Profil uživatele

Madamkriticka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Anežka Kotoučová: 10 % (1)
Kateřina Jírová: 10 % (2)
Helena Grégrová: 14 % (5)
Jan Pařízek: 17 % (6)
Pavel Širmer: 18 % (4)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 29.5.2023)
Zdařilé provedení muzikálu v činoherním divadle. Skvělý, živý orchestr, hezké choreo, jednoduchá, ale efektní scéna. Bohužel chvílemi tristní, pěvecké výkony činoherních herců. Vynikla především Michaela Tomešová, která jediná opravdu zpívala. Chtělo by to lepší výběru herců, kteří umí zpívat, herecky skvělí, pěvecky neposlouchatelní. Herecky na hraně geniálního výkonu a protivnosti lezoucí na nervy byl výkon Karla Heřmánka ml. chvílema jsem nevěděla zda mi kabaretně přehnaným výkonem vadí nebo naopak geniálně hraje svou úlohu. Bavila mě i Linda Caridad Fernandez Saez. Každopádně jako celek představení hezké, stojí za to vidět.
(zadáno: 7.3.2023)
Kdyby se představení odkonzervovalo a více zasitualizovalo do dnešní doby bavilo by mě víc. Nic méně furianti byli jsou a budou vždy aktuální a jsem ráda, že tato klasika zakotvila v ND.
(zadáno: 7.3.2023)
Představení mě nebavilo. Některé výkony (pěvecké) až bizár. Scéna - projekce je zajímavým nápadem avšak do jiného prostoru, zde působí spíše prázdným a nezaplněným. Vyzdvihnout mohu taneční scény, ty jsou působivé. Ani hity skupiny Olympic mě v tomto podání nenadchly. Raději vynechám ony bizardní výkony a vyzdvihnu ty dobré - Petr Ryšavý a Felicita Prokešová.
(zadáno: 25.1.2023)
Včerejší představení mě jednoduše dostalo a bude ve mě znít dlouho!Ne každé představení umí vyvolat smích a zároveň slzy.Fun home ANO.Všichni účinkující fungovali jako celek.Nic méně představení stálo na třech hlavních výkonech a to Josefa Hruškociho,Emy Karpeles,Lucie Dolejškové.Toto trio se postaralo o nejsilnější EMOCE.Všichni tři pěvecky a herecky dokonalí tak jak jsou jejich role napsané.Skvěle je doplňovaly dětští představitelé.Viděli jsme Silvii Kropáčkovou, Tobiáše Freju a Jáchyma Karhánka.Jejich hit Báječný ústav nastolil hned vysokou laťku.K dokonalosti celku fungují výkony Pavla Klimendy a humor Dušana Krause a Kateřiny Tafatové.
(zadáno: 19.9.2022)
Neurazí - tak bych hodnotila. Wau efektem lítáním na provaze nijak nejde skrýt jinak nic moc choreografie. Nejslabší jsou kostýmy, připomínají mi školní besídku a vidím tam trochu kopii Mauglího z divadla Kalich. Pěvecky moc hezké, ale žádný HIT si neodnáším. Herecky také fajn, ale žádný "super" výkon jsem také nenašla. Obdiv dětské roli Tarzana kdy lítá bez jištění vysoko. Tedy neurazí, ale ...
(zadáno: 19.9.2022)
Muzikál jsem viděla 2x - nádherná scéna, kostýmy, krásná hudba. V roli Mauglího se mi nejvíc líbil Jan Cina, skvělý Jiří Korn v roli Baghíry, Lucia Soukupová jako Rakšasí velmi výrazná. Moc chválím choreografii a skvěle obsazenou company. Nejkrásnější je hudba! Tento muzikál určitě není jen pro děti, doporučuji.
(zadáno: 19.9.2022)
Vlastně obdivuji, že se takový titul udržel tolik let. Protože je to skutečně hrůza. Nerozumím, že byl nasazený tolik let, když je tolik kritizován. Obsah, forma, výkony hrůza. A ještě je to schované za hity Karla Gotta. Nedoporučuji
(zadáno: 19.9.2022)
Muzikál je věrnou kopií filmu. Což je jediné co bych mu vytkla. Není tam nic jinak, nového, nápaditého. Přesně víte kdy co kdo řekne, co následuje což mě nebavilo. Očekávala jsem v tomto přínos, zvlášť tolik let po uvedení filmu, představitelé také kopírovali své filmové předlohy. Škoda, že se toho tolik režie držela. Nic méně pokud toto pominu jde stále o krásné písně, bavila mě i scéna včetně choreografií a výkonů všech. Silné pojetí závěrečné scény - mě až mrazilo. Určitě stojí za to vidět.
(zadáno: 19.9.2022)
Představení mě bavilo. Jako celek velmi povedené dílo.
(zadáno: 19.9.2022)
Bohužel mě to nebavilo a přiznám se, že jsem odešla. Nic méně výkony herců a zejména Tomáše Kluse byly kvalitní. Ale celé dílo je nuda.
(zadáno: 19.9.2022)
Báječný, odpočinkový, velkovýpravný muzikál. Jednotlivé výkony nelze vyzdvihnout, všechny byly podobně dobré. Dokonce mě neurazily ani tančící palačinky a pánvičky. Vrcholem představení jsou stepařská čísla prolínající se do dialogu. Určitě stojíza to vidět!
(zadáno: 19.9.2022)
Vyzdvyhnout musím zejména scénu, ta je opravdu povedená. Také výkony company. Celkově mě ale ničím plzeňské pojetí nezaujalo a přiznávám, že 3h představení je opravdu délkou náročné. Výkony hlavních představitelů nejsou špatné, ale nepřináší nic nového, splní, ale nenadchnou. Je znát, že tento muzikál v Plzni nerežíroval Lumír Olšovský, je odlišný a oproti jiným je nudný.
(zadáno: 19.9.2022)
Muzikálové dílo, při kterém odcházíte s úsměvem a melodiemi v hlavě. Jednoduchý příběh postavený na písničkách HZ, skvělé výkony všech třech hlavních postav, zejména Míša Tomešová si vyhrála a nabízí tak herecký koncert s lehkostí a nadhledem. Vytknou jedině Marii Křížové občasné "dramatické" přehrávání. V méně dramatických scénách byla skvělá. K výtkám přidávám ještě choreografii. Zbytečně náročné momenty, které tím ubírají pak na zpěvu. Zejména na začátku v písni Spěchám měla Míša Tomešová hodně naloženo a bylo znát, že musela ubrat na kvalitě zpěvu by choreo zvládla, přijde mi to zbytečné. Těch 10% do stovky ubírám právě za choreografii.
(zadáno: 19.9.2022)
Začnu od produkce.Na premiéru ještě 14 dnů před ní bylo v prodeji 50% vstupenek.Už to působí jako uvedení céčkového díla.Divadelní prostor je hrozný.Nejslabší místo pak má zvuk.Kostýmy jako u muzikálu Robinson Crusoe,jsou tou nejlevnější produkcí - jako z karnevalové půjčovny.Obávám se,že ani pokus o obsazení muzikálových hvězd,dílo neposune výš.Autoři nepřináší vůbec nic nového,autorského.Vše je slátanina všech možných šablon,včetně scény,režie,hudby.Příběh všem známý,i obsazení muže a ženy do role Mefista bylo použito mnohokrát.Muzikál vám nepřinese nic krom pár jednotlivých výkonů sólistů, kterým účinkování ve Faustovi spíš uškodí.