Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nové divadlo]

libreto: Terrence McNally
hudba: Marc Shaiman
texty písní: Scott Wittman, Marc Shaiman

Chyť mě, jestli na to máš

Premiéra: 2.12.2017. Podle stejnojmenného filmu režiséra Stevena Spielberga. Překlad a české texty písní: Adam Novák. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Denisa Kubášová. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Lumír Olšovský.
2:45


Muzikálová komedie s hudebními čísly nabitými energií. Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Franka Abagnalea ml. Předčasně vyspělý teenager uteče z domova hledat slávu a bohatství, čímž odstartuje nezapomenutelné dobrodružství. Vyzbrojen pouze svým chlapeckým šarmem, velkou představivostí a miliony dolarů v padělaných šecích se Frank úspěšně vydává za pilota, lékaře a právníka. Žije si na vysoké noze a získává dívku svých snů. Frankovy lži však přitáhnou pozornost agenta FBI Carla Hanrattyho...
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
69 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Michal Novák 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 730)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Komediální muzikál nabízí příjemně plynoucí příběh i jazzové melodie mající potenciál stát se hity. Pro dobrý temporytmus inscenace pracuje režijní vedení L.Olšovského i scénické řešení D.Bensona – abstraktní pojetí umožňuje rychlé změny prostředí, to vše je podepřeno zdařilými projekcemi. M.Harich se do hlavní role typově hodí, plusem je jeho bezprostřednost, jeho výkon však dost sráží špatná jevištní mluva (je vidět, že slovenský zpěvák s češtinou hodně zápasí). M.Stránský dodává agentovi FBI potřebné charisma, zaujme i Ch.Pščolková v roli Frankovy snoubenky.
Michal Novák 50 %
(zadáno: 7.1.2018, počet hodnocení: 985)
přínosný / zajímavý komentář
viz blog
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Eviik 60 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 269)
přínosný / zajímavý komentář
Asi jsem měla poněkud vyšší očekávání. Zážitek mi zkazilo jednak nekvalitní ozvučení, kdy přes hlasitou hudbu nebylo rozumět textům, a dále představitel hlavní role, který postrádá patřičné charisma (i když pěvecky mu nelze nic vytknout). Zpěvem mě překvapil Martin Stránský, kterého znám doposud pouze z činoherních rolí. Výborná byla také Charlotte Pščolková, jejíž závěrečná árie pro mě byla asi nejlepším momentem celého představení
Denisa H. 50 %
(zadáno: 10.11.2018, počet hodnocení: 229)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně velké zklamání! Film miluju, takže muzikál neměl lehkou výchozí pozici, ale i tak to bylo velmi slabé, bohužel. Nejvíce uškodilo představení špatné nazvučení, kdy hercům nebylo přes živý orchestr chvílemi vůbec rozumět, zejména v 1. půlce. Očekávala jsem také lepší synchronizaci company - působili na mě, že se každý naučil choreografii samostatně a až na pódiu se poprvé sešli pohromadě...
Nebýt písní 7 divů světa, Goodbye a sóla Brendy Strong, dám bez mrknutí oka i jen procent 40... Z herců stojí za zmínku akorát M. Stránský. M. Harich naopak moc šťastnou volbou do role Franka nebyl...
Bišu 70 %
(zadáno: 7.11.2018, počet hodnocení: 165)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrý pěvecký a taneční výkon M. Stránského mne docela překvapil. Výběr Martina Haricha do hlavní role se tak úplně nepovedl, hlavně když jste viděli film.
Čiko 60 %
(zadáno: 13.6.2018, počet hodnocení: 592)
přínosný / zajímavý komentář
65% Když jeden ví, že Martin Harich je Slovák, počítá s tím a od jeho přízvuku jsem se oprostil. Beru v úvahu, jak těžká a velká role to pro něj je a nepovažuju jeho obsazení za špatnou volbu. Má v sobě i ten rošťáckej grif, potřebnej pro tuto postavu. Rozhodně mě nezaujal herecky plochý Martin Stránský.
Senora 90 %
(zadáno: 2.6.2018, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě opravdu naprostá bomba. Nemůžu souhlasit s výtkami ostatních recenzentů na adresu hlavního představitele. Buď se hodně zlepšil, ale přízvuk minimální a rozumět bylo všemu. Pohybově měl svůj styl, ale hlavně, byl uvěřitelný a měl tah na branku. Moc se mi líbil.
Scéna výborná. Tanec výborný, taneční vtípky se mi moc líbili, takové ty krátké taneční "dokreslovací" čísla v pozadí. Přesné načasování vtipů a vtípků. Všechno pěkně sladěné. V roli agenta Martin Šefl, gratuluji, konečně dostal příležitost to pořádně rozjet.
Má to nápad, styl a spád.
Gabriela 80 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Po dlouhé době jsem byla v Plzni v divadle (jsem z Pardubic) a opět jsem nebyla zklamaná. Film jsem neznala, tak byl celý příběh pro mě novinka. Asi jediný slabý článek byl představitel hlavní role M. Harich jako Frank. Pěvecky výborné ale jeho pohybová výbava je tragická. Také mi dost vadil jeho slovenský přízvuk. Jestli by nebylo lepší, aby svůj part odehrál ve slovenštině.
Svinibrodská zeleň 10 %
(zadáno: 23.2.2018, počet hodnocení: 45)
Abigail7 50 %
(zadáno: 12.2.2018, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
55% Celou poměrně dobrou inscenaci, ať jde o plzeňské provedení či o samotné dílo, neuvěřitelně sráží naprosto nepochopitelné obsazení hlavní role. M. Harich se snaží, chuť a zápal se mu upřít nedají, ale k čemu to je, když se neumí pořádně pohybovat po jevišti a není schopný mluvit a zpívat češtině - není mu pořádně rozumět, často se přeřekne, trpí tím i jeho pěvecký projev. Přitom jsou v company obsazeni lepší.
Skvělý M. Stránský nemá pořádně s kým hrát. Velká škoda.
A ještě pochvala pěvecky i herecky výborné Ch. Pščolkové.
Greetchen 60 %
(zadáno: 15.1.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(5.1.2018) Nejsem muzikálový divák, nemám tedy moc velké srovnání... Hra je hezky udělaná, písně povedené, kulisy taktéž. Martin Harich příjemně překvapí herecky, svou energií, floutkovským stylem hraní, pěvecky na to má, ale vadí mi slyšitelně slovenský přízvuk a šišlavá čeština. Martin Stránský naopak bez chyby, příjemně překvapil, netušila jsem, že kromě charizmatického herce je i osobitým zpěvákem.
Vladimir.moravek 90 %
(zadáno: 13.1.2018, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Plzeň opět boduje. Velice dobře zpracovaný příběh a výborné obsazení. Hlavní role M.Harich jako Frank vůbec není špatný. Slovenský přízvuk je asi hlavní, co v jeho projevu vadí. Herecky velice slušný, pěvecky občas nejistota. Z dalších rolí vyniká B. Kotiš a CH.Pščolková.
Brambora76 100 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvělé představení kostýmy a scénou počínaje a hereckými, pěveckými a tanečními výkony konče. Miluju ten film a Vaše představení je geniální alternativou. Doporučuji všem divákům, kteří se chtějí pobavit a užít si muzikalový večer.
Tery1 100 %
(zadáno: 20.12.2017, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál se nám moc líbil,Martin Harich naprosto super a Charlotte Pščolková se songem původním Fly Fly Away ,to bylo opravdu krásný...určitě půjdeme znovu ....všichni velký aplaus....moc pěkné.
VasekM 80 %
(zadáno: 2.12.2017, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
85% - Plzeň opět nezklamala! Velmi povedená muzikálová show plná rytmických písní a skvělých choreografií. Vyzdvihl bych Martina Haricha, který předvedl perfektní herecký výkon, pěvecky tam jsou rezervy, ale věřím, že se do toho časem dostane víc. Svou energií ty nedostatky ovšem vyrovnal. Líbil se mi M. Stránský, Ch. Pščolková, pobavily V. Zaoralová Dvořáková a S. Topinková-Fořtová. "Něčím" mi tolik neseděl R. Krebs, ale špatný výkon nepředvedl. Scéna je velmi zajímavě vytvořena, texty jsou také velmi dobré.
Po 9 měsících - Harich ještě o 100% lepší, pěvecky jistější Pščolková, slabší Šefl.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.