Divadlo Kalich [činohra]

Lady Oskar

Premiéra: 1.11.2018 | 2:35
Podle hry Clauda Magniera „Oscar“. Překlad: Anežka Svobodová. Scéna: Jan Kříž. Kostýmy: Samiha Maleh. Hudba: Milan Svoboda. Režie: Jana Paulová.
Modernizovaná verze komedie, která posloužila jako předloha ke kultovnímu filmu s Louisem de Funèsem, dává tentokrát velkou hereckou příležitost v hlavní roli ženě – komičce. Po podnikateli Bertrandovi tedy nyní přichází Clara Barnier, stejně rázná podnikatelka, matka, šéfová i manželka, jíž nic na světě nezlomí. Nic, kromě její vlastní rodiny...
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
73 %
73371000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
3.7.St19:00Prima Hvězdné létovstupenky
3.7.St19:00 vstupenky
Prima Hvězdné léto

Volby

Hodnocení (38)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  70 %  Tip Michal Novák
28.7.2019 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Jana Paulová zúročila své zkušenosti s komediálním žánrem. Na inscenaci je patrná promyšlenost, s jakou je stavěna. Taková dramaturgická péče je dnes v tomto oboru vzácná. Zdálo by se, že parafráze komedie, kterou na divadle i filmu proslavil L. de Funès, nemá čím překvapit, ale opak je pravdou. Režisérka a zároveň interpretka titulní role se sice neubránila nápodoby živelného projevu slavného francouzského komika, jenže když publikum na to tak trochu čeká… Důležitější je, že nejsme svědky one woman show a svou postavu nestaví jen na klauniádě, ale poodhalí divákům i motivace a životní oblouk excentrické Clary Barnierové.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
13.2.2019 | 1679 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Funguje-li přímá úměrnost mezi intenzitou smíchu a délkou života, nabila mě inscenace Lady Oskar nejen příjemným diváckým pocitem, ale současně také nadějí, že budu téměř nesmrtelná. ;) Smekám a tleskám, neboť takhle dobře zvládnutý nelehký žánr komedie plné záměn není na našich jevištích úplně běžným standardem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Riccardo  70 %
3.6.2024 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá komedie u které jsem se opravdu bavil. Ze všech herců byl pro mě nejlepším Leoš Suchařípa, který děj hry vesele komentuje. Režie Jany Paulové se zde povedla. Nenáročné představení pro zlepšení nálady.
LavinieCamui  40 %
20.12.2023 | 830 hodnocení
+ souhlasím
Mohla to být příjemná komedie, ale neustálé odbourávání herců, zejména J. Paulové, hru pro mě zabilo. Diváci to ovšem milují, nevím proč. Často opakované sexuální dvojsmysly mě též nebavily.
Mikes  80 %
7.12.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Vynikajici komedie, 5.12.23 skvele zahrana. Zadna hlucha nebo zdlouhava mista. Zadne zbytecne prehravani, exhibice a krik. Skvely kontrast lezerni J.Paulove a V.Fialove proti upjatemu L.Hamplovi. Po prestavce bomba J.Kriz jako boxer/trener. Mene prostoru maji L.Hromadkova a M.Krizova. Manzel D.Sucharipa ok. I (nacvicene?) vypadavani z roli bylo aktualni a ihned zatahlo publikum do predstaveni. Zabavne i dojemne, svizne, a na komedii jen velmi malo sproste a trapne. V malem prostoru Kalicha vse bezvadne funguje i v posledni rade.
Simonn  40 %
22.5.2023 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Lechtivá až podbízivá komedie pro lidové masy. Zasmál jsem se, ale někdy na úkor trapnosti. Výborná paní Paulová, která nejde pro sprosté slovo a dvojsmysly v textu daleko. Excelentní pan Kříž... Toho to muselo bavit nejvíc. Herci se odbourávají smíchem navzájem.
Petra B.  50 %
16.4.2023 | 42 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Nebavilo mě opakované a nevěrohodné "vypadávání" z rolí ani nepočítaně laciných dvojsmyslů za hranicí trapnosti. Škoda, bez těchto rušivých momentů a prvoplánové podbízivosti by šlo o vtipnou a svižnou komedii. Za mě tedy, méně by bylo více. Jinak Jana Paulová příjemně překvapila umírněným projevem.
Antonio  100 %
26.3.2023 | 124 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemná hra
paní Paulová hvězda představení je prostě úžasná herečka...
Všichni byly fajn humor sranda zaručena děkujeme za fajn kulturu...Na konci autogramiáda jsme se vyfotily...
J.S.  50 %
16.2.2023 | 149 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Nosným prvkem hry je kvalitně napsaný text. Komika těží ze situací a záměn, které se složitě zaplétají a stávají se v perspektivě protagonistů neřešitelnými. Jinak zdařilou inscenaci poněkud sráží režijní nedisciplinovanost (např. jsou-li na scéně dveře, mělo by se jimi vcházet a vycházet), nadměrné používání vulgarismů, podbízivých dvojsmyslů a "pomrkávání" do publika. Bylo by namístě je cíleně krotit a naopak zrychlit tempo inscenace, aby ve výsledku působila jako dobře namazaný stroj.
M@x_z_Myta  90 %
27.1.2023 | 23 hodnocení
+ souhlasím
2023-01 videno v Semberove divadle VM
Janinka123  80 %
24.8.2022 | 163 hodnocení
+ souhlasím
Zatím nejlepší komedie Divadla Kalich, jakou jsem viděla.
RaB  70 %
26.1.2022 | 377 hodnocení
+ souhlasím
Jana Paulová ukazuje, že opravdu umí víc než Kameňák. Celé 2,5 hodiny neskutečně baví (i samu sebe a ostatní kolegy) a celkem často improvizuje - ale vše funguje.
V menších rolích září manželé Křížovi. Marie je v záskokové roli úžasná a krom toho, že je fantastická zpěvačka, je i výborná herečka. Honza v roli trenéra neskutečný - jak kdyby to ani nehrál.
Negativem je výkon pana Suchařípy. Bohužel ten si žádá o škrt. Délka by také mohla být kratší - zápletek je až moc. Na mě i moc vulgarismů a levných vtipů - ale diváci se baví.
Teddy  70 %
14.1.2022 | 294 hodnocení
+ souhlasím
Dobrá komedie. V hlavní roli Jana Paulová, která je dobrá komická herečka, ostatní zdatně přihrávají. Líbil se mi Jan Kříž v roli ne příliš duchaplného trenéra. Některé vtípky již na pomezí trapnosti.
Monty70  60 %
21.10.2021 | 264 hodnocení
+ souhlasím
V této záplavě pochvalných recenzí se budu vymykat, ale mě to až tak dobré nepřišlo. Poněkud jednoduchý prvoplánový humor, někdy již za hranou trapnosti. Ale většinový divák se baví.
Taboreo  80 %
9.8.2021 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Jan Kriz je nejvic. Uzasny. At zpiva nebo hraje je jednickou! Skoda, ze neni znamejsi.
Coward  90 %
4.1.2021 | 282 hodnocení
+ souhlasím
(viděno na letní scéně Kalicha pod Žižkovskou věží v létě 2020)
M217  90 %
5.10.2020 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Neskutečně zábavná komedie plná vtipných zvratů a scének, na které budete dlouho vzpomínat. V hlavní roli skvělá Jana Paulová, které zdatně sekunduje její divadelní manžel David Suchařípa a její účetní Ladislav Hampl. Komedie je režijním debutem výše jmenované Paulové a rozhodně se jedná o velmi příjemnou režii, která si na nic nehraje a prostě vás skvěle pobaví. Druhou polovinu představení si absolutně podmanil skvělý Jan Kříž v roli boxera. Určitě vřele doporučuji!
Maranta  70 %
5.3.2020 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Pohodová nenáročná komedie, které se většinou daří nezklouznout do trapnosti. Jana Paulová je ve svém živlu a ve spolupráci s dalším obsazením diváka opravdu baví. A když se zdá, že hře začíná trochu docházet dech, objeví se na scéně geniální "retardovaný" trenér Jana Kříže. Kdo se chce odreagovat a pobavit nebude zklamán.
Varan  70 %
19.12.2019 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Přiznávám se, že jsem se trochu obával své první divadelní zkušenosti s Janou Paulovou, která mi vždy v televizi přišla jako takový malý rozpustilý diblík. O to víc jsem byl překvapen jejím příjemným výkonem v této hře. Jistě, není to herečka na velké vážné role, ale komediální rovina zde jí solidně sedla. Nesnižovala se k žádnému zbytečnému pitvoření a šílenému přehrávání, jako jsem viděl např. u Simony Stašové. Lady Oskar je sice hra s poměrně banální zápletkou točící se kolem omylu s falešnou dcerou a vyměněnými kufry, jako odpočinkovou záležitost pro zasmání ji ale mohu určitě doporučit.
Romana35  70 %
11.12.2019 | 333 hodnocení
+ souhlasím
Komedie podle předlohy známého filmu se mi celkem líbila, oceňuji nasazení herců, zejména Jany Paulové, která se do role zcela položila. Zaujali Ladislav Hampl, Jan Kříž (jeho poněkud pomaleji chápající trenér je dokonalý) a Marie Křížová. Některé scény ve hře byly pro mne již na hranici trapnosti a zbytečné sexistické narážky byly také navíc. S tímto souhlasím s dvěma komentáři pode mnou. Myslím, že opravdu dobrá komedie se nemusí takto divákovi podbízet.
Žíža  80 %
30.10.2019 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Tak musím konstatovat, že tentokrát se Jana Paulová udržela tak trochu více pod kontrolou a nesklouzlo to k laciným vtípkům za každou cenu ( jak mi poslední dobou trochu u ní vadí). Humor filmu byl na scénu přenesen velmi dobře a divák se opravdu pobavil, k čemuž přispěl i výborný výběr herců. Skvělý L. Hampl a výborní Křížovi. Tady musím vyzvednout Honzu - chvílemi měl člověk pocit, že toho natvrdlého svalnatého trenéra snad ani nehraje :-)
HanaJH  70 %
17.10.2019 | 22 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi oddychová, nenáročná komedie. Některé hlášky a situace skutečně vydařené, jiné bohužel na hranici trapnosti nebo i za ní, občas zbytečné vulgarismy a vtípky na úrovni puberťáků mezi 5.B a 6.C. Jako program pro odpočinkový večer se dá doporučit.
Čiko  70 %
6.10.2019 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65%. Je zajímavé vidět tento slavný francouzský film v ženské verzi na divadle. A kupodivu to i dobře funguje. Tedy dokud není přidáváno. Tím myslím některé oproti filmu přidané scény a hlavně naprosto zbytečné vulgarismy a sexistické narážky. Jsem zvědav, jestli je tam Jana Paulová bude dávat i za 10 let, už teď to začíná být na hranici trapnosti..
Martin21  70 %
2.10.2019 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Je dobré vidět Křížovi v činoherních rolích ;-) Jana Paulová a ostatní herci také fajn.
Jackmartas  70 %
9.7.2019 | 120 hodnocení
+ souhlasím
Myslím, že k výkonu Jany Paulové není co dodat. Mile překvapil i Jan Kříž. Komedie, kterou se vyplatí vidět. Jen upozorňuji velké shoda s filmem Oscar. Toto se dalo očekávat.
Veronika86  90 %
14.6.2019 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle obsazená divadelní komedie s vynikající Janou Paulovou v hlavní roli. Ostatní herci se nenechají zahanbit a zdatně sekundují. Velmi mile překvapí Honza Kříž, který je spíše než na činohru zaměřen na muzikálové role. Bravo!
Fedorocko  80 %
22.1.2019 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Výborná komedie s tentokráte skvělou Janou Paulovou.Nutno ovšem ocenit i vynikajícího Ladislava Hampla a pochopitelně Honzu Kříže. Ať už v muzikále nebo v činohře, vždy úžasný.Komedie má spád a utíká velice rychle. Herci se naprosto perfektně vyrovnali s kolapsem divačky v hledišti, změnili přestávku a po úspěšném lékařském zákroku plynule pokračovali v představení.Zasloužené ovace ve stoje.
Michalmusek  80 %
26.11.2018 | 317 hodnocení
+ souhlasím
Jedním slovem super. Jedná se o přepracovanou původní hru Oscar, známou hru s Louis de Funésem v hlavní roli. Tentokrát hlavní roli hraje žena, v české podobě Jana Paulová a jde jí to velice dobře. Velice pobaví malá role trenéra ztvárněná Janem Křížem, známějšího spíš z muzikálů, ale jak je zde vidět i činohra mu sluší. Hra má spád, pobaví, a o to v ní jde především.
JirkaS  70 %
6.11.2018 | 367 hodnocení
+ souhlasím
Jana Paulová vládne na jevišti všemu a všem, a činí tak způsobem natolik přirozeným a energickým, že se divák prostě nemůže nudit a nebavit. Její Lady Oskar je inscenací veselou, hravou, vtipnou a celkově velmi vydařenou. K čemuž zajisté přispívá nejen hlavní hrdinka, ale i ostatní herci, kteří jsou ve svých rolích neméně dobří. Až do konce jsem byl zvědavý, jak vše dopadne, a přitom se u toho bavil. Nicméně některé situace mi přišly až příliš natahované a zdlouhavé. Krácení by neškodilo. I tak je to ale v rámci komediální divadelní produkce nadprůměr. /5.11.2018 v Č. Budějovicích/
Barka  50 %
26.10.2018 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, kterou by slušelo tak o 30 minut zkrátit. Potěšilo mě, že se Jana Paulová nepitvoří tolik jako jindy, ale jinak mi tato inscenace zapadá mezi všechny ostatní, které jsem v Kalichu viděla a rozhodně ničím nevyčnívá. A upřímně řečeno, moc nechápu, proč se jmenuje Lady Oscar, když Oscar je muž, stejně jako v původní verzi, a žádná lady Oscar se tam za celou dobu nevyskytne.
Marta007  90 %
26.1.2024 | 24 hodnocení
Resza_g  60 %
21.11.2023 | 63 hodnocení
HodnaTeta  70 %
16.1.2020 | 182 hodnocení
Violetka  80 %
27.6.2019 | 57 hodnocení
Plšík  70 %
5.5.2019 | 782 hodnocení
Pavlinach  90 %
21.3.2019 | 14 hodnocení
Eurotours  50 %
14.2.2019 | 47 hodnocení
Ambrozka  100 %
9.2.2019 | 67 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.