Divadlo Kalich [muzikál]

Biograf láska

Premiéra: 16.9.2022 | 2:40
Kostýmy: Radek Fišer. Hudební nastudování: Ľubomír Dolný. Choreografie: Petra Parvoničová. Scéna a režie: Jan Kříž.
Nový původní český muzikál s písněmi Hany Zagorové. Děj muzikálu se točí okolo třech hlavních ženských postav, které dokáží i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem, dokáží se navzájem tak trochu špičkovat, dělat si ze sebe legraci, ale v důležitých okamžicích se podržet. Ovšem muži v tomto příběhu mají také důležitou, ba přímo zásadní roli. Mužský a ženský svět se tu prolíná, navíc nesmíme zapomenout na dětské postavy, které jsou důležitou protiváhou často komplikovaného světa dospělých.
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
79 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Michal Novák, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Michal Novák, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Michal Novák, Jiří Landa
79591000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
24.3.Ne13:30Divadlo Kalichvstupenky
24.3.Ne18:00Divadlo Kalichvstupenky
28.3.Čt19:00Divadlo Kalichvstupenky
29.3.14:30Divadlo Kalichvstupenky
29.3.19:00Divadlo Kalichvstupenky
24.3.Ne13:30 vstupenky
Divadlo Kalich
24.3.Ne18:00 vstupenky
Divadlo Kalich
28.3.Čt19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
29.3.14:30 vstupenky
Divadlo Kalich
29.3.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich

Volby

Hodnocení (65)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
13.6.2023 | 1990 hodnocení
+ souhlasím
Písně H. Zagorové měly široký záběr, nejzásadnější se nesly na sentimentálnější vlně, přesto občasné závany podbízivosti nepostrádaly vkus. Něco podobného se dá říci i o libretu U. Donátové, souznícím se známými i méně známými zpěvaččinými písněmi, které se navíc podařilo nenásilně propojit v souvislý příběh. Vážnější okamžiky jsou vyváženy občasným humorným odlehčením, resp. písněmi lehčích žánrů. Kvalitní hudební a pěvecké nastudování, herecky ucházející. Písně mají vesměs komorní ráz a muzikál by se klidně obešel bez company. České pokusy o jukebox muzikály často nedopadají dobře, inscenace J. Kříže patří mezi světlé výjimky.
Jan Pařízek  70 %
27.1.2023 | 890 hodnocení
+ souhlasím
Písně H. Zagorové jsem nikdy nijak více neposlouchal, ale i tak musím říct, že jsem si toto představení náležitě užil. Přesto začátek a víceméně celá první třetina na mě působila dosti těžkopádně. Písně vkládané docela na sílu, dialogy až trochu moc šroubované, aby to nějak pasovalo. Chyběla tomu určitá lehkost. Ale naštěstí má hra vzestupnou tendenci a prakticky celá druhá polovina je opravdu vydařená. Samotný příběh nakonec mile překvapil a funguje dosti solidně. Hodně se povedla většina sólových písní, na čemž má velkou zásluhu skvěle hrající ústřední trojice M. Křížová, E. Ochmanová a M. Tomešová. Ve výsledku tedy určitě spokojenost. 75%
Lukáš Dubský  70 %  Tip Lukáš Dubský
20.11.2022 | 1115 hodnocení
+ souhlasím
75%. Na jukebox muzikál nezvykle kvalitní libreto, kde téměř chybí oslí můstky a přeslazenost je kompenzována příjemnou nadsázkou a jemným humorem, který se vyhýbá prvoplánovým vtípkům. Režie J.Kříže je svižná a z jednotlivých písní dělá dobře fungující hudební čísla. Hlavně je však tento muzikál na výši interpretačním umem představitelů. Pěvecky i herecky výborné jsou představitelky všech tří hlavních rolí - E.Ochmanová, v komické nadsázce přesná D.Nesvačilová a hlavně N.Horáková, která vytváří v rámci žánru nezvykle komplexní postavu. Hitmuzikál, který lze bez rozmýšlení doporučit i lidem, kteří nejsou skalními příznivci H.Zagorové. (více v článku na blogu)
Michal Novák  70 %  Tip Michal Novák
3.10.2022 | 1149 hodnocení
+ souhlasím
75 % Bohatová, Křížová, Tomešová, Pálek, Tomeš, Fric, Prokešová… Když písně ještě vyprávěly příběhy! Vytýkejte tomu přílišnou sladkobolnost, ale zdivadelněný otisk písní Hany Zagorové ani nemůže být o mnoho jiný, a popisované vztahové situace nemusí být divákům až tak neznámé. Integrita písní s příběhem je oproti jiným, i proslulejším hit-muzikálům z podobného zápletkového přediva, až překvapivá. Postavy jsou vedeny po melancholických, výbušných i groteskních liniích a interpretace písní? Samá srdcová esa (písně pochopené srdcem). Inscenaci naopak nesvědčí přepísknutá offstage (z nahrávky), nadbytečně působily i některé choreografie.
Jiří Landa  70 %  Tip Jiří Landa
27.9.2022 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 % V Divadle Kalich se stala v rámci žánru jubox muzikálu věc téměř nevídaná. Tvůrcům se podařilo smysluplně a bez trapných oslích můstků propojit písně H. Zagorové, přičemž celý romantický příběh tří kamarádek je hrán s mírnou, ale zato osvěžující nadsázkou. Pěvecky i herecky výborné E. Ochmanová, D. Nesvačilová a zejména N. Horáková, které se dokonce podařil husarský kousek, když v tomto žánru dokázala vytvořit jistý vývojový oblouk postavy. Navíc její podání písně Za každou chvíli s tebou platím v závěru první části je bezchybné. Velká pochvala i J. Tenkrátovi a představitelům dětských rolí A. Třískalové a K. Koníčkovi. Kvalitní zábava.
Iva Bryndová  70 %
27.9.2022 | 511 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75% - Biograf láska je romantický a sladký tzv. "až to bolí", vedle toho jde však o velmi povedený kousek na repertoáru Divadla Kalich. Zdobí jej výborné výkony účinkujících, mezi nimiž výrazně zaujaly Kateřina Šildová Bohatová a Michaela Tomešová, povedená choreografie, kostýmy i scéna. Příběh příjemně plyne, písně Hany Zagorové jsou velmi povedeně zakomponované do děje, škoda, že Kalich nedisponuje živou hudbou a v příběhu není o něco víc humoru a nadsázky.
Helena Grégrová  70 %
19.9.2022 | 1648 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 %. Tvůrčí tým muzikálu Biograf láska našel zdařilý inscenační klíč, který pracuje především s dobře ukočírovanou mírou nadsázky a milým humorem, na nějž dojde vždy v příhodný okamžik, aby odlehčil děj a vyvážil sladkobolnější pasáže příběhu. Stejně přínosně fungují i vděčné výstupy obou dětských interpretů a jejich roztomilé hlášky. Z herecky i pěvecky velmi solidního obsazení mě nejvíce oslovili Nina Horáková, Denisa Nesvačilová a Jan Tenkrát. Soudě dle více než pozitivní atmosféry v hledišti má Divadlo Kalich na repertoáru další divácký hit, který navíc jednoznačně prokázal kvalitu písní Hany Zagorové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Janinka123  80 %
26.2.2024 | 159 hodnocení
+ souhlasím
75 % - Kalich zkrátka umí takové oddechové muzikály. Děj byl sice hodně sladký, našly se zde ale i hlubší momenty. Díky skvěle zazpívaným baladám se člověk pořádně soustředil na krásné texty písní, např. Maluj zase obrázky nebo Opona. Ráda bych vypíchla výkon Elis Ochmanové, Niny Horákové a Natálie Halouzkové.
Briseis  90 %
23.2.2024 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Kalich málokdy zklame. Jako celek fantastické, pohodové. To, že je to naprosto dějově předvídatelné a postavy jsou jedno velké klišé, tomu velmi rychle odpustíte, protože ve vás nezůstane pachuť ve smyslu "co se to zase urodilo na české scéně za brak". Písničky jsou navíc velmi dobře vybrané a sednou do děje.Když si vzpomenu na podobné pokusy typu Čas růží nebo Kvítek mandragory, tak tohle je naprosto důstojná pocta pro jednu z legend českého popu. Obsazení skvělé, Adéla Hesová a Matěj Hezký v dětských rolích ovládli jeviště. Herecky a pěvecky mě překvapila D. Nesvačilová.
Dramaticz  80 %
19.2.2024 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné představení a krásná vzpomínka na Hanu Zagorovou.
Představení má výbornou režii a choregorafii. Skvělé jsou aranže písní. Produkce se nesnažila písně přearanžovat nebo hledat "nové zvuky". Takže písně uslyšíme v 90% tak, jak je známe z repertoáru Hany Zagorové.
V hlavních rolích excelují Marie Křížová a Nina Horáková - každá svou roli hraje jinak, ale obě skvěle. Po pěvecké stránce jsou skvělé. Stejně tak tomu je u Elis Ochmanové a Kateřiny Bohatové. Jan Tenkrát je o dost lepší, než jeho alternace.
Rozporuplný výkon předvádí Bořek Slezáček. Herecky ale převapil.
LavinieCamui  60 %
23.1.2024 | 776 hodnocení
+ souhlasím
Pěvěcky výborné - Bohatová, Horáková, Nesvačilová. Libreto mě už tolik neuchvátilo, pro mě nudné a předvítalné. Ubrala bych i taneční company, pro mě tam bylo tanečků až příliš. Na kraji druhé řady nebylo dobré nazvučení.
Varan  70 %
11.12.2023 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Velmi vydařený muzikál s vhodně vybranými chytlavými písněmi Hany Zagorové. Příběh je sice hodně jednoduchý a klišovitý, ale bezesporu pobaví. Hlas Kateřiny Bohatové se velmi podobá Haně Zagorové, což je velkou předností. Některé momenty mi až vyvolaly husí kůži, například společné Nešlap, nelámej Kateřiny Bohatové s velmi dobrým Janem Tenkrátem. Vadilo mi trochu zbytečné tlačení na pilu ohledně lesbické orientace jedné z hlavních představitelek, kterou ale jinak velmi dobře ztvárnila Michaela Tomešová. Muzikál každopádně stojí za doporučení.
Mikr  80 %
4.12.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony, skvělé obsazení. Podobnost hlasu Kateřiny Bohatové s Hanou Zagorovou v některých chvílích až mrazila. Nejlepší pražský hitmuzikál, tady by se mohlo Divadlo Broadway učit.
Aperolka  80 %
12.7.2023 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Zase jednou hit muzikál, který se opravdu povedl. Příběh o různých podobách lásky není překombinovaný, má hlavu a patu a myslím, že především ženskou část publika spolehlivě osloví. Obsazení ale celkově dopadlo velmi dobře, a to včetně dětských rolí. U mě osobně to na plné čáře vyhrála Marie Křížová. Nadšení a energie, které jsou pro muzikály v Kalichu tak typické, nechyběly ani tentokrát.
Jana Králová  90 %
11.5.2023 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Asi nejlepší hit muzikál v ČR, fajn milý, trošku naivní příběh, který je ovšem vyzdvižen skvělými výkony všech účinkujících
Jerry12  90 %
28.3.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál, který je ve všech svých aspektech vlastně docela obyčejný, ale mimořádná chemie z něj dělá dílo výjimečné. Průměrný romantický příběh je podpořen skvělým výběrem písniček Hany Zagorové, nadprůměrný zážitek z něj dělá šikovná choreografie a špičkový zážitek pak herecké i pěvecké výkony. Herecky exceluje především Míša Tomešová, v roli Aleny jí parádně nahrazuje Denisa Nesvačilová. Pěvecky pak zůstává v paměti zejména Maruška Křížová. Jediným záporem je Bořek Slezáček, který je ve své roli skvělý herecky, ale bohužel pěvecky to byl přešlap, písničky mu absolutně nesedí. Jinak velký zážitek, u mě chemie Biografu prostě zafungovala.
Zdeněk  80 %
11.3.2023 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle fungující jukebox muzikál. Písničky hezky zasazené do příběhu. Ústřední trio Horáková, Nesvačilová a Bohatová perfektně zvolené, ale jednu musím vyzdvihnout mnohem víc a to je Nina, hezky se poslouchá a její herectví je prostě radost sledovat. Divadlo Kalich si na repertoár nasadilo dílo, které je velmi povedené a věřím, že se bude hrát dost dlouho abych si ho mohl někdy zopakovat.
Snekac  60 %
29.1.2023 | 280 hodnocení
+ souhlasím
Oceňuji, že písničky souvisely s dějem příběhu. Pěvecky velmi dobré, zejména hlavní 3 role Niny Horákové, Kateřiny Bohatové a Míši Tomešové. U postavy M. Tomešové sice proběhla přehlídka stereotypů o lesbách, ale v poměrně snesitelné míře a vlastně mě bavila nejvíc.
honzy  70 %
30.12.2022 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál BIOGRAF LÁSKA má o diváky postaráno.Pisně Hany Zagorové jsou pro jeji souputníky dostatečně známe a proto si muzikál nenechají ujít.Jde konec konců o zdařilý přepis známých pisní Hany Zagorové zakomponovaných sice do slaboučkého děje,ale jak je vidět, i tak to funguje.Ke zdařilé režii Jana Kříže, lze přičíst i jeho pěknou scénografii.V neposlední řadě lze pochválit i herecké výkony.Zpěv také bez chyby,takže proč ne? Kdo má rád muzikály s písněmi retro,tak doporučuji i tento.Psáno z reprízy dne 29.12.22 Hodnocení 70%
Makaluzo1  40 %
30.12.2022 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Banální příběh,viditelně silně feministický, o třech kámoškách, z nichž jedna je lesba, druhá opuštěná svobodná matka a třetí podváděná úspěšným manželem, které se scházejí v kavárně zvané Biograf Láska.Jejda, to nám to skřípe.Ještěže to zachrání pěvecké výkony E.Ochmanové,M.Tomešové a hlavně M.Křížové, mnohdy převyšující originál.Protože národ miluje hity Hany Zagorové,má divadlo úspěch zaručen.
Respondent  50 %
30.12.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Jednoduchý a naivní příběh má za cíl pobavit s využitím co nejvíce hitů H. Zagorové: od Gvendolíny přes Spěchám, až po kvalitní Maluj zase obrázky, Za každou chvíli... Poctu paní Haně tu necítím, na rozdíl od procítěné Rybičky M. Absolonové na Slavíku. Platí tu, že méně je více (vážně tam musí být ten trapný Benjamin?) i ohledně přítomnosti tanečníků. Jako zábavná show to ale funguje a herci jsou až na otřesného Slezáčka skvělí. Největší hvězdou je i pro mě Denisa Nesvačilová, která parádně přebíjí i osvědčené stálice Kalichu. Ale...Je fakt nezbytné, aby už i Kalich dělal další a další hitmuzikály? Sám si víc cením např. Krysaře, Johanky...
MartinB  70 %
26.12.2022 | 125 hodnocení
+ souhlasím
75 % Naprosto fantastická Denisa Nesvačilová si svým příjemně civilním herectvím a velice slušným zpěvem a tancem zadělala na muzikálový debut jak má být! Byla radost vidět a slyšet. Zdatně jí sekundovaly Bohatová a Horáková. Z mužů nejvíce zaujal charismatický Pálek. Fric a Prokešová předvedli svůj výborný standard. Děti byly super. ALE! Bořek Slezáček je vážně ostudný. To, že se mu smála během poměrně dojemné scény při jeho pěveckých partech část hlediště mluví za vše. A zatmívaček taky jak na...filmováno... Slušné libreto ale drží pohromadě. Efektivní choreografie! Celkem diskutabilní přítomnost company na jevišti v některých scénách.
Guildenstern  60 %
11.12.2022 | 434 hodnocení
+ souhlasím
U. Donátová umí napsat slušné a nosné libreto, bohužel se nevyvarovala většího množství sentimentu, přesladké představení příznačně lemované růžovými LED portály jen místy zpestří vítaný závan humoru nebo nadsázky. Plusem je výborná interpretace písní (Horáková, Bohatová(!), Nesvačilová, Tenkrát), bohužel R. Tomeš to opravdu přehání s patosem. Hodně diskutabilní je míra zapojení taneční company. Celkově myslím, že jde o povedené a v rámci mantinelů divadla Kalich (pořád to bude holt trochu karaoke s tanečky ve vratkých kulisách) poctivé představení, které má potenciál diváky potěšit a připomenout krásné písničky HZ.
Rejpalka  60 %
27.11.2022 | 202 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nesnáším písničkály, ale měla jsem ráda Hanu Zagorovou. Proto jsem si tenhle počin nemohla nechat ujít. A byla jsem velice překvapena, dokonce musím přiznat, že v tomto žánru je to snad nejlepší co lze vidět. Příběh je pěkně naroubovaný na písničky, které posunují děj (zázrak). Nejvíc mě překvapila a musím pochválit, Denisa Nesvačilová. Nina Horáková vnesla do své postavy duši (a navíc nádherně zazpívala mojí oblíbenou - Maluj zase obrázky). Elis Ochmanová se blýskla už v Kvítku mandragory a i Zagorové styl ji sluší. Je to představení hlavně pro ženy a s přemírou žen, jen bych vyhodila Bořka Slezáčka, který nemá charisma a ani neumí zpívat.
Antonio  100 %
24.10.2022 | 119 hodnocení
+ souhlasím
Krásný muzikál , 23.10. v 13:30h všichni byly úžasní děkuji za fajn zážitek kulturní doporučuji ....Kdo měl rád Hanku určitě zajde na muzikál ...
Michal1982  70 %
23.10.2022 | 157 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bylo to?na mě tuuuuuuze sladké, takových českých muzikálových počinů se doslova bojím..ale tenhle mile překvapil ?příběh sic velmi jednoduchý je celkem smysluplně propleten hity Hany Zagorové, až jsem byl mile překvapen a pod tíhou překvapení pevně vtlačen do sedadla a konečně - přežil jsem. Myslím si, že kdyby nebylo Niny, Denisy a Elišky, hodnotil bych méně ?Holkám to klapalo..jen ten Bořek je pro mě spíše muzikálově za 3-?.každopádně jako pocta Haně Zagorové tento kousek vcelku funguje. Maminkám, babičkám, tetičkám vřele doporučím.
DivadelniFan  80 %
22.10.2022 | 337 hodnocení
+ souhlasím
Povedený hitmuzikál, který zahřeje u srdce a připomene nádherné písně (a texty) Hany Zagorové. Kdyby nebyl sbor z CD (a pouštějí ho fakt dost nahlas) a kdyby herce doprovázela živá kapela, má to jiný grády. Škoda. Z obsazení musím vyzdvihnout famózní Kateřinu Bohatovou, Michaelu Tomešovou i Denisu Nesvačilovou a Natálii Halouzkovou. Mužské obsazení jednoznačně strčil do kapsy Jan Tenkrát, který na jevišti zraje jak víno! Pozadu ale není ani standardně skvělý Roman Tomeš. Na pražské muzikálové scéně se dá rozhodně doporučit.
Egon  50 %
22.10.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Po pomalém rozjezdu kavárenské scény se příběh rozjel. Na pódiu bylo v některých chvílích moc tanečníků, někdy to působilo dojmem, že si překážejí. Z pěveckých výkonů se nám líbila Elis Ochmanová. Někteří zpěváci byli v první části špatně nazvučení a nebyli slyšet. Malý kluk byl na roli moc malý, nehodil se k holčičce a nebyl slyšet.
Henry  80 %
19.10.2022 | 51 hodnocení
+ souhlasím
V Kalichu vznikla opravdu důstojná pocta Haně Zagorové. Milá, laskavá, příjemná. S pořádnou porcí skvěle vybraných písní nenásilně provázaných s příběhem. S radostí se poslouchá duo Křížová, Ochmanová, plusem je nápaditá scéna i kreace taneční company. Ale aby nebylo všechno růžové: Že Slezáček při písni Můj čas splete text, to se stane. Horší je, že jeho pěvecký výkon nesnese srovnání s ostatními na jevišti. Co se týká malých herců, dvojice Alena a Adam k sobě nepasuje. Navíc jsme z Kalichu zvyklí na kvalitněji uchopené dětské role. A speciálně na tichého Adama by zvukař měl reagovat. Ale celkově vzato - Biograf je fakt výborná podívaná.
Kjell  90 %
30.9.2022 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Růžové, sladké, oddychové a hlavně nesmírně profi ve všech ohledech. Klobouk dolů, poctivé řemeslo. U tohoto jukebox muzikálu se nebudete trapnem koukat stranou a dřív nebo později se přistihnete, že se nevědomky furt culíte. A nemusíte nutně patřit mezi ultras H.Z. Jako lék na atmosféru dnešní doby jak dělané, klidně si naordinuju dvojitou dávku. Zaděláno na několik nominací na Thálie a výroční ceny.
Žíža  90 %
26.9.2022 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Viděli jsme premiéru i 1. reprízu a skvělá zábava. Výborně namíchané písničky Hanky Zagorové které opravdu do děje muzikálu zapadají i bez jinde násilných oslích můstků.
Výborné výkony zvláště dámské "trojky" - vyzvednout musím excelentní Katku Bohatovou (pokud člověk zavřel oči, na jevišti opravdu slyšel stoprocentně Hanku) Skvělé ale byly i Maruška Křížová, Elis Ochmanová i Míša Tomešová a velmi příjemně překvapila Nina Horáková.
No a když v roli Bena nastoupil Zbyněk Fic nebo Honza Tenkrát byli prostě dokonalí :-).
Do představení velmi dobře zapadají i obě dětské role, kdy představitele (Adélka+Tobiáš a Alena+Krišof) musíme pochválit.
MartinRadi  90 %
23.9.2022 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Pohodový hitmuzikál se skvělými výkony všech účinkujících. Působivé choreografie, skvělí tanečníci a citlivě zachované aranže jsou zárukou úspěchu. V hlavních rolích vyloženě excelovali M. Křížová, M. Tomešová a E. Ochmanová. Tomešová má trošku prvoplánově vypointovanou postavu a působí lehce neuvěřitelně (tímto dost spoileru). O něco menší prostor mají B. Slezáček, J. Tenkrát a M. Peroutka, ale jsou o to zábavnější. Zaujali i N. Hlouzková a K. Poláčková a za zmínku rozhodně stojí i skvělí představitelé dětských rolí A. Hezká a K. Koníček, kteří mají talentu na rozdávání. Jednoznačně doporučuji, po delší době skutečně povedený písničkál.
Janule  90 %
22.9.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Velmi milé představení, na kterém je vidět, jak si ho všichni užívají. Až na malé výjimky se písně do děje hodí a scénář si vystačí bez oslích můstků.
Tanečníci jsou jako vždy skvělí, ale z mého pohledu si bohužel P.Parvoničová vybrala slabší chvilku, řada choreografií nedává úplně smysl, jen spojení prvků nehodících se do hudby bez přechodu. Některé scény bych přivítala úplně bez tance, aby lépe vyzněly, např. Za každou chvíli s tebou platím. Největší zimomriavky u Z nebe pláče déšť a Nešlap, nelámej v podání J.Tenkráta a K.Bohatové. Navíc když u jejího zpěvu zavřete oči, chvílemi nepoznáte, zda zpívá ona nebo paní Hana (byla by hrdá).
PéEf  80 %
22.9.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Obrovsky milé překvapení vzhledem k hit muzikálu v českých podmínkách. Pěvecké, choreo výkony tradičně v Kalichu na vysoké úrovni, jen dialogy povětšinou dost skřípou.
Osgood  90 %
21.9.2022 | 77 hodnocení
+ souhlasím
95% Pecka. Nejlepší český hit muzikál! Chcete-li, přečtěte si blog. (více v článku na blogu)
Muzidrál  100 %
19.9.2022 | 15 hodnocení
+ souhlasím
18.9.2022 Tohle se prostě povedlo. Jan Kříž udělal skvělou show, ve které se smích střídá s dojetím v pravidelném tempu. Ústřední trojice jednoduše perfektní: Křížová, Tomešová, Bohatová. Všechny skvělé. Perfektní choreografie. Pánové jsou mírně upozaděni, ale Jan Tenkrát jako Ben a Přemysl Palek jako Přemek vás přesto naprosto okouzlí. Ohromně šikovné děti v roli Tomáše a Lindy. Tleskám a snad se mi podaří brzo ukoristit vstupenky. Chtělo by to nafukovací Kalich.
Fedorocko  90 %
19.9.2022 | 742 hodnocení
+ souhlasím
Nadšení i dojetí.
Skvělé písničky, skvělé herecké i pěvecké výkony, skvělá režie i scéna. Bylo to prostě skvělé.
Pěvecky byli všichni skvělí, ale svým projevem mě naprosto nejvíce překvapila a dostala Denisa Nesvačilová. Ano, byla skvělá.
Madamkriticka  90 %
19.9.2022 | 17 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikálové dílo, při kterém odcházíte s úsměvem a melodiemi v hlavě. Jednoduchý příběh postavený na písničkách HZ, skvělé výkony všech třech hlavních postav, zejména Míša Tomešová si vyhrála a nabízí tak herecký koncert s lehkostí a nadhledem. Vytknou jedině Marii Křížové občasné "dramatické" přehrávání. V méně dramatických scénách byla skvělá. K výtkám přidávám ještě choreografii. Zbytečně náročné momenty, které tím ubírají pak na zpěvu. Zejména na začátku v písni Spěchám měla Míša Tomešová hodně naloženo a bylo znát, že musela ubrat na kvalitě zpěvu by choreo zvládla, přijde mi to zbytečné. Těch 10% do stovky ubírám právě za choreografii.
Vladimir.moravek  90 %
18.9.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi povedený hitmuzikál. Písně jsou citlivě zasazeny do děje, který je srozumitelný. Precizní tanečníci odvádí ve svižných choreografiích skvělé výkony. Velmi dobré výkony téměř všech účinkujících. Vyzdvihnout je třeba N. Horákovou a P. Pálka, skvělý zpěv i herectví R. Tomeše a Z. Frice. Hodně překvapila D. Nesvačilová. Další body za přirozenou A. Třískalovou v dětské roli.17.9.22
RaB  90 %
17.9.2022 | 356 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Obrovské překvapení
Ano, první 3 písničky jsou opravdu hodně uměle navroubované na libreto, poté vše do sebe začne nádherně zapadat. Libreto má minimum hluchých scén a ačkoliv je hodně patetické, a je to taková malá telenovela, k písním Hany Zagorové to sedí.
Z výkonů jednoznačně vynikají N. Horáková, E. Ochmanová a J. Tenkrát - všichni 3 podávají fantastické pěvecké, herecké i taneční výkony (J. Tenkrát dokonce i v italštině). Výborná též D. Nesvačilová. V menší roli vyniká N. Halouzková.
Tragický naopak B. Slezáček, který nepatří na jeviště.
Čiko  70 %
16.9.2022 | 1074 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Musím přiznat, že mě trochu vyděsil "kavárenský" začátek, kdy se děj krkolomnými oslími můstky dral k dalším songům, ale asi po třech písničkách se zdál mluvený text nápaditější. Děj se rozjel a hity H.Zagorové byly pospojovány do zajímavého příběhu. Druhá polovina se celá velmi povedla.
Místy jsem měl také problém s technickou dokonalostí interpretace některých písní, kterým H.Zagorová uměla vdýchnout duši a dala do nich kus svého Já. Ale to se dá u muzikálových hereček pochopit.
Z trojice hlavních protagonistek se mi líbila hlavně E.Ochmanová a M.Tomešová. Hvězdou večera je pro mě ale N.Halouzková a v dětské roli K.Koníček.
Doporučuji.
Martinxxy  100 %
28.2.2024 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Bavil jsem se úžasně od začátku až do konce. Myslel jsem, že vypíchnu několik nejlepších písní, ale obávám se, že to neumím. Prostě co píseň, to naprostá perla. Všichni herci naprosto skvělí, děti fantastické, rychlejší melodie doprovází výborná taneční skupina. Člověk to vlastně sleduje a hledá paralely se svým vlastním životem - řekl bych, že z každé postavy si vezme něco. Na mnoha místech mě muzikál skutečně upřímně dojal. Mám takový pocit, že ten muzikál začínám milovat stejně, jako jedna z hlavních protagonistek Samotáře v Seattlu. Dokonce jsem si už objednal i knihu. Akorát se bojím, abych z té nálože přeslazenosti nedostal cukrovku :)
Sofina  70 %
7.12.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Vkusně pojaté písně Hany Zagorové. Výborné herečky a Přemysl Pálek. Nechyběl sentiment i humor. Mezi našimi "písničkály" ten povedenější.
LuGr  70 %
22.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Viděno již pětkrát, stále super představení!!! Tentokrát Roman Tomeš trochu slabší pěvecky a asi také nejslabší dětská kombinace Kryštof Koníček - Anežka Hezká, skvělá Felicita Prokešová
v roli milenky a Přemek Pálek dokonalý jako vždy, škoda, že tam toho nemá víc. No přijdu zas.
BudmeFer  90 %
28.12.2022 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Dala bych 100% nebýt pana Slezáčka, který opravdu neumí zpívat.
Nepopleta  60 %
24.10.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Tak je to sladký příběh který funguje, ale zvuk dost špatný. Skvělá Natalie Halouzková a Přemysl Pálek. Když slyšíte Kateřinu Bohatovou úplně Vám při podobnosti hlasů běhá mráz po zádech. Pak jsou tu děti,myšleno asi dobře, ale pardon Anežka s Tobiasem tedy ne. Holčička nemá vůli cokoli uhrát a zpěv mimo, kluk se snaží hrát,možná až moc,zpěv nebyl pořádně slyšet. Celkový dojem, slušný doják pod stromeček, ale jo, běžte se kouknout.
Alis  70 %
7.12.2023 | 31 hodnocení
VoH  90 %
6.12.2023 | 29 hodnocení
Jeane987  100 %
28.10.2023 | 81 hodnocení
Dajcik  70 %
30.9.2023 | 280 hodnocení
Kluk.sedu  70 %
28.9.2023 | 129 hodnocení
Kosan  60 %
28.9.2023 | 270 hodnocení
TenElevenTwelve  80 %
1.9.2023 | 11 hodnocení
Petr-sima  90 %
10.6.2023 | 113 hodnocení
Neherec  100 %
19.5.2023 | 19 hodnocení
Unionboy  60 %
29.1.2023 | 435 hodnocení
Applejuice  80 %
8.1.2023 | 350 hodnocení
PavelK  80 %
15.11.2022 | 221 hodnocení
Jan Ledovka  70 %
4.11.2022 | 26 hodnocení
Brezinar  100 %
20.9.2022 | 20 hodnocení
Karolína Adámková  100 %
20.9.2022 | 18 hodnocení
HodnaTeta  70 %
20.9.2022 | 174 hodnocení
Muzikalovka  70 %
29.10.2023 | 4 hodnocení
Suba  80 %
11.2.2023 | 2 hodnocení
Alism  100 %
25.10.2022 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.