Divadlo Kalich [činohra]

Láska naruby

Premiéra: 8.2.2011. Podle libreta Blaka Edwardse k muzikálu „Viktor-Viktorie“. Překlad předlohy: Jana Paulová. Výprava: Michaela Hořejší. Hudba: Milan Svoboda. Texty písní a režie: Jakub Nvota.
2:30 | Poslední uvedení: rok 2012.


Hudební komedie z prostředí travesti show. Neúspěšná herečka Viktorie je nucena přijmout místo „zpěvačky“ v show, v níž jinak vystupují muži převlečení za ženy, což pro ni znamená předstírat, že je muž. Nové zaměstnání přinese do života Viktorie nečekané komplikace a hned dva nápadníky – jeden ji nemůže milovat, protože si o ní myslí, že je muž, druhý ji naopak miluje právě proto, že si myslí, že muž je...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
10 %
Uživatelé
20 %
2031000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 10 %
Jiří Landa 10 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 10 %
(zadáno: 9.2.2011, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
Režijně nezvládnutý blábol prošpikovaný výprodejovým rádobyhumorem. V žánru komedie lze poklesnout relativně snadno, ale do takovéto hloubky si troufne opravdu málokdo.
Jiří Landa 10 %
(zadáno: 9.2.2011, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Touto inscenací jsem si definitivně potvrdil, že se naprosto míjím s humorem, který vyznává Jakub Nvota. Podobně mě minula i jeho předchozí inscenace respektive hra, chcete-li radikální úprava původního textu, Frankie a Johnny. Láska naruby mohla být skvělou příležitostí pro Janu Paulovou (smekám před energií, s níž bojuje o diváky) a také pro divadlo, jež mohlo mít v klasičtější podobě hry příjemnou diváckou tutovku. Takto se však z jeviště na diváka chrlí velmi svérázný humor, kterému jsme se smáli na prvním stupni základní školy.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
V.morava 40 %
(zadáno: 7.6.2012, počet hodnocení: 529)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace není tvořená s cílem nabídnout divákovi umění, ale prostě jen zábavu. Paulová si nese z dob spolupráce se Dvořákem jeho znaky Pitvoření, což jí hrozně škodí. Postrádal jsem spád, který přišel jen v několika málo scénách, především v druhé polovině inscenace.
Divadelnik 10 %
(zadáno: 13.2.2011, počet hodnocení: 113)
přínosný / zajímavý komentář
Odešel jsem o přestávce!
Bastysek 10 %
(zadáno: 30.5.2011, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Musím říct,že jsem byl již na čtvrté hře s Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem.A jelikož jsem se vždycky dobře bavil, byla tato hra pro mne ohromným zklamáním.Děj celkem o ničem, nudné písně, jediný vtipný kus je tak 10 minut před přestávkou, kdy se člověk nadchchne, jak to bude pokračovat po přestávce a zas nuda.Byl jsem velmi zklamám. Nikoliv z výkonu herců (hráli skvěle a zvláště pro paní Paulovou je to herecký koncert), ale ta hra je prostě nudná.I lidi za mnou v řadě jsem slyšel bavit se mezi sebou takto " kdo na tuhle blbost koupil lístky"....

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.