Švehlík. To je hlavní klad této inscenace. Přiznám, že jsem měl lehký problém s retrospektivním pojetím děje, a to hlavně v první části. Když přišla zajímavá scéna a byl jsem více vtažen do děje, tak přišel skok zpět do přítomnosti a tak trochu suchého vyprávění. Naštěstí druhá část je v tomto již o mnoho lepší a zvláště závěr je pak hodně povedený a dobře emotivní. Jinak též příliš nechápu nutnost přestávky. Ve hře, která má čistého času 1:15 by pauza být opravdu nemusela a hra by bez ní mohla být i o něco zajímavější.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
ACech 100 %
(zadáno: 10.8.2020, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z nejlepších inscenací, které jsem navštívila - herecký koncert obou představitelů, napínavé od začátku do konce, bohaté a dynamické dialogy, žádné mlácení prázdné slámy. Děkuji a tleskám!
Milovník divadla 100 %
(zadáno: 2.7.2020, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony - klobouk dolu. Obrovský zážitek, rozhodně jsem nebyla naposled!!
Ivo Železný 90 %
(zadáno: 10.6.2020, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Po třech měsících a pěti dnech opět v divadle. Z toho kus v karanténě a šest týdnů ve špitále.
A pecka, jak se dalo tušit, když se to hraje zadraho skoro osm let a na velké scéně pro více diváků v divadle ABC. Velké drámo, v kterém exceluje Richard Krajčo, inu role mu to nabízí, a komornější David Švehlík, jak mu to role pro kontrast nakazuje. Přes dvě hodiny ve dvou na scéně. Okamžitý všeobecný potlesk vestoje.
Valmez 100 %
(zadáno: 31.3.2020, počet hodnocení: 208)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem 2x. Musím znovu!
Majdin_kulturni_svet 90 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
David Švehlík mě bavil více než Richard Krajčo, i když jsem šla na inscenaci s opačným očekáváním. Celkový dojem ale vynikající.
Karel1964 100 %
(zadáno: 9.1.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Další z mých mála absolutních představení. Nechápu jak pan Krajčo může jít po představení domů a v klidu usnout. Takový emocionální ohňostroj je neuvěřitelný. Když mlátí sám sebe, každý mu věří, že ho bije jiný. A pan Švehlík s jeho víc uměřenou postavou taky vynikající. Když máte dva super herce, tak vám na scéně opravdu stačí jen dvě židle. Paráda neskutečná!
Čiko 70 %
(zadáno: 20.8.2019, počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
Dle zdejších hodnocení jsem rád, že jsem to viděl v Ungeltu. Tato hra se prostě do velkého prostoru nehodí. Davida Švehlíka bylo tak akorát, Richard Krajčo místy příliš tlačí na pilu a zbytečně natahuje. Mimochodem představení, na kterém jsem byl já, mělo už stopáž 2:50.
LenkaAK 90 %
(zadáno: 17.12.2018, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Hra klade na herce velké nároky a oba pánové mile překvapili.
Michalmusek 100 %
(zadáno: 8.10.2018, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalé představení
Lenkad 90 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Výkon Richarda Krajča naprosto skvělým překvapením.
Misa 70 %
(zadáno: 24.3.2018, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony jsou úžasné,zejména Richard Krajčo teda fakt dostal roli,v které se může vyřádit.Hra plně vtáhne do děje i do atmosféry,naštěstí je tam zejména v 1.půli i dost vtipných míst.Ale problém je,že já prostě nemám ráda texty,které jsou tak nějak přehnané a to je přesně problém této divadelní hry.Hra se ke konci už pro mě vlekla,a přestože si samozřejmě uvědomuji,že na divadlo patří i věci brutální k zamyšlení,toto už mi přišlo místy prvoplánovaně přehnané.
Marcy 80 %
(zadáno: 12.3.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Samotné představení i výkony se mi moc líbily, ale nemohu v žádném případě doporučit shlédnout hru ve velkém sále Divadla ABC - kde nevyzní tak silně jako v komornějším divadle a kde ji hlavně herci "neukřičí" a v zadních řadách nebylo dostatečně slyšet, přátelé dokonce v půli kvůli tomu odešli... Vzhledem k vysoké ceně vstupenek tedy nakonec zklamání.
Leafeltova 90 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Neuvěřitelné výkony pánů herců
Erby 90 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hra... ale popsat zážitek nejde... to se musí vidět
Sabina92 100 %
(zadáno: 21.11.2017, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Super! Skvělé představení. Dlouhotrvající potlesk ve stoje a hlasité ovace si herci zcela zasloužili.
Anah 100 %
(zadáno: 16.10.2017, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
pro mě jedno z mála představení které vás dostane do kolen
JirkaS 90 %
(zadáno: 6.9.2017, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Tato inscenace dopadla asi nejlépe, jak mohla. Richard Krajčo mě naprosto šokoval svým kvalitním herectvím a tím, jak střídal jednotlivé emoční polohy a vždy dokázal perfektně vystihnout tu správnou emoci. David Švehlík proti němu neměl šanci příliš vyniknout, ale i on předvádí perfektní výkon. Oceňuji interakci s diváky, která se sem perfektně hodila. Nicméně myslím, že inscenaci by prospělo trochu ji zkrátit (délka 2:20 s přestávkou mi přišla dlouhá) a vést ji spíše komornějším směrem bez častého korzování po celé délce jeviště. Jinak to bylo skvělé! /viděno 3.9.2017 v Divadle ABC/
Leni 100 %
(zadáno: 5.9.2017, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Tak to byla síla! Výborné herecké výkony na jevišti a v hledišti pocit bezmocnosti nad neodvratitelnou tragédií.
Xaver 70 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající Krajčo, chvílemi ale až moc expresivní, nevím jak by jeho chování nazval psycholog - maniakální ? - divím se, že mu "Džouík" Švehlík v 1. půlce za ty pošťuchující pohlavky nedal ránu :-) . Místy mnoho slov (ale to asi s tímto příběhem a minimalistickou scénou se dvěma herci jinak nejde), místy přeemotivováno. Krimi zápletka ztěží uvěřitelná. Hra v HorPoč (12.6.17) moc nevyzněla, nevím co s ní dělá velké ABC, navíc za přemrštěných 750,-. Ale jinak divadelní zážitek velmi dobrý.
Vladimír Rogalewicz 60 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 614)
přínosný / zajímavý komentář
Dva velmi dobří herci ve velice podprůměrné hře. Herci jsou obsazeni hodně po srsti, hrají role, které jim sednou a které od nich publikum předem očekává. Zklamání. (Divadlo Horní Počernice, 12.6.2017) (Pozn. Možná vyznění ubral velký sál, v malých sklepních prostorách Divadla Ungelt může bezprostřední kontakt s herci pomoct; ABC však může naopak ještě více ubrat.)
Vlastaa 80 %
(zadáno: 22.4.2017, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení.
Slapanska.m 100 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Velice působivé a silné představení
Avlis 100 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony byly neskutečné. Po konci představení všichni brečeli dokonce i dvoumetrový chlap vedle mě.
Grea 90 %
(zadáno: 17.1.2017, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Přesně tohle od divadla chceš. Konečně důkaz, že Praha jezdí po republice i s něčím jiným než s prostoduchými komediemi. Krajčo se Švehlíkem hrají skvěle, byla jsem mile překvapena, ale hra sama o sobě je prostě dobrá. Ve dvou si poradit s takovým množstvím postav ovlivňujícími děj; jednoduchá scéna, skoro žádná světla, skoro žádná hudba, která hrála snad až při závěrečném monologu. Stovku nedávám jen z toho důvodu, že sprostých slov by mohlo být o třetinu míň, postava Dennyho by byla nadále dobře čitelná a charakteristická. /Ostrava, DK Akord, leden 2017
EliAn 100 %
(zadáno: 2.10.2016, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Jen dva herci na jevišti, téměř žádné rekvizity a tak živě, barvitě a napínavě podaný příběh. Byla jsem překvapená, jak moc se jim podařilo přimět pracovat mou představivost. Parádní výkon obou představitelů a zasloužená Thálie pro Richarda Krajča.
MartinaČ 100 %
(zadáno: 11.7.2016, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem v divadle Bolka Polívky v Brně a představení i herecké výkony mne absolutně dostaly.. Pro mne jedno z nejlepších představení vůbec a herecký výkon Richarda Krajča zaslouženě oceněný Thálii byl vynikající.
Plšík 60 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 523)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Adela_H 100 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě strhující zážitek od začátku do konce. Ani vteřina nudy. Oba jsou skvělí!
Antonio 50 %
(zadáno: 4.3.2016, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Průměr nic moc ....
Cindy.92 70 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Opět jeden z důkazů, že ke hře na jevišti není třeba kulis a rekvizit, aby došlo k dramatickému jednání a takovému zážitku. Malinko mě zklamal David Švehlík, naopak Richard Krajčo překvapil a zapůsobil. Cena Thálie je jistě oprávněná.
Irena 100 %
(zadáno: 29.1.2015, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný zážitek v Opavě. Oba herci výborní, ale Richard přeci jen o jednu hvězdičku víc.
Koeman2 80 %
(zadáno: 23.1.2015, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hra pro dva herce, která tě strhne svou naléhavostí. Hra o přátelství, vině a odpuštění. Krajčo se Švehlíkem předvádějí strhující výkon až na dřeň. Viděno ve velkém sále hradecké Filharmonie - myslím, že komornější scéna Ungeltu by zážitek ještě více umocnila. Ale jinak bravo pánové.
Barka 100 %
(zadáno: 19.1.2015, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Miluju inscenace, které stojí na umění hereckém, které se neschovávají za monumentální výpravu a krásné kostýmy, inscenace, které jdou až na dřeň. Dneska jsem takovou viděla! Silný příběh, Richard Krajčo, David Švehlík a jejich obrovský talent. Smekám.
Marian 100 %
(zadáno: 17.12.2014, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Pro takové hry stojí za to do divadla chodit a občas překousnout i některou jinou méně vydařenou. Neskutečný zážitek z herectví p. Krajča a jeho kolegy (paní pod nickem Pavlinabublova asi není z tohoto světa).Sezóna 2013/2014 1.Deštivé dny , 2.Holky jako květ , 3.Rychlé šípy
Marsed 90 %
(zadáno: 12.12.2014, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představení, opravdu oba herci předvedli nezapomenutelý výkon. Herecký koncert.
Mora 90 %
(zadáno: 5.11.2014, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Silný zážitek. Poněkud "drsnější" slovník jsem za chvíli přestala vnímat, protože byl prostě autentickou součástí postav a dění.
Dianavanova 100 %
(zadáno: 6.6.2014, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečný herecký koncert! A zasloužená Thálie pro Richarda Krajča.
Fedorocko 80 %
(zadáno: 29.4.2014, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony skvělé obou představitelů,příběh v druhé polovině určitě zajímavější.Milovník divadla by měl tento kus vidět.
Eviik 100 %
(zadáno: 19.4.2014, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám co vytknout. Zasloužená Thálie pro Richarda Krajča i širší nominace na totéž ocenění pro Davida Švehlíka.
Monulinka 100 %
(zadáno: 31.3.2014, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalé! Pro mě jedna z nejlepších inscenací, kterou jsem zatím mohla vidět. Oba dva herecké výkony dechberoucí a naprosto přesvědčivé, ocenění Thálií a širší nominací na ni pro mě naprosto zasloužené (i když Krajčo má přece jen trochu víc prostoru a někdy jsem z něj fascinovaná nemohla spustit oči). Minimalistická výprava, stísněnost Ungeltu se sehranými herci na dosah ruky a máme tu geniální představení, které mě vážně zasáhlo. Tleskám!
Mau 100 %
(zadáno: 19.12.2013, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle zahrané, zejména od Richarda Krajča.Standing ovation !
Skubalova 50 %
(zadáno: 19.11.2013, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony skvělé, ale hra mě nenadchla.
Salisbury 100 %
(zadáno: 13.11.2013, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Deštivé dny v Divadle Ungelt jsou jednou z nejlepších inscenací, kterou jsem na divadelních prknech viděl. Excelentní David Švehlík skvěle doplňuje geniální hereckou empatii Richarda Krajča. Nádherný herecký koncert bez nijakých falší.
Bišu 90 %
(zadáno: 16.9.2013, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Nikdy jsme nepatřili do fanklubu Richarda Krajča, ani jako herce a jako zpěváka už vůbec ne, ale jeho excelentní výkon v této inscenaci nás doslova porazil. Již dlouho jsme neviděli tak věrohodný herecký výkon, jak Richarda Krajča, tak Davida Švehlíka. O něm jsme věděli, že je to výborný herec, ale Richard Krajčo nám vyrazil dech. Celkově skvělé představení. Oba by si zasloužili cenu Thálie, ale Krajčo, který ji dostal, byl přece jen o něco lepší. Zase jedno představení, na které dlouho budeme vzpomínat.
Národosolsobě 80 %
(zadáno: 14.9.2013, počet hodnocení: 294)
přínosný / zajímavý komentář
detektívka. škoda, že tak podsekli výklad Švehlíkovy postavy, mohla být víc než statistou.
Frankovka 90 %
(zadáno: 27.4.2013, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
To jsem nečekal. Herecký koncert. Oba. A brzy chci vidět Richarda III.
Lucilla 100 %
(zadáno: 7.4.2013, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky koncert predevsim Richarda Krajca, ktereho jsem do te doby znala jen jako hudebnika a neumela si predstavit, ze bude takhle herecky excelovat. David Svehlik zdatne sekundoval a rozhodne nezaostaval.
Dojem ze hry byl umocnen i stisnenym prostorem maleho divadla, takze silne emoce mely daleko vetsi moznost zasahnout.
Denisa H. 100 %
(zadáno: 25.3.2013, počet hodnocení: 307)
přínosný / zajímavý komentář
Zuzatab 80 %
(zadáno: 4.3.2013, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Krimi drama není zcela můj šálek čaje, ale herecké výkony byly strhující, především Richard Krajčo, řekla bych, že jde pokaždé až téměř na pokraj svých sil, přesně v takhle komplikovaných charakterech dokáže plně využít svůj talent. Bylo to drsné, emotivní a co české scény se týká - jedinečné!
BlaBla 90 %
(zadáno: 27.2.2013, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tak tohle se mi hodně líbilo! Nepotřebuju kulisy, nepotřebuju doslovnost, jen výborné herce ve výborném představení. A to bylo splněno beze zbytku!Richardu Krajčovi se dalo věřit každé slovo, výkon naprosto jedinečný, David Švehlík velmi dobrý a ještě se na něj příjemně dívá a příjemně naslouchá jeho hlasu :-))
Jirkan 90 %
(zadáno: 27.2.2013, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
27.2. 2013: Text je zajímavě postavený, obsahově je to na můj vkus moc velký "americký" příběh, ovšem co se z toho podařilo dostat je "diamantem herectví". Výkonům obou protagonistů nemám co vytknout a líbí se mi, jak se jejich role postupně obrací. Jejich práce je přesná, úpřímná, neošizená a procítěná. Vše podtrhuje (téměř) "nulová" výprava. I režie si s textem pohrává. Mám rád, když není doslovná a podporuje tak diváka k přemýšlení. Zdařilý je i překlad, který působí (na použitou mluvu) přirozeně. Já si večer užil! Jen mi přijde, že přestávka v tomto případě není třeba.
Nikki123 100 %
(zadáno: 29.12.2012, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní hra v podání exceltních herců Švehlíka a Krajča! Velmi emotivní.
Lenka458 90 %
(zadáno: 19.12.2012, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý Richard Krajčo!
Janis 100 %
(zadáno: 18.12.2012, počet hodnocení: 247)
přínosný / zajímavý komentář
Na naprosté minimum omezená ungeltovská výprava (výjimečně zcela odpouštím) staví do popředí autentický dramatický příběh, který režisér vybudoval téměř výhradně na brilantních, strhujících výkonech obou představitelů. Typově postavy hercům skvěle sednou, jako by byly psány pro ně, přičemž Krajčova postava Dannyho (stejně jako jeho mimořádný, emotivní výkon) dostáva víc prostoru a přitahuje víc pozornosti.
Jako při sledování filmu, napětím jsme nedýchali a věřili oběma každé slovo. Tohle tedy bylo divadlo. Famózní herectví, tak krátce po premiéře a už standing ovation, bravo.
Kleopatra 90 %
(zadáno: 13.10.2020, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Původně jsem šla na představení kvůli Davidu Švehlikovi. Ale nakonec se mi víc líbil výkon Richarda Krajča.
Celkově to bylo dokonalé, pozornost udrží po celou dobu.
Halekal 90 %
(zadáno: 11.9.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující představení, dokonalý divadelní zážitek. Krajčo skvělý, Švehlík zdatně sekunduje.
JSp 50 %
(zadáno: 2.12.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Celých 50% strhávám za chichotající se fanynky Richarda Krajča, které nepřišly na divadlo, ale kvůli frontmanovi skupiny Kryštof. Vzhledem ke shlédnutí při hostování v kulturním domě ztratila hra na komornosti. Jinak výkony obou herců na jedničku. Sprostá slova bych také ubrala ale ke hře se víceméně hodila.
Pavlinabublova 10 %
(zadáno: 4.10.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Hra ve které je více sprostých slov než těch normálních pro mne opravdu není žádná podívaná a nemohu to nazvat divadlem. O přestávce jsme odešly, protože se to nedalo vydržet. Uznávám, že herecký výkon R.Krajča byl dobrý, ale myslím, že bez těch sprostých slov by to bylo určitě lepší. Pro mne jedno velké zklamání. A to jsem se na divadlo těšila nějakou tu dobu.
Dasa 90 %
(zadáno: 19.12.2012, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Klasická ukázka toho, že kvalitní herecký výkon nepotřebuje víc, než dvě židle a přesto uvěříte všechno, co se na jevišti odehrává. Nemohla jsem se sice ubránit dojmu, že Krajčův Danny se na jevišti postupně mění v Richarda III., ale i tentokrát jsem se přistihla několikrát, že skoro nedýchám, že cítím stejné napětí, jako kdybych byla součástí celého příběhu.Pokud tedy divák přijde připraven, že se nebude popadat smíchy za břicho, že vulgarismy se nešetří a že se spíš jako ve filmu ocitne na drsné chicagské periferii, nebude rozhodně zklamán. Tady standing ovation zcela na místě!
Etfu 100 %
(zadáno: 8.10.2020, počet hodnocení: 65)
Matkon1@seznam.cz 70 %
(zadáno: 1.7.2020, počet hodnocení: 46)
Ryccoly 90 %
(zadáno: 2.5.2020, počet hodnocení: 26)
Kutikk 90 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 11)
Jambra 70 %
(zadáno: 31.1.2020, počet hodnocení: 7)
LuKrej 80 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 45)
Stolistr 90 %
(zadáno: 28.1.2020, počet hodnocení: 36)
Elishka123 90 %
(zadáno: 7.1.2020, počet hodnocení: 15)
Spirall2 90 %
(zadáno: 9.12.2019, počet hodnocení: 24)
Janaa 80 %
(zadáno: 28.11.2019, počet hodnocení: 32)
Leenica 80 %
(zadáno: 23.11.2019, počet hodnocení: 5)
Ondrab 100 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 9)
Gabi 100 %
(zadáno: 25.9.2019, počet hodnocení: 8)
Annaj 80 %
(zadáno: 17.6.2019, počet hodnocení: 39)
Kamaela 70 %
(zadáno: 14.6.2019, počet hodnocení: 40)
Janca525 90 %
(zadáno: 9.5.2019, počet hodnocení: 93)
MikulaF 60 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Katteřina 70 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 55)
Šárka K. 90 %
(zadáno: 14.12.2018, počet hodnocení: 7)
Mary 80 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 70)
Xcepek 80 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 551)
Kevinator 90 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 192)
Rivah 70 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 212)
Chbarca 100 %
(zadáno: 4.6.2018, počet hodnocení: 73)
Ambrozka 100 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
Vela 100 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 59)
Vl2008 70 %
(zadáno: 12.2.2018, počet hodnocení: 12)
Sonule 90 %
(zadáno: 5.2.2018, počet hodnocení: 21)
Martina123 80 %
(zadáno: 17.12.2017, počet hodnocení: 68)
Blumarik 70 %
(zadáno: 1.12.2017, počet hodnocení: 239)
Andy2009 100 %
(zadáno: 15.11.2017, počet hodnocení: 40)
Maybe 90 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 69)
Scoobi 100 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 86)
Lucia 100 %
(zadáno: 8.9.2017, počet hodnocení: 20)
LucieSykorova 90 %
(zadáno: 6.9.2017, počet hodnocení: 137)
JitkaJak 60 %
(zadáno: 18.6.2017, počet hodnocení: 51)
Janovskaa 90 %
(zadáno: 12.5.2017, počet hodnocení: 14)
M_marek 60 %
(zadáno: 18.4.2017, počet hodnocení: 46)
Hannah21 90 %
(zadáno: 3.12.2016, počet hodnocení: 142)
DaZeL 100 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 85)
Boo 100 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 119)
Anafil 80 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 20)
Jakubson 90 %
(zadáno: 16.8.2016, počet hodnocení: 78)
Martina_K 80 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 62)
Tarbík 90 %
(zadáno: 25.1.2016, počet hodnocení: 121)
Donpedro39 60 %
(zadáno: 10.12.2015, počet hodnocení: 138)
Verapi 80 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 96)
Anex 90 %
(zadáno: 13.9.2015, počet hodnocení: 111)
Xjane 100 %
(zadáno: 18.3.2015, počet hodnocení: 21)
Petullkaaa 100 %
(zadáno: 13.1.2015, počet hodnocení: 43)
Johanka 70 %
(zadáno: 1.10.2014, počet hodnocení: 36)
Mr.jones 80 %
(zadáno: 9.6.2014, počet hodnocení: 12)
LavinieCamui 50 %
(zadáno: 6.6.2014, počet hodnocení: 310)
Zizzi 100 %
(zadáno: 5.5.2014, počet hodnocení: 40)
Cheymira 100 %
(zadáno: 28.4.2014, počet hodnocení: 9)
Mimieli 100 %
(zadáno: 21.4.2014, počet hodnocení: 9)
Poristm 100 %
(zadáno: 1.4.2014, počet hodnocení: 87)
Lenka10 100 %
(zadáno: 31.3.2014, počet hodnocení: 94)
Sendy 100 %
(zadáno: 30.3.2014, počet hodnocení: 153)
Ivushka 100 %
(zadáno: 16.3.2014, počet hodnocení: 93)
Powstalec 100 %
(zadáno: 22.11.2013, počet hodnocení: 111)
Bacraj 70 %
(zadáno: 13.11.2013, počet hodnocení: 164)
Tuxedo 90 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 54)
Qidicek 100 %
(zadáno: 24.10.2013, počet hodnocení: 17)
DjM 100 %
(zadáno: 13.9.2013, počet hodnocení: 9)
Rybitvi 90 %
(zadáno: 2.9.2013, počet hodnocení: 62)
Gabrielle 80 %
(zadáno: 6.6.2013, počet hodnocení: 93)
Marcela 80 %
(zadáno: 14.5.2013, počet hodnocení: 407)
Ambrozok 100 %
(zadáno: 10.5.2013, počet hodnocení: 26)
Lucka. 100 %
(zadáno: 17.4.2013, počet hodnocení: 102)
Princezna Evženka 80 %
(zadáno: 2.4.2013, počet hodnocení: 95)
Dovemummy-Alena S. 100 %
(zadáno: 28.3.2013, počet hodnocení: 147)
JanaV 100 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 3)
Gabriella 90 %
(zadáno: 20.4.2015, počet hodnocení: 2)
Alice.ruz 100 %
(zadáno: 10.12.2014, počet hodnocení: 2)
Utrinos 90 %
(zadáno: 9.5.2013, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.