Profil uživatele

Kuba2

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 8 % (5)
Veronika Boušová: 10 % (1)
Jiří Landa: 13 % (6)
Helena Grégrová: 15 % (2)
Lukáš Dubský: 15 % (2)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 30.5.2019)
Sweeney Todd - Ďábelský lazebník z Fleet Street - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 100 %
Precizně zpracovaný muzikál, který je výborný prakticky ve všech aspektech, kde je to jen možné. Hudba je pěkná a krásně podtrhuje tón celého příběhu. Kostýmy jsou skvělé a malá scéna se na toto představení náramně hodí. Všem hercům jejich role sedí. J. Hruškoci je správně charismatický a jde z něho strach. Děj je zajímavý a užijí si ho hlavně lidé, kteří neviděli film. Samotný překlad a texty písní jsou také na výborné úrovni. Muzikálu by možná prospělo, kdyby byl o pár minut kratší. Přesto je Sweeney Todd představením, které by měl vidět každý, koho muzikál alespoň trochu zajímá.
(zadáno: 23.5.2019)
Sluha dvou pánů - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 60 %
Celé představení stojí a padá na vašem smyslu pro humor. Pokud máte podobný smysl pro humor jako autorka, tak si toto představení velmi užijete. Já jsem si to bohužel neužil, protože jsem většinu vtipů sice pochopil, ale nepřišly mi vtipné. Původní děj je povedený a modernizace tomu neškodí. Právě díky novému zpracování se dočkáte několika popkulturních nebo politických narážek, takže pokud se vám líbí humor, tak vám nebude vadit ani modernizace.
(zadáno: 13.4.2019)
Liduschka (Baarová) - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 70 %
Toto představení je určitě zábavnější než film od Filipa Renče, ale mám pocit, že autor ani neví, co chce vlastně vyprávět. Ze začátku to vypadá, že na vás čeká tragický příběh krásné české herečky, ale pak to vystřídá humor, který místy zabíjí dojemné scény. Vtipům jsem se smál, ale přišlo mi, že byly až nadužívané. Hudba byla pěkná, ale texty písní mi tam příliš neseděly. A. Bartošová a P. Jeništa zpívali a hráli skvěle a společně s hudbou tvoří tahák tohoto muzikálu. Kdyby autor ubral vtipu a přidal více smutku tak to mohlo být ještě o něco lepší.
(zadáno: 23.3.2019)
Freddie – The King of Queen - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 100 %
Freddie - The King of Queen mě dojal a z divadla jsem odcházel neskutečně nabitý emocemi. Jak pěvecké tak taneční části fungují dokonale. Michael Kluch je fantastický Mercury a ano tuto recenzi píšu po zhlédnutí filmu Bohemian Rhapsody a musím říct, že tato inscenace pro mě byla emocionálně silnější. Jinak nemám co říct. Vše zde funguje jak má a já jsem z divadla odcházel se slzami v očích.
(zadáno: 23.3.2019)
Kočky - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 70 %
Tím hlavním důvodem proč jít na Kočky do divadla jsou kostýmy a samotné chování jednotlivých koček. Některé písně jsou hodně chytlavé (toto představení jsem viděl před třemi roky a pořád si pamatuju některé písně) a herci se opravdu velmi snaží. Celé to trochu kazí vizuál, zejména přemíra neonu, a také hercům občas nebylo rozumět, co vlastně říkají. Ale to nic nemění na tom, že muzikál Kočky je zábavný a plný náboje.
(zadáno: 23.3.2019)
Aida - Hudební divadlo Karlín: 80 %
Aida je povedený muzikál, kterému vévodí Dasha a její výkon společně s krásnou hudbou, která celou atmosféru starobylého Egypta a zamilovaného páru doplňuje. Díky tomuto muzikálu jsem si oblíbil N. Bártu, který se do postavy opravdu vžil. Lucie Bílá je vtipná a zpívá krásně. Jedinou vadou na kráse je, že příběh je možná až příliš jednoduchý.
(zadáno: 23.3.2019)
Jesus Christ Superstar - Hudební divadlo Karlín: 60 %
Jesus Christ Superstar neměl napětí a šťávu. Střihavka zpívá skvěle a ostatní mu obratně sekundují, ale to je jediné větší pozitivum co mohu napsat. Jinak je celá hra průměrná a nenabízí nic nového. Pokud jste viděli film, tak nemá smysl na toto představení chodit do divadla.
(zadáno: 23.3.2019)
Don Juan - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 70 %
Tuto činohru jsem si užil a může za to hlavně M. Stránský a J. Holík, kteří jsou sympatickou dvojicí a jejich vzájemná chemie je hlavním tahákem celého přestavení. Z původního díla zbylo jen málo a zmodernizování je něco co mi trochu vadilo a od čeho se bude z části odvíjet moje hodnocení. Společně s nevyužitou scénou a nezajímavými kostýmy to jsou hlavní zápory této činohry.
(zadáno: 23.3.2019)
Bonnie & Clyde - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 80 %
Bonnie a Clyde je inscenace, která vás bude bavit od začátku do konce. Herecké výkony jsou dobré, hudba je krásná a akční scény jsou správně akční. Stejně jako třeba u West Side Story víte, jak celý děj skončí, ale to nemění nic na tom, že Bonnie a Clyde je výborně řemeslně zvládnutý muzikál, který vám nedá nic nového, ale maximálně si jej užijete.
(zadáno: 23.3.2019)
West Side Story - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 80 %
Inscenace, která má diváky hlavně dojmout a to se jí daří na výbornou. Muzikál nepostrádá ani vtip a děj krásně odsýpá. Písně mají náboj, a i když je děj předvídatelný, tak se nezačnete nudit. Vzájemné pouto mezi hlavními postavami vzniklo na můj vkus až příliš rychle, ale to je jen drobnost. Zkrátka West Side Story je výborný muzikál, který si zaslouží vaši pozornost.