Divadlo Broadway [muzikál]

libreto: Libor Vaculík, Michal Suchánek, Richard Genzer
hudba: Michal David, Bryan Adams
texty písní: Lou Fanánek Hagen

Muž se železnou maskou

Premiéra: 1.11.2017. Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. „Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt de Bragelonne“. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Libor Vaculík, Marek Lhotský. Režie: Libor Vaculík.
3:10


Dobrodružný muzikál s oblíbenými románovými postavami mušketýrů. Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy a život v přepychu. V Bastile je navíc uvězněn v železné masce bratr krále, dvojče Filip. Mušketýr Athos žije na svém venkovském sídle s jediným synem Raulem. Když Ludvík pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos s pomocí svých přátel vyměnit krále za vězněného Filipa. Pouze D´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit, protože jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost...
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
66 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Simplyclare 30 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Eva M. 50 %
(zadáno: 21.9.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Představení 20.9.2018 mě utvrdilo v tom,že pokud bude muzikál od M.Davida tak já už budu doma. Hudební podpis se nezapře a tak i jinak možná dobří zpěváci nedostali prostor rozvinout svůj hlasový projev.Písně mají veršováním jako z první třídy a korunu všemu dodal pan Hůlka, který neznal texty a tak svým krásným hlasem zpíval jen poslední slabiky slov. Ale musím uznat, že dámy byly úžasné a jejich ztvárnění manželky i matky bylo dech beroucí. Také díky nim a díky Broňovi Kotišovi, který byl jako vždy skvělý a vyplatilo se na něj počkat, dávám 50%
Katkrau 40 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 32)
Kateřina Vodáková 70 %
(zadáno: 7.9.2018, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
V Muži se železnou maskou jsou některá herecky a textově slabší místa a pěvecky slabší alternace (N. Řehořová, M. Schreiner...), ale celkově je to zdařilý muzikál, který stojí za vidění. Hodně mě baví V. Svoboda :-) A V. Drahokoupil a A. Bartošová jsou velmi talentovaní. Mile pěvecky překvapila I. Marešová. / Doporučuji sedět v předních řadách.
Kvapnik25 80 %
(zadáno: 27.7.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Musím říct, že tento muzikál se opravdu povedl. Skvělé výkony Bartošové, Drahokoupila, Marešové a dalších.
Rejpalka 10 %
(zadáno: 24.6.2018, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Peklo za 300. 10 procent uděluji je díky skvělému výkonu Vojty Drahokoupili v roli naprosto nesympatického Ludvíka a uťápnutého Filipa. Potešil i J. Štágr, kterému to v 70 pořád skvěle zpívá. Hudba, texty a režie-zlo, zlo, zlo. Jediné poslouchatelné jsou písničky od Bryana Adamse ačkoli k něm jsou šílené veršovánky od Fanánka. Šílené zatmívačky, režie a kostýmy-po xté to samé, žádná změna. Prostě typická michalodavidovka která dělá žánru muzikál pouze ostudu. Zoufalé zájezdy se baví, já utíkám při záverečném ein kessel buntes.
Monty70 80 %
(zadáno: 8.6.2018, počet hodnocení: 61)
AliV 60 %
(zadáno: 5.6.2018, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Další z muzikálů Michala Davida, který oproti svým předchůdcům příjemně překvapil přidáním činoherních pasáží a rozpracováním dramatické linky příběhu. Hvězdou představení byl Vojtěch Drahokoupil, který v dvojroli Ludvíka a Filipa ukázal svůj herecký, ale zejména pěvecký talent. Nicméně muzikálu škodí přílišná délka a hlavně příšerné přezvučení, kvůli kterému byly některé písně (jinak výborných interpretů) neposlouchatelné a zpěvákům často nebylo rozumět.

viděno obsazení: Drahokoupil, Vojtek, Josef, Bernáth, Šemík, Kříž, Polyáková, Pecha, Fišarová, Černá, Stropnická, Schreiner
Alex154 90 %
(zadáno: 14.4.2018, počet hodnocení: 1)
LucieK 90 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Velice dobře zpracovaný muzikál dramaturgicky. Věrohodné kostýmy, připomínající skutečně slavný film. Hudba není špatná, ale hity předvídatelné. Pěvecké i herecké výkony dost dobré ikdyž kvalitou vynikají spíš obecně pánské role. Vojtko, Štágr, Vágner, Kotiš zaujali. Doporučuji na Muže zajít.Když budete mít štěstí,tak nebude přepálená hudba a muzikál si i vychutnáte po této stránce.
Michelle97 80 %
(zadáno: 5.3.2018, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi pěkný muzikál, který určitě neurazí. Díky naší alternaci představení hodnotím velmi kladně. Nejvíce zaujal Jan Kopečný a Josef Vojtek. Písně jsou sice zvučné a milé, ale hudba je někdy opravdu hlasitá. To je ale asi jediná věc, kterou bych vytkla. Až na pár drobných chybek je Muž se železnou maskou moc povedený český muzikál.
Janul. 80 %
(zadáno: 27.2.2018, počet hodnocení: 30)
Teddy 80 %
(zadáno: 27.2.2018, počet hodnocení: 78)
Míša812 50 %
(zadáno: 19.2.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Velkým mínusem jsou pro mě neskutečně dlouhé zatmívačky. Přitom scéna nepůsobí nikterak ohromně, aby bylo zapotřebí tak dlouhých pauz k přestavbě.
Osobně mě trošku irituje zapojení písní ze Tří mušketýrů a ještě další z filmového zpracování Robina Hooda. Bohužel hudebně patří tyto vypůjčené skladby k těm nejsilnějším...
Velmi mě zaujala Pavlína Ďuriačová, skvělý Vojta Drahokoupil či Peter Pecha.
Antonio 80 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
16.2. v pátek Všichni byl úžasný super.... sražim 10% za tu tmu mezi hrou a 10% za zvuk...
Romana35 80 %
(zadáno: 4.2.2018, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Hezký muzikál, líbivé melodie, dobrá scéna (zatmívačky při přestavbě scény mi až tak nevadily), kostýmy pěkné. Z naší alternace výborní Jan Kopečný, Josef Vojtek (měl největší aplaus), Bohouš Josef, Oldřich Kříž, Josef Vágner, Radka Fišarová. V roli Louisy mě zatím neznámá Marianna Polyáková se mi moc líbila. Pavlína Duriačová hezký silný hlas. Celkově velice podařené.
Lumca 50 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 293)
Vejtek 50 %
(zadáno: 21.1.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Plus vidím v tom, že jsem náhodou chytnul hodně dobré obsazení (což se v muzikálech moc nestává) V opačném případě bych tomuto kousku nedal víc, jak 30 %. Dlouhé, některými přetextovanými písněmi iritující a ,,závěrečná klaněčka? k nevydržení. K pozitivním patří nové tváře, které ovládají své řemeslo mnohem lépe, než ty médii protahované.
Vladimir.moravek 60 %
(zadáno: 13.1.2018, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Další průměrné dílo Divadla Broadway. Zpěv vyloženě odfláknutý a s velkými intonačními problémy. Stálice této scény hřeší na to, že mají role jisté, nováčkové se snaží, ale to nestačí. Muzikál je těžká disciplína a u nás ji skutečně ovládá málokdo. Za mě představení pozvednul David Gránský, který výtečně hraje a zazpíval slušně.
Gabika36 70 %
(zadáno: 8.1.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Líbivé, vděčné. Velmi dlouhé tmy. Co je tedy ale naprosto nechutné je chování M. Vojtka. Opět arogantní, přehraný, namyšlený. Při klanění pošle kolegy pryč a jde se klanět sám? Při závěrečném mixu písní dělá schválně chyby, zpívá falešně a směje se tomu? Nezbývá než kroutit hlavou.
Kostýmy krásné, choreografie místy prapodivné. Paní Vondráčková by se měla doučit texty. Někteří méně známí překvapili: Drahokoupil, Ďuriačová, Šemík.
VasekN 50 %
(zadáno: 16.12.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Některé pěkné písničky (i když většinu jste už někde slyšeli), sem tam nějaký hezký nápad, skvělí Betka Bartošová, Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Václav Svoboda a tím asi ty dobré věci končí. Naprosto otřesný David Gránský, pod tónem vytrvale zpívající nevýrazná Radka Fišarová, snad větší množství zatmívaček než scén a neúměrná délka. A Fanánek nezklamal: "s maskou muž, zbavil se jí už".Edit: Hodnocení představení zůstává (i když vypadla 1 píseň, je to megadlouhé), avšak Vojta Drahokoupil posouvá vše někam výš, klobouk dolů! Iva Marešová, Pepa Vojtek, Mariana Polyáková skvělé výkony! Z 25 na 45 %.
VasekM 50 %
(zadáno: 11.12.2017, počet hodnocení: 152)
přínosný / zajímavý komentář
Nebylo to nejhorší, ale zkrátil bych to aspoň o půl hodiny. Písničky dobrý průměr. Z obsazení mě nejvíce uchvátil V.Drahokoupil v hlavní roli, jehož výkon byl opravdu nepopsatelný! Doporučuji! D.Gránský podal průměrný výkon. Nádherným hlasem uchvátil J.Štágr, J.Vojtek se mi pěvecky moc nelíbil a M.Vojtko komplexně. B.Josef a M.Gemrotová (v obou rolích) předvedli svůj standardně vynikající výkon, to samé P.Pecha, J.Vágner a I.Marešová. V menších rolích se mi líbili L.Černá, M.Šemík. Pobavil Porthos J.Bernath. Velikým mínusem je příliš mnoho "zatmívaček", které jsou i dlouhé.
Linsang 50 %
(zadáno: 20.11.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Standardni predstaveni Divadla Broadway, tedy libiva hudba a kostymy a oblibeni interpreti tamnich muzikalu. Vadilo mi pouziti nekolika pisni z predchoziho muzikalu M. Davida Tri musketyri a nepochopila jsem, proc byl pouzit hit z filmu Robin Hood s Kevinem Costnerem. Ta pisnicka je tak profláknutá, ze jeji pouziti v jinem deji je dost matouci. Ja porad cekala, kdy na jeviste vybehnou zbojnici ze Sherwoodu. Hezke vykony P. Kolare, I. Maresove, V. Drahokoupila.
Fedorocko 90 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 429)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný muzikál, Michalovi Davidovi se opět povedla tři mušketýrovská klasika
s hezkými písničkami.Obsazení výborné,moc pěkné.
Yvetta Klímová 90 %
(zadáno: 7.11.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě osobně velký překvapení a to i po hudební stránce se mi muzikál moc líbil. Moc dobré jsou kostýmy a celkově je na poměry DB a muzikály MD dobrá scéna. Z hereckých výkonů mile překvapil D. Gránský i H. Vondráčková. Muž se železnou maskou splňuje to, co Broadway nabízí a to zábavu a relax.Místy jen horší zvuk.
Honzy 60 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál M.Davida MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU v d.Broadway patří k tomu lepšímu,co se zde hrálo.Melodické melodie posouvají děj,horší jsou texty L.F.Hagena,výprava s obří želez.maskou po stranách forbíny brání divákům k výhledu na jeviště,ruší i dlouhé zatmívačky u jednotl.obrazů.Zaujmou výpravné,pestré kostýmy.S hereckých i pěveckých výkonů lze pochválit D.Gránského,B.Josefa a J.Vágnera.H.Vondráčková vystoupila v mezích svých možností.Standardní výkon předvedl balet pod vedení.M.Lhotského.Chybí jako většinou,živý orchestr,hudba zní poněkud ploše.Diváci vidí známé tváře a jsou spokojeni.Repr.3.11.17
Janek777 30 %
(zadáno: 4.11.2017, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muž se železnou maskou trpí zásadními nedostatky.Obrazy jsou přerušovány dlouhými zatmívačkami(aby se změnila scéna).Výpravné kostýmy kontra chudičká scéna lemovaná obřími maskami,přes které nevidíte,na scénu.Vnímáte chytlavou hudbu,některé melodie se podobají Wildhornovým flákům,doplněné o ústřední melodii z Robina Hooda.Fanánkovy rýmy typu láska-páska jsou obohaceny neologismy jako"žhoucí srdce".Výkony V. Svobody, A Bartošové, D. Gránského, natož F. Stropnické,či J. Laufra nenadchnou. A Šemíkův Fouqet je spíš Brouk Pytlík.Vystupují aktéři,známí z televizí,diváci budou zaručeni!Repríza3.11.17
KvětoslavaB 100 %
(zadáno: 3.11.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Michal David opět nezklamal, Muzikál jsme shlédli 27.10.2017 a od začátku do konce jeden hit za druhým. Nádherné,až běhal mráz po zádech. Je to zážitek,který je na celý život...Jsem zvědavá,co M.David po "Mušketýrech" a tomto muzikálu vymyslí dalšího. Je čím dál lepší a už se moc těšíme:-)děkujeme a přejeme mu hodně zdraví a osobního štěstí:-)
Stanislav Hubáček 100 %
(zadáno: 30.10.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nádherný muzikál, výborné pěvecké výkony především Vojtěch Drahokoupil, Marian Vojtko, Bohouš Josef, Iva Marešová. Skvělý byl i Porthos v podání Václava Svobody. Zcela zasloužený potlesk ve stoje.
MartinB 70 %
(zadáno: 25.10.2017, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
75% ale kvůli množství recyklované hudby mi to nedá a dovolím si proti pravidlům zaokrouhlit dolů.
Výkony na včerejší dopolední generálce byly různorodé. Pánové Štágr a Josef pěvecky skvělí, herecky slabší. Vojtěch Drahokoupil v titulní dvojroli byl překvapením. Dále zmíním Míšu Gemrotovou, Ivu Marešovou a Oldřicha Kříže, kteří byli skvělí. Nejlepší výkony v představení v podobě menších rolí Marie Terezy a Fouqueta předvedli Leona STŘÍBRNÁ a Martin ŠEMÍK. Jim patřilo moje tleskání ve stoje.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.