Studio Ypsilon [hlavní scéna]

Sen noci svatojánské, jak se nám zdá

Premiéra: 3.12.2021 | 1:40x
Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Ondřej Zicha. Hudba: Dominik Renč. Pohybová spolupráce: Barbora Skočdopolová. Režie: Martin Tichý.
Nejhranější komedie největšího dramatika všech dob. Hra o bláznivých proměnách lásky, které se můžeme smát, zoufat si nebo se z ní radovat. Hra o lásce šťastné i nešťastné, o lásce náctiletých i dospělých, o lásce po letech i o lásce k divadlu. Vzniká láska v očích nebo v hlavě? Je to jen chemie, nebo za ní je něco tajemného? A proč se zamilujeme i do osla? Možná proto, že láska je největší silou na světě. Těžko se chytá, dělá si, co chce...
Studio Ypsilon
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
6841000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
22.2.Čt19:30 vstupenky
28.3.Čt19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šípal  60 %
13.10.2023 | 215 hodnocení
+ souhlasím
Sen noci svatojánské je především oddychová, bláznivá komedie. Je tam sice prostor pro nějaké zvážnění nebo herecké nuance, ale v jádru to vždy musí být blbá řachanda. To není vůbec špatně, je to zcela legitimní žánr. A je vidět, že režisér i dramaturg si toho i zde byli vědomi a šli s tím do toho. Takže v inscenaci od Ypsilonky uvidíme interakce s publikem, infantilní humor a všelijaké prupovídky okolo. Bohužel bylo z některých herců znát, že si to na tom jevišti spíš odkroutili. Možná už to hráli mockrát nebo možná nestihli oprašovačku a nějak se nenaladili, ale občas to prostě drhlo. Nejvtipnější a nejlépe sedící do tvaru byl Jan Večeřa.
JirkaS  70 %
21.5.2023 | 339 hodnocení
+ souhlasím
Na základech Shakespearovy klasiky Ypsilonka vystavěla představení, které je kombinací původního textu, odkazů na současnost, improvizovaného chaosu, který je ale skvěle nacvičený, a nakonec to vše vypadá jen jako zábavná divadelní zkouška jen tak pro radost. Nejsem si jist, jestli jsem vše dokázal rozklíčovat a pochopit, ale o to ani tak nejde. Protože to bylo milé, vtipné, a pokud divák už Sen noci svatojánské někdy viděl, ocení, že je to v mnohém nové a originální. Skvělá kolektivní práce a ve výsledku příjemně strávený večer. /16.5.2023 v Táboře/
Valmez  70 %
1.3.2023 | 485 hodnocení
Honza Vošahlík  70 %
11.3.2022 | 29 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.