Profil uživatele

Misa

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 12 % (46)
Pavla Haflantová: 13 % (16)
Pavel Širmer: 14 % (54)
Helena Grégrová: 15 % (56)
Jiří Koula: 15 % (56)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 > >>

(zadáno: 24.3.2018)
Deštivé dny - Divadlo Ungelt: 70 %
Herecké výkony jsou úžasné,zejména Richard Krajčo teda fakt dostal roli,v které se může vyřádit.Hra plně vtáhne do děje i do atmosféry,naštěstí je tam zejména v 1.půli i dost vtipných míst.Ale problém je,že já prostě nemám ráda texty,které jsou tak nějak přehnané a to je přesně problém této divadelní hry.Hra se ke konci už pro mě vlekla,a přestože si samozřejmě uvědomuji,že na divadlo patří i věci brutální k zamyšlení,toto už mi přišlo místy prvoplánovaně přehnané.
(zadáno: 28.11.2017)
Gedeonův uzel - SpoluHra: 60 %
No,přiznám se,že jsem tuhle hru v sobě musela nechat dlouho doznít a asi to nebyl ten pravý kus na shlédnutí v 8.měsíci těhotenství:)Nicméně,víc se mi líbila Kaira,protože prostě byla civilnější a Vilma Cibulková mi do hry vnesla už do tak přepjatého textu až moc exprese.V první polovině hry jsem přiznám trochu bojovala s nudou,aby následně došlo k očekávané katarzi.Text mi přišel také trochu prvoplánovitě šokující a ano,jak tu někdo psal,vyznění odhalené homosexuality narozdíl od posledních chvilek kocoura u veterináře,bylo i pro mě paradoxně nedostatečné.
(zadáno: 31.10.2017)
Pohřeb až zítra - Švandovo divadlo: 90 %
Výborné. Aktuální, autentická, fresh, vtipná konverzačka s civilními hereckými výkony a krásnou scénou. Rozhodně si nenechám ujít další hru od Natálie Kocábové, která mě velmi mile jako autorka překvapila.
(zadáno: 16.10.2017)
Ples upírů - Goja Music Hall: 70 %
Ples upírů se mi určitě líbil,velmi povedené masky i ztvárnění trochu temnější stránky příběhu, fajn navození atmosféry. Možná mě chvílemi tak úplně nebavily samotné písně a mínus pro mě bylo asi i to, že jsem nejvíc byla zvědavá na Natálii Grossovou, viděla jsem obsazení s Michaelou Gemrotovou, která je velmi dobrá, ale myslím, že s mladičkou Grossovou to má trochu jiný nádech to vyznění příběhu.
(zadáno: 21.2.2017)
Skořápka - Divadlo Ungelt: 90 %
Krásné...Toto představení mě velmi mile zasáhlo.Dobrá předloha, obě herečky byly vynikající a obzvlášť Petře Nesvačilové tato role vyloženě sedla.
(zadáno: 21.2.2017)
Bonnie & Clyde - Hudební divadlo Karlín: 80 %
Mě toto představení velice bavilo. Podle mě tam nebylo žádné nudné místo. A to jsem před odchodem do divadla opravdu nic neočekávala, myslela jsem, že to bude spíš takové nudné představení omílající notoricky známý příběh. Ale představení ocejpalo a dokonce jsem si po příchodu domů musela ještě pustit dokument o skutečných Bonnie a Clydovi. Takže za mě vynikající.
(zadáno: 19.1.2017)
Sbohem, zůstávám! - Divadlo Kalich: 20 %
Hloupá hra na to se nedá nic jiného napsat, prvoplánovaný humor plný laciných sexuálních narážek, kdy už dopředu víte, co bude následovat. Paní Paulová prostě není dobrá herečka a jediné plus vidím v účinkování paní Janžurové. Navíc se hra ale neskutečně táhla, asi 3x jsme doufali, že už je konec a bohužel představení pokračovalo dál.
(zadáno: 19.1.2017)
Hvězda - Studio DVA divadlo: 80 %
Skvělá oddychovka, pobavila jsem se od začátku až do konce a výkon paní Holubové byl fantastický. Je tam spousta super hlášek, je to uvěřitelné a i hlasy ostatních účinkujících nemají chybu. Zejména se mi líbil pan Bartoška a jeho nevěrný manžel.
(zadáno: 28.10.2015)
Požitkáři - Divadlo Na zábradlí: 80 %
Protože jsem hru nepochopila, dávám 80%, jinak by to určitě bylo na 90%. Přestože ten samotný děj opravdu není úplně jasný, tak se jedná o hru mimořádně vydařenou a rozhodně stojí za vidění. Není to žádný nudný divadelní kousek, přináší skvělé nápady, legraci i vážná zamyšlení. A co mě teda nejvíc bavilo byly velmi autentické herecké výkony a opět krásná scéna.
(zadáno: 15.10.2015)
Vím, že víš, že vím... - Městská divadla pražská: 60 %
Já si myslím,že se toto představení musí brát zejména jako oddechovka.My jsme se u toho nasmáli a pobavili dobře.Co se týká paní Stašové jako herečky,také mi v tomto představení její přehrávaný projev a zejména dikce lezly na nervy,ale protože jsem ji viděla i v jiných kusech jako třeba Římské noci nebo Drobečky z perníku,kde rozhodně k žádnému takovémuto přehrávání nedochází,vzala jsem projev v této hře především jako takovou parodii na žánr italské komedie.Jinak jako dvojice s panem Dlouhým jdou dohromady,myslím,moc dobře.Protože mi to přišlo občas zdlouhavé,hodnotím nakonec 60%.
(zadáno: 30.9.2015)
Rod Glembayů - Divadlo na Vinohradech: 60 %
První hodina této hry byla nuda k nepřežití,naštěstí se pak hra docela rozjede a nabere spád.Nejlepší jsou herecké výkony Ondřeje Brouska a Tomáše Topfera, Dagmar Havlová si pro mě polepší v druhé polovině zejména při závěrečném monologu. Hra by potřebovala proškrtat jak sůl.
(zadáno: 15.9.2015)
Tramvaj do stanice Touha - Činoherní klub: 90 %
Krásná klasická hra s úchvatným výkonem Lucie Žáčkové. Na to jak je hra dlouhá, tak krásně utíká. Skvělá byla i Marika Procházková a velmi autentický Jan Hájek.
Opravdu stojí za vidění.
(zadáno: 26.8.2015)
Romeo a Julie - Letní shakespearovské slavnosti: 70 %
Rozhodně se mi toto pojetí klasiky Romeo a Julie líbilo,moderní háv hře prospívá.Jako vždycky u SKUTR některé nápady jsou prostě super a jiné dobré nejsou.Ale hra mě bavila,líbil se mi přelom po půli do temnější polohy.Volba Terezy Voříškové pro mě byla skvělá, z ostatních herců se mi pak nejvíc líbili Jiří Vyorálek a Lenka Krobotová.Bohužel Montekové nedostali takřka žádný prostor.
(zadáno: 29.7.2015)
Království boží na zemi - Divadlo Ungelt: 70 %
Hra mě zaujala víc,než bych čekala.Mělo to atmosféru a celkem neokoukaný příběh.Moc se mi líbili Kuře Martin Hoffman i Jitka Čvančarová.Velmi příjemně to utíkalo.A rozhodně se Království boží na zemi velmi hodí na letní scénu.
(zadáno: 24.5.2015)
Mezi úterým a pátkem - Divadlo Ungelt: 50 %
Celkem nudná,pomalu plynoucí,klišoidní hra,kde podává paní Regina Rázlová naprosto fantastický a autentický výkon a bohužel jejím naprostým protipólem je Milan Hein,totálně dřevěný a neuvěřitelný.Pana Heina jsem viděla ve druhé hře divadla Ungelt a podruhé to bylo tragické.Jistě je vynikající umělecký ředitel,ale obsazovat by se asi neměl.Volba lepšího mužského protagonisty by hře velice prospěla,protože z textu lze jednoznačně vytáhnout mnohem více.Jitka Čvančarová hrála dobře v roli,která sama o sobě nenabízela tak zajímavý prostor jako role paní Rázlové.
(zadáno: 13.5.2015)
Tři holky jako květ - Divadlo Na Fidlovačce: 80 %
Krásné představení ze života. Všechny tři dámy zvládají skvěle navodit autentickou atmosféru.
(zadáno: 21.3.2015)
Zakázané uvolnění - A studio Rubín: 70 %
Příjemná oddychovka,dobré fórky,něco bylo trochu laciné jako třeba konec nebo karaoke.Nejvíc se nám líbil výkon barmanky Terezy Hofové.
(zadáno: 14.3.2015)
Mikve - Národní divadlo: 90 %
Je skvělý zážitek vidět všechny tyto herečky pohromadě na jevišti,přičemž největší prim hraje rozhodně Vanda Hybnerová.Pak se mi líbil velmi i výkon Evy Salzmannové a Jany Pidrmanové.Ale všechny se mi vlastně líbily,každá té své figuře dává přesně to,co potřebuje.I vtipná Boušková a drbna Medvecká.Musím vyzdvihnout hlavně velice povedenou scénu a doprovod violoncella,který sám o sobě hře poskytuje ještě hlubší rozměr.Ve mně to zanechalo velmi silný dojem.
(zadáno: 22.2.2015)
Leni - Divadlo v Řeznické: 80 %
Skutečně vynikající hra,pojetí talk show je velmi zajímavé a opravdu mě to vtáhlo do děje. Vilma Cibulková hraje Leni výborně,byla charismatická,uvěřitelná a kontroverzní tak jako Leni sama,ale divák pro ni má i pochopení.K závěru byla hra obzvláště strhující.
(zadáno: 7.2.2015)
Fantom opery - Goja Music Hall: 80 %
Velice povedené nastudování. Marián Vojtko i Monika Sommerová byli vynikající. Též velmi dobrá scéna.
(zadáno: 28.1.2015)
Korespondence V+W - Divadlo Na zábradlí: 100 %
Naprosto úžasná hra. Skvělá, nápaditá, vkusná scéna. Výborné herecké výkony. Je neskutečné, jak fantastická a pravdivá hra vznikne z dopisů dvou vynikajících osobností. Ten text je sám o sobě nosnější než nějaké původně psané hry. 100% divácké uspokojení.
(zadáno: 26.11.2014)
Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Městská divadla pražská: 70 %
Inscenace tak nějak příjemně plyne v rytmu tanga.Je to nenáročná podívaná,která zároveň nemůže urazit ani náročnějšího diváka.
(zadáno: 26.10.2014)
Shirley Valentine - Městská divadla pražská: 80 %
Simona Stašová mě nikdy nezklamala a Shirley hraje se vší energií výborně.Jak jsem čekala,rozhodně je to skvělá komediální hra obsahující i hlubší myšlenky ze života,nicméně občas se stalo,že jsem se mohla lehounce nudit a přemýšlet o něčem jiném.Je to podobně postavená hra jako Můj báječný rozvod s Eliškou Balzerovou,který se mi prostě líbil víc.
(zadáno: 24.9.2014)
Úča musí pryč! - Divadlo Verze: 80 %
Strašně jsme se u toho pobavili,všichni předvedli výborné herecké výkony.Pěkně se odhalili i jednotlivé charaktery a určitý příběh každé postavy.Hra nádherně plyne,je ze života,rozhodně se u toho každý hodně zasměje.Přestože bych tomu na začátku nevěřila,nebylo tam hluché místo.
(zadáno: 2.9.2014)
Mnoho povyku pro nic - Letní shakespearovské slavnosti: 70 %
Hra mě velmi bavila i přes dost silný déšť.Je zmodernizovaná tak akorát,lehká komedie,pěkné kostýmy i herecké výkony mladých méně známých tváří.Je to rozhodně dobrá volba,pokud se člověk chce odreagovat a pobavit.

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 > >>