Profil uživatele

Simonn

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Landa: 7 % (7)
Pavel Širmer: 10 % (7)
Lukáš Dubský: 11 % (9)
Iva Bryndová: 12 % (5)
Helena Grégrová: 13 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 2.2.2024)
Nádherné dialogy, plno emocí, vtip i smutek...nemá to hluchá místa. Přitom tak jednoduchá scéna, žádné drahé kostýmy. Obdiv hercům, režisérovi i dramaturgii... tentokráte to vyšlo.
(zadáno: 2.1.2024)
Pohádkový muzikál pro malé i dospělé... Děcka se smála, dospělí se bavili na dvojsmyslných hláškách, pro herce to byla zábava. Výtvarně zajímavá scéna a kostýmy. První polovina zbytečně dlouhá. Nový soubor se výborně zapsal a ČT Zprávy hru uvedly dokonce 2x v hlavním programu.
(zadáno: 2.1.2024)
Takový jihlavský kulový blesk.... Noví herci, staré hlášky. Nelze srovnávat s filmem.. příjemný počin HDJ. Člověk se rád baví, dost bylo trápení u avantgardních počinů, které vypudilo diváky z divadla.
(zadáno: 22.6.2023)
Dojemně zpracované téma partnerky, matky... ženské téma, kterého se paní Schreiberová výborně chopila, a ona to umí!! Občas mnoho textu, občas zbytečné vtípky. Mohlo by se krátit. Líbilo se mi.
(zadáno: 15.6.2023)
Taková rádoby trampská "taškařice". Divák aby v první polovině tápal "o co vlastně jde"...v druhé půlce se již víc baví. Asi nejvíc se bavili herci... mne bavila medvědice Stáňa (paní Sobotková) , mlčící trampík (pan Šípek), různé zvuky vyluzující a tanečně nadaná paní Schreiberová a samozřejmě jelen Milan :-)
Vlastní repertoár chápu, ale občas nebylo rozumět textům, škoda. Celkově to mohlo být dotaženejší..
(zadáno: 22.5.2023)
Lechtivá až podbízivá komedie pro lidové masy. Zasmál jsem se, ale někdy na úkor trapnosti. Výborná paní Paulová, která nejde pro sprosté slovo a dvojsmysly v textu daleko. Excelentní pan Kříž... Toho to muselo bavit nejvíc. Herci se odbourávají smíchem navzájem.
(zadáno: 27.4.2023)
Divodlo v Šantovce se předvedlo, dobře jsem se pobavil, malá scéna a velké výkony. Trochu pomalý rozjezd ale závěr měl úžasný švih. děkuji
(zadáno: 17.2.2023)
Malá férie... Souhrn důležitých momentů v životě Hany Zagorové. 5 herců a každý má v sobě kus Hanky... Jako každý z nás. Je to vtipné, je to rychlé i dojemné, je to milé. Ale je to krátké! Uvedení v klubu je fajn ale na Malé scéně HDJ by to sedlo víc a přidal bych i další písničky. Herci zpívají bez playbacku, publikum se rádo přidá. Ave Maria pana Soumara až zamrazí. Opona paní Sobotkové dojme, Spěchám v podání komické dvojice Maňák-Šípek a skvělé slečně Hruškociové zase rozesměje. Divák promine občasnou chybičku, divák miluje Písničku.
(zadáno: 17.2.2023)
Koncert na ženskou notu.... Dámy jsou přesvědčivé hašteřivé i líbezné. Suchý humor paní Cibulkové mne bavil! Děkuji .... Dal bych i pokračování...
(zadáno: 18.1.2023)
Líbilo i nelíbilo, 50:50. Scéna výborná, styl 30.let atmosféra té doby, pěkné role pro herce...ale někdy hraní pro hraní, zbytečné pobíhaní po scéně, zbytečná píseň a tanec, zbytečně dlouhé. Navíc dámské publikum vyššího věku nemohlo za mnou ukočírovat své hlasité poznámky ohledně kouření, výstřelu na scéně nebo výbuchu emocí pana Hofmanna. Svůj talent pro komedii opět výborná paní Sobotková - přeji jí hlavní roli!
(zadáno: 16.12.2022)
Představení pro náročného diváka! Nic pro konzervativní měšťanky z provinční Jihlavy a okolí. Klasika se mísí s moderním pojetím, alternativní scéna s krásnou oponou, severská ledová nálada vyniká v kouři doutníku a cigaret, páni ukazují holé zadky, dámy předky...a vše to zapadá do neutěšené situace tří sester. Orientace v symbolice, co tím chtěl ještě režisér říct, co naznačit?? Jak řekla jedna divačka...po dlouhém tichu..."krásné ale náročné"...a pak byl teprve potlesk.
(zadáno: 12.9.2022)
Je to opravdu vizuálně velmi zvláštní, retro filmů režiséra Zemana smíchané s akrobacií a divadlem. Jen si nesedejte do dolních dvou řad před podium, jinak si hnete s krční páteří a některé efekty neuvidíte pořádně. Snad Dramox nebo ČT udělá záznam... rozhodně doporučuji osobní zkušenost v otáčivém divadle.
(zadáno: 16.6.2022)
Okouzlující výprava, výtvarně i hudebně na vysoké úrovni. Herci ale licitují intelektuální bláboly... pobaví spíš vsuvky typu: pojď dovedu tě do národního parku, rozsviť ale dost nám to teď zdražili, to je pak poznat že to baví i herce. První polovina je nekonečně dlouhá plná patosu a když už po několikáté naběhne dětský sbor, naběhla mi husí kůže. Příběh spíš zaujme ženské publikum (90% sálu).
(zadáno: 2.5.2022)
Šel jsem na komedii a dočkal jsem se jí. Herecké výkony všech byly výborné. Samozřejmě kontakt s publikem tomu dával ještě něco navíc, a bavili se i herci. Trochu hořkosladká komedie, nebo parodie. Retro písničky, kouzlo Mikuláše,..asi Nic pro nového alternativního mladého a kritického diváka dnešní doby. Možná to chtělo ještě něco dotáhnout. Čekal jsem kdy Petr Konáš mrkne na vousatého záchranáře a bude comming out postavy Tomyho. Paní Batulková byla víc než přesvědčivá Barbie,to by se někde mělo ještě využít. Paní Tomicová s panem Kalvodou si šli báječně do taktu,bude Herečka nedělního rána?
(zadáno: 30.3.2022)
Příjemná konverzační hra, plná gagů, hodně mimiky, legrace. Oba vynikající herce to stále baví. děkuji
(zadáno: 9.3.2022)
Typická komedie, odehrávající se v jednom domě, v jedné místnosti. Postavy přicházejí odcházejí všemi směry, na scéně nejsou jediné dveře, naštěstí dle nápisů divák pochopí. Opět komické situace až na hraně logického myšlení, občas jsem trpěl, když herci už po několikáté tahali pytel sem a tam. A do toho se stále řve a ječí. Závěr zbytečně protahovaný a opět překombinovaný. Boris neherec tam opravdu nemusel být.
Ale v dnešní době smutku se chce člověk bavit.
Za výkon a spontánnost, humor a nadsázku body navíc panu Matějovi a paní Schreiberové!
(zadáno: 9.3.2022)
Shodnu se s hodnocením od Jackmartas.... crazy parodie, táhne se to, jsou tam scény navíc, někdy zbytečně uřvané, komické gaymotivy lupičů jsou naprosto zbytečné, až trapné. Oceňuji výkony herců, pan Šípek je excellentní, paní Sobotková je nezapomenutelná bytná !-) Scéna velmi nápaditá, a za mne i na cenu Horáce. Kdo zná film a líbil se mu, může porovnávat. Kdo nestíhá film, nestíhá ani divadlo, starší generace seniorů nechápala, mladší generace se baví.
(zadáno: 15.10.2021)
Vyčerpávající fyzický i umělecký zážitek pana Krause... děcko s ADHD, divoký a bezprostřední. Představení pro děti snad zbytečně dlouhé (stínové divadlo nudí).
(zadáno: 20.9.2021)
Muži se předvedli, a to v velmi dobré formě...byli přesvědčiví, veselí a odvážní, ve vážných rolích i plni emocí. Ženské publikum se bavilo až nad očekávání velmi spontánně. Hra o chlapech, kteří se berou až moc vážně a přitom jsou docela křehké bytosti. Režisérka Janěková pány herce zvládla bravůrně a stálo by za to udělat záznam představení aby zůstalo zachováno. Tleskám, konečně něco, co potěší, pobaví a přitom je to současné téma.
(zadáno: 8.9.2021)
Neurazí,ani nepřekvapí. Zdá se to být režisérem nedotažené. Scéna zavání nedostatkem peněz (bílé hranoly, které se za celou dobu nepohnout, takže jen Vaše fantasie, že jsou v pivovaru, na náměstí nebo na komíně..furt stejný, ale avangarda to rozhodně není!) Pak ta parodie na Zlatovlásku, tolik chemlonu snad herečka ani na hlavě neunese. Taky Sára Venclovská je samice a né nežná duše Vašáryová. Nečekejte ani mladého Hanzlíka ukřičeného Pepina, to je spíš uřvaný senior Pepin. Proč? Hra je vypraná, ale nepoužili Hrabalovu aviváž. Body za snahu herců, za rekvizity: motorku, kolo, pívo, zabijačku.
(zadáno: 6.2.2020)
Báječná vtipná konverzačka...herečky byly boží...božské...vtipné dialogy..svižné odpovědi. Moc jsme se pobavili, líbilo...jen víc takových příjemných věcí v HDJ....Ženy jsou hold z Venuše, pan Šípek a Soumar jsou ze Španělska :-) :-)
(zadáno: 12.12.2019)
Sólo pro pány Lasicu a Polívku...kdyby jich nebylo, bylo by to ukecané a tak trochu o životě, stáří a o ničem....
(zadáno: 17.11.2019)
Opravdu crazy CRAZY... žádný umění...a proto se na to chodí. Jednoduchý a výstřední... styl "4 vraždy stačí miláčku" nebo "Pane, vy jste vdova"...nebo původní "Charleyova teta", tady ovšem výjmečný pan Lipský chybí. Je velmi poznat kdo hrát umí a kdo neumí a přehrává. Pěvecky nejlepší slečna Bartošová a Ďuriačová, paní Blanarovičová...největší legrace s panem Cardou. A ženské publikum (75% diváků) vzdychá u pana Bábora! Závěr s písněmi Heleny a jejími fotografiemi na plátně jsou tím nejlepším. Publikum šílí a tančí..a tak to má být, o to šlo.
(zadáno: 25.10.2019)
Myslím, že se to povedlo, Technicky výborně zvládnutá scéna, otáčivé jeviště a pak i jednotlivé dějinné obrazy dodávají tomuto dokudramatu autentičnost! Možná občas ruší kameraman, když stojí mezi divákem a hercem (hlavně v předních řadách). Výborně použitá němčina v dialozích, oceňuji herce, jak se s tím vyrovnali. Příběh jedné (a možná jediné) antifašistické německé rodiny v Jihlavě a pak o všech těch zlých Češích (o Moravanech se zde nehovoří...ikdyž po válce se sem houfně stěhovali), mnozí diváci nerozdýchali. Na závěr mi chyběl prostor i pro další spoluobčany naší multikulturní Jihlavy.
(zadáno: 21.10.2019)
Anglická královna 100x jinak....výborná paní Janžurová (to je 10% navíc), výborný pan Hartl (bohužel jeho mimika není v zadních řadách vyšších patrech vidět)?.hodně britských premierů (normální člověk snad pamatuje jen tu jejich jedinou MT...výborná paní Medvedcká) ...a málo anglického humoru. Byl by nám víc pochopitelný Mr.Bean...i v současné brexitové patálii.
1 2  >