Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
55 %
55461000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 50 %
Volby

Hodnocení (48)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
12.7.2019 | 1679 hodnocení
Michal Novák  50 %
14.2.2017 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Noid, Dasha, Písařík, Schneiderová, Kraus, Josef, Beneš, Zahálka… Muzikál i přes určité snahy tvůrců o výpravnější podívanou nezapře svůj původně komorní charakter. O to více musí fungovat činoherní pasáže. Režie se na ně však evidentně málo soustředila, a v případě ústřední dvojice jenom fyzické či pěvecké charisma nestačí. Nepřekvapí, že obstojí hlavně „činoherci“ (Jitka Schneiderová k tomu přidává i skvělý pěvecký výkon). Gospelovým králem večera je zas Bohouš Josef. Negativa? Nepříliš šťastně koncipovaná scénografie nebo slabá choreografie. Výkon D. Krause nepatří na profesionální jeviště.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Teddy  60 %
13.3.2018 | 294 hodnocení
+ souhlasím
Tento příběh znám v podobě filmu, nyní shlédnuto v Karlíně jako muzikál. Líbily se mi herecké i pěvecké výkony, avšak tento muzikál jako takový mě mnoho neoslovil. Melodie ne moc zapamatovatelné, jednou vidět stačilo.
Lenkad  70 %
28.2.2018 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Muzikály "vymetám" díky své pubertální dceři a tento muzikál byl jeden z těch povedenějších - dobré pěvecké výkony a velmi srozumitelný příběh, jenom trochu statická scéna.
Atribut  30 %
22.2.2018 | 92 hodnocení
+ souhlasím
tenhle muzikál je špatnej, filmu to nesahá ani po kotníky. tak zoufale banální a proč tento konec? samý klišé, obehraný dialogy. blbej překlad. a to pražský nastudování je totální kýč. proč to dávali režírovat zrovna procházkovi, kterej dělá vlastně jen komedie. dasha a noid to trochu zachraňovali, ale nespasili. karlín potřebuje nový vedení jako sůl.
JirkaS  60 %
21.2.2018 | 363 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem muzikálový divák, jsem divák činoherní, ale chtěl jsem jsem se podívat do karlínského divadla. Hledal jsem co možná nejméně komerční titul a vybral jsem tuto inscenaci. A nebyl jsem zklamán, ale ani nadšen. Jednoduchý příběh, velkorysá scéna, pár podařených písniček, dobré výkony nejen ústřední dvojice Markéta Procházková - Martin Písařík, výrazněji zaujali ještě Bohouš Josef, Filip Antonio a Jitka Schneiderová. Naštěstí z tohoto titulu nebyla cítit nějaká komerčnost, ale bohužel je to snadno zapomenutelná inscenace. /2.12.2017/
Rejpalka  50 %
28.12.2017 | 212 hodnocení
+ souhlasím
Další Wildhornovská kopírka, kde ti co slyšeli předchozí muzikály od Wildhorna uslyší jeho předchozí díla. Kdo překvapil tak pěvecky rozhodně Martin Písařík jako Clyde a Jitka Schneiderová jako Blanche. Standartně skvělá Dasha jako Bonnie a Lukáš Kumpricht jako Ted. Na pražské poměry povedené, ale derniéru nejspíš nikdo oplakavát nebude.
PajaM  50 %
10.12.2017 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Výborní Písařík, Procházková, Schneiderová. Hudebně překombinované.Scénograficky trochu nuda.
Monty70  70 %
7.12.2017 | 264 hodnocení
+ souhlasím
Takový průměr na prknech karlínského divadla. Příběh jako takový mám rád, zde mě svým zpracováním tak neujal. Herecky i pěvecky dobré.
Michelle97  70 %
3.12.2017 | 147 hodnocení
+ souhlasím
75%
Z naší alternace naprosto skvělý Martin Písařík a Markéta Procházková, jak po pěvecké, tak po herecké stránce. Zaujal i Tomáš Vaněk jako bratr Clyda.
Romana35  60 %
2.12.2017 | 333 hodnocení
+ souhlasím
Líbilo se mi herecké obsazení, z naší alternace Markéta Procházková v roli Bonnie herecky i pěvecky velmi dobrá, Martin Písařík jako Clyde a Tomáš Vaněk jako jeho bratr Buck také výborní. Bohouš Josef v roli kněze - dokonalý silný hlas. Trochu slabší scéna a choreografie. Jinak spokojenost.
Ivulin  60 %
7.5.2017 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Líbila se mi hudba, akorát mám pocit, jako bych ji odněkud znala.
Dasha skvělá, Schneiderová také :) Noid se sem typově hodil, ale zpěv by to chtělo konečně vylepšit. To ale nebylo nic proti obsazení Davida Krause - proboha i já zpívám líp než on a to jsem jak požární siréna!
Pavel.Tomas  30 %
27.2.2017 | 158 hodnocení
+ souhlasím
No prostě se vždy nedaří.
Misa  80 %
21.2.2017 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Mě toto představení velice bavilo. Podle mě tam nebylo žádné nudné místo. A to jsem před odchodem do divadla opravdu nic neočekávala, myslela jsem, že to bude spíš takové nudné představení omílající notoricky známý příběh. Ale představení ocejpalo a dokonce jsem si po příchodu domů musela ještě pustit dokument o skutečných Bonnie a Clydovi. Takže za mě vynikající.
LuciaFary0  40 %
19.1.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Hodně rozporuplné představení. Místy jakoby se děj zpomalil a vytvořil hluchá místa. Naopak některé scény měly překvapivý šmrnc. Nevyvážené herecké výkony. Výborní Procházková, Bárta, Vaněk, Josef.
Muzidrál  40 %
18.1.2017 | 15 hodnocení
+ souhlasím
To mě zkrátka opravdu nebavilo. Ono tam není nic vyloženě špatně, ale víckrát netřeba.
VasekN  20 %
8.1.2017 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se nepovedlo. Naprosto šílená scéna, kýčovité projekce, nulová režie, nudné texty (občas nápad byl, to bych lhal). Tenhle muzikál řadím mezi své nejoblíbenějši, ale karlínská verze, kdy zpěváci zpívají a nehrají, někteří ani neuzpívají, sem tam zablikají křesla v kadeřnictví a kazatel vlastně funguje jen jako jméno, co sotva mluví, natož zpívá (K. Střihavka) - ne, takhle to fakt nefunguje. 25 % - za hudbu F. Wildhorna, kterou i tak na předpremiéře orchestr nezahrál nejlépe...
Karel KORDA  10 %
18.12.2016 | 16 hodnocení
+ souhlasím
totálně se mi nelíbilo, 10% za snahu
Martin21  70 %
6.12.2016 | 458 hodnocení
+ souhlasím
75%. Z obsazeni me nadchla Veronika Vyoralova, ktera understudy role Bonnie zvlada s naprostym prehledem! Dale vyborna Jitka Schneiderova. Protikladem skvelych vykonu je hrozny K. Strihavka, nechapu jeho angazovani do teto role.
Čiko  60 %
6.12.2016 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
65%
Barka  70 %
7.11.2016 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem velkým příznivcem velkých muzikálů. Nicméně Bonnie a Clyde mě příjemně překvapilo. Je to asi hodně tím, že dobu a kulisy, ve kterých se odehrává, mám prostě na jevišti a plátně ráda. Hudba a herecké výkony mile potěšily (především mě překvapil Martin Písařík, který byl v titulní roli opravdu výborný). Takže jo, příjemně strávený večer.
Nick  80 %
4.11.2016 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Docela jsem se bál, co z toho nakonec vyleze - zcela zbytečně. Až na pár zádrhelů jde o velmi příjemné dílo s opravdu skvělou hudbou, průměrnými texty a příjemně ubíhajícím příběhem. Co se týče výkonů, Noid je typově velmi přesný, pěvecky výborný a s mluvenými pasážemi si poradil po svém (čímž možná trochu utrpěla milostná linka příběhu), velmi překvapila V. Vyoralová, její Bonnie je naprosto precizní! Výborní byli i B. Skočdopolová a M. Písařík. Oproti tomu otřesný byl K. Střihavka, celkově špatná scénografie a choreografie spolu s místy hrozným ozvučením představení ubírá hodnocení. 75 %
Fedorocko  60 %
20.10.2016 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Příjemný muzikál,který ovšem nepatří mezi ty TOP,které HDK nabízelo a nabízí.Martin Písařík výborný výkon v hlavní mužské roli.Skvělý Lukáš Kumpricht,který byl povolán těsně před představením za zraněného Davida Krause.V ženách Procházková i Schneiderová rovněž na vysoké úrovni.
honzy  50 %
17.10.2016 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
BONNIE A CLYDE F.Wildhorna v HdK stojí především na živé hudbě (i když při pozorném poslechu slyšíme nápěvy melodií z ostatních skladatelových děl) a také na pěveckých a činoherních výkonech hlavních představitelů Dashy a Noida. Příjemné je zjištění,že muzikál má spád a není hluchých míst.Problémem ovšem je děsná výprava a scénografie M.Hořejší (a není to poprvé!) a přidáme-li k tomu nevýraznou choreografii P.Strouhala v ruku v ruce s režií A.Procházky a velmi nepodařeným výkonem K.Střihavky v roli kněze,tak vzniklo zcela průměrné dílo,nevyčnívající z ostatních titulů uváděných v HdK.Hodn.50%.
MartinRadi  50 %
15.10.2016 | 16 hodnocení
+ souhlasím
V tomto muzikálu převažuje kvalitou činohra nad zpěvem, nicméně hudba je povedená. Nejslabším článkem je scénografie. Výborná je Schneiderova, Písařík. Noid ze sebe vydal maximum. Dále me zaujala Markéta Procházková. V maličké roli i Grossová. Celkově příjemný muzikal. Průměr HDK, jak jsme zvyklí.
Brouček  70 %
14.10.2016 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Moc příjemné po hudební stránce. Příběh o lásce, která se nebojí brzkého konce. Výborní Noid, Dasha, M. Písařík, J.Schneiderová, Bohouš Josef.
Yvetta Klímová  30 %
14.10.2016 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dobrá hudba, kostýmy, ostatně i výprava. Licenčně převzatý muzikál musí pochopitelně splňovat po této stránce všechny podmínky a je zde naprosto zřejmá obrovská dotační finanční injekce, kterou HDK pravidelně dostává. Nicméně rozčarování z některých výkonů. Některým postavám nebylo rozumět. Afekt a interpretační zlozvyky způsobily i intonační výkyvy (Kraus, Josef, děti, občas i Noid). Muzikál působil často jako estráda. Naopak perfektní byl Písařík, nejlepší výkon ze všech ve všech směrech. Luxusní Zahálka a velké překvapení Jitka Schneiderová.
Osgood  40 %
14.10.2016 | 78 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jsou mladí, zamilovaní a zabíjejí lidi. Což proběhlo. Ale kde je adrenalin, sex-appeal, vášeň, nebezpečí a napětí? Zjevně už původní text je spíše sociální agitkou. Hospodářská krize je zlá. Jedna tklivá scéna jako druhá. Lokální produkce tomu rozhodně nepřidala, navíc ubrala i na krvi. Sympatický pokus s projekcemi se ztrácí v matrixu konstrukcí z Merkuru. Solidní, leč schizofrenní hudba, zpočátku fajn retro, poté mix country, gospelu a pseudorocku kulminující Bon Jovim v kleci (Ďábel mě má rád). Výborný byl M.Zahálka v ČINOHERNÍ roli exRangera. SPOILER: Bonnie se rýmuje se zvonýýý:-)
DivadelniFan  50 %
10.10.2016 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Na zadek jsem se úplně neposadil, ale líbilo se mi to. Perfektní M. Procházková v roli Bonnie. Líbil se mi Clyde Noid, bezchybný Vaněk a Kumpricht. Skvělý Bohouš Josef. Líbily se mi písně i obsazení, ale jako celek nic extra. Dobrý průměr.
Vejt_ek  80 %
19.6.2017 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z mála kousků, který není zas až tak komerční, jak bývá zvykem v HDK. Všichni super, jen Kamil Střihavka by již něměl být na podiu....
Ivisie  50 %
15.10.2016 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál ně mě působil až příliš komerčně. Některé scény byly zdlouhavé. Když Noid zpívá, ještě to jde. Ale mluvené repliky mě tahaly za uši. Velký rozdíl, srovnáme-li s Dashou nebo Jitkou Schneiderovou. Scény působící jako estráda mě nenadchly. Co mě ale pohladilo, byl melodický hlas M. Zahálky.
Jezz  70 %
13.10.2016 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná oddechová záležitost s pěknou hudbou. Perfektní Dasha a Tomáš Vaněk v roli Bucka, u Noida mě trochu zklamal mluvený projev.
Antrey  50 %
3.11.2023 | 86 hodnocení
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Dino07  50 %
15.9.2021 | 58 hodnocení
HodnaTeta  60 %
16.1.2020 | 182 hodnocení
Marketa1991  90 %
24.2.2019 | 20 hodnocení
Hacko  50 %
28.1.2018 | 77 hodnocení
ToPe  70 %
17.12.2017 | 45 hodnocení
Violetka  60 %
3.12.2017 | 57 hodnocení
Coward  90 %
3.12.2017 | 282 hodnocení
Sonidlo  30 %
31.5.2017 | 9 hodnocení
Hanichka  50 %
19.3.2017 | 52 hodnocení
Eva14  40 %
25.2.2017 | 11 hodnocení
Maybe  40 %
14.11.2016 | 92 hodnocení
Terez.ka  60 %
14.11.2016 | 39 hodnocení
PavelK  50 %
3.11.2016 | 221 hodnocení
Fyddo  50 %
22.10.2016 | 24 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.