Hudební divadlo Karlín [Velká scéna]

Aida

Premiéra: 4.10.2012 | 2:40
Překlad, české texty a dramaturgie: Adam Novák. Výprava: Michaela Horáčková Hořejší. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigenti: Martin Kumžák, Kryštof Marek, Jan Chalupecký. Režie: Gabriel Barre.
Poslední uvedení: červen 2015.
Muzikál z prostředí starověkého Egypta inspirovaný známou stejnojmennou operou Giuseppe Verdiho.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
54 %
Uživatelé
70 %
70601000
Volby

Hodnocení (64)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  30 %
5.10.2013 | 466 hodnocení
+ souhlasím
Je prostě katastrofální, co s dobrým muzikálem v Karlíně dokázali udělat. To hudební nastudování úplně zabilo původní hudbu, která je výborná, katastrofické texty tomu jen napomohly. Výprava byla sice výpravná, ale absolutně nezajímavá, vlastně nudná. A fakt hodně tomu ublížily i výkony - katastrofální M. Vojtko a špatná a nezajímavá Kamila Nývltová - na hlavní roli nebetyčně málo charisma - jakéhokoli.
Pavel Širmer  50 %
27.5.2013 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
45%. Libreto zpracovává známé téma zbytečně povrchně. Žánr muzikálu sice vyžaduje zjednodušení, ale „hlubší“ uchopení nepochybně unese. Problematičnost libreta je umocněna i nepovedenou českou verzí. Hudebně solidní, nikoli výjimečné. Režisér G. Barre nastudoval na pohled efektní inscenaci, které však scházel smysluplný výklad, byla nezajímavá a bez nápadu. Dasha i V. N. Bárta pěvecky výborní a herecky obstojní. Dojem z výrazných pěveckých výstupů L. Bílé bohužel pokazilo její prvoplánové herecké šaškování, naprosto se míjející s rolí. Výsledek koukatelný, leč zcela průměrný a nepřínosný.
Helena Grégrová  60 %
12.10.2012 | 1593 hodnocení
+ souhlasím
Ani převrat, ani prů**r.. ..v kontextu všeho, závratné ceny vstupného nevyjímaje, přece jen tak nějak trochu málo..
Jiří Landa  60 %
12.10.2012 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
65% Dávám tak vysoké %, pokud neberu v potaz, že se premiéra odehrála v městem dotovaném divadle. Podobně musím pominout i fakt, že inscenaci režíroval prý "broadwayský režisér" G. Barre. Při pohledu na výsledek musí být i laikovi jasné, že jeho režie ke špičkám nepatří. Nejvíc zaujal V.N. Bárta, L. Bílá Amneris zvládla se suverenitou sobě vlastní, K. Nývltová mile překvapila, roli uzpívala s přehledem, otázkou však zůstává její herectví… Pokud ale musí HdK čekat celý rok, aby uvedlo premiéru aspoň této úrovně, je něco špatně. Podobně jako v naší politice, k níž má toto divadlo blízko…
Michal Novák  70 %
6.10.2012 | 1138 hodnocení
+ souhlasím
Jakkoli HDK Aidou konečně překročilo stín řekněme dobrého průměru, slova o dokonalosti bych mírnil. Hudebně tento muzikál umí překvapit, i třeba mícháním žánrů, je zajímavý. Excelentní (!!) Dasha v titulní roli nebo Noid v roli Radama a Lucie Bílá jako Amneris dokázali, že pro muzikálové divadlo je lepší, když místo zacílení na „hvězdnost“ se na postavách herecky pracuje a netajtrlíkuje. Také Jan Urban opět výborný. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, překlad je hodně slabý, choreografie (s výjimkou extatického tance Núbijců) se nepovedla, scénografické řešení si nezasloužilo být tak triviálním...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Formanka  80 %
1.10.2021 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Výkon Dashy a Lucie Bílé- nádhera. Moc jsem si to užila
DivadelniFan  80 %
2.4.2019 | 309 hodnocení
+ souhlasím
Na toto představení často vzpomínám... nádherná hudba, krásný příběh a úžasné výkony všech umělců, kterým vévodí Dasha v hlavní roli. Zaujala mě také Lucie Bílá, Marian Vojtko, Lukáš Kumpricht nebo Peter Strenáčik. Kéž by se Aida někdy v budoucnu vrátila na prkna Hudebního divadla Karlín.
Kuba2  80 %
23.3.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Aida je povedený muzikál, kterému vévodí Dasha a její výkon společně s krásnou hudbou, která celou atmosféru starobylého Egypta a zamilovaného páru doplňuje. Díky tomuto muzikálu jsem si oblíbil N. Bártu, který se do postavy opravdu vžil. Lucie Bílá je vtipná a zpívá krásně. Jedinou vadou na kráse je, že příběh je možná až příliš jednoduchý.
Kvapnik25  70 %
28.7.2018 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto skvostná Dasha, které Aida neskutečně sedí.
Jakub  100 %
2.2.2015 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Srdeční záležitost, nádherná hudba Eltona Johna. Vynikající obsazení. Škoda že muzikál bude brzy končit.
Anchy  70 %
9.11.2014 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná Bílá a pěkná hudba.
Adamek2555  100 %
6.11.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Muzikal Aida je moje srdecni zalezitost :) miluju hudbu Eltona Johna :) Dasha je neprekonatelna, snad inscenace jeste na repertoaru vydrzi :)
Tomass  90 %
3.11.2014 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Dasha je skvělá! Její hlas, herectví a celkové pojetí hlavní postavy je vynikající! Hodnocení 90% dávám právě kvůli ní!
Coward  30 %
21.9.2014 | 269 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě velké zklamání! První půle se dá shrnout do tří vět. Pěvecky dokonalé, ale příběh je velmi slabý. Absolutně jsem nechápal standing ovation, ke kterému jsem se snad jako jediný nepřidal.
Bišu  60 %
14.8.2014 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Hodně statické představení rozhodně nedosáhlo úrovně, kterou slibovala reklama.
Ondonoriko  30 %
30.5.2014 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Hudba tohoto druhu asi není pro mne :-( . Kde jsem se tu vzala?
Lucianna  70 %
10.5.2014 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Dasha a P.Strenáčik skvělí, líbil se mi i M.Vojtko a J.Korn.
Hudba krásně pestrá, scény zajímavé, ale příběh až příliš jednoduchý.
Velmi neúměrná se mi zdá cena...
Simorak  90 %
31.1.2014 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Hodnoceni 90% jen pro Dashu a kvuli ni-byla ze všech nejlepsi.
Vladimír10  70 %
30.1.2014 | 572 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Byť je na všech plakátech a propagačních materiálech vyobrazena pouze Lucie Bílá, která ztvárňuje dosti nepodstatnou vedlejší úlohu, nesahá Dashe, představitelce titulní role, ani po kotníky. Její Aida je zazpívána na vysoké úrovni, ale ani činoherní pasáže pro ni nehrají druhořadou roli. L. Bílá, přestože dobře zpívá, odehrát tu nejprimitivnější roli prostě nedokáže. Část s jakousi módní přehlídkou byla proto stručně řečeno příšerná. Od zahraničního režiséra bych dále očekával, že se nebude uchylovat k laciným projekcím a přizve scénografa, který vymyslí pro českého diváka něco dosud neznámé.
Bedrich.spesny  50 %
21.10.2013 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Mohl to být příjemný muzikál, ale Vojtko je zlo!
Hojojicek  80 %
5.10.2013 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Takto to má vypadat! Velká spokojenost. Výborné výkony (Dasha, Noid, Bílá, Kumpricht, Nováková, Urban), i když někteří (Noid) by mohli přidat na herectví. Z výkonů jednoznačně vyčnívá Dasha. Bílá konečně roli, která jí sedí a kde "neirituje". Dobře zahraný Faraon (Král). Hezké kostýmy (ale kreace z módní přehlídky jsou naprosto strašné), dobrá a hlavně nepopisná (!!) scéna (škoda těch předlouhých přestaveb), klasicky občas zbytečné projekce (i když to není takové zlo). Některé obrazy (Nil, banket, soud) jsou vizuálně velmi poutavé! Tanečníci by měli zhubnout, když už vystupují polonazí.
Hannah21  70 %
23.9.2013 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Hodnocení sráží především slabé české texty. Režie průměr, líbil se mi světelný design. Lucie Bílá byla nejlepší v dramatických okamžicích své role v závěru, v první půli spíše přehrává. Noid opět pěvecky výborný, chce to ještě zapracovat na herectví. Naprostou hvězdou představení je Dasha, výborná pěvecky i herecky. Z jejího zpěvu mi šel mráz po zádech!
Panda  60 %
13.5.2013 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Lucie Bílá asi věděla, proč se "spokojí" s vedlejší rolí. Viděla jsem představení s Kamilou Nývltovou a její nevýraznou Aidu už jsem zapomněla. Princezna Lucie Bílé ji hravě strčí do kapsy.
PetiRe  60 %
21.2.2013 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Těžko říct zda částečně moderní pojetí ve mě vyvolávalo spíše kladné nebo záporné pocity. Musím však konstatovat, že v některých chvílích jsem se na jeviště koukala doslova s otevřenou pusou a nevěřila vlastním očím. Otázkou zůstává, zda právě toto pojetí inscenaci pomohlo, či jí ublížilo.Na můj vkus tam také bylo příšliš mnoho duetů (obecně je mám ráda, ale tady mi přišlo, že se často opakovaly). Celkově průměr, za originalitu nějaké to procento navíc.
Nyvon  80 %
28.11.2012 | 55 hodnocení
+ souhlasím
Dasha a její zpěv je excelentní ,Lucie Bílá a Marián Vojtko její hlas skvěle doplňují.Představení bylo tak pěvecky zdařilé, že mi ostatní nedokonalosti přišly nepodstatné.
Misa  60 %
23.11.2012 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Pěvecky excelentní všichni (Dasha,Lucie Bílá a Marán Vojtko).Herecky ovšem velmi slabá Lucie Bílá,scéna je zajímavá,ale až příliš minimalistická,kostýmy jsou krásné.Co je fakt hodně slabé jsou texty písní,naopak příběh a zejména konec je velmi povedený.Ovšem na ovace ve stoje,které předvedlo celé divadlo,to teda fakt nebylo.
Guildenstern  50 %
29.10.2012 | 418 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Trošku promarněná šance, která tkví hlavně v osobě režiséra Barreho, projekt byl prostě nad jeho síly. Výstupy jsou mnohdy dost statické, některé scény nepřehledné, scéna (už tak minimalistická) nevyužitá. Dasha opravdu výborná, K. Nývltová (hlavně herecky) o třídu níž, zaujme přirozený P. Strenáčik a na své poměry i M. Vojtko. O překladech A. Nováka se opravdu nemá smysl rozepisovat. V HDK prostě dělají některé věci lidi, kteří by je dělat neměli. Předloha samotná ovšem velmi dobrá, po hudební stránce zajímavé. Vzhledem k ceně vstupenky a dotacím divadla je to ovšem krádež!
Síma  60 %
25.10.2012 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Výborná Dasha,tradičně Lucie Bílá.Ale neoslnilo.
PavelK  70 %
21.10.2012 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Dalo by se o ní psát hodiny. Tolik rozporů v jedné inscenaci. Skvělé pěvecké výkony doprovází povětšinou špatné herecké výkony. Hudba Eltona Johna je nádherná, na první poslech však nevýrazná a písně splývají, i když je v nich mnoho hudebních nápadů, ty je však potřeba objevit. Originální minimalistická výprava, se kterou však režisér neumí pracovat. Ostatně ani s herci, timingem, prostorem... Choreografie zvláštní. Excelentní Kamila Nývltová v hlavní roli, ideálně v páru s Noidem Bártou tvoří ideální pár. Bílá je zase jen Bílá. Za posledních pár sezón nejlepší karlínský muzikál, ale... ALE!
Brouček  70 %
13.10.2012 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Dasha vynikající po všech stránkách. L.Bílá a Noid samozřejmě pěvecky skvělí, oproti minulým rokům mě docela mile překvapili i herecky. Škoda, že scéna byla přepyramidovaná a překlad textů nebyl vyladěnější.
Honzy  90 %
4.10.2012 | 274 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál AIDA se velmi povedl.Za toto provedení by se nemusel stydět ani londýnský West End,kde mimochodem AIDA ještě nebyla uvedena!Výborné pěvecké i potažmo herecké výkony hlav.představitelů,především Dashy,Noida,Bílé,ale i ostatních,včetně company.Pěkně znějící hudební provedení,zajímavá a funkční scénografie,včetně výrazných kostýmů,neotřelá choreograf.Moderní a zpěvný překlad textů A.Novákem.Hlavní devízou muzikálu je skvostná a přesvědčivá hudba Eltona Johna i pův.textů T.Rice.Těšme se na české cd.Představení je atraktivně teatrální,má spád a prakticky mu není co vytknout.Hodnocení 90%.
Vetinari  50 %
1.10.2012 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Místo Dashy jsem viděla představení s Nývltovou a vůbec se mi to nelíbilo. Otřesný kostým Aidy, téměř nulová osobnost nubijské princezny, Noid jako školáček (záporné role mu padnou víc). Bílá byla výborná a její Amneris mě jako jediná postava bavila.
Jan.bat  100 %
29.9.2012 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Obrovská pochvala pro Dashu, to, co tady podává za výkony je DOKONALÝ!!!
Martin21  80 %
27.9.2012 | 445 hodnocení
+ souhlasím
DASHA - jak jinak, než super. Lucie Bílá je dobrá do té doby, co zpívá, jak začně na jevišti mluvit, tak už to není ono :-)
Zdeněk  90 %
27.9.2012 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Krásný příběh, užasná hudba , perfektní výkony jen ta scenografie trochu kazí dojem jinak naprostá spokojenost a Dasha má podle mě zaděláno na další Thálii
Kapybara  50 %
21.9.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Úžasná hudba, ale v Karlíně upatlaná, nemastná-neslaná scéna. Při Aidě si člověk uvědomí, jak moc záleží na obsazení. Když hraje hlavní mužskou roli Marián Vojtko, který se viditelně nudí a po jevišti se spíš potácí a jen odkrokuje, co je třeba (a tu tam rozhodí paže), je to utrpení. Stěží 40%. Když ale to samé hraje charismatický Václav Noid Bárta, který skvěle zpívá a opravdu se snaží, představení se hned vyhoupne na 65-70%.
L.u.q.u.e  50 %
27.1.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Aida byl můj první muzikál v životě. A asi bude i důvodem, že byl i poslední, protože za ty peníze to nestálo. Mé hodnocení na 50% vytáhnula Dasha, která, ač mi neseděl její vzlykavý hlas, byla skvělá herecky i pěvecky. A výborný byl i Mereb v podání pana Strenáčika. Otřesný byl ale pan Marián Vojtko - představitel hlavní mužské role - který se na tu roli VŮBEC NEHODÍ. Představte si Richarda Genzera v roli Romea...:) Pěvecky rozpačité, herecky TRAPNÉ. Výborná byla mladá zpěvačka - nubijská otrokyně. Lucie Bílá - pěvecky super, herecky bída. Škoda že nehrál NOID - ale dle reakcí zde těžko říct.
Albine4  100 %
14.2.2013 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Dasha a Bílá. Supr!
Malda  30 %
4.10.2012 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Byl jsem po hodně dlouhé době na muzikálu a byl jsem velmi zklamán. Z hodnocení ostatních uživatelů a naprosto neodpovídající "standing ovation" usuzuji, že úroveň ostatních muzikálů musí být opravdu velmi tragická. Všichni herci (kromě L.Bílé, která byla výborná hlavně v její "veselé" poloze a Dashy, která byla v roli příjemná) byly bohužel pouze k smíchu (nebo pláči). Především Bárta, který hrál stylem veselý/smutný obličej a mezitím se kymácím po jevišti opravdu neodpovídal roli muže, do kterého se zblázní dvě princezny. Možná tak do muzikálu "Hloupý Honza". Překlad díla do CZ dost podivný.
Cooler  100 %
27.9.2012 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Lucie Bílá OPĚT ve velkém stylu!
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 326 hodnocení
Lily  60 %
8.12.2022 | 15 hodnocení
Kjama  70 %
5.2.2022 | 113 hodnocení
Dino07  70 %
15.9.2021 | 50 hodnocení
Krocka  70 %
27.3.2021 | 26 hodnocení
Kaa.133  70 %
15.3.2020 | 13 hodnocení
Dave  60 %
14.2.2019 | 112 hodnocení
Kosan  60 %
15.12.2018 | 256 hodnocení
Dajcik  60 %
25.11.2018 | 268 hodnocení
Adzedan13  60 %
9.1.2018 | 7 hodnocení
MarekLinhart  60 %
16.2.2017 | 152 hodnocení
ToPe  70 %
13.2.2017 | 42 hodnocení
Tereza64  70 %
20.12.2016 | 15 hodnocení
Janul.  80 %
16.5.2016 | 43 hodnocení
Etfu  90 %
22.10.2014 | 65 hodnocení
MSpa  60 %
13.3.2014 | 47 hodnocení
Luciferka  70 %
1.2.2014 | 13 hodnocení
Myosotis  60 %
18.1.2014 | 43 hodnocení
Divadelnik  70 %
15.12.2013 | 138 hodnocení
Lumca  60 %
6.6.2013 | 353 hodnocení
Kajuuska  90 %
18.5.2013 | 14 hodnocení
Aprillka  90 %
7.4.2013 | 31 hodnocení
Čiko  50 %
25.10.2012 | 1005 hodnocení
Wolta  80 %
10.2.2015 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.