Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Postřižiny

Premiéra: 4.9.2021 | 2:00
Dramaturgie: Barbora Jandová. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Mario Buzzi. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Poslední uvedení: červen 2022.
Dramatizace známé novely Bohumila Hrabala, která se vznáší na křídlech autobiografického vzpomínání na nymburský pivovar. Každodenní pivovarské rituály i sváteční dny, krásná žena správce pivovaru a také poklidný život na maloměstě v době, kdy docházelo k velkým průmyslovým objevům, kdy probíhala překotná modernizace, kdy se zkracovaly vzdálenosti i časy...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
5331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  50 %
24.4.2022 | 89 hodnocení
+ souhlasím
K inscenování epického literárního díla, navíc všeobecně známého z filmové adaptace, musí být nějaký důvod. Já jsem ho u této inscenace neobjevil. Oceňuji, že se jihlavští divadelníci nedrží filmové předlohy zcela, pojetí hlavních postav je trochu odlišné. Herci vytvoří příjemnou hrabalovskou atmosféru, občas nechají diváka se zasmát, ale to je tak vše. Některé scény (zabíjačka, komín) působí amatérsky. Líbily se mi výstupy u holiče, i když byly poněkud přehrávané. Hereckými výkony zaujali pánové Kundera, Stejskal a Kraus.
Valerius  80 %
13.9.2021 | 67 hodnocení
+ souhlasím
 Někdy chybějící dekorativní předměty jsou vynahrazeny kolektivním uměním souboru, které působí nejen na divákovou vizuální stimulaci,ale také na mysl a dojmy:
jeviště je vybaveno bílými krabicemi a v průběhu hry doplněno minimálním,ale účinným počtem rekvizit,což mi asociovalo bílé plátno,které postupně získává barvy a paralelně se zaplňuje barvami představivosti,což v zásadě není špatné.
 Ráda bych také upozornila na to,že do řad herců Horáckého divadla vstoupilo nové světlo,které svým třpytivým projevem a oslnivými barvami někdy zastiňuje ostatní-nádherný Zbyšek Humpolec.
Silné obsazení.
Simonn  30 %
8.9.2021 | 33 hodnocení
+ souhlasím
Neurazí,ani nepřekvapí. Zdá se to být režisérem nedotažené. Scéna zavání nedostatkem peněz (bílé hranoly, které se za celou dobu nepohnout, takže jen Vaše fantasie, že jsou v pivovaru, na náměstí nebo na komíně..furt stejný, ale avangarda to rozhodně není!) Pak ta parodie na Zlatovlásku, tolik chemlonu snad herečka ani na hlavě neunese. Taky Sára Venclovská je samice a né nežná duše Vašáryová. Nečekejte ani mladého Hanzlíka ukřičeného Pepina, to je spíš uřvaný senior Pepin. Proč? Hra je vypraná, ale nepoužili Hrabalovu aviváž. Body za snahu herců, za rekvizity: motorku, kolo, pívo, zabijačku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.