Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
83 %
Uživatelé
67 %
náš tip
Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Jan Pařízek
kontroverzní inscenace (15.)
67221000
Hodnocení redakce
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
28.3.Čt19:00 vstupenky
29.3.14:00 vstupenky
29.3.19:00 vstupenky
2.4.Út19:00 vstupenky
16.4.Út19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (25)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
13.12.2023 | 1149 hodnocení
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
13.12.2023 | 1112 hodnocení
+ souhlasím
Ambiciózní a trochu kontroverzní nastudování. Režisér L.Olšovský zvolil pro svého Ježíše blíže neurčenou industriální a digitální dobu. Členitá scéna D.Bensona evokuje postapokalyptický svět, v němž neplatí běžná společenská pravidla a zákony jsou vynucovány silou. Precizní hudební nastudování D.Bárty dává inscenaci rockový říz, nutno říct, že v nejtěžších pasážích herci se svými party trochu bojují. Ježíš (P.Klimenda) je influencer s tabletem v ruce. Zpočátku je nadšený, že ho lidé následují, ale postupně je stále víc zděšený, že davy jeho učení překroutily k obrazu svému. V první velké roli Maří Magdalény zaujme N.Dvořáková. (více v článku na blogu)
Jan Pařízek  90 %  Tip Jan Pařízek
9.12.2023 | 890 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Forma zdejšího zpracování se mnou opravdu moc pěkně rezonovala. Výborná scéna i kostýmy, zasazení do jakéhosi industriálně digitálního postapo světa se povedlo a fungovalo za mě na jedničku. Z účinkujících jsem měl trio Režný, Ondruš, Režná a nikdo z nich nezklamal. Naopak P. Režný předvedl vynikající výkon a byl jasným tahounem celého představení. Stejně tak výborná Ch. Režná, které své party zvládla krásně. Z ostatních výtečný hlavně Pilát v podání P. Klečky a skvělý též Kaifáš J. Frause. Dále nelze nepochválit parádně sehranou company. Moc se mi líbilo i pojetí samotného závěru, příjemně to zasáhlo. V součtu tedy nadmíru povedený Jesus.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  80 %
7.2.2024 | 1071 hodnocení
+ souhlasím
85%
Viděl jsem obě alternace a abych hodnotil takto vysoko, musím prostě tu slabší ignorovat. P.Klimenda se na roli Ježíše opravdu nehodí. Nejen pro svůj chlapecký vzhled, tento náročný part prostě neuzpívá a na jevišti jsem z něj cítil nejistotu. P.Režný je mu opakem a ještě jsem ho asi neviděl v lepší roli. Výborný zpěv, charisma a energie potřebné pro roli Ježíše a jevišti zkrátka kraloval. V dalších rolích zaujali L.Ondruš a P.Klečka.
Velmi zajímavá scéna i kostýmy. Příběh se odehrává v moderní postapokalyptické době a velmi dobře to funguje (i když pak se může jevit bičování Ježíše jako anachronismus). Zrušil bych auto na jevišti.
Koččka  100 %
15.1.2024 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi hezky pojaté představení. Krásná scéna, výborné herecké a pěvecké výkony. Děkujeme Silovští
Zidan  50 %
14.1.2024 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Ježíše a Jidáše není snadné zazpívat a zde se to bohužel ukazuje v celé své obludnosti.Mám rád Pavla Klimendu,ale na Ježíše prostě nemá rozsah, resp. schází energie ve vyšších tónech a roli mu nevěřím. V jiných rolích třeba paráda, ale Ježíše jsem mu zkrátka nesežral.Podobný problém mám i u Dušana Krause jako Jidáše, který se vyšším tónům vyhýbá/zpívá je falsettem...ale místy je naopak i docela zvládá, tak nevím.
Lepší dojem ve mně zanechali Režný a Ondruš,rozsah i energie.Srovnání se Střihavkou a Bártou je však bohužel nevyhnutelné a většinou i nemožné.
Oceňuji píseň Then We Are Decided. Máří Režná skvělá,Dvořáková jde.Záporáci vynikající.
Senora  100 %
13.1.2024 | 52 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Mě to dostalo. Režný fakt životní výkon. Ondruš a Režná super. Mě scéna nenadchla, ale nakonec docela zapadla, ale kašlu na to, protože tak silnou emoci jsem v Plzni naposledy zažila na Spring Awakening.
Mám herce z muzikálu v Plzni ráda, baví mě sledovat, kdo se jak s čím popere a když se nepopere, tak jak ho ostatní podrží. Pavel Režný asi maká, protože jde neskutečně nahoru. Díky za super zážitek.
Zdeněk  10 %
13.1.2024 | 27 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Muzikálových soubor si tentokrát ukousl moc velké sousto, které nedokáže spolknout. Hlavní trojici zachraňuje N. Dvořáková, ale i ona má občas problém své party uzpívat. Naprostý přešla je pak obsazení P. Klimendy do hlavní role. Víc jak půlku představení recituje a jak přijde na vysoké tóny tak je to dost nepříjemné. Navíc z něj nevyzařuje vůbec žádné charisma. D. Kraus má také velké problémy se svým partě. Dobře sezpívané sbory. Režijně nic nového. Rozhodně to za tu cestu a peníze nestojí.
Rejpalka  10 %
13.1.2024 | 202 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Naprosto nechápu, co všichni vidí jako úžasnou scénu (auto na scéně, led obrazovky atp) Všechno bylo již viděno v jiných verzích i zemích. Hlavní představitelé pěvecky své party naprosto nezvládají. Klimenda Ghetsemane většinou recituje, charisma chybí jemu i D. Krausovi jako Jidášovi. Konec zbytečně zdlouhavý, některé části naprosto nelogické (klec s elektřinou, bičování přes nahý zadek a krev na hrudníku, Kaifáš na vozíku má RS nebo je feťák?, auto, kluk,atp.)Ústřední trio zachraňovala N. Dvořáková, které to taky místy ujelo, ale lepší než 60leta BB. A Panna Marie vypadá jako Krissy z Hair. Holík překvapivě dobrý, Klečka a Flender též.
Audience  10 %
24.12.2023 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Kvalita režie je asi tak na úrovni zpěvu. Provinční rádoby šokující zpracování, které šokuje leda tak odvahou se ujmout díla, které je zde zjevně nad síly protagonistů, neb je režijně, pěvecky i herecky určeno profesionálům.
Dingo  60 %
11.12.2023 | 22 hodnocení
+ souhlasím
JCS je pro mě jeden z top muzikálů, proto jsem byl zvědavý jak se s tím v Plzni poperou a musím říct, že mám trochu rozporuplné pocity. Namátkou se povedla např. scéna a Herodova píseň. Na druhou stranu nechápu, kde se vzala první scéna s Kaifášem, která mi do děje prostě nesedí. Z výkonů ústřední trojice je obsazena nejlépe postava Máří u obou představitelek. L. Ondruš velmi dobrý výkon, stejně tak P. Režný který se s rolí popasoval relativně dobře. Bohužel obsazení P. Klimendy do role Ježíše bylo podle mě trochu mimo. Roli nezvládá herecky, ale bohužel ani pěvecky celé představení, kdy je to korunováno Gethesemenem, který zkrátka nevyzpívá.
RaB  20 %
9.12.2023 | 356 hodnocení
+ souhlasím
(+5)
Modernizace by mi nevadila - naopak k JCHS patří. Avšak pakliže by byla dotažena do konce a měla jednotnou koncepci a myšlenku. Zde je od všeho něco (pejsek a kočička vaří dort).
Problémem jsou výkony - sólisté muzikálového souboru na takové role nestačí - zejména P. Režný nehraje, pěvecky extrémně na hraně (spíš za hranou - nedozpívává celé tóny) a ze 2 viděných představení mě ani jednou nepřesvědčil, že mu patří jeviště. Ch. Režná na generálce super, na 1. repríze falešná a pozměněné texty písní. Obstojný L. Ondruš. J. G. Rajnoch mimo úplně.
V company skvělé A. Vostrejžová, S. Borková, E. Staškovičová a K. Falcová.
Mamaria  90 %
7.12.2023 | 29 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Tohle představení není pohlazení na duši, i když o duši se tady hraje. Ta moje byla překvapená, iritovaná, dojatá. Procenta jsou za skvělé výkony, za neotřelé nápady a také za odvahu přijít s pojetím, které rozhodně není prvoplánovitě líbivé. Bravo!
DivadelniFan  70 %
3.12.2023 | 336 hodnocení
+ souhlasím
Oceňuji modernizaci, především scéna je opravdu neuvěřitelná! Samotně dílo mě ale celé roky mine a nebylo tomu jinak ani zde. Úvod mdlý, nepřidal tomu ani bídný zvuk v 1. půlce (ve 2. už super). Do zadních řad bohužel nešla skoro žádná energie. 2. půlka mě už naštěstí jakž takž vtáhla. Režný a Ondruš s náročnými party bojují, ale ve většině případů se dobojují k líbivým tónům. Těším se, až je uvidím zblízka a pohltí mě jejich emoce. Režná má super vibe. Potěšili Klečka, Fraus a Flender, dobrým zpěvem překvapil Holík. K inscenaci mám několik otazníků - ne však negativních. Nápaditost a originálnost jsou předností plzeňského zpracování.
J.anek  80 %
2.12.2023 | 462 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Mám sto a jednu výhradu, ale hlavně mám radost - z nápadu, z energie, z moderního frázování a z bravurních výkonů Pavla Režného, Charlotte Režné a Lukáše Ondruše. Pavel navíc s elegancí ustál všechny kiksy techniky (a technika opravdu neměla svůj den). Mrzí mě, že mnozí často nevědí, co na jevišti činí - a je z toho zbytečný chaos. Netuším, proč je Kaifáš na vozíku. Proč Ježíše bičují v kleci, která naznačuje, že bude mučený elektrickými výboji. Nechápu, co se to v té postapokalyptické budoucnosti vlastně děje a nedostávám k tomu klíč. Třeba to pochopím napodruhé. Moc pěkný je závěr - s překvapením a nadějí.
HawkeyeSaw  80 %
2.12.2023 | 219 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nejlepší scéna, která byla na Nové scéně DJKT za poslední sezóny k vidění! Úžasná a pohlcující hudba. Skvělé individuální herecké výkony hlavních představitelů, na kterých je vidět, že tomu dali své opravdu maximální nasazení. Ale jako celek to občas drhne. Velké skupinové scény jsou někdy zbytečně chaotické, z některých postav bylo znát, že nemají moc jasnou představu, o co přesně v dané scéně jde a proč tam jsou. To se nutně přenese i na diváka. Snad si to po několika reprízách ještě sedne.
Kristyna  80 %
30.12.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Představení na mě udělalo celkový dojem velmi dobrý. Musím však ale vytknout určité věci, které mi přijdou odfláknuté nebo nedopracované. Měla jsem možnost vidět představení v obou obsazeních. To, které je za mě lepší je čistě subjektivní názor avšak v podání Pavla Klimendy (Ježíše) mě představení dostalo více. Co bych vytkla jsou kostýmy v některých částech, např. V Chrámu (za mě by ta scéna měla byt více sexy a crazy). Co mě velice zklamalo je závěrečná píseň Jidáše. Stejný kostým, 0 energie, žádné nové kostýmy. Není to show a myslím, ze se tam dalo udělat daleko více. Představení je celkově dobré a určitě stojí za navštívení.
Lusissi  100 %
12.12.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Režný-jeho životní výkon. Víc slov netřeba.
Jifr  100 %
7.12.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Odvážné, troufalé -jó! Originální pojetí se velmi zdařilo. Postapokalyptické prostředí příběhu neškodí, naopak vede k myšlence, že příběh o lásce a naději je platný v každé době. Scéna, videoprojekce a kostýmy jsou propracované a pomáhají jedinečnosti představení. Měla jsem možnost vidět obě alternace hlavních rolí a jsou všichni úžasní. Byla jim ponechána určitá osobitost jednotlivce formovaná k obrazu režiséra, ale tak, aby nebylo potlačeno jejich vnitřní souznění s danou postavou. Tleskám rozhodnutí zakomponovat do děje postavu Ježíšovy matky. Dodává příběhu lidskost a opravdovost.
Elisska  100 %
7.12.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Geniální, to, co předvedla trojice Režný-Ondruš-Režná (druhou alternaci jsem zatím neviděla v představení, ale dle ukázek zní taky skvěle) mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Odcházela jsem naprosto zničená a rozpolcená? soubor muzikálu je v neuvěřitelné formě a předvádí životní výkony. Zvlášť Pavel Režný a jeho Ježíš, to je opravdu něco. Děkuji za zážitek.
Veronika K.  90 %
22.1.2024 | 110 hodnocení
Applejuice  30 %
4.12.2023 | 348 hodnocení
HodnaTeta  20 %
3.12.2023 | 173 hodnocení
Milan-prochazka@email.cz  100 %
5.12.2023 | 1 hodnocení
Lucinkabar  100 %
3.12.2023 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.