Profil uživatele

Zdeněk

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 17 % (6)
Pavla Haflantová: 17 % (3)
Iva Bryndová: 19 % (15)
Michal Novák: 21 % (17)
Jiří Landa: 22 % (13)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 15.6.2024)
Kinky boots jsou jednoznačně trhákem muzikálové sezóny a to rozhodně ne jen té ostravské. Slezák a Bierski na druhé premiéře předvedli perfektní výkony stejně tak celý soubor. Ještě jednou tleskám NDM za odvahu a risk uvést tento muzikál.
(zadáno: 13.1.2024)
Muzikálových soubor si tentokrát ukousl moc velké sousto, které nedokáže spolknout. Hlavní trojici zachraňuje N. Dvořáková, ale i ona má občas problém své party uzpívat. Naprostý přešla je pak obsazení P. Klimendy do hlavní role. Víc jak půlku představení recituje a jak přijde na vysoké tóny tak je to dost nepříjemné. Navíc z něj nevyzařuje vůbec žádné charisma. D. Kraus má také velké problémy se svým partě. Dobře sezpívané sbory. Režijně nic nového. Rozhodně to za tu cestu a peníze nestojí.
(zadáno: 17.11.2023)
V porovnání s pražskou verzí je představení v podání souboru mdb zcela bezpochyby mnohem lepší. Tereza Navrátilová společně s Jiřím Danielem táhli celé představení. Ester Mertová velice silná v činoherních pasážích, ale pěvecky na roli nestačí. Velkolepá scéna. Uvítal bych míň kulisáku.
(zadáno: 29.10.2023)
Tady se nepovedlo vůbec nic. Recyklace písniček z předešlých muzikálů od Ledeckého. Texty k pláči " jako houska na krámě Günter to rád na slámě". S hudební komedii to nemá nic společného jedna velká nuda. Tento titul má jednoznačně našlápnuto k titulu propadák roku.
(zadáno: 27.10.2023)
Nejlepší věc co je v HDK k vidění. Skvělá režie Čičváka. Scénografie plně funkční stejně tak zdařilé kostýmy. Hlavní duo Hořejší a Lambora perfektně zvoleno. Fialové role klíčnice skvělé sedí. Nebýt amerického anděla byl by to plný počet.
(zadáno: 26.6.2023)
Dobře udělaný muzikál. Výkony vyrovnané, krásné kostýmy. Nicméně tomu něco chybělo aby si MdK zasloužilo víc procent. Chválím živou muziku, ale chtělo by to vychytat zvuk hercům při zpěvu nebylo téměř rozumět.
(zadáno: 26.6.2023)
Tohle se prostě nepovedlo. Scéna, kostýmy, režie i scénografie pořád to samé. Chtělo by to pozměnit tvůrčí tým. Největší slabinou představení je naprosto příšerný překlad písní. Těch 20 % za výborný výkon Terezy Maškové.
(zadáno: 26.6.2023)
Celkem slušná oddychovka. Pavlína Ďuriačová předvedla výkon, který zcela zastínil Lucii Bílou.
(zadáno: 8.5.2023)
Po hudební stránce se jedná o jeden z nejlepších původních muzikálů. Od prvních tónů předehry až po závěrečnou oponu jsem seděl a nechal se provést dojemným příběhem Elišky a Luky. K. Daňhelová i L. Matouš na jevišti spolu dobře fungují a závěr v jejich podání je opravdu velmi emotivní. L. Bartolšicová do příběhu vnáší humornou vložku a perfektně se jí to daří.
(zadáno: 22.4.2023)
Po vizuální stránce není představení co vytknout. Nicméně příběh je zdlouhavý a šíleně nudný. Jsem rád, že Radka Coufalová po delší době dostala velkou roli a byla naprosto skvělá jak herecky tak především pěvecky. Její sólo ve druhé půli byl vrchol představení.
(zadáno: 15.4.2023)
Hudba Vojty Adamčíka je chytlavá a snadno zapamatovatelná. Výkony jsou na dobré úrovni ať už jde o muzikálové matadory jako jsou Fric, Ochmanová nebo Grossová tak i divákům nové neokoukané tváře. Jsem rád, že se konečně podařil vychytat zvuk a všem je skvěle rozumět.
(zadáno: 15.4.2023)
Hodnotit výkony v Kalichu je zcela zbytečné. Všichni si představení užívají a v ten moment by pro představení snad i dýchali. Hudba je to skvělá, ale zamrzí, že není živě. Nejsem fanoušek zbytečných modernizací děl a po shlédnutí vlasů mě to jen utvrdilo.
(zadáno: 8.4.2023)
Perfektní a neotřelé aranže. Celkem dobrý příběh, ale některé pasáže zbytečné. Musím velmi pochválit choreografii. Takhle dobrou taneční company v DB ještě neměli. Výkony V. Drahokoupila, K.M. Fialové a Sharloty skvělé. Nechápu proč I. Jirešovou pořád někdo obsazuje do rolí kde se zpívá. Já se dobře bavil, ale chtělo by to zkrátit.
(zadáno: 5.4.2023)
Skvělé představení. Vizuální stránka inscenace perfektně zvolená. Výborný Pavel Neškudla. Marie Poulová trošku slabší začátek, ale jak se blížil konec tak mě naprosto odzbrojila.
(zadáno: 1.4.2023)
Jít do DB je jak jít na sebevraždu. Jestli divák vidí jedno představení, jako by viděl všechny. Hudba přes kopírák, texty jak z čítanky, přeplácané kostýmy a světla svítí a blikající jak na diskotéce. Těch 20 % patří jen Polyákové, která byla skvělá. Ostatní jako by zapomněli zpívat natož hrát.
(zadáno: 25.3.2023)
Nemůžu jinak. Kristýna Daňhelová pravém nominovaná na Thálii. Po zhlédnutí jejího výkonu, který je jedním slovem fantastický diváka zamrzí, že ta cena nevyšla. Pěvecky suverénní a herecky též. Skvěle ji doplňuje Lukáš Janota. Orchestr hraje jak o život, ale to je v Mdb už zvykem. Jako rušivý element považuji Janu Musilovov. Scéna, která je temná a strohá je k danému titulu skvěle zvolena stejně tak kostýmy. Jane Eyrová je skvěle zvládnutý muzikál, který rozhodně stojí za návštěvu.
(zadáno: 11.3.2023)
Skvěle fungující jukebox muzikál. Písničky hezky zasazené do příběhu. Ústřední trio Horáková, Nesvačilová a Bohatová perfektně zvolené, ale jednu musím vyzdvihnout mnohem víc a to je Nina, hezky se poslouchá a její herectví je prostě radost sledovat. Divadlo Kalich si na repertoár nasadilo dílo, které je velmi povedené a věřím, že se bude hrát dost dlouho abych si ho mohl někdy zopakovat.
(zadáno: 4.3.2023)
Komorní věci mám rád, ale v tomhle případě mi to úplně nesedlo. Písničky nezajímavé a  příběh průměrný. Výkon Tomáše Novotného mě zaujal o poznání víc než výkon Martiny Vlčkové. Martina mě jako herečka vůbec nebaví a její zpěv mi trhá uši.
(zadáno: 3.3.2023)
Toto dílo je zcela zbytečné. Děj naprosto o ničem, zbytečné postavy i scény. 10% jen za Dušana a Karolínu Krausovi. Po skvělých muzikálech nasadit totální kravinu. Hodno k okamžité derniéře a já snad brzy zapomenu, že jsem tuhle hrůzu viděl.
(zadáno: 3.3.2023)
Cats mám hrozně rád, ale tato inscenace mi nějak nesedla. Hudba je stále skvělá, některé výkony obstojné. Na choreografii je vidět Strouhalův opis z pražské verze.
(zadáno: 26.9.2015)
Viděl jsem dvě generálky a musím říct, že naše verze tohoto světového muzikálu se vyrovná ostatním verzím. Dlouho jsem nezažil aby všichni protagonisté zvládali své role s přehledem jako tady. Pár jmen si ovšem zaslouží zmínit a to konrétně Marka Koláře, Terezu Navrátilovou, Jitku Čvančarovou, Lucii Jagerčíkovou, Zbynka Frice a v neposlední řadě Martina Růžu.
(zadáno: 16.3.2014)
Muzikál RENT je naprosto jedinečné a emocemi nabité představení. Divadlo Kalich si tak muže udělat další zářez do kvalitních muzikálu hraných v Praze vše bylo dokonalé pěvecké i herecké výkony na perfektní urovni a živá kapela hrála jak o život. Vubec nelituji že sem zavítal odpoledne i večer a už ted se těším na dubnová představení. Mladí a téměř neznámí umělci opět potvrdili že je mnohem duležitejší radost z hraní a energie přenášená z jeviště do hlediště než obličej provařený z Tv a bulváru.
(zadáno: 20.10.2012)
viděl sem stejné představení jako HONZY a já byl plně spokojen dostal sem přesně to co sem očekával takže mě se KK moc líbí a určitě doporučuji hlavně fanouškům Dana který opět aspon tedy mě nezklamal.
(zadáno: 27.9.2012)
Krásný příběh, užasná hudba , perfektní výkony jen ta scenografie trochu kazí dojem jinak naprostá spokojenost a Dasha má podle mě zaděláno na další Thálii
(zadáno: 15.9.2012)
Kapka medu pro Verunku je docela povedený dílko po výtvarné stránce naprosto užasný hudba je k danému tématu bezvadně zvolená a navíc si člověk u toho krásně odpočine a poslechne si dobré výkony v čele s Gabrielou Urbánkovou
1 2  >