Profil uživatele

Cinda

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 6 % (12)
Jiří Koula: 7 % (11)
Jan Pařízek: 9 % (12)
Lukáš Dubský: 9 % (10)
Iva Bryndová: 10 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 24.6.2024)
75%
Výtečná a dobře fungující scéna, skvěle zahráno, od počáteční přehlídky pozérství, snobismu a vlastní důležitosti , až po závěrečné psychické i fyzické odhalování. Krom přemýšlení o hře samotné mi jako malý bonus táhlo při odchodu hlavou, jestli to nemalé množství diváků, kteří postupně odcházeli, hru nepochopili a nelíbila se jim nebo ji naopak pochopili lépe, než my setrvavší a pouze nevydrželi ten pohled na sebe samé... ale třeba jenom neměli dostatek duševní odvahy.
(zadáno: 11.5.2024)
Na to, jak zajímavou a rozpolcenou postavu hra vykresluje, bylo to, co předloha nabízí, využito až překvapivě málo. Nabízelo by se větší poużití náznaků, zvýraznění konfliktu hlavního hrdiny, zestručnění některých scén i větší vyużití zrcadlení, které kulisy nabízely. Rozporuplnost hlavní postavy i přes pojetí hry, tak doslova urval pouze herecký výkon Maléře, který se určitě sluší vyzdvihnout.
Stůl v přední části scény, divákům v prvních řadách pravé strany hlediště znemožňuje vidět to, co se odehrává vprostřed jeviště. Část hry tak pro nás byla bohužel spíše rozhlasovou inscenací - stůl se přitom už nevyužíval a jen tam bohapustě překážel.
(zadáno: 27.4.2024)
Předně musím pochválit skvěle vymyšlenou scénu, kde výbornou práci odvádí nejen strohost kulis, ale i nápaditě použitá světla (pod polštářem postele, v desce stolu). Ostatně výborná práce s osvětlením provází celé představení a umocňuje atmosféru, stejně jako zpěv a hudba. Režijně výborně využitý prostor jeviště s mimoúrovňovými prvky. Výtečný byl ve své roli hlavně Jan Maléř. Je to hodně silné představení a o to víc zamrzí, že konec se rozplynul poněkud doztracena.
(zadáno: 21.4.2024)
85%
Plzeňské zpracování zaujalo nápaditou scénou i kostýmy. Klečka jako Pilát a Fraus jako Kaifáš hlasově naprosto excelentní a bohužel zastiňují Krause/Jidáše. Režný jako Ježíš příjemně překvapil, stejně jak Dvořáková v roli Maří Magdalény.
Dobrou práci odvádí company a hlavně v druhé půlce je představení vyloženě velká podívaná. Chvílemi má člověk pocit, že sleduje hybrid dvou muzikálů a musím uznat, že Vlasy by plzeňský soubor určitě vyšil na výbornou.
(zadáno: 21.4.2024)
65%
Tarantinovský styl toto představení nezapře. Zajímavě ho doplňují živé projekce z kamery nad jevištěm, které ozvláštňují duchařské scény. Parádní jsou kulisy - pekárna jako živá... Myslím, že hra určitě pobaví.
(zadáno: 21.4.2024)
Oddechovka ve které se střídají ztřeštěně veselé momenty s vážnými. Body navíc rozhodně za skvělou scénu. Představení mě vlastně celkem příjemné překvapilo, protože jsem si od něj moc neslibovala.
(zadáno: 1.8.2023)
Viděla jsem tento kus po letech (původní "plzeňské" originální obsazení mám ještě v paměti) a musím říct, že aktuální obsazení hře sluší. Pravda, nebavila jsem se tak, jako tehdy v osmdesátkách, ale to už tak bývá, že se vyvíjí nejen vkus každého diváka, ale i nároky a zkušenosti s lepšími kulturními zážitky.
(zadáno: 1.8.2023)
Naprosto skvělé představení. Za mě jedna z nejlepších inscenací, které byly v Plzni uvedeny v rámci Divadelního léta za ty roky, co trvá. Skvělé obsazení, výborné herecké výkony i režijní n?pady, neskutečná invence při vyużití minimalistické scény a rekvizit, vtipné dialogy, svižný děj. Jsem ráda, že se uvažuje o znovuuvedení hry v příští div.sezóně v Alfě, protože tuto hru vidět jednou je málo.

A ano - i v kamenném divadle jsem byla podruhé stejně nadšená.
(zadáno: 15.7.2022)
V první řadě musím pochválit výborně vymyšlené a zpracované kulisy. Výkon Diany Toníkové je excelentní. Vůbec není snadné hrát něco, co mají diváci spojené s Činoherákem a Bolkem Polívkou. Všichni herci se svých rolí chopili výborně. K 65% musím přidat dalších 5% za odehrání hry v lijáku, který přinesl další improvizace i nové rozměry textu. Od hry jsem příliš neočekávala a proto mě toto nastudování příjemně překvapilo.
(zadáno: 8.7.2022)
Hodně modernizované pojetí klasiky, které ale není na škodu a letní scéně sluší. Výborný Rychlý, dobré režijní nápady, výborně zvolený prostor. Pobavilo moc.
(zadáno: 1.2.2022)
65%
Pan Nárožný celé představení naprosto skvělý, jeho herecký výkon postupně graduje. Paní Stašová místy úplně zbytečně afektovaná. Nejméně se mi líbilo její ztvárnění první postavy, tam bylo přehrávání hodně na škodu, přitom tato postava mohla zrovna této herečce sedět nejlíp. Druhá postava velmi vtipná, dokonalá metamorfóza, divák má pocit, že tahle poloha herečku baví. Třetí postava skutečně výtečná. Celkově dobré představení, které nenudí a herci s minimem prostředků udělají maximum. Představení bylo uvedeno jako náhradní za "Vím, že víš, že vím" a myslím si, že to byla náhrada důstojná.
(zadáno: 16.9.2018)
Představení splnilo moje očekávání, moc jsem se pobavila hkavně při třetí povídce.
(zadáno: 27.8.2018)
Cyrano s vynikajícím Michalem Dlouhým byl i díky režisérským nápadům Ivana Řezáče dalším nezapomenutelným představením Divadelního léta.
(zadáno: 27.8.2018)
Skvělá a výtečně obsazená inscenace. Nejde k tomu snad poznamenat nic jiného, než že je to zábavný herecký koncert.
(zadáno: 13.4.2018)
Pobaví, což je díky obsazení předpokladatelné, ale jinak hru pokládám za průměrný kousek. Herci skvělí, humor pro mne příjemný, chvílemi bych uvítala větší spád představení.
(zadáno: 31.3.2018)
Začátek jakoby jen "na půl plynu" a člověk si říká: "dobře ti tak, na něco, co znáš notoricky z filmu nemáš lézt do divadla...".
Zlom ale nastává brzy a jste vtaženi do děje, jedno skvělé pěvecké a taneční číslo za druhým, výborná choreografie, scéna i kostýmy. U nejznámějších písní se do očí derou i slzy. Celkově jde o výborné představení se spoustou skvělých hereckých výkonů. Rozhodně velmi kladně hodnotím nikoliv reprodukovanou hudbu, ale živý orchestr.
(zadáno: 31.3.2018)
Velmi potěšila slovenština a věřím tomu, že v češtině by zážitek ze hry byl neúplný. Veselé, s předvídatelnou zápletkou, což vzhledem ke skvělým výkonům všech na jevišti vůbec nevadilo. Herci si to evidentně i po letech užívají a vzájemně se dokážou malými improvizacemi odbourat.
Určitě bych představení doporučila všem, kteří se v divadle rádi zasmějí.
85%
(zadáno: 22.5.2013)
Klasická a očekávatelná zápletka i rozuzlení, s příjemným režijním nápadem proložit scény simulací starého filmového záznamu. Řadu náročnějších divákú možná nenadchne, ale určitě ani neurazí a provedení této frašky a herecké výkony jsou rozhodně dobré. Osobně jsem se pobavila a zasmála a protože jsem na tuto hru šla právě s tímto očekáváním, odcházela jsem spokojená.
(zadáno: 16.3.2013)
Díky výbornému obsazení a hereckým výkonům hra zaujme i pobaví.
(zadáno: 16.3.2013)
Na začátku hry jsem měla obavy, že do takového textu se nezaposlouchám, ale naštěstí se podařilo a myslím, že takto současně podaný Komenský je velmi zajímavá zkušenost. Vlastně jsem po tolika letech od povinné četby Labyrint opravdu vstřebala - a to jen díky spolku Kašpar.
1 2  >