Horácké divadlo Jihlava [divadelní klub]

Je naprosto nezbytné

Premiéra: 14.1.2023 | 1:10x
Výprava: Eva Kvášová & kol. Hudební nastudování: Martin Braun. Dramaturgie a pohybová spolupráce: Anna Korba Vanacká. Režie: Michal Zetel.
Hudební soirée k poctě Hany Zagorové. Pět herců za živého klavírního doprovodu prostřednictvím jejich písniček a citací představí její životní vzlety i pády, zklamání, radosti a lásky. Zkrátka její život v hodinovém písňovém pořadu...
Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
27.2.2023 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
Pěkně načrtnutá sedmdesátiminutová inscenace, která diváky provede nejzásadnějšími životními milníky H. Zagorové. Škoda, že zůstalo pouze u této chudší undergroundové verze a nebyly jednotlivé etapy jejího života zasazeny více do kontextu doby. Inscenaci by také prospělo pečlivější hudební nastudování. Nicméně jako celek zhlédnutá repríza fungovala skvěle. Hercům se totiž dařilo diváky i přes zmiňované nedostatky svým nasazením strhnout, což potvrdila nejen dlouhá děkovačka po představení a několik přídavků, ale i vyprodanost dalších repríz.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Simonn  70 %
17.2.2023 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Malá férie... Souhrn důležitých momentů v životě Hany Zagorové. 5 herců a každý má v sobě kus Hanky... Jako každý z nás. Je to vtipné, je to rychlé i dojemné, je to milé. Ale je to krátké! Uvedení v klubu je fajn ale na Malé scéně HDJ by to sedlo víc a přidal bych i další písničky. Herci zpívají bez playbacku, publikum se rádo přidá. Ave Maria pana Soumara až zamrazí. Opona paní Sobotkové dojme, Spěchám v podání komické dvojice Maňák-Šípek a skvělé slečně Hruškociové zase rozesměje. Divák promine občasnou chybičku, divák miluje Písničku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.