Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nové divadlo]

Carlo Goldoni

Sluha dvou pánů

Premiéra: 24.6.2017. Překlad: Eva Bezděková. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
2:15


Slavná komedie, která vychází ze situačního mistrovství komedie dell’arte, současně prozrazuje autorovu schopnost napsat jiskrné, životné postavy. Vychytralý sluha Truffaldino přesvědčí sám sebe, že je schopný sloužit dvěma pánům současně. Ale vstupuje do vypjaté situace proměn, kdy se milenci hledají a míjejí, totožnost se skrývá i odkrývá, svatby se připravují a vzápětí ruší. Láska a přátelství jsou podrobovány zkouškám. Zmatky a nedorozumění se vrší a zauzlují s vydatným přispěním právě Truffaldina, který se situace snaží řešit, ale přitom si nezapomíná přihřívat svoji soukromou polívčičku...
D12+
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
59 %
Termíny představení
28.5. (Út) 11:00 S10; zadáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Veronika K. 70 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Nadčasový Goldoniho text lze předložit divákům v jakékoliv době a prostředí. Bála jsem se srovnání s Národním divadlem, ve kterém Truffaldina ztvárnil Miroslav Donutil, ale tím, že plzeňské divadlo zasadilo hru do Itálie 80. let, jsem na srovnávání ani nepomyslela. Přišlo mi to vtipné. Jaroslav Matějka jako Truffaldino pobavil a hezky na sebe slyšeli s Antonínem Procházkou jako Pantalonem. Trochu mi ale vadila temná scéna s prasátka házející diskokoulí.
Euridice 20 %
(zadáno: 13.1.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Byli jsme zklamaní pojetím hry. Laciné vtipy.
Divačka 2 10 %
(zadáno: 13.1.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
12.1. jsme s přáteli těšili na představení, které jsme před lety viděli v televizi v hlavní roli s Miroslavem Donutilem. Nové nastudování činohry Nového divadla nás hluboce zklamalo, ať už zasazení děje do 80. let ,,mafiánské,, Itálie, tak i mnohdy trapné pitvoření hlavního hrdiny. Nejsme žádní staromilci, ale vydržet toto přestavení do přestávky bylo pro nás dosti obtížné. Nechci ovlivňovat ostatní , hovořím pouze za 4 diváky, ale i tak si myslím, že se pan Goldoni obracel v hrobě.
Jitka.S 70 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
J.Matejka a P.Neskudla byli skvěli. Přestože jsme meli v pameti inscenaci s M. Donutilem, toto představení nás mile překvapilo a pobavilo.Urcite stoji za shlédnutí.
Bišu 60 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 178)
přínosný / zajímavý komentář
Docela přijatelné představení, zatím nejlepší role J.Matějky.
Tery1 100 %
(zadáno: 6.10.2017, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Největsí legrace co jsme na činohře videli...pan Matejka byl fantastickej....Ostatni byli uzasni....pujdeme znovu...moc jsme se bavili...dekujeme.
Remus 80 %
(zadáno: 3.10.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně jsme se v Novém divadle příjemně pobavili. Možná jsme měli štěstí, že herci dokázali několikrát během přestavení improvizovat, a dostali jsme tak i něco navíc.
HawkeyeSaw 60 %
(zadáno: 25.6.2017, počet hodnocení: 129)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.