Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Nad Sázavou

Premiéra: 18.2.2023
Dramaturgie: Jaroslav Čermák ml. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Mario Buzzi. Pohybová spolupráce: Anna Korba Vanacká. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: prosinec 2023.
S ozvěnou slov velikého Jestřába v zádech stopuje inscenace pod hvězdnou klenbou pěšinu osetou šlépějemi touhy po svobodě. Samotné prostředí trampingu v sobě nese jak prostor k uchopení notoricky známých písní či poetiky splývání s přírodou, tak především pro jeho jádro tvořené neměnnou touhou po specifickém druhu volnosti. Zaposloucháni do tlukotů trampských srdcí můžeme krom jehličí ve spacácích hledat kořeny neutuchající touhy, která tuláky ustavičně vhání do náruče „divočiny“, aby zde mohli ukrást mezi tlakem doby, životů ponechaných v stínu měst či i sami před sebou, kus „pravé„ svobody...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
50 %
5081000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
19.2.2023 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
65%. Hudebně povedená inscenace, M.Buzzi v hudbě i Zetel v textech písní využívají všech možných klišé a prvků spojených s trampskou muzikou. Libreto rezignovalo na děj, což zpočátku působí trochu těžkopádně, ale nakonec to docela funguje. Divák sleduje různé skupinky lidí, kteří vyráží do "divočiny" z rozličných důvodů, aby se nakonec sešly u jednoho táborového ohně. Právě z interakcí lidí ve skupinkách vyplývá většina komických situací. Je příjemné, že se inscenace nebere vážně a umí pracovat s nadsázkou.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JirkaS  60 %
4.12.2023 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Příliš postav, minimum kulis, zpočátku problematická orientace v ději i postavách. Postupem času se však vše stává přehlednějším. Tohle je taková blbinka s velmi obyčejným až bych řekl crazy dějem, kterou když neuvidíte, tak o nic moc nepřijdete. Ale na mě to přesto nějak zvláštně fungovalo, takže jsem si to i docela užíval. Možná to bylo tím tématem, kdy přece jen trampský muzikál a téma trampingu zase v divadle tak často nebývá, možná se mi jen líbilo, jak si to herci užívají. Písničky bohužel v paměti nezůstanou, žádný hit se nekoná, ale zůstává pocit pohody a pozitivní nálady. /28.11.2023 v Táboře/
Simonn  40 %
15.6.2023 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Taková rádoby trampská "taškařice". Divák aby v první polovině tápal "o co vlastně jde"...v druhé půlce se již víc baví. Asi nejvíc se bavili herci... mne bavila medvědice Stáňa (paní Sobotková) , mlčící trampík (pan Šípek), různé zvuky vyluzující a tanečně nadaná paní Schreiberová a samozřejmě jelen Milan :-)
Vlastní repertoár chápu, ale občas nebylo rozumět textům, škoda. Celkově to mohlo být dotaženejší..
Agatha  20 %
15.4.2023 | 73 hodnocení
+ souhlasím
Nevím koho napadlo zvolit tuto s prominutím "ptákovinu" jako 1000. premiéru Horáckého divadla. To si opravdu nezasloužilo. Za 20 let jsem tam toho viděl hodně, a čekal bych více úcty. Těšil jsem se na nějaké reálie nebo písničky od Sázavy, ale spíš to na mě působilo jako parodie, s chatrným dějem a vyloženě nudnými, stále se opakujícími se trapnými skeči. Jedna písnička byla povedná, pár vtípků by se taky našlo, jinak čiré zoufalství. Ale musím jedno uznat - dětem se to líbilo. Být tam sám, tak ze slušnosti o přestávce odjedu (což jsem zatím nikdy neudělal). Podruhé už nikdy více.
Kluk.sedu  50 %
8.10.2023 | 131 hodnocení
Kosan  70 %
8.10.2023 | 282 hodnocení
Dajcik  70 %
8.10.2023 | 291 hodnocení
Michalvacek  60 %
8.3.2023 | 43 hodnocení
L.C.S  30 %
8.3.2023 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.