Profil uživatele

Šípal

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 13 % (47)
Pavel Širmer: 15 % (92)
Helena Grégrová: 16 % (59)
Jan Pařízek: 16 % (61)
Jiří Koula: 16 % (47)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 2.12.2023)
Vždycky jsem si říkal, co na té Roxaně všichni vidí, když se chová jako taková kráva. Včera jsem to pochopil. Eliška Hanušová totiž ztvárnila Roxanu s takovým charismatem, grácií a krásou, že se vůbec nedivím mužům, kteří pro ni chtějí obětovat život. Děkuju.
(zadáno: 30.11.2023)
Asi nejlepší z aktuálního repertoáru Vinohrad. Že je Terka Císařová skvělá, to už vím dávno, ale v téhle inscenaci mohou konečně zazářit i Jana Kotrbatá a Ondřej Kraus. A je to radost se na ně dívat
(zadáno: 30.11.2023)
(zadáno: 21.11.2023)
Karolína Knězů je národní poklad.
(zadáno: 16.11.2023)
(zadáno: 16.11.2023)
(zadáno: 4.11.2023)
(zadáno: 4.11.2023)
(zadáno: 4.11.2023)
Ruský dramatik působící v Polsku napsal pro Prahu divadelní hru o černoších v USA. A to je to nejrozumnější, co se o téhle inscenaci dá říct. Možná tam byla pointa někde v těch 30 minutách v první půlce, kdy jsem spal.
(zadáno: 4.11.2023)
Ježíš, to bylo překrásný.
Myslím, že to je snad jediný případ, kdy se podařilo na jevišti udělat dobrý, poctivý, strašidelný horor. Zároveň je to chytrý scénář s uvěřitelnými postavami a zajímavými přesahy. Činoherák je vždycky dobrej, ale tohle je nejlepší
(zadáno: 13.10.2023)
Sen noci svatojánské je především oddychová, bláznivá komedie. Je tam sice prostor pro nějaké zvážnění nebo herecké nuance, ale v jádru to vždy musí být blbá řachanda. To není vůbec špatně, je to zcela legitimní žánr. A je vidět, že režisér i dramaturg si toho i zde byli vědomi a šli s tím do toho. Takže v inscenaci od Ypsilonky uvidíme interakce s publikem, infantilní humor a všelijaké prupovídky okolo. Bohužel bylo z některých herců znát, že si to na tom jevišti spíš odkroutili. Možná už to hráli mockrát nebo možná nestihli oprašovačku a nějak se nenaladili, ale občas to prostě drhlo. Nejvtipnější a nejlépe sedící do tvaru byl Jan Večeřa.
(zadáno: 13.10.2023)
Vojta Kotek umí hrát!! Proč k tomu kruci nedostal příležitost nikdy předtím?
(zadáno: 13.10.2023)
Je to moc hezký. Tomík Weisser se Samem Tomanem se znají už léta a jejich vzájemná chemie na jevišti je už téměř legendární. Všichni moji židovští přátelé říkají, že je to velmi židovská inscenace a že prostor synagogy je pro to ideální a jinde se to hrát nedá. Já se o tom s nimi hádat nesvedu, ale myslím si, že ten prostor je dost nešikovnej, protože žádný divák to představení neuvidí ze svého místa celé. Ale jinak dobrý.
(zadáno: 13.10.2023)
Jakoby... co si budem, už ten film má pro Čechy spíš nostalgickou, než že by byl jakkoliv dobrej. Už v tom filmu si člověk neužije ani akci, ani písničky, a ty postavy jsou napsané dost vachrlatě. No a v Karlíně to asi věděli, takže ten děj trochu upravili, přidali písničky a trošku si víc pohráli s některými motivacemi. Moc to nepomohlo, ale snažili se. Jinak Čermák v tom prostě nehraje. Jenom si přišel pro výplatu a omylem to vzal přes jeviště. A Tereza Mašková umí zpívat, o tom žádná, ale ty texty,... no ty bláho... Google translator viděl ty texty a řekl si "to nedává smysl."
(zadáno: 13.10.2023)
Iris je vždycky skvělá. Konec diskuze.
(zadáno: 13.10.2023)
Skvělá show. Nejvíc mě ale bavily ty dvě "ztracené" inscenace, tj. Laios a Propast. Nic než respekt k Rosalii Malinské, ta ženská má rozsah. Akorát ten projekt byl trošku hloupý v tom, že to mělo sakra tři hodiny, bylo to venku, když zrovna nebylo úplně vedro, a nemělo to přestávku.
(zadáno: 13.10.2023)
Za mě dalece nejlepší inscenace ze Shakespearovských slavností. Má to švih, má to styl. Němec při správném nasvícení s cigaretou v puse vypadá fakt hustě. A taky je to asi nejlépe pojatá Lady Macbeth, co jsem kdy viděl.
(zadáno: 12.8.2023)
Jakoby není to úplně špatné. Pleslovo charisma tu inscenaci drží v patřičných kvalitách. Ale krucinál, vždyť ten Plesl jenom vykrádá Davida Tennanta, a to grimasu po grimase. Navíc je původní text tak brutálně seškrtán, zpřeházen a změněn, že to snad skoro ani není Hamlet. A jak to teda vlastně dopadlo? Pokud je Horatio jenom Hamletův přelud (nebo duch nebo alter ego), tak kdo sakra na konci zastřelil Claudia? Kde se krucinál na jevišti vzala pistole? A kde se vzala ta druhá pistole? Mám podezření, že režisér půjčil dvouletému dítěti text a černou fixu a pak udělal inscenaci z toho, co zbylo.
(zadáno: 12.8.2023)
Nejlepší nápady, nejchytřejší myšlenky, nejvtipnější vtipy, nejhezčí holky. Je to pecka.
(zadáno: 12.8.2023)
(zadáno: 5.7.2023)
Ano je to trochu stručnější, než by mělo, ale aspoň je tam určitá žánrová čistota a tempo. A navíc je na konci pořádný šermířský souboj. Považte, kdy naposledy jste v Shakespearovi viděli, že by se v něm doopravdy šermovalo? Dneska je to samá symbolika a střílení z pistole. Takže je velmi osvěžující, když kluci popadnou meče a štíty a pořádně se do sebe pustí.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>