Profil uživatele

Simonn

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Landa: 8 % (5)
Pavel Širmer: 8 % (6)
Helena Grégrová: 10 % (3)
Jan Pařízek: 10 % (3)
Lukáš Dubský: 12 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 12.9.2022)
Je to opravdu vizuálně velmi zvláštní, retro filmů režiséra Zemana smíchané s akrobacií a divadlem. Jen si nesedejte do dolních dvou řad před podium, jinak si hnete s krční páteří a některé efekty neuvidíte pořádně. Snad Dramox nebo ČT udělá záznam... rozhodně doporučuji osobní zkušenost v otáčivém divadle.
(zadáno: 16.6.2022)
Okouzlující výprava, výtvarně i hudebně na vysoké úrovni. Herci ale licitují intelektuální bláboly... pobaví spíš vsuvky typu: pojď dovedu tě do národního parku, rozsviť ale dost nám to teď zdražili, to je pak poznat že to baví i herce. První polovina je nekonečně dlouhá plná patosu a když už po několikáté naběhne dětský sbor, naběhla mi husí kůže. Příběh spíš zaujme ženské publikum (90% sálu).
(zadáno: 2.5.2022)
Šel jsem na komedii a dočkal jsem se jí. Herecké výkony všech byly výborné. Samozřejmě kontakt s publikem tomu dával ještě něco navíc, a bavili se i herci. Trochu hořkosladká komedie, nebo parodie. Retro písničky, kouzlo Mikuláše,..asi Nic pro nového alternativního mladého a kritického diváka dnešní doby. Možná to chtělo ještě něco dotáhnout. Čekal jsem kdy Petr Konáš mrkne na vousatého záchranáře a bude comming out postavy Tomyho. Paní Batulková byla víc než přesvědčivá Barbie,to by se někde mělo ještě využít. Paní Tomicová s panem Kalvodou si šli báječně do taktu,bude Herečka nedělního rána?
(zadáno: 30.3.2022)
Příjemná konverzační hra, plná gagů, hodně mimiky, legrace. Oba vynikající herce to stále baví. děkuji
(zadáno: 9.3.2022)
Typická komedie, odehrávající se v jednom domě, v jedné místnosti. Postavy přicházejí odcházejí všemi směry, na scéně nejsou jediné dveře, naštěstí dle nápisů divák pochopí. Opět komické situace až na hraně logického myšlení, občas jsem trpěl, když herci už po několikáté tahali pytel sem a tam. A do toho se stále řve a ječí. Závěr zbytečně protahovaný a opět překombinovaný. Boris neherec tam opravdu nemusel být.
Ale v dnešní době smutku se chce člověk bavit.
Za výkon a spontánnost, humor a nadsázku body navíc panu Matějovi a paní Schreiberové!
(zadáno: 9.3.2022)
Shodnu se s hodnocením od Jackmartas.... crazy parodie, táhne se to, jsou tam scény navíc, někdy zbytečně uřvané, komické gaymotivy lupičů jsou naprosto zbytečné, až trapné. Oceňuji výkony herců, pan Šípek je excellentní, paní Sobotková je nezapomenutelná bytná !-) Scéna velmi nápaditá, a za mne i na cenu Horáce. Kdo zná film a líbil se mu, může porovnávat. Kdo nestíhá film, nestíhá ani divadlo, starší generace seniorů nechápala, mladší generace se baví.
(zadáno: 15.10.2021)
Vyčerpávající fyzický i umělecký zážitek pana Krause... děcko s ADHD, divoký a bezprostřední. Představení pro děti snad zbytečně dlouhé (stínové divadlo nudí).
(zadáno: 20.9.2021)
Muži se předvedli, a to v velmi dobré formě...byli přesvědčiví, veselí a odvážní, ve vážných rolích i plni emocí. Ženské publikum se bavilo až nad očekávání velmi spontánně. Hra o chlapech, kteří se berou až moc vážně a přitom jsou docela křehké bytosti. Režisérka Janěková pány herce zvládla bravůrně a stálo by za to udělat záznam představení aby zůstalo zachováno. Tleskám, konečně něco, co potěší, pobaví a přitom je to současné téma.
(zadáno: 8.9.2021)
Neurazí,ani nepřekvapí. Zdá se to být režisérem nedotažené. Scéna zavání nedostatkem peněz (bílé hranoly, které se za celou dobu nepohnout, takže jen Vaše fantasie, že jsou v pivovaru, na náměstí nebo na komíně..furt stejný, ale avangarda to rozhodně není!) Pak ta parodie na Zlatovlásku, tolik chemlonu snad herečka ani na hlavě neunese. Taky Sára Venclovská je samice a né nežná duše Vašáryová. Nečekejte ani mladého Hanzlíka ukřičeného Pepina, to je spíš uřvaný senior Pepin. Proč? Hra je vypraná, ale nepoužili Hrabalovu aviváž. Body za snahu herců, za rekvizity: motorku, kolo, pívo, zabijačku.
(zadáno: 6.2.2020)
Báječná vtipná konverzačka...herečky byly boží...božské...vtipné dialogy..svižné odpovědi. Moc jsme se pobavili, líbilo...jen víc takových příjemných věcí v HDJ....Ženy jsou hold z Venuše, pan Šípek a Soumar jsou ze Španělska :-) :-)
(zadáno: 12.12.2019)
Sólo pro pány Lasicu a Polívku...kdyby jich nebylo, bylo by to ukecané a tak trochu o životě, stáří a o ničem....
(zadáno: 17.11.2019)
Opravdu crazy CRAZY... žádný umění...a proto se na to chodí. Jednoduchý a výstřední... styl "4 vraždy stačí miláčku" nebo "Pane, vy jste vdova"...nebo původní "Charleyova teta", tady ovšem výjmečný pan Lipský chybí. Je velmi poznat kdo hrát umí a kdo neumí a přehrává. Pěvecky nejlepší slečna Bartošová a Ďuriačová, paní Blanarovičová...největší legrace s panem Cardou. A ženské publikum (75% diváků) vzdychá u pana Bábora! Závěr s písněmi Heleny a jejími fotografiemi na plátně jsou tím nejlepším. Publikum šílí a tančí..a tak to má být, o to šlo.
(zadáno: 25.10.2019)
Myslím, že se to povedlo, Technicky výborně zvládnutá scéna, otáčivé jeviště a pak i jednotlivé dějinné obrazy dodávají tomuto dokudramatu autentičnost! Možná občas ruší kameraman, když stojí mezi divákem a hercem (hlavně v předních řadách). Výborně použitá němčina v dialozích, oceňuji herce, jak se s tím vyrovnali. Příběh jedné (a možná jediné) antifašistické německé rodiny v Jihlavě a pak o všech těch zlých Češích (o Moravanech se zde nehovoří...ikdyž po válce se sem houfně stěhovali), mnozí diváci nerozdýchali. Na závěr mi chyběl prostor i pro další spoluobčany naší multikulturní Jihlavy.
(zadáno: 21.10.2019)
Anglická královna 100x jinak....výborná paní Janžurová (to je 10% navíc), výborný pan Hartl (bohužel jeho mimika není v zadních řadách vyšších patrech vidět)?.hodně britských premierů (normální člověk snad pamatuje jen tu jejich jedinou MT...výborná paní Medvedcká) ...a málo anglického humoru. Byl by nám víc pochopitelný Mr.Bean...i v současné brexitové patálii.
(zadáno: 9.10.2019)
85%....výborné představení.... jen jsem měl pocit, že některé divačky si to pletly s hochy od Chippendales.
(zadáno: 23.9.2019)
Nic hlubokého, sranda pro nenáročného diváka. Herci odbourávají i sami sebe. Nelogické vyústění hry. Vulgarity na téma homosexualita. Na závěr potlesk ve stoje...nechápu.
(zadáno: 16.9.2019)
(zadáno: 30.5.2019)
Kritický pohled na dnešní sousedské vztahy, generační střet, kdy každá dvojice má své priority. Mělo to šťávu, humor, i pohled do vlastního svědomí. Pan Soumar toho svého dědka hraje přesvědčivě, kdo v něm neviděl nějakého svého souseda, příbuzného či soudruha?? Je tu spoustu vulgarit, ale takhle lidi spolu dnes mluví, bohužel. Výborná je paní Schreiberová, pan Šípek...a další mladí kolegové. Závěr je mnohoznačný, řekl bych málo logický..."člověče přeber si to sám!" Tomu dávám body dolů.
Těším se na další scénáře od pana Koláře.
(zadáno: 22.5.2019)
Kvalitní práce, kus filmu - kus divadla.... zbytečně dlouhé monology, ale to je hold Havel, je potřeba pozorně naslouchat!
(zadáno: 13.5.2019)
Věčné ale vdečné téma...soužití mužů a žen.... Současnost vztahů, kde se příliš ječí a řve (ženy) a filosofuje a nic neřeší (muži). Nic se neřešilo a myslím ani nevyřešilo. Chvíli to vypadalo, že snad muži spolu dokáží žít v jedné domacnosti lépe než ženy, kdyby z nich scénář neudělal blbce, kteří si neumí vyprat a uvařit. Jediný problém mužů byl, aby nevypadali jako ružoví homosexuálové před sousedy (staré klišé, ale lidi to pobaví). Nejvíc ale pobavil přeřek na závěr o synovi Emilovi: "ten náš kluk šuk".... Poněkud plytká konverzačka po okresních městech.
(zadáno: 7.4.2019)
Silné představení, vážné téma, velké výkony herců (Eva Salzmanová 100x jinak)...ale moc dlouhé. Prostřední část, psychadelické sny to zbytečně prodlužují. Ale děkuji za toto představení.
(zadáno: 29.3.2019)
Pro děti i pro dospělé. Scéna velkolepá, gratuluji. Inspirace filmem Traja chrobaci?? Děti postavičky milují a rozdaly by i vlastní sladkosti. Pan Stejskal je úžasná švýcarská kukačka včetně německého akcentu:-)
(zadáno: 29.3.2019)
Hra se vydařila i na prknech Horáckého divadla, ikdyž se o ní nepíše jako o konkurenci z Prahy! Jednoduchá a přitom účelná scéna, stále se něco děje, muzikály Jihlavě svědčí, výkony herců jsou výborné. Nejvíce oceňuji dětského herce Samuela Bartáka, toho to fakt baví, nestydí se, pohybuje se v rytmu rockenrollu, přihrává ostatním a nepřehrává!! Baby Burda si to taky užívá, role ve které exibuje a baví ho to! Slova pana Soumara mrazí a dodávají tu bezmoc padesátých let, protože taková sranda to fakt nebyla! I menší role pionýrek vlastně diblíků potěšily. Hra tak je obohacena scénkami navíc.
(zadáno: 29.3.2019)
Hudebně náročné, živý orchestr, výkony hlavních představitelů úžasné (Hruškoci, Topinková - Fořtová, Shejbal, Klimenda). Zbytečně dlouhé (i s přestávkou 3hodiny), film s Deepem byl jen dvouhodinový a víc krvavější! Moc jsem nechápal pitvořící se sbor pošuků, kteří dostávají pravidelné vycházky z Asylia a bloudí Londýnem a není jim rozumět, když zpívají. Proč se mezi nimi pohybuje i role soudce?? Vůně pirohů navodila chutě a zvědavost těch, co nevěděli, jak se bude děj ubírat !-)
(zadáno: 28.3.2019)
Moderní pojetí se mi líbilo. Pan Burda sebou snad zbytečně mlátí o zeď a o zem, emoce jím lomcují, ale dokáže být i introvertní a ten osobní přerod je Graye výborný.
1 2  >