Divadlo Kalich [muzikál]

Biograf láska

Premiéra: 16.9.2022 | 2:40
Kostýmy: Radek Fišer. Hudební nastudování: Ľubomír Dolný. Choreografie: Petra Parvoničová. Scéna a režie: Jan Kříž.
Nový původní český muzikál s písněmi Hany Zagorové. Děj muzikálu se točí okolo třech hlavních ženských postav, které dokáží i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem, dokáží se navzájem tak trochu špičkovat, dělat si ze sebe legraci, ale v důležitých okamžicích se podržet. Ovšem muži v tomto příběhu mají také důležitou, ba přímo zásadní roli. Mužský a ženský svět se tu prolíná, navíc nesmíme zapomenout na dětské postavy, které jsou důležitou protiváhou často komplikovaného světa dospělých.
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
83 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Michal Novák, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Michal Novák, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Michal Novák, Jiří Landa
83261000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
11.12.Ne13:30Divadlo Kalichvstupenky
11.12.Ne18:00Divadlo Kalichvstupenky
16.12.19:00Divadlo Kalichvstupenky
17.12.So14:30Divadlo Kalichvstupenky
17.12.So19:00Divadlo Kalichvstupenky
11.12.Ne13:30 vstupenky
Divadlo Kalich
11.12.Ne18:00 vstupenky
Divadlo Kalich
16.12.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
17.12.So14:30 vstupenky
Divadlo Kalich
17.12.So19:00 vstupenky
Divadlo Kalich

Volby

Hodnocení (31)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %  Tip Lukáš Dubský
20.11.2022 | 982 hodnocení
+ souhlasím
75%. Na jukebox muzikál nezvykle kvalitní libreto, kde téměř chybí oslí můstky a přeslazenost je kompenzována příjemnou nadsázkou a jemným humorem, který se vyhýbá prvoplánovým vtípkům. Režie J.Kříže je svižná a z jednotlivých písní dělá dobře fungující hudební čísla. Hlavně je však tento muzikál na výši interpretačním umem představitelů. Pěvecky i herecky výborné jsou představitelky všech tří hlavních rolí - E.Ochmanová, v komické nadsázce přesná D.Nesvačilová a hlavně N.Horáková, která vytváří v rámci žánru nezvykle komplexní postavu. Hitmuzikál, který lze bez rozmýšlení doporučit i lidem, kteří nejsou skalními příznivci H.Zagorové. (více v článku na blogu)
Michal Novák  70 %  Tip Michal Novák
3.10.2022 | 1103 hodnocení
+ souhlasím
75 % Bohatová, Křížová, Tomešová, Pálek, Tomeš, Fric, Prokešová… Když písně ještě vyprávěly příběhy! Vytýkejte tomu přílišnou sladkobolnost, ale zdivadelněný otisk písní Hany Zagorové ani nemůže být o mnoho jiný, a popisované vztahové situace nemusí být divákům až tak neznámé. Integrita písní s příběhem je oproti jiným, i proslulejším hit-muzikálům z podobného zápletkového přediva, až překvapivá. Postavy jsou vedeny po melancholických, výbušných i groteskních liniích a interpretace písní? Samá srdcová esa (písně pochopené srdcem). Inscenaci naopak nesvědčí přepísknutá offstage (z nahrávky), nadbytečně působily i některé choreografie.
Jiří Landa  70 %  Tip Jiří Landa
27.9.2022 | 2946 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 % V Divadle Kalich se stala v rámci žánru jubox muzikálu věc téměř nevídaná. Tvůrcům se podařilo smysluplně a bez trapných oslích můstků propojit písně H. Zagorové, přičemž celý romantický příběh tří kamarádek je hrán s mírnou, ale zato osvěžující nadsázkou. Pěvecky i herecky výborné E. Ochmanová, D. Nesvačilová a zejména N. Horáková, které se dokonce podařil husarský kousek, když v tomto žánru dokázala vytvořit jistý vývojový oblouk postavy. Navíc její podání písně Za každou chvíli s tebou platím v závěru první části je bezchybné. Velká pochvala i J. Tenkrátovi a představitelům dětských rolí A. Třískalové a K. Koníčkovi. Kvalitní zábava.
Iva Bryndová  70 %
27.9.2022 | 377 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75% - Biograf láska je romantický a sladký tzv. "až to bolí", vedle toho jde však o velmi povedený kousek na repertoáru Divadla Kalich. Zdobí jej výborné výkony účinkujících, mezi nimiž výrazně zaujaly Kateřina Šildová Bohatová a Michaela Tomešová, povedená choreografie, kostýmy i scéna. Příběh příjemně plyne, písně Hany Zagorové jsou velmi povedeně zakomponované do děje, škoda, že Kalich nedisponuje živou hudbou a v příběhu není o něco víc humoru a nadsázky.
Helena Grégrová  70 %
19.9.2022 | 1525 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 %. Tvůrčí tým muzikálu Biograf láska našel zdařilý inscenační klíč, který pracuje především s dobře ukočírovanou mírou nadsázky a milým humorem, na nějž dojde vždy v příhodný okamžik, aby odlehčil děj a vyvážil sladkobolnější pasáže příběhu. Stejně přínosně fungují i vděčné výstupy obou dětských interpretů a jejich roztomilé hlášky. Z herecky i pěvecky velmi solidního obsazení mě nejvíce oslovili Nina Horáková, Denisa Nesvačilová a Jan Tenkrát. Soudě dle více než pozitivní atmosféry v hledišti má Divadlo Kalich na repertoáru další divácký hit, který navíc jednoznačně prokázal kvalitu písní Hany Zagorové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Rejpalka  60 %
27.11.2022 | 154 hodnocení
+ souhlasím
Nesnáším písničkály, ale měla jsem ráda Hanu Zagorovou. Proto jsem si tenhle počin nemohla nechat ujít. A byla jsem velice překvapena, dokonce musím přiznat, že v tomto žánru je to snad nejlepší co lze vidět. Příběh je pěkně naroubovaný na písničky, které posunují děj (zázrak). Nejvíc mě překvapila a musím pochválit, Denisa Nesvačilová. Nina Horáková vnesla do své postavy duši (a navíc nádherně zazpívala mojí oblíbenou - Maluj zase obrázky). Elis Ochmanová se blýskla už v Kvítku mandragory a i Zagorové styl ji sluší. Je to představení hlavně pro ženy a s přemírou žen, jen bych vyhodila Bořka Slezáčka, který nemá charisma a ani neumí zpívat.
Antonio  100 %
24.10.2022 | 103 hodnocení
+ souhlasím
Krásný muzikál , 23.10. v 13:30h všichni byly úžasní děkuji za fajn zážitek kulturní doporučuji ....Kdo měl rád Hanku určitě zajde na muzikál ...
Michal1982  70 %
23.10.2022 | 124 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bylo to?na mě tuuuuuuze sladké, takových českých muzikálových počinů se doslova bojím..ale tenhle mile překvapil ?příběh sic velmi jednoduchý je celkem smysluplně propleten hity Hany Zagorové, až jsem byl mile překvapen a pod tíhou překvapení pevně vtlačen do sedadla a konečně - přežil jsem. Myslím si, že kdyby nebylo Niny, Denisy a Elišky, hodnotil bych méně ?Holkám to klapalo..jen ten Bořek je pro mě spíše muzikálově za 3-?.každopádně jako pocta Haně Zagorové tento kousek vcelku funguje. Maminkám, babičkám, tetičkám vřele doporučím.
DivadelniFan  80 %
22.10.2022 | 277 hodnocení
+ souhlasím
Povedený hitmuzikál, který zahřeje u srdce a připomene nádherné písně (a texty) Hany Zagorové. Kdyby nebyl sbor z CD (a pouštějí ho fakt dost nahlas) a kdyby herce doprovázela živá kapela, má to jiný grády. Škoda. Z obsazení musím vyzdvihnout famózní Kateřinu Bohatovou, Michaelu Tomešovou a obrovsky talentovanou Natálii Halouzkovou. Mužské obsazení jednoznačně strčil do kapsy Jan Tenkrát, který na jevišti zraje jak víno!
Na pražské muzikálové scéně se dá rozhodně doporučit.
Egon (JaEg)  50 %
22.10.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Po pomalém rozjezdu kavárenské scény se příběh rozjel. Na pódiu bylo v některých chvílích moc tanečníků, někdy to působilo dojmem, že si překážejí. Z pěveckých výkonů se nám líbila Elis Ochmanová. Někteří zpěváci byli v první části špatně nazvučení a nebyli slyšet. Malý kluk byl na roli moc malý, nehodil se k holčičce a nebyl slyšet.
Henry  80 %
19.10.2022 | 51 hodnocení
+ souhlasím
V Kalichu vznikla opravdu důstojná pocta Haně Zagorové. Milá, laskavá, příjemná. S pořádnou porcí skvěle vybraných písní nenásilně provázaných s příběhem. S radostí se poslouchá duo Křížová, Ochmanová, plusem je nápaditá scéna i kreace taneční company. Ale aby nebylo všechno růžové: Že Slezáček při písni Můj čas splete text, to se stane. Horší je, že jeho pěvecký výkon nesnese srovnání s ostatními na jevišti. Co se týká malých herců, dvojice Alena a Adam k sobě nepasuje. Navíc jsme z Kalichu zvyklí na kvalitněji uchopené dětské role. A speciálně na tichého Adama by zvukař měl reagovat. Ale celkově vzato - Biograf je fakt výborná podívaná.
Kjell  90 %
30.9.2022 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Růžové, sladké, oddychové a hlavně nesmírně profi ve všech ohledech. Klobouk dolů, poctivé řemeslo. U tohoto jukebox muzikálu se nebudete trapnem koukat stranou a dřív nebo později se přistihnete, že se nevědomky furt culíte. A nemusíte nutně patřit mezi ultras H.Z. Jako lék na atmosféru dnešní doby jak dělané, klidně si naordinuju dvojitou dávku. Zaděláno na několik nominací na Thálie a výroční ceny.
Žíža  90 %
26.9.2022 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Viděli jsme premiéru i 1. reprízu a skvělá zábava. Výborně namíchané písničky Hanky Zagorové které opravdu do děje muzikálu zapadají i bez jinde násilných oslích můstků.
Výborné výkony zvláště dámské "trojky" - vyzvednout musím excelentní Katku Bohatovou (pokud člověk zavřel oči, na jevišti opravdu slyšel stoprocentně Hanku) Skvělé ale byly i Maruška Křížová, Elis Ochmanová i Míša Tomešová a velmi příjemně překvapila Nina Horáková.
No a když v roli Bena nastoupil Zbyněk Fic nebo Honza Tenkrát byli prostě dokonalí :-).
Do představení velmi dobře zapadají i obě dětské role, kdy představitele (Adélka+Tobiáš a Alena+Krišof) musíme pochválit.
MartinRadi  90 %
23.9.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Pohodový hitmuzikál se skvělými výkony všech účinkujících. Působivé choreografie, skvělí tanečníci a citlivě zachované aranže jsou zárukou úspěchu. V hlavních rolích vyloženě excelovali M. Křížová, M. Tomešová a E. Ochmanová. Tomešová má trošku prvoplánově vypointovanou postavu a působí lehce neuvěřitelně (tímto dost spoileru). O něco menší prostor mají B. Slezáček, J. Tenkrát a M. Peroutka, ale jsou o to zábavnější. Zaujali i N. Hlouzková a K. Poláčková a za zmínku rozhodně stojí i skvělí představitelé dětských rolí A. Hezká a K. Koníček, kteří mají talentu na rozdávání. Jednoznačně doporučuji, po delší době skutečně povedený písničkál.
Janule  90 %
22.9.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Velmi milé představení, na kterém je vidět, jak si ho všichni užívají. Až na malé výjimky se písně do děje hodí a scénář si vystačí bez oslích můstků.
Tanečníci jsou jako vždy skvělí, ale z mého pohledu si bohužel P.Parvoničová vybrala slabší chvilku, řada choreografií nedává úplně smysl, jen spojení prvků nehodících se do hudby bez přechodu. Některé scény bych přivítala úplně bez tance, aby lépe vyzněly, např. Za každou chvíli s tebou platím. Největší zimomriavky u Z nebe pláče déšť a Nešlap, nelámej v podání J.Tenkráta a K.Bohatové. Navíc když u jejího zpěvu zavřete oči, chvílemi nepoznáte, zda zpívá ona nebo paní Hana (byla by hrdá).
PéEf  80 %
22.9.2022 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Obrovsky milé překvapení vzhledem k hit muzikálu v českých podmínkách. Pěvecké, choreo výkony tradičně v Kalichu na vysoké úrovni, jen dialogy povětšinou dost skřípou.
Osgood  90 %
21.9.2022 | 76 hodnocení
+ souhlasím
95% Pecka. Nejlepší český hit muzikál! Chcete-li, přečtěte si blog. (více v článku na blogu)
Muzidrál  100 %
19.9.2022 | 15 hodnocení
+ souhlasím
18.9.2022 Tohle se prostě povedlo. Jan Kříž udělal skvělou show, ve které se smích střídá s dojetím v pravidelném tempu. Ústřední trojice jednoduše perfektní: Křížová, Tomešová, Bohatová. Všechny skvělé. Perfektní choreografie. Pánové jsou mírně upozaděni, ale Jan Tenkrát jako Ben a Přemysl Palek jako Přemek vás přesto naprosto okouzlí. Ohromně šikovné děti v roli Tomáše a Lindy. Tleskám a snad se mi podaří brzo ukoristit vstupenky. Chtělo by to nafukovací Kalich.
Fedorocko  90 %
19.9.2022 | 664 hodnocení
+ souhlasím
Nadšení i dojetí.
Skvělé písničky, skvělé herecké i pěvecké výkony, skvělá režie i scéna. Bylo to prostě skvělé.
Pěvecky byli všichni skvělí, ale svým projevem mě naprosto nejvíce překvapila a dostala Denisa Nesvačilová. Ano, byla skvělá.
Madamkriticka  90 %
19.9.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikálové dílo, při kterém odcházíte s úsměvem a melodiemi v hlavě. Jednoduchý příběh postavený na písničkách HZ, skvělé výkony všech třech hlavních postav, zejména Míša Tomešová si vyhrála a nabízí tak herecký koncert s lehkostí a nadhledem. Vytknou jedině Marii Křížové občasné "dramatické" přehrávání. V méně dramatických scénách byla skvělá. K výtkám přidávám ještě choreografii. Zbytečně náročné momenty, které tím ubírají pak na zpěvu. Zejména na začátku v písni Spěchám měla Míša Tomešová hodně naloženo a bylo znát, že musela ubrat na kvalitě zpěvu by choreo zvládla, přijde mi to zbytečné. Těch 10% do stovky ubírám právě za choreografii.
Vladimir.moravek  90 %
18.9.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi povedený hitmuzikál. Písně jsou citlivě zasazeny do děje, který je srozumitelný. Precizní tanečníci odvádí ve svižných choreografiích skvělé výkony. Velmi dobré výkony téměř všech účinkujících. Vyzdvihnout je třeba N. Horákovou a P. Pálka, skvělý zpěv i herectví R. Tomeše a Z. Frice. Hodně překvapila D. Nesvačilová. Další body za přirozenou A. Třískalovou v dětské roli.17.9.22
RaB  90 %
17.9.2022 | 265 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Obrovské překvapení
Ano, první 3 písničky jsou opravdu hodně uměle navroubované na libreto, poté vše do sebe začne nádherně zapadat. Libreto má minimum hluchých scén a ačkoliv je hodně patetické, a je to taková malá telenovela, k písním Hany Zagorové to sedí.
Z výkonů jednoznačně vynikají N. Horáková, E. Ochmanová a J. Tenkrát - všichni 3 podávají fantastické pěvecké, herecké i taneční výkony (J. Tenkrát dokonce i v italštině). Překvapivě dobrá i D. Nesvačilová. V menší roli vyniká N. Halouzková.
Tanečně jeden z nejlepších muzikálů, co jsme tu kdy měli (perfektní zejména Prokop, Minařík a Grbavčicová).
Výborná režie J. Kříže.
Čiko  70 %
16.9.2022 | 905 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Musím přiznat, že mě trochu vyděsil "kavárenský" začátek, kdy se děj krkolomnými oslími můstky dral k dalším songům, ale asi po třech písničkách se zdál mluvený text nápaditější. Děj se rozjel a hity H.Zagorové byly pospojovány do zajímavého příběhu. Druhá polovina se celá velmi povedla.
Místy jsem měl také problém s technickou dokonalostí interpretace některých písní, kterým H.Zagorová uměla vdýchnout duši a dala do nich kus svého Já. Ale to se dá u muzikálových hereček pochopit.
Z trojice hlavních protagonistek se mi líbila hlavně E.Ochmanová a M.Tomešová. Hvězdou večera je pro mě ale N.Halouzková a v dětské roli K.Koníček.
Doporučuji.
Nepopleta  60 %
24.10.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Tak je to sladký příběh který funguje, ale zvuk dost špatný. Skvělá Natalie Halouzková a Přemysl Pálek. Když slyšíte Kateřinu Bohatovou úplně Vám při podobnosti hlasů běhá mráz po zádech. Pak jsou tu děti,myšleno asi dobře, ale pardon Anežka s Tobiasem tedy ne. Holčička nemá vůli cokoli uhrát a zpěv mimo, kluk se snaží hrát,možná až moc,zpěv nebyl pořádně slyšet. Celkový dojem, slušný doják pod stromeček, ale jo, běžte se kouknout.
JardaK  90 %
18.9.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Velmi milý muzikál, pěvecky skvělé výkony N.Horákové,E.Ochmanové a překvapení v podobě D.Nesvačilové. Vytkl bych akorát trochu násilný začátek a možná až moc přehrávané bylo hraní P.Pánka. Silná company, ale nejen mě, podle reakcí v sále, rozsekaly výkony dětských herců.
Naprosto přirození a suverénní A.Třískalová a A.Šrámek. Nejsem příznivcem dětí v divadle, ale tady mají své místo. Za zmínku stojí naprosto civilní hraní Z.Frice a pěvecký projev R.Tomeše. Paní Zagorová by dle mého názoru byla spokojená.
PavelK  80 %
15.11.2022 | 221 hodnocení
Jan Ledovka  70 %
4.11.2022 | 26 hodnocení
Brezinar  100 %
20.9.2022 | 18 hodnocení
Karolína Adámková  100 %
20.9.2022 | 15 hodnocení
HodnaTeta  70 %
20.9.2022 | 127 hodnocení
Alism  100 %
25.10.2022 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.