Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Malá scéna]

Dobře placená procházka

Premiéra: 16.2.2019. Dramaturgie: Pavel Bár. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigenti: Jakub Šafr, Pavel Kantořík. Scéna a režie: Dalibor Gondík.
1:30x


Originální dílo proslulého Semaforu poukazující s notnou dávkou komediálního nadhledu na působení moci peněz na lidské bytosti a jejich city. Běžný život mladých manželů Uliho a Vanilky začnou narušovat absurdní události a překvapivé návštěvy advokáta, listonoše nebo mrtvé tetičky z Liverpoolu, kteří jejich osudům začínají v nečekaném okamžiku udávat nový a zcela nenadálý směr...
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
85101000
Termíny představení
26.10. (So) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.11. (St) 19:00 zadáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
3.12. (Út) 19:00 zadáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
RaB 70 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud zapomenu na scény s Danielou Šinkorovou, tak hezké :) Ona se mi mezi zbylé 4 hlavní představitele prostě nehodí...
Kamaela 90 %
(zadáno: 19.4.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Povedené, temperamentní představení. Zajímavě řešená scéna, semaforácké písničky a herci, kteří si to skutečně užívají naplno.
Bišu 70 %
(zadáno: 4.4.2019, počet hodnocení: 179)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, svižné představení plné pěkných, starých melodií. Vynikající M.Holec a P. Klimenda. D. Šinkorová mne docela zklamala.
Koččka 40 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Zastaralé představení, které nezachránila ani dobře postavená scéna a poctivé výkony herců. Jsem velký fanda písniček Semaforu, ale tady jsem se nudila, děj plytký, písničky vyjma pár /listonoš a anděl/ nezáživné.
Veronika K. 100 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál si vystačí s jednou scénou a jednoduchým příběhem dvou manželů, jejichž rozvod ovlivní netradičně podmíněné dědictví. Je napěchován skvělými hudebními čísly se semaforskou poetikou. Písně, které zazněly, většinou nejsou obecně známé, ale jsou zábavné, živé a obsahují chytře ukryté dvojsmysly. Představitelé titulních rolí byli vybráni velmi dobře. Teta z Liverpoolu i taktizující Vanilka byly skvělé, nejvíc se mi ale líbil hamižný právník a jeho láska k penězům v podání Martina Holce.
J.anek 100 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Dalibor Gondík nějak (jak vlastně?) nakazil všechny svým nadšením. I diváky - a to na premiéře ani nebyl... Vznikla inscenace milá a vtipná, komorní i velkolepá zároveň, chytrá a hravá, krásná. Všechny drobné vtípky jsem rozhodně nestačil zaregistrovat, budu muset jít zas.
A myslím si, že by Uli a Vanilka měli dostat tu nádhernou vanu, kolem které se všechno točí, darem. Nebo Pavel Klimenda, který z ní dokáže tak elegantně vystoupit.
Tohle retro bude dlouho dobře bavit. Je krásné a krásně aktuální.
Evcule 100 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné představení. ve kterém zazářil Martin Holec, který zde ztvárnil Advokáta. Do děje jste vtaženi a plnými doušky užíváte hudbu a texty pana Šlitra a Suchého. Bavíte se úžasnými výkony herců a vtipnou režií Dalibora Gondíka.
Jituska 100 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě velice milé překvapení - hravé, chytré a neuvěřitelně zábavné. Rozhodně musím vyzdvihnout výkon Martina Holce v roli advokáta, zdá se, že mu role sedla. Ale celkově má představení krásnou energii, je vidět, že to samotné herce baví a to je vysoce nakažlivé. Stojí za opakované zhlédnutí.
HawkeyeSaw 90 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 135)
LuKrej 90 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 32)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.