Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Bar

Premiéra: 14.9.2023
uváděno v prostorách kavárny
Unikátní site-specific performance, odehrávající se v kavárně Divadla Na zábradlí, částečně vychází z reálných příběhů, které se po dobu existence divadla odehrály „za zády“ nic netušících diváků během běžného provozu (souběžně s představením). Bar jako místo setkávání, bar jako bojiště, bar jako střídačka mezi výstupy. Co se odehrává na divadelním baru během představení? Jak divadelníci tráví čas před svým dalším výstupem? Kolik času zbývá mistrům osvětlovačům do další světelné změny, kterou musí odbavit? A jak ho naplní? Jak přijde šest Hamletů na bar a objednají si jedno espresso...?
Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
74 %
74101000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
23.11.2023 | 566 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75% - Za mě jedna z nejvýraznějších a nejzábavnějších inscenací posledních let v Divadle Na zábradlí, která pochopitelně víc zasáhne a zaujme znalce divadelního prostředí a zákulisí a nejvíce pak přímo znalce Divadla Na zábradlí. Už prostor baru sám v tomto případě výrazně hraje a inscenaci napomáhá, byť fakt, že ne vše je odevšad stoprocentně vidět, trochu zamrzí. Měla jsem nicméně pocit, že tato divadelní jednohubka mi um a chuť místního hereckého souboru a snad i jeho náladu a poetiku přiblížila výrazně víc, než mnohé další, jakkoli řemeslně dobré výkony vedle na jevišti.
Helena Grégrová  70 %
10.11.2023 | 1679 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Milí Zábradláci, děkuji vám za svébytný divácký zážitek, který jsem si spokojeně užila v oparu zpřítomněné nostalgické atmosféry, přímo úměrně mj. též tomu, kolik večerů na legendárním divadelním baru na Anenském náměstí 5 pamatuji osobně a kolik jich znám z vyprávění. A tleskám, neboť zkrátka: do šedesáti minut se vám toho vešlo doopravdy mnoho! A oceňuji, že jste tu sondu do zákulisí, která "čechovovsky" reflektuje nejen rub a líc herecké a autorské práce, ale i života samotného, neváhali okořenit také přiměřenou dávkou sebeironizujícího nadhledu s efektem osvěžujícího odlehčení. Škrtům sirkou ve správný čas zdar! Vaše věrná divačka
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  70 %
13.4.2024 | 413 hodnocení
+ souhlasím
75%
Divadlo je...divadlo je jako...Brecht říkal...hele, já ti to povím potom. Ale potom nebude potom, musí se hrát, i když na scéně je nic. Támhleten vzdoruje, že prostě nebude hrát všecky hlavní role, tluče do piána a pije. Tenhle má hlad a je mrzutý, a kolega mu předhazuje délku jeho pauzy. Té zas oškubával kolega kožešinovou čapku. Tamta neví, co se hraje, jestli v té hře hraje taky a koho vlastně. Tahle se jako inspice zcela hroutí z přemíry odpovědnosti. A tamten, vystresovaný přemírou rad a pokynů, promeškal svůj nástup a chce být potrestán...Zábradlí zcela ve svém stylu.
Fekete  80 %
6.4.2024 | 163 hodnocení
+ souhlasím
Videno 6.4.2024 v kavarne/baru Na zabradli, 25 divaku, 55 min. Na kontakt.
Cechovova nedopsana hra Polarni kruh v zakulisi, kde se soubor elegantne a vtipne vyblbnul kazdy podle sveho natyrelu, kdyz mile napsane postavy meli vsichni. Nejvyraznejsimi byli M. Konig, nejen u piana, D. Kaplanova s jejim stryckem Alzheimerem a J. Zacek coby Hlas Svobodne inspice. Mezi divaky se bavil i J. Vyoralek. Dekuji pani Cisarova a smekam, za tema i provedeni. Mate u me vodku.

Ivane, na scene neni scena. Anezko, hraju dneska ? Katko, vzdyt vis ze vzdycky chlastam. Mirku, dam te do zapisu ! Michale uz nemusis odehral jsem to za tebe, byl jsem tam omylem.
Suzana  70 %
18.3.2024 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Svěží zábavná podívaná doslova na dotek.
Dawson321  70 %
4.1.2024 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý divácký zážitek, který se nehraje v divadelním sále, ale přímo v malinké kavárně divadla.
natymau  100 %
2.12.2023 | 33 hodnocení
+ souhlasím
nic pro zastánce konzervativního divadla, nevšední podívaná, velice hravé, expresivní, za mě neuvěřitelně vtipné a originální

Smáli jsme se od začátku do konce, nicméně jsem současně registrovala rozpaky a pohoršení u jiných diváků. Není to určitě pro každého, já ovšem cítím obrovsky svěží vítr, kdy je možné jít se do divadla jen kvalitně oddychově pobavit bez zatížení fraškoidníma a otravně klišoidníma prvkama běžně typickýma pro rádoby komediální zpracování.

Hned doporučuju kamarádům a snad i za čas zajdu znovu. :)
LavinieCamui  70 %
25.10.2023 | 830 hodnocení
+ souhlasím
Milá divadelní jednohubka.
Zzzz  60 %
15.2.2024 | 108 hodnocení
Lovervlove.  70 %
17.1.2024 | 41 hodnocení
Šípal  80 %
16.11.2023 | 215 hodnocení
Gimli35  70 %
15.9.2023 | 282 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.