Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Nová scéna]

Chyť mě, jestli na to máš

Premiéra: 2.12.2017 | 2:45
Podle stejnojmenného filmu režiséra Stevena Spielberga. Překlad a české texty písní: Adam Novák. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Denisa Kubášová. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Lumír Olšovský.
Poslední uvedení: prosinec 2019.
Muzikálová komedie s hudebními čísly nabitými energií. Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Franka Abagnalea ml. Předčasně vyspělý teenager uteče z domova hledat slávu a bohatství, čímž odstartuje nezapomenutelné dobrodružství. Vyzbrojen pouze svým chlapeckým šarmem, velkou představivostí a miliony dolarů v padělaných šecích se Frank úspěšně vydává za pilota, lékaře a právníka. Žije si na vysoké noze a získává dívku svých snů. Frankovy lži však přitáhnou pozornost agenta FBI Carla Hanrattyho...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
67 %
67271000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Lukáš Dubský 70 %
Michal Novák 50 %
Volby

Hodnocení (29)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
12.2.2018 | 578 hodnocení
+ souhlasím
55% Celou poměrně dobrou inscenaci, ať jde o plzeňské provedení či o samotné dílo, neuvěřitelně sráží naprosto nepochopitelné obsazení hlavní role. M. Harich se snaží, chuť a zápal se mu upřít nedají, ale k čemu to je, když se neumí pořádně pohybovat po jevišti a není schopný mluvit a zpívat češtině - není mu pořádně rozumět, často se přeřekne, trpí tím i jeho pěvecký projev. Přitom jsou v company obsazeni lepší.
Skvělý M. Stránský nemá pořádně s kým hrát. Velká škoda.
A ještě pochvala pěvecky i herecky výborné Ch. Pščolkové.
Lukáš Dubský  70 %
24.1.2018 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Komediální muzikál nabízí příjemně plynoucí příběh i jazzové melodie mající potenciál stát se hity. Pro dobrý temporytmus inscenace pracuje režijní vedení L.Olšovského i scénické řešení D.Bensona – abstraktní pojetí umožňuje rychlé změny prostředí, to vše je podepřeno zdařilými projekcemi. M.Harich se do hlavní role typově hodí, plusem je jeho bezprostřednost, jeho výkon však dost sráží špatná jevištní mluva (je vidět, že slovenský zpěvák s češtinou hodně zápasí). M.Stránský dodává agentovi FBI potřebné charisma, zaujme i Ch.Pščolková v roli Frankovy snoubenky.
Michal Novák  50 %
7.1.2018 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kuba2  90 %
4.11.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Odešel Harich, přišel Klimenda a s ním přišla kvalita. P. Klimenda je a M. Stránský tvoří charismatické duo, i když ne tak charismatické jako ve filmu, a je radost je sledovat. Představení je vtipné, nenudí a vy si budete užívat každou minutu. Poslední písně P. Klimendy a Ch. Pščolkové jsou skutečně nádherné a byl to nejsilnější zážitek z celého muzikálu. Nejvtipnějším na celém muzikálu bylo, když se promítali fotografie na nichž byl Harich, ne Klimenda, v uniformě pro piloty. To opravdu pobavilo.
RaB  70 %
20.6.2019 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Dokud to hrál M. Harich, tak jsem si to nedovolil hodnotit, neb by to bylo hodně špatné.
Pavel Klimenda je ale v roli skvělý - je mu rozumět text (ano, po roce a půl jsem konečně rozuměl překladu! - M. Harich bohužel neumí artikulovat), výborně tančí a roli hraje velice důvěryhodně. Spolu se Ch. Pščolkovou tvoří výborné duo. Příběh zpracovaný velice hravě, skupinové choreografie jsou efektní a závěrečné sólo Charlotty naprosto dokonalé. Nicméně stále tomu "něco chybí".
Rejpalka  30 %
4.6.2019 | 213 hodnocení
+ souhlasím
35%. Snad nejhorsi co jsem v Plzni videla. Zcela priserny Martin Sefl jako agent Carl, ktery postradal spetku charisma a zpev radsi nehodnotim. Martin Harich se mozna snazi, ale jeho snaha jaksi vyzniva naprazdno. Chvilemi jsem si nebyla jista, jestli nesmysly ktere slysim jsou mix cestiny a slovenstiny nebo opet doslovny preklad A. Novaka. Korunu tomu nasadila napoveda, ktera byla slyset po celem divadle. Scenu a presouvani barevnych kostek jsem nepochopila, bylo to naprosto bezucelne. Jedine co zachranuje predstaveni je Charlotte Pscolkova a jeji solo (bohuzel az na konci) a duet s Frankem.
2mig1  80 %
12.5.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Po značném zklamání z Ducha u mě plzeńské divadlo opět stouplo touto další adaptací fimové látky. Zajímavá funkční scéna, výborná muzika. Trefa v obsazení Martina Haricha - možná ne úplně dokonalého pěvecky, nezkušeného herecky, ale svoji bezprostřeností a přirozeností přesně vystihuje postavu, kterou představuje. Jedno z tch představení, které bych si dal znovu.
Monulinka  50 %
5.3.2019 | 391 hodnocení
+ souhlasím
A opravdu velká porce procent dolů jde za nekvalitní nazvučení v první půli, kdy jsem polovině textu nerozuměla a spíš odezírala, asi jsme jen chytly špatnou reprízu (10.11.2018), ale tohle by se nemělo stávat, je mi líto. M. Harich se opravdu snaží a ta čeština není tak špatná, jak jsem se obávala, ale dokázala bych si představit lepšího představitele. Mile mě překvapil M. Stránský. Dojem z celého muzikálu vylepšují árie (Ch. Pščolková!) a duety v závěru. 55 %
Veronika K.  90 %
27.1.2019 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál se plzeňskému divadlu povedl! Funkční scéna, hezké kostýmy a orchestr hrál na jedničku. Jako agenta FBI jsme viděli M. Stránského - netušila jsem, že tak dobře zpívá. Z ženských rolí bych vyzdvihla Ch. Pščolkovou, její sólová píseň byla dechberoucí. Bohužel musím srazit pár procent za výkon hlavního představitele M. Haricha. I po roce od premiéry se nezbavil silného slovenského přízvuku, občas mu nějaké slovenské slovo proklouzlo a bohužel i zašišlal, což dojem z muzikálu trochu pokazilo. Raději bych v hlavní roli viděla P. Klimendu, který ji nazkoušel jako understudy.
Eviik  60 %
11.11.2018 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Asi jsem měla poněkud vyšší očekávání. Zážitek mi zkazilo jednak nekvalitní ozvučení, kdy přes hlasitou hudbu nebylo rozumět textům, a dále představitel hlavní role, který postrádá patřičné charisma (i když pěvecky mu nelze nic vytknout). Zpěvem mě překvapil Martin Stránský, kterého znám doposud pouze z činoherních rolí. Výborná byla také Charlotte Pščolková, jejíž závěrečná árie pro mě byla asi nejlepším momentem celého představení
Denisa H.  50 %
10.11.2018 | 383 hodnocení
+ souhlasím
Hodně velké zklamání! Film miluju, takže muzikál neměl lehkou výchozí pozici, ale i tak to bylo velmi slabé, bohužel. Nejvíce uškodilo představení špatné nazvučení, kdy hercům nebylo přes živý orchestr chvílemi vůbec rozumět, zejména v 1. půlce. Očekávala jsem také lepší synchronizaci company - působili na mě, že se každý naučil choreografii samostatně a až na pódiu se poprvé sešli pohromadě...
Nebýt písní 7 divů světa, Goodbye a sóla Brendy Strong, dám bez mrknutí oka i jen procent 40... Z herců stojí za zmínku akorát M. Stránský. M. Harich naopak moc šťastnou volbou do role Franka nebyl...
Bišu  70 %
7.11.2018 | 217 hodnocení
+ souhlasím
Dobrý pěvecký a taneční výkon M. Stránského mne docela překvapil. Výběr Martina Haricha do hlavní role se tak úplně nepovedl, hlavně když jste viděli film.
Čiko  60 %
13.6.2018 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
65% Když jeden ví, že Martin Harich je Slovák, počítá s tím a od jeho přízvuku jsem se oprostil. Beru v úvahu, jak těžká a velká role to pro něj je a nepovažuju jeho obsazení za špatnou volbu. Má v sobě i ten rošťáckej grif, potřebnej pro tuto postavu. Rozhodně mě nezaujal herecky plochý Martin Stránský.
Senora  90 %
2.6.2018 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Za mě opravdu naprostá bomba. Nemůžu souhlasit s výtkami ostatních recenzentů na adresu hlavního představitele. Buď se hodně zlepšil, ale přízvuk minimální a rozumět bylo všemu. Pohybově měl svůj styl, ale hlavně, byl uvěřitelný a měl tah na branku. Moc se mi líbil.
Scéna výborná. Tanec výborný, taneční vtípky se mi moc líbili, takové ty krátké taneční "dokreslovací" čísla v pozadí. Přesné načasování vtipů a vtípků. Všechno pěkně sladěné. V roli agenta Martin Šefl, gratuluji, konečně dostal příležitost to pořádně rozjet.
Má to nápad, styl a spád.
Gabriela  80 %
30.5.2018 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době jsem byla v Plzni v divadle (jsem z Pardubic) a opět jsem nebyla zklamaná. Film jsem neznala, tak byl celý příběh pro mě novinka. Asi jediný slabý článek byl představitel hlavní role M. Harich jako Frank. Pěvecky výborné ale jeho pohybová výbava je tragická. Také mi dost vadil jeho slovenský přízvuk. Jestli by nebylo lepší, aby svůj part odehrál ve slovenštině.
Greetchen  60 %
15.1.2018 | 80 hodnocení
+ souhlasím
(5.1.2018) Nejsem muzikálový divák, nemám tedy moc velké srovnání... Hra je hezky udělaná, písně povedené, kulisy taktéž. Martin Harich příjemně překvapí herecky, svou energií, floutkovským stylem hraní, pěvecky na to má, ale vadí mi slyšitelně slovenský přízvuk a šišlavá čeština. Martin Stránský naopak bez chyby, příjemně překvapil, netušila jsem, že kromě charizmatického herce je i osobitým zpěvákem.
Vladimir.moravek  90 %
13.1.2018 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Plzeň opět boduje. Velice dobře zpracovaný příběh a výborné obsazení. Hlavní role M.Harich jako Frank vůbec není špatný. Slovenský přízvuk je asi hlavní, co v jeho projevu vadí. Herecky velice slušný, pěvecky občas nejistota. Z dalších rolí vyniká B. Kotiš a CH.Pščolková.
Tery1  100 %
20.12.2017 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál se nám moc líbil,Martin Harich naprosto super a Charlotte Pščolková se songem původním Fly Fly Away ,to bylo opravdu krásný...určitě půjdeme znovu ....všichni velký aplaus....moc pěkné.
DivadelniFan  80 %
2.12.2017 | 356 hodnocení
+ souhlasím
85% - Plzeň opět nezklamala! Velmi povedená muzikálová show plná rytmických písní a skvělých choreografií. Vyzdvihl bych Martina Haricha, který předvedl perfektní herecký výkon, pěvecky tam jsou rezervy, ale věřím, že se do toho časem dostane víc. Svou energií ty nedostatky ovšem vyrovnal. Líbil se mi M. Stránský, Ch. Pščolková, pobavily V. Zaoralová Dvořáková a S. Topinková. Scéna je velmi zajímavě vytvořena, texty jsou také velmi dobré.
Po 9 měsících - Harich ještě o 100% lepší, pěvecky jistější Pščolková, slabší Šefl + před derniérou zcela bezchybný a perfektní Klimenda v hlavní roli.
Kecedar  80 %
28.5.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý nápad angažovat Haricha ;-)
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
Birter  50 %
19.10.2021 | 202 hodnocení
HodnaTeta  60 %
16.1.2020 | 184 hodnocení
Anah  60 %
15.12.2019 | 184 hodnocení
HawkeyeSaw  70 %
15.11.2019 | 224 hodnocení
Janet  60 %
30.9.2019 | 48 hodnocení
Ally  70 %
19.6.2019 | 64 hodnocení
Kormoran  60 %
31.5.2019 | 43 hodnocení
Svinibrodská zeleň  10 %
23.2.2018 | 45 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.