Divadlo Broadway [muzikál]

Muž se železnou maskou

Premiéra: 1.11.2017 | 3:10
Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. „Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt de Bragelonne“. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Libor Vaculík, Marek Lhotský. Režie: Libor Vaculík.
Dobrodružný muzikál s oblíbenými románovými postavami mušketýrů. Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy a život v přepychu. V Bastile je navíc uvězněn v železné masce bratr krále, dvojče Filip. Mušketýr Athos žije na svém venkovském sídle s jediným synem Raulem. Když Ludvík pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos s pomocí svých přátel vyměnit krále za vězněného Filipa. Pouze D´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit, protože jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost...
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
65 %
kontroverzní inscenace (86.)
65631000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (60)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zzzz  20 %
7.5.2023 | 89 hodnocení
+ souhlasím
Ne moc povedená scénografie, rekvizity a kostýmy se ještě dají odpustit (i s ohledem na to, že čím více za to zaplatíte, tím blíž sedíte a o to víc nedostatků zákonitě vidíte).
Je mi to líto, ale mám problém odpouštět špatnou práci se zvukem (na muzikálu!), světlem a herecké výkony hluboko pod průměrem.
Pro opravdu velmi nenáročné publikum.
Zdeněk  20 %
1.4.2023 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Jít do DB je jak jít na sebevraždu. Jestli divák vidí jedno představení, jako by viděl všechny. Hudba přes kopírák, texty jak z čítanky, přeplácané kostýmy a světla svítí a blikající jak na diskotéce. Těch 20 % patří jen Polyákové, která byla skvělá. Ostatní jako by zapomněli zpívat natož hrát.
Muzikalovy.fanda  0 %
30.3.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Slabé po všech stránkách. Hudebně (David už vykrádá i sám sebe), textově (Hagenovy prostoduché rýmovačky), režijně (herci jako by nevěděli, co mají dělat) i herecky (být celebritka z televize nestačí ani na toto dno českého muzikálu). Sloupy s okopírovanými motivy z krumlovského barokního divadla by mohly fungovat, pokud by se po jevišti chaoticky nepohybovaly. Aspoň spousta barevných světýlek může v někom vzbudit dojem profesionality.
RaB  40 %
15.1.2022 | 326 hodnocení
+ souhlasím
To lepší od Michala Davida. Co není od Bryana, to zkopíroval od sebe.
Nicméně tento muzikál stojí na výborných výkonech některých sólistů - Fišarová, Polyaková, Vojtek a hlavně Gránský, který je v roli skvělý!
Bohužel scéna mnohdy nefunkční, Trapl klasicky strašný, další účinkující už to mají za sebou - u B. Josefa jsem čekal kdy na jevišti vydechne naposled (působil tak).
Choreografie úplně šílená - je poznat, že to nedělal choreograf ale tanečník company.
Celkově se opět jedna o inscenaci pro nenáročného a muzikálu neznalého diváka.
Zidan  90 %
11.1.2022 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Dle mého názoru slušné zpracování Muže se železnou maskou. Líbí se mi hudba (i přes občasnou neoriginalitu), pěvecké nastudování a rozdělení rolí. Vystřídá se tu spousta kvalitních zpěváků, včetně několika šikovných méně známých. Příjemně překvapili Štágr, Kříž, Vágner a všichni králové a královny. Některé textové obraty nechávají rozum stát, naštěstí jsou zde i důstojné rýmy. Komické scény nejsou zdlouhavé a účastní se jich i hlavní představitelé, kteří mají v ději i další role. Délka mi připadá adekvátní a vyškrtnutí krásné Filipovy písně Roky trýzněn tmou považuji za zbytečné, až barbarské.
M217  70 %
21.5.2020 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě určitě nejlepší muzikál Michala Davida. Hudba někdy sice velmi povědomá, ale to mi vlastně ani nevadilo. Velmi mě zaujala scéna a překvapivě i scénář, který velmi dobře dramaturgicky fungoval. Dobré pěvecké výkony zpěváků a skvělý Jan Kopečný. Největším mínusem jsou zbytečně dlouhé zatmívačky. Ale určitě se ještě jednou na muzikál podívám!
Eliška Tobolkková  80 %
28.4.2020 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Tento muzikál mě nandchl, jedinné co mě trošičku zklamalo byl výkon Jana Kopečného, ale jinak zde není nic,co by se mi na tomto muzikálu nelíbilo.
Žíža  40 %
27.2.2020 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel tento muzikál nenaplnil naše očekávání ani zdaleka. Hudba - buď recyklovaná, nebo typicky "Davidovská", délka muzikálu příliš bezúčelně natahovaná. Největší problém ale bylo nazvučení - velmi často bylo vše slito do jednoho "nedefinovatelného hluku".
Jinak herecké výkony bez problémů, obsazení Kopečný, Vojtek, Bohouš Josef, Kříž, Marešová, Gemrotová,... odvedlo vše na profesionální úrovni. Pokud bychom trefili lepší nazvučení (možná špatné místo), asi by hodnocení bylo výrazně lepší.
Janinka123  80 %
21.12.2019 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Od tohoto muzikálu jsem čekala mnohem méně, ale velmi mě překvapil, a rozhodně ho zařazuji k těm lepším. David Gránský předvedl skvělý výkon a některé písně si klidně poslechnu i víckrát. - 75%
Karolína Adámková  80 %
20.9.2019 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý výkon Vojty Drahokoupila ve dvojroli.
Dingo  60 %
15.9.2019 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně jeden z lepších muzikálů Michala Davida, zejména první polovina, která je velmi dobrá. U druhé poloviny je bohužel vidět, že byla dělána na rychlo a obsahuje méně kvalitní písně než první polovina (např. bez písně Šašek ten se nestydí by jsem se zcela obešel). Líbily se mi odkazy na Tři mušketýry ať už Pomoc dávným svým přátelům, či obměněný text u písně Jediná.
Mikr  30 %
17.5.2019 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Měla jsem asi příliš velká očekávání. Herecké a pěvecké výkony skvělé, ale tím to končilo. Zatmývačky zabraly více času, než bylo nutné. Bylo zcela jasně poznat, že se jedná o muzikál Michala Davida. Většina písní zrecyklovaná ze starších Davidových muzikálů, nebo alespoň zněla velice podobně. Texty také nepovažuji za nejpovedenější a občas bylo vidět, že s nimi protagonisté zápasí. Celkově zklamání.
Veronika86  90 %
14.3.2019 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Hvězdně obsazený muzikál se skvělým příběhem i scénou. Za zmínku stojí pěvecký i herecký výkon Honzy Kopečného, Leony Černé, Mariána Vojtka a Bohuše Josefa (za to paní Vondráčková by už hrát opravdu neměla).
Ivulin  70 %
27.1.2019 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Ze začátku to chvíli vypadalo, že z hlasitosti hudby ohluchnu, ale po chvíli ji ztlumili, takže ok. Dokonce to snad i vyladili a hudba nepřeřvávala zpěv - velké zlepšení oproti minulým návštěvám tohoto divadla :)
Představení se mi líbilo, obsazení nemám co vytknout, líbil se mi jak zpěv, tak hraní. Hudba mi většinou byla odněkud povědomá, ale ok. Co mi vadilo v druhé půlce byly už fakt hodně dlouhé zatmívačky.
26.1. 18:00 V. Drahokoupil, M. Vojtko, B. Josef, V. Svoboda, J. Adamec, R. Fišarová, M. Polyaková, P. Pecha, M. Šemík, M, Kavalčík, L. Černá Stříbrná, N, Řehořová
Eliskas  70 %
23.1.2019 | 41 hodnocení
+ souhlasím
72%. Viděno 2x. Písničky hodně stejné a podobné jako v dřívějších muzikálech Michala Davida, takže originalita spíše chybí.
Alice  80 %
23.1.2019 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Dobré představení
Kateřina Vodáková  90 %
7.9.2018 | 173 hodnocení
+ souhlasím
V Muži se železnou maskou jsou některá herecky a textově slabší místa a pěvecky slabší alternace (N. Řehořová, M. Schreiner...), ale celkově je to zdařilý muzikál, který stojí za vidění. Hodně mě baví V. Svoboda :-) A V. Drahokoupil a A. Bartošová jsou velmi talentovaní. Mile pěvecky překvapila I. Marešová. Doporučuji sedět v předních řadách. /
EDITACE: 24. 1. 2019 zhlédnuto úplně jiné obsazení - Gránský, Vojtko, Kolář, Hůlka, Gemrotová, Laufer... neskonale lepší zážitek, zvyšuji znatelně %! Zejména pěvecky a herecky výtečný D. Gránský, role mu velmi sedí. Neméně skvělý Vojtko a Gemrotová.
Kvapnik25  80 %
27.7.2018 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Musím říct, že tento muzikál se opravdu povedl. Skvělé výkony Bartošové, Drahokoupila, Marešové a dalších.
Rejpalka  10 %
24.6.2018 | 187 hodnocení
+ souhlasím
Peklo za 300. 10 procent uděluji je díky skvělému výkonu Vojty Drahokoupili v roli naprosto nesympatického Ludvíka a uťápnutého Filipa. Potešil i J. Štágr, kterému to v 70 pořád skvěle zpívá. Hudba, texty a režie-zlo, zlo, zlo. Jediné poslouchatelné jsou písničky od Bryana Adamse ačkoli k něm jsou šílené veršovánky od Fanánka. Šílené zatmívačky, režie a kostýmy-po xté to samé, žádná změna. Prostě typická michalodavidovka která dělá žánru muzikál pouze ostudu. Zoufalé zájezdy se baví, já utíkám při záverečném ein kessel buntes.
Monty70  80 %
8.6.2018 | 224 hodnocení
+ souhlasím
V divadle Broadway asi nejlepší muzikál, který hrají. Chytlavé melodie, nic komplikovaného. Herci se zhostili svých rolí se ctí.
AliV  60 %
5.6.2018 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Další z muzikálů Michala Davida, který oproti svým předchůdcům příjemně překvapil přidáním činoherních pasáží a rozpracováním dramatické linky příběhu. Hvězdou představení byl Vojtěch Drahokoupil, který v dvojroli Ludvíka a Filipa ukázal svůj herecký, ale zejména pěvecký talent. Nicméně muzikálu škodí přílišná délka a hlavně příšerné přezvučení, kvůli kterému byly některé písně (jinak výborných interpretů) neposlouchatelné a zpěvákům často nebylo rozumět.

viděno obsazení: Drahokoupil, Vojtek, Josef, Bernáth, Šemík, Kříž, Polyáková, Pecha, Fišarová, Černá, Stropnická, Schreiner
LucieK  90 %
14.3.2018 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Velice dobře zpracovaný muzikál dramaturgicky. Věrohodné kostýmy, připomínající skutečně slavný film. Hudba není špatná, ale hity předvídatelné. Pěvecké i herecké výkony dost dobré ikdyž kvalitou vynikají spíš obecně pánské role. Vojtko, Štágr, Vágner, Kotiš zaujali. Doporučuji na Muže zajít.Když budete mít štěstí,tak nebude přepálená hudba a muzikál si i vychutnáte po této stránce.
Michelle97  80 %
5.3.2018 | 133 hodnocení
+ souhlasím
Velmi pěkný muzikál, který určitě neurazí. Díky naší alternaci představení hodnotím velmi kladně. Nejvíce zaujal Jan Kopečný a Josef Vojtek. Písně jsou sice zvučné a milé, ale hudba je někdy opravdu hlasitá. To je ale asi jediná věc, kterou bych vytkla. Až na pár drobných chybek je Muž se železnou maskou moc povedený český muzikál.
Teddy  80 %
27.2.2018 | 256 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál byl pro mne celkem příjemným překvapením, líbila se mi hudba i herecké výkony. Divadlo Broadway není zrovna mým "top" divadlem kvůli repertoáru zdejších představení, připadají mi jednodušší. (Stačí si přečíst zdejší recenze). "Muž se železnou maskou" patří k těm "lepším".
Míša812  50 %
19.2.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Velkým mínusem jsou pro mě neskutečně dlouhé zatmívačky. Přitom scéna nepůsobí nikterak ohromně, aby bylo zapotřebí tak dlouhých pauz k přestavbě.
Osobně mě trošku irituje zapojení písní ze Tří mušketýrů a ještě další z filmového zpracování Robina Hooda. Bohužel hudebně patří tyto vypůjčené skladby k těm nejsilnějším...
Velmi mě zaujala Pavlína Ďuriačová, skvělý Vojta Drahokoupil či Peter Pecha.
Antonio  80 %
18.2.2018 | 115 hodnocení
+ souhlasím
16.2. v pátek Všichni byl úžasný super.... sražim 10% za tu tmu mezi hrou a 10% za zvuk...
Romana35  80 %
4.2.2018 | 291 hodnocení
+ souhlasím
Hezký muzikál, líbivé melodie, dobrá scéna (zatmívačky při přestavbě scény mi až tak nevadily), kostýmy pěkné. Z naší alternace výborní Jan Kopečný, Josef Vojtek (měl největší aplaus), Bohouš Josef, Oldřich Kříž, Josef Vágner, Radka Fišarová. V roli Louisy mě zatím neznámá Marianna Polyáková se mi moc líbila. Pavlína Duriačová hezký silný hlas. Celkově velice podařené.
Vejtek  50 %
21.1.2018 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Plus vidím v tom, že jsem náhodou chytnul hodně dobré obsazení (což se v muzikálech moc nestává) V opačném případě bych tomuto kousku nedal víc, jak 30 %. Dlouhé, některými přetextovanými písněmi iritující a ,,závěrečná klaněčka? k nevydržení. K pozitivním patří nové tváře, které ovládají své řemeslo mnohem lépe, než ty médii protahované.
Vladimir.moravek  60 %
13.1.2018 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Další průměrné dílo Divadla Broadway. Zpěv vyloženě odfláknutý a s velkými intonačními problémy. Stálice této scény hřeší na to, že mají role jisté, nováčkové se snaží, ale to nestačí. Muzikál je těžká disciplína a u nás ji skutečně ovládá málokdo. Za mě představení pozvednul David Gránský, který výtečně hraje a zazpíval slušně.
VasekN  50 %
16.12.2017 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Některé pěkné písničky (i když většinu jste už někde slyšeli), sem tam nějaký hezký nápad, skvělí Betka Bartošová, Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Václav Svoboda a tím asi ty dobré věci končí. Naprosto otřesný David Gránský, pod tónem vytrvale zpívající nevýrazná Radka Fišarová, snad větší množství zatmívaček než scén a neúměrná délka. A Fanánek nezklamal: "s maskou muž, zbavil se jí už".Edit: Hodnocení představení zůstává (i když vypadla 1 píseň, je to megadlouhé), avšak Vojta Drahokoupil posouvá vše někam výš, klobouk dolů! Iva Marešová, Pepa Vojtek, Mariana Polyáková skvělé výkony! Z 25 na 45 %.
DivadelniFan  60 %
11.12.2017 | 309 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nebylo to nejhorší, ale... Písničky dobrý průměr, výprava místy fajn, místy laciná. Z obsazení vyzdvihnu Drahokoupila, vedle něj je slabší Gránský a otřesný Kopečný. Výteční Štágr i Vojtek, tragický Vojtko, který fakt neví, kdy se svými "fórky" přestat. Josef, Hůlka a Gemrotová (v obou rolích) předvedli svůj standardně vynikající výkon, to samé Pecha (Raul i Athos), Machulda (Raul) a Marešová s Fišarovou. Velikým mínusem je příliš mnoho "zatmívaček", které jsou i dlouhé.
Fedorocko  90 %
13.11.2017 | 716 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Krásný muzikál, Michalovi Davidovi se opět povedla tři mušketýrovská klasika
s hezkými písničkami.Obsazení výborné,moc pěkné.
Yvetta Klímová  90 %
7.11.2017 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pro mě osobně velký překvapení a to i po hudební stránce se mi muzikál moc líbil. Moc dobré jsou kostýmy a celkově je na poměry DB a muzikály MD dobrá scéna. Z hereckých výkonů mile překvapil D. Gránský i H. Vondráčková. Muž se železnou maskou splňuje to, co Broadway nabízí a to zábavu a relax.Místy jen horší zvuk.
Honzy  60 %
6.11.2017 | 274 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál M.Davida MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU v d.Broadway patří k tomu lepšímu,co se zde hrálo.Melodické melodie posouvají děj,horší jsou texty L.F.Hagena,výprava s obří želez.maskou po stranách forbíny brání divákům k výhledu na jeviště,ruší i dlouhé zatmívačky u jednotl.obrazů.Zaujmou výpravné,pestré kostýmy.S hereckých i pěveckých výkonů lze pochválit D.Gránského,B.Josefa a J.Vágnera.H.Vondráčková vystoupila v mezích svých možností.Standardní výkon předvedl balet pod vedení.M.Lhotského.Chybí jako většinou,živý orchestr,hudba zní poněkud ploše.Diváci vidí známé tváře a jsou spokojeni.Repr.3.11.17
Stanislav Hubáček  100 %
30.10.2017 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nádherný muzikál, výborné pěvecké výkony především Vojtěch Drahokoupil, Marian Vojtko, Bohouš Josef, Iva Marešová. Skvělý byl i Porthos v podání Václava Svobody. Zcela zasloužený potlesk ve stoje.
MartinB  60 %
25.10.2017 | 112 hodnocení
+ souhlasím
Vojtěch Drahokoupil v titulní dvojroli byl milým překvapením, jeho alternace také nejsou špatné. Dále zmíním Mariannu Polyákovou, Míšu Gemrotovou, Ivu Marešovou, Daniela Hůlku a Oldřicha Kříže, kteří byli skvělí. Nejlepší výkony představení v podobě menších rolí Marie Terezy a Fouqueta předvádějí Střírbná / Ďuriačová a Šemík. Neskutečné množství vypůjčené, recyklované či jinak "odněkud" známé hudby poměrně irituje. Stejně tak množství zatmívaček, za které by se nemusel stydět člověk, co promítá diapozitivy...
Dadan  80 %
3.2.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Pro mne velmi milé překvapení. Václav Svoboda pobavil, Vojtko,Šemík, Pecha či Černá skvělí pěvecky. Vojta Drahokoupil hvězdou večera.
Premysl.otakar.ii  100 %
28.12.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné!
Petra080591  100 %
27.12.2018 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší !!!
Eva M.  50 %
21.9.2018 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Představení 20.9.2018 mě utvrdilo v tom,že pokud bude muzikál od M.Davida tak já už budu doma. Hudební podpis se nezapře a tak i jinak možná dobří zpěváci nedostali prostor rozvinout svůj hlasový projev.Písně mají veršováním jako z první třídy a korunu všemu dodal pan Hůlka, který neznal texty a tak svým krásným hlasem zpíval jen poslední slabiky slov. Ale musím uznat, že dámy byly úžasné a jejich ztvárnění manželky i matky bylo dech beroucí. Také díky nim a díky Broňovi Kotišovi, který byl jako vždy skvělý a vyplatilo se na něj počkat, dávám 50%
Gabika36  70 %
8.1.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Líbivé, vděčné. Velmi dlouhé tmy. Co je tedy ale naprosto nechutné je chování M. Vojtka. Opět arogantní, přehraný, namyšlený. Při klanění pošle kolegy pryč a jde se klanět sám? Při závěrečném mixu písní dělá schválně chyby, zpívá falešně a směje se tomu? Nezbývá než kroutit hlavou.
Kostýmy krásné, choreografie místy prapodivné. Paní Vondráčková by se měla doučit texty. Někteří méně známí překvapili: Drahokoupil, Ďuriačová, Šemík.
Linsang  50 %
20.11.2017 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Standardni predstaveni Divadla Broadway, tedy libiva hudba a kostymy a oblibeni interpreti tamnich muzikalu. Vadilo mi pouziti nekolika pisni z predchoziho muzikalu M. Davida Tri musketyri a nepochopila jsem, proc byl pouzit hit z filmu Robin Hood s Kevinem Costnerem. Ta pisnicka je tak profláknutá, ze jeji pouziti v jinem deji je dost matouci. Ja porad cekala, kdy na jeviste vybehnou zbojnici ze Sherwoodu. Hezke vykony P. Kolare, I. Maresove, V. Drahokoupila.
Applejuice  40 %
8.1.2023 | 325 hodnocení
Aprillka  80 %
19.11.2022 | 31 hodnocení
Amalthea  70 %
26.6.2022 | 37 hodnocení
Vanesa01  60 %
11.11.2021 | 19 hodnocení
Dino07  50 %
15.9.2021 | 50 hodnocení
Lenka.H.  100 %
14.6.2021 | 8 hodnocení
J.K.  80 %
2.2.2020 | 13 hodnocení
HodnaTeta  30 %
16.1.2020 | 148 hodnocení
Krteček  50 %
9.9.2019 | 27 hodnocení
Anna Divišová  60 %
29.3.2019 | 18 hodnocení
Len11  70 %
14.2.2019 | 14 hodnocení
Lera  80 %
2.2.2019 | 76 hodnocení
Iveta314  80 %
3.12.2018 | 21 hodnocení
Simplyclare  30 %
16.10.2018 | 28 hodnocení
Katkrau  40 %
19.9.2018 | 46 hodnocení
Janul.  80 %
27.2.2018 | 43 hodnocení
Lumca  50 %
28.1.2018 | 353 hodnocení
Alex154  90 %
14.4.2018 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.