Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Popel na křídlech Suzanne Renaud

Premiéra: 22.4.2023
Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: David Rotter. Pohybová spolupráce: Denisa Musilová, Tomáš Rychetský. Režie: Dodo Gombár.
Inscenace zpracovávající osud básnířky Suzanne Renaud, jejíž život byl nedělitelně spjatý s jejím manželem, básníkem výtvarníkem Bohuslavem Reynkem. Právě Suzanne je tím nejsilnějším a nejznělejším hlasem hovořícím o tiché a obětavé síle žen (a manželek), které se staly oporou a samozřejmou součástí svých slavných mužů. Obrovská síla obětavé duše, souznění dvou básnických osobností, ale i nepochopení a disharmonie. Vytržení z kořenů, šťastný život mezi Grenoblem a Petrkovem a pozdější několikanásobný exil. Vysočina jako domov i vyhnanství. Nemožnost i nutnost psát. A v první řadě pak láska a pokora jako světlo vysvobozující z přítmí...
Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8021000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  80 %
22.4.2023 | 424 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výjevy. Obrazy ze života řeklo by se. Ale jsou tak plné života, humoru, pokory! Stejně jako Lucie Trmíková se i Dodo Gombár jako autor textu drží především knihy Lucie Tučkové Suzanne Renaud / Petrkov 13.
Lenka Schreiberová má francouzský šarm, sílu čelit krutostem světa i touhu tvořit. Zamiloval jsem se do její Suzanne od první chvíle. Často žasnu, jaké umělce skrývají oblastní divadla. A žasnu, že je Jihlavě věrná tolik let.
Gombár vypravuje přehledně, citlivě, baví mě některá gesta, která se opakují a vracejí, těší mě humor, který byl básnířce vlastní a který poskytuje potřebnou úlevu.
Michalvacek  80 %
25.4.2023 | 18 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.