Divadlo Broadway [muzikál]

libreto: Libor Vaculík, Michal Suchánek, Richard Genzer
hudba: Michal David, Bryan Adams
texty písní: Lou Fanánek Hagen

Muž se železnou maskou

Premiéra: 1.11.2017. Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. „Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt de Bragelonne“. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Libor Vaculík, Marek Lhotský. Režie: Libor Vaculík.
3:10


Dobrodružný muzikál s oblíbenými románovými postavami mušketýrů. Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy a život v přepychu. V Bastile je navíc uvězněn v železné masce bratr krále, dvojče Filip. Mušketýr Athos žije na svém venkovském sídle s jediným synem Raulem. Když Ludvík pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos s pomocí svých přátel vyměnit krále za vězněného Filipa. Pouze D´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit, protože jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost...
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Vladimir.moravek 60 %
(zadáno: 13.1.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Další průměrné dílo Divadla Broadway. Zpěv vyloženě odfláknutý a s velkými intonačními problémy. Stálice této scény hřeší na to, že mají role jisté, nováčkové se snaží, ale to nestačí. Muzikál je těžká disciplína a u nás ji skutečně ovládá málokdo. Za mě představení pozvednul David Gránský, který výtečně hraje a zazpíval slušně.
Gabika36 70 %
(zadáno: 8.1.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Líbivé, vděčné. Velmi dlouhé tmy. Co je tedy ale naprosto nechutné je chování M. Vojtka. Opět arogantní, přehraný, namyšlený. Při klanění pošle kolegy pryč a jde se klanět sám? Při závěrečném mixu písní dělá schválně chyby, zpívá falešně a směje se tomu? Nezbývá než kroutit hlavou.
Kostýmy krásné, choreografie místy prapodivné. Paní Vondráčková by se měla doučit texty. Někteří méně známí překvapili: Drahokoupil, Ďuriačová, Šemík.
VasekN 30 %
(zadáno: 16.12.2017, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Některé pěkné písničky (i když většinu jste už někde slyšeli), sem tam nějaký hezký nápad, skvělí Betka Bartošová, Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Václav Svoboda a tím asi ty dobré věci končí... Naprosto otřesný David Gránský, pod tónem vytrvale zpívající nevýrazná Radka Fišarová, snad větší množství zatmívaček než scén a neúměrná délka... A Fanánek nezklamal: "...s maskou muž, zbavil se jí už".. Díky bohu za "Můj buď dál" - ta se povedla a v podání Betky a Bohouše i slza ukápla... Dám tomu šanci ještě s Vojtou Drahokoupilem, uvidíme - zatím 25 %
VasekM 70 %
(zadáno: 11.12.2017, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to hezké, líbivé, ale příliš dlouhé. Zkrátil bych to aspoň o půl hodiny. Písničky dobrý průměr, texty také, scéna také. Z obsazení mě nejvíce uchvátil Vojtěch Drahokoupil v hlavní roli, jehož výkon byl opravdu nepopsatelný! Doporučuji! Nádherným hlasem uchvátil Josef Štágr, klasicky i Petr Kolář, Michaela Gemrotová předvedla svůj standardně vynikající výkon, to samé Peter Pecha a Iva Marešová. V menších rolích se mi líbili Leona Stříbrná Černá, Martin Šemík a Martin Schreiner. Pobavil nový Porthos Juraj Bernath. Velikým mínusem je příliš mnoho "zatmívaček", které jsou i dlouhé.
Linsang 50 %
(zadáno: 20.11.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Standardni predstaveni Divadla Broadway, tedy libiva hudba a kostymy a oblibeni interpreti tamnich muzikalu. Vadilo mi pouziti nekolika pisni z predchoziho muzikalu M. Davida Tri musketyri a nepochopila jsem, proc byl pouzit hit z filmu Robin Hood s Kevinem Costnerem. Ta pisnicka je tak profláknutá, ze jeji pouziti v jinem deji je dost matouci. Ja porad cekala, kdy na jeviste vybehnou zbojnici ze Sherwoodu. Hezke vykony P. Kolare, I. Maresove, V. Drahokoupila.
Fedorocko 90 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 376)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný muzikál, Michalovi Davidovi se opět povedla tři mušketýrovská klasika
s hezkými písničkami.Obsazení výborné,moc pěkné.
Yvetta Klímová 90 %
(zadáno: 7.11.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě osobně velký překvapení a to i po hudební stránce se mi muzikál moc líbil. Moc dobré jsou kostýmy a celkově je na poměry DB a muzikály MD dobrá scéna. Z hereckých výkonů mile překvapil D. Gránský i H. Vondráčková. Muž se železnou maskou splňuje to, co Broadway nabízí a to zábavu a relax.Místy jen horší zvuk.
Honzy 60 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál M.Davida MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU v d.Broadway patří k tomu lepšímu,co se zde hrálo.Melodické melodie posouvají děj,horší jsou texty L.F.Hagena,výprava s obří želez.maskou po stranách forbíny brání divákům k výhledu na jeviště,ruší i dlouhé zatmívačky u jednotl.obrazů.Zaujmou výpravné,pestré kostýmy.S hereckých i pěveckých výkonů lze pochválit D.Gránského,B.Josefa a J.Vágnera.H.Vondráčková vystoupila v mezích svých možností.Standardní výkon předvedl balet pod vedení.M.Lhotského.Chybí jako většinou,živý orchestr,hudba zní poněkud ploše.Diváci vidí známé tváře a jsou spokojeni.Repr.3.11.17
Janek777 30 %
(zadáno: 4.11.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muž se železnou maskou trpí zásadními nedostatky.Obrazy jsou přerušovány dlouhými zatmívačkami(aby se změnila scéna).Výpravné kostýmy kontra chudičká scéna lemovaná obřími maskami,přes které nevidíte,na scénu.Vnímáte chytlavou hudbu,některé melodie se podobají Wildhornovým flákům,doplněné o ústřední melodii z Robina Hooda.Fanánkovy rýmy typu láska-páska jsou obohaceny neologismy jako"žhoucí srdce".Výkony V. Svobody, A Bartošové, D. Gránského, natož F. Stropnické,či J. Laura nenadchnou. A Šemíkův Fouqet je spíš Brouk Pytlík.Vystupují aktéři,známí z televizí,diváci budou zaručeni!Repríza 3.11.17
KvětoslavaB 100 %
(zadáno: 3.11.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Michal David opět nezklamal, Muzikál jsme shlédli 27.10.2017 a od začátku do konce jeden hit za druhým. Nádherné,až běhal mráz po zádech. Je to zážitek,který je na celý život...Jsem zvědavá,co M.David po "Mušketýrech" a tomto muzikálu vymyslí dalšího. Je čím dál lepší a už se moc těšíme:-)děkujeme a přejeme mu hodně zdraví a osobního štěstí:-)
Stanislav Hubáček 100 %
(zadáno: 30.10.2017, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherný muzikál, výborné pěvecké výkony především Vojtěch Drahokoupil, Marian Vojtko, Bohouš Josef, Iva Marešová. Skvělý byl i Porthos v podání Václava Svobody. Zcela zasloužený potlesk ve stoje. Vytknout lze pouze nevychovanost některých diváků, kteří neumí během představení držet hubu a neustále něco musí žvatlat. Když se chcou pobavit nemají chodit do divadla,ale do kavárny.
MartinB 70 %
(zadáno: 25.10.2017, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
75% ale kvůli množství recyklované hudby mi to nedá a dovolím si proti pravidlům zaokrouhlit dolů.
Výkony na včerejší dopolední generálce byly různorodé. Pánové Štágr a Josef pěvecky skvělí, herecky slabší. Vojtěch Drahokoupil v titulní dvojroli byl překvapením. Dále zmíním Míšu Gemrotovou, Ivu Marešovou a Oldřicha Kříže, kteří byli skvělí. Nejlepší výkony v představení v podobě menších rolí Marie Terezy a Fouqueta předvedli Leona STŘÍBRNÁ a Martin ŠEMÍK. Jim patřilo moje tleskání ve stoje.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.