Divadlo Kalich [činohra]

Láska naruby

Premiéra: 8.2.2011 | 2:30
Podle libreta Blaka Edwardse k muzikálu „Viktor-Viktorie“. Překlad předlohy: Jana Paulová. Výprava: Michaela Hořejší. Hudba: Milan Svoboda. Texty písní a režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: rok 2012.
Hudební komedie z prostředí travesti show. Neúspěšná herečka Viktorie je nucena přijmout místo „zpěvačky“ v show, v níž jinak vystupují muži převlečení za ženy, což pro ni znamená předstírat, že je muž. Nové zaměstnání přinese do života Viktorie nečekané komplikace a hned dva nápadníky – jeden ji nemůže milovat, protože si o ní myslí, že je muž, druhý ji naopak miluje právě proto, že si myslí, že muž je...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
10 %
Uživatelé
25 %
2531000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 10 %
Jiří Landa 10 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  10 %
9.2.2011 | 1680 hodnocení
+ souhlasím
Režijně nezvládnutý blábol prošpikovaný výprodejovým rádobyhumorem. V žánru komedie lze poklesnout relativně snadno, ale do takovéto hloubky si troufne opravdu málokdo.
Jiří Landa  10 %
9.2.2011 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Touto inscenací jsem si definitivně potvrdil, že se naprosto míjím s humorem, který vyznává Jakub Nvota. Podobně mě minula i jeho předchozí inscenace respektive hra, chcete-li radikální úprava původního textu, Frankie a Johnny. Láska naruby mohla být skvělou příležitostí pro Janu Paulovou (smekám před energií, s níž bojuje o diváky) a také pro divadlo, jež mohlo mít v klasičtější podobě hry příjemnou diváckou tutovku. Takto se však z jeviště na diváka chrlí velmi svérázný humor, kterému jsme se smáli na prvním stupni základní školy.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
V.morava  40 %
7.6.2012 | 578 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace není tvořená s cílem nabídnout divákovi umění, ale prostě jen zábavu. Paulová si nese z dob spolupráce se Dvořákem jeho znaky Pitvoření, což jí hrozně škodí. Postrádal jsem spád, který přišel jen v několika málo scénách, především v druhé polovině inscenace.
Divadelnik  10 %
13.2.2011 | 146 hodnocení
+ souhlasím
Odešel jsem o přestávce!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.