Divadlo Alfa

Pohádky ovčí babičky

Premiéra: 12.12.2014 | 0:45x
Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Loutky: Dana Raunerová. Hudba: Michal Vaniš. Režie: Tomáš Dvořák.
Divadelní přepis pěti příběhů vůbec prvního kresleného večerníčkovského seriálu. Veselé, dojemné, ale i napínavé příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale (ale samozřejmě marně) brousí zuby trojice vlků.
D4+  
Divadlo Alfa
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
83 %
8361000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  80 %
(zadáno: 11.4.2015, počet hodnocení: 319)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% Velmi povedený přepis známých večerníčkových příběhů. Akorát ovčí babička mohla být trochu hezčí, vzhledem k tomu, jak půvabně vypadali Beránek a Ovečka ve svých postýlkách. Ale co to bylo s tím drbáním zad? Můj téměř čtyřletý syn udržel pozornost celou hodinu. Zhlédnuto na festivalu Dítě v Dlouhé.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  90 %
(zadáno: 4.4.2021, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá adaptace české klasiky, která rozhodně potěší děti i jejich rodiče (pravda, zasažené notnou dávkou nostalgie). A navrch krásné loutky vlků - až je jich člověku líto :-) (Ze záznamu.)
Studený Čumáček  80 %
(zadáno: 13.3.2021, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
77%
záznam
Večerníček byl černobílý, divný a připadal mi už kdysi mírně přiblblý. Tahle inscenace má odpich a i když je viditelně určená vážně malým dětem, nebude nudit ani doprovod. Odboural mě pěvecký výkon "Máš má ovečko dávno spát!", také propracované loutky vlků a velká loutka sedící ovčí babičky. Nádherná původní hudba.
Pastelka  100 %
(zadáno: 25.6.2015, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
TEDA! Jsem unešená z této pohádky, vůbec jsem si nedokázala představit, jak to bude ztvárněné a velice mě to překvapilo. Opravdu skvěle a vtipně vymyšlené! Můj nejmladší 2-letý už u poslední pohádky trošku zlobil, ale myslím, že na to v jeho věku měl celkem nárok, starší děti si to moc užily a doma nadšeně vyprávěly tatínkovi své zážitky s nataženýma vlčíma jazykama! Snad k nám do Liberce opět brzy zavítáte :)
Wild  80 %
(zadáno: 22.4.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě krásná. podle mě ideální přestavení pro malé děti.
Vtháe svou poetikou a postavičky byly velmi roztomilé. Pěkné scénické nápady.
J.anek  70 %
(zadáno: 20.12.2014, počet hodnocení: 388)
přínosný / zajímavý komentář
Moc milá inscenace, na nostalgii divák rychle zapomene a je vtažen do pěti beránkových dobrodružství. Funkční scéna, výborné loutky, spousta vtipů. Vlčí smečka je zábavná, hlavně alfa samec - první vlk, tedy Milan Hajn. Na způsob, kterým uspává unesenou a vystrašenou ovečku, asi nikdo hned tak nezapomene. Jen ten přihřátý krejčí je trochu hloupý nápad. Ale mnohé pobavil, tak proč ne.
Hercesklovina  80 %
(zadáno: 27.9.2015, počet hodnocení: 14)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.