Profil uživatele

Simonn

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavel Širmer: 3 % (3)
Lukáš Dubský: 5 % (2)
Helena Grégrová: 10 % (1)
Jan Pařízek: 10 % (1)
Lukáš Holubec: 10 % (1)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 16.9.2019)
Parchant v klobouku - BuranTeatr: 70 %
(zadáno: 30.5.2019)
Zahrádky - Horácké divadlo Jihlava: 80 %
Kritický pohled na dnešní sousedské vztahy, generační střet, kdy každá dvojice má své priority. Mělo to šťávu, humor, i pohled do vlastního svědomí. Pan Soumar toho svého dědka hraje přesvědčivě, kdo v něm neviděl nějakého svého souseda, příbuzného či soudruha?? Je tu spoustu vulgarit, ale takhle lidi spolu dnes mluví, bohužel. Výborná je paní Schreiberová, pan Šípek...a další mladí kolegové. Závěr je mnohoznačný, řekl bych málo logický..."člověče přeber si to sám!" Tomu dávám body dolů.
Těším se na další scénáře od pana Koláře.
(zadáno: 22.5.2019)
Žebrácká opera - Horácké divadlo Jihlava: 50 %
Kvalitní práce, kus filmu - kus divadla.... zbytečně dlouhé monology, ale to je hold Havel, je potřeba pozorně naslouchat!
(zadáno: 13.5.2019)
Manželský čtyřúhelník - Divadlo U Hasičů: 30 %
Věčné ale vdečné téma...soužití mužů a žen.... Současnost vztahů, kde se příliš ječí a řve (ženy) a filosofuje a nic neřeší (muži). Nic se neřešilo a myslím ani nevyřešilo. Chvíli to vypadalo, že snad muži spolu dokáží žít v jedné domacnosti lépe než ženy, kdyby z nich scénář neudělal blbce, kteří si neumí vyprat a uvařit. Jediný problém mužů byl, aby nevypadali jako ružoví homosexuálové před sousedy (staré klišé, ale lidi to pobaví). Nejvíc ale pobavil přeřek na závěr o synovi Emilovi: "ten náš kluk šuk".... Poněkud plytká konverzačka po okresních městech.
(zadáno: 7.4.2019)
Andělé v Americe - Městská divadla pražská: 60 %
Silné představení, vážné téma, velké výkony herců (Eva Salzmanová 100x jinak)...ale moc dlouhé. Prostřední část, psychadelické sny to zbytečně prodlužují. Ale děkuji za toto představení.
(zadáno: 29.3.2019)
O Perníčkovi - Horácké divadlo Jihlava: 90 %
Pro děti i pro dospělé. Scéna velkolepá, gratuluji. Inspirace filmem Traja chrobaci?? Děti postavičky milují a rozdaly by i vlastní sladkosti. Pan Stejskal je úžasná švýcarská kukačka včetně německého akcentu:-)
(zadáno: 29.3.2019)
Šakalí léta - Horácké divadlo Jihlava: 90 %
Hra se vydařila i na prknech Horáckého divadla, ikdyž se o ní nepíše jako o konkurenci z Prahy! Jednoduchá a přitom účelná scéna, stále se něco děje, muzikály Jihlavě svědčí, výkony herců jsou výborné. Nejvíce oceňuji dětského herce Samuela Bartáka, toho to fakt baví, nestydí se, pohybuje se v rytmu rockenrollu, přihrává ostatním a nepřehrává!! Baby Burda si to taky užívá, role ve které exibuje a baví ho to! Slova pana Soumara mrazí a dodávají tu bezmoc padesátých let, protože taková sranda to fakt nebyla! I menší role pionýrek vlastně diblíků potěšily. Hra tak je obohacena scénkami navíc.
(zadáno: 29.3.2019)
Sweeney Todd - Ďábelský lazebník z Fleet Street - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 70 %
Hudebně náročné, živý orchestr, výkony hlavních představitelů úžasné (Hruškoci, Topinková - Fořtová, Shejbal, Klimenda). Zbytečně dlouhé (i s přestávkou 3hodiny), film s Deepem byl jen dvouhodinový a víc krvavější! Moc jsem nechápal pitvořící se sbor pošuků, kteří dostávají pravidelné vycházky z Asylia a bloudí Londýnem a není jim rozumět, když zpívají. Proč se mezi nimi pohybuje i role soudce?? Vůně pirohů navodila chutě a zvědavost těch, co nevěděli, jak se bude děj ubírat !-)
(zadáno: 28.3.2019)
Obraz Doriana Graye - Horácké divadlo Jihlava: 70 %
Moderní pojetí se mi líbilo. Pan Burda sebou snad zbytečně mlátí o zeď a o zem, emoce jím lomcují, ale dokáže být i introvertní a ten osobní přerod je Graye výborný.
(zadáno: 28.3.2019)
Škola základ života - Horácké divadlo Jihlava: 80 %
Viděno na Silvestra, velice příjemný večer, zábava, vzpomínky. Herce i diváky to bavilo.
(zadáno: 28.3.2019)
Tisícročná včela - Horácké divadlo Jihlava: 90 %
Výborně ztvárněno, krásná hudba, vtip i dojetí, fyzicky náročné pro herce.