Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
71 %
71481000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
17.10.Čt19:00 vstupenky
18.10.19:00 vstupenky
19.10.So15:00 vstupenky
19.10.So19:00 vstupenky
20.10.Ne15:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (45)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
2.8.2021 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
Režisér Filip Renč hodně spoléhá na popularitu dvacet let starého filmu, takže jednotlivé situace buduje velmi podobným způsobem. Scéna a projekce P.Hlouška umožňují filmové střihy, i když občas je přestavba trochu těžkopádná. Na výstavišti v Letňanech je až překvapivě dobré nazvučení. Hlavní představitelé S.Salloum a P.Ryšavý jsou vybráni pečlivě, z ostatních mě asi nejvíce zaujala V.Tandlerová jako Julča. Lehce nostalgická retropodívaná, která funguje hlavně díky dobře interpretovaným hitům šedesátých let.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Silencia  70 %
18.4.2024 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Nikoho z hlavní šestice jsem neznala a nevadilo to. Zpívají hezky, obzvlášť Ryšavý. Ratajský velmi příjemně překvapil. Bylo to milé, ničím překvapivé, obstojné. A byl tam i můj oblíbený Ivo Hrbáč :)
Mikes  70 %
5.11.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
2.11.2023 libilo moc.
Pekne divadlo, technicky bezvadne, napadita scena, dobre zahrane i zazpivane, sama pozitiva. Tak proc jen 70%? Protoze film je jeste lepsi, tak proc chodit na totez do divadla? Stejne jako ve filmu se mi nejvic libila Julca, zde V.Tandlerova.
Kavěna  90 %
4.11.2023 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době kdy jsem si muzikál v HDK užila a nechtěla odejít v polovině. Naprosto super výkony všech herců. Pěkná scéna a super vyřešené přeměny jednotlivých scén. Svižné,žádné zbytečné prodlužování a laciné vtípky. Především výkon Ďuricové a Tomeše mě mile překvapil. Určitě jsem nebyla na Rebelech naposled.
Atribut  50 %
27.12.2022 | 92 hodnocení
+ souhlasím
dá se vidět, ale chybí tomu energie a elán. prostě se odehrají scény, který známe z filmu. hudebně solidní, scéna kýčovitější. z hlavní dvojice vede nikola duricová, hezky zpívá, hezky hraje, hezky se na ní kouká a oživuje to. petr ryšavý je vedle ní takový unylý (bez koulí). ostatní normálka, spíš taková rutina.
Nikol_14  100 %
26.10.2022 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedený muzikál, byla jsem už dvakrát a měla jsem štěstí vidět v hlavních mužských rolí oba vzájemně se alternující herce. Osobně mi více seděl v roli Šimona R. Tomeš se skvělou N. Ďuricovou, bylo to skvěle procítěné a uvěřitelné. Když hrál Šimona P. Ryšavý byla ta jeho role spíš nevýrazná, takže na sebe mnohem víc pozornosti přitáhl Bob, který byl v obou dvou alternacích perfektní. Jinak je muzikál prakticky stejný jako film, písničky jsou výborně zazpívané a orchestr to vše dokonale podtrhuje. Za mě 100% a pokud se budou stále hrát, tak určitě časem zajdu znovu.
PéEf  60 %
26.9.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Povedenou retro atmosféru lehce narušují ne vždy úplně souznějící projekce. Orchestru to šlape, i když je tradičně v Karlíně předimenzovaný oproti zpěvu. Zpěv na pohodu, herecká složka o něco méně. Zdlouhavé přestavby vyrušují, scéna i kostýmy jinak celkově povedené. Slušné tempo střídají hluchá místa. Výborný Tomeš, Ďuricová, potěšil Revai. Snažil jsem se užít si to, film mám rád, ale každou chvíli mě něco vytrhlo. 65%.
Madamkriticka  60 %
19.9.2022 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál je věrnou kopií filmu. Což je jediné co bych mu vytkla. Není tam nic jinak, nového, nápaditého. Přesně víte kdy co kdo řekne, co následuje což mě nebavilo. Očekávala jsem v tomto přínos, zvlášť tolik let po uvedení filmu, představitelé také kopírovali své filmové předlohy. Škoda, že se toho tolik režie držela. Nic méně pokud toto pominu jde stále o krásné písně, bavila mě i scéna včetně choreografií a výkonů všech. Silné pojetí závěrečné scény - mě až mrazilo. Určitě stojí za to vidět.
Daliborszydlowski  70 %
29.6.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Letní scéna tomuto představení slušela.
Fedorocko  70 %
24.6.2022 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Oddechový retro muzikál
Rejpalka  60 %
23.4.2022 | 213 hodnocení
+ souhlasím
Milá oddychovka, která je silně ovlivněna filmem. Skvělá Nikola Ďuricová, která typově evokuje "původní" Zuzanu Norisovou. Šimon Petr Ryšavý neměl tolik prostoru, ale přesto tvořili krásný pár. Patnáct procent oproti původnímu hodnocení přidávám kvůli emotivnímu konci s promítáním ze srpna 1968 a nádhernou interpretaci písně "Řekni, kde ty kytky jsou". Mile překvapila Jitka Schneiderová a Viktorie Tandlerová. Výborný byl i Filip Hořejš jako Olda, i když jsem se slzou v oku vzpomněla na Patrika Stoklasu.
RaB  50 %
19.3.2022 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Celé představení táhne skvělým způsobem N. Ďuricová - má všechna hlavní sóla a zcela právem hraje hlavní roli. P. Ryšavý vedle ní nemá tolik prostoru ale také skvělý (dále dobří J. Fečo a S. Nálepková). V. Vydra se ani nesnažil cokoliv hrát - jen přišel.
Bohužel u company mi přišlo, že to tančila snad poprvé, protože bylo vidět, jak od sebe okoukávají co mají tancovat, přestavby jsou strašně dlouhé a děj se tak přesouvá na forbínu a atmosféru minulého století se nepodařilo navodit díky užití projekcí. Povedly se však kostýmy.
I na poprvé to bylo dlouhé a znovu určitě ne.
HanaJH  50 %
19.3.2022 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Podle mého názoru skvěle zazpíváno, zajímavá scéna i kostýmy, ale činoherní pasáže mi přišly od některých herců slabší a jako celek pro mě dost nudné. Znovu už bych představení vidět nemusela.
Pokud jde o divadlo samotné, alespoň na prvním balkóně byla příšerná zima - po celou dobu představení tam odněkud táhlo - takže jsem si ze všeho nejvíc přála, aby už byl konec. Sedět celý večer v průvanu opravdu není nic, co bych vyhledávala.
Ala  70 %
18.3.2022 | 168 hodnocení
+ souhlasím
Jak mě filmoví Rebelové vlastně tolik neberou, divadelní verze (2004 D.Broadway i nyní HDK) jsou skvělé.
Ivana Klimešová  70 %
30.11.2021 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Pohodová podívaná a příjemné výkony, zejména mladé nastupující mužské generace. Výtečná Viktorie Tandlerová v roli Julčy, skvěle hraje a především dobře zpívá. Parádní je Pepa Fečo, multifunkční muzikálový typ. Místy muzikál působí jako ročníkové představení konzervatoře, ale s ohledem na obsazení mladé krve to nevadí.
Annikka  80 %
17.11.2021 | 133 hodnocení
+ souhlasím
Velmi důstojná retrovzpomínka. Prodloužení o písně dává smysl, přiznivě kvituji zachování spousty skvělých scén (Co to děláte, pane domácí! / Můj otec je z Turčianských Klačan pri Martine) a obsazení velmi padnoucí.

Viděno: 2x
Hlavní role: Sarah Salloum (2x), Roman Tomeš (2x)
Čiko  70 %
5.11.2021 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
Téma lásky a zrady. Přestože měli tři snílci velmi blízko ke svému snu, osud jim to překazil. Veselý muzikál se smutným koncem. Velmi mile překvapila Sarah Salloum. V menší roli se mi líbila Světlana Nálepková. Je to muzikál nabitý mnoha hity té doby. Má to "šťávu" a stojí to za vidění...
Adamek2555  100 %
25.10.2021 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zdařilé představení v Hudebním Divadle Karlín. Bavili jsme se celou dobu, příjemné retro :-)
Martin21  80 %
24.10.2021 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Poutavé zpracování, ani minuta nudy. Skvěle zazpíváno mladou (novou) generací muzikálových herců. Velmi mile mě překvapila pro mne samotného neznámá Sarah Salloum v hlavní roli! Dále dobří např. S. Nálepková, Petr Ryšavý či Jitka Schneiderová.
Antonio  90 %
24.10.2021 | 125 hodnocení
+ souhlasím
Roman Tomeš nejlepší známé písničky muzikál pěkný.
honzy  70 %
24.10.2021 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Svižné, neokoukané, mladistvé. Jde o přepis známého filmu na divadelní prkna. Muzikál REBELOVÉ přináší nejen zábavu, ale i zamyšlení. Najít lásku není jednoduché a naopak ztratit svobodu je velmi lehké. Muzikál přináší řadu songů ze 60.let.Interpretace mladými herci není vždy uspokojivá, i když Roman Tomeš vysoce ční nad ostatními. Režisér Filip Renč se záměrně drží filmové koncepce. Choreografie Tomáše Smičky zapadá do celkového vyznění muzikálu. Výprava je místy hodně barevná. Pochválit lze i orchestr Martina Kumžáka. Pokud se chcete pobavit, ale i dojmout, jděte do Karlína na kus Rebelové.
Makaluzo1  70 %
23.10.2021 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní adaptace se drží filmové předlohy, což je patrné na první pohled.Jednotlivé obrazy jsou zpracovány filmově (včetně dotáček), o barevnosti a různorodosti kostýmů jsme si ve zlatých šedesátkách však mohli nechat jen zdát. Také Smičkova choreografie je filmem ovlivněna.Hudební nastudování M.Kumžáka odpovídá původním verzím písní, které jsou dodnes dokladem kvality naší tehdejší kultury.Herecky i pěvecky se s nimi vyrovnal jen R.Tomeš jako Šimon,krásu tehdejšího popu zastíní pěvecky nepovedené Nechte zvony znít,Mně se líbí Bob a Brána milenců.Nepamětníci to ale nepoznají.
Domi.Mac  60 %
16.8.2021 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Nostalgické. Divadelní adaptace se zuby nehty drží mého oblíbeného filmu, snad jen na pár dalších přidaných písní. Představení spíš připomíná živý film než divadlo, ale hudebně je hutné a bohaté. Výborně zpívající Ďuricová v hlavní roli a s ní i zbytek energických mladých zpěváků. Činoherní pasáže jsou sice slabší, ale největším problémem je areál letní scény, který víc připomíná prostor na festival motorkářů a neskutečně dlouhé přestavby. Příjemná letní zábava. 65%
Lukáš Sýkora  60 %
13.7.2021 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Přenesení filmového muzikálu na divadelní jeviště trpí těžkopádnou doslovností. V divadle, kde bude probíhat většina přestaveb za zavřenou oponou, to asi nebude tak zjevné, ale na Letní scéně to působí chvílemi až nechtěně komicky, kdy přestavba mnohdy trvá déle než samotná scéna, která se v ní odehrává. Druhá má výtka směřuje k tomu, že toto je přesně ten "produkt", který patří do komerčních divadel. U divadla financovaného z veřejných zdrojů bych si představoval něco hodnotnějšího. Nicméně k samotnému muzikálu - šlo o celkem příjemně strávené dvě hodiny, zvláště když máte rádi dané písničky.
DivadelniFan  70 %
8.7.2021 | 356 hodnocení
+ souhlasím
75%
Představení je to milé, oddychové, písničky, které všichni známe a především mladí začínající umělci, kteří jsou velmi šikovní. Vyzdvihnout musím především P. Špinara a také S. Salloum. Za mě jsou tito dva největším objevem Rebelů. Jako vždy byli skvělý i R. Tomeš a R. Pekárek, pozadu nezůstali ani V. Tandlerová a J. Fečo a také vynikající orchestr! Oceňuji energické choreografie a atmosféru celého představení. Na zadek jsem si nesedl, ale užil jsem si to.
Marley  70 %
14.6.2024 | 43 hodnocení
Jajiii  100 %
29.4.2024 | 25 hodnocení
Xcepek  70 %
20.4.2024 | 668 hodnocení
UmělecZ  70 %
3.4.2024 | 7 hodnocení
Rslamber  70 %
26.2.2024 | 14 hodnocení
HawkeyeSaw  60 %
4.11.2023 | 224 hodnocení
Beran-ek  70 %
9.5.2023 | 26 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
Resza_g  100 %
25.11.2022 | 63 hodnocení
Tomsely  70 %
26.10.2022 | 76 hodnocení
Plšík  80 %
30.9.2022 | 782 hodnocení
Jannah.kt  70 %
12.4.2022 | 10 hodnocení
Mapinho  20 %
2.1.2022 | 40 hodnocení
Tarbík  60 %
28.10.2021 | 165 hodnocení
Valmez  100 %
21.8.2021 | 526 hodnocení
Saviour1  80 %
20.8.2021 | 51 hodnocení
HodnaTeta  50 %
16.8.2021 | 184 hodnocení
Unionboy  60 %
31.7.2021 | 466 hodnocení
Sabi  80 %
8.7.2021 | 68 hodnocení
Martinxxy  80 %
21.4.2024 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.