Letní shakespearovské slavnosti

Romeo a Julie

Premiéra: 25.6.2015 | 2:40
Překlad: Martin Hilský. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Linda Boráros. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Jan Kodet. Úprava a režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Poslední uvedení: srpen 2018.
Nejslavnější milostný příběh všech dob. Zpočátku komedie, v závěru tragédie s velkým vykoupením. Večer se chystá velká párty u Kapuletů, kterou teď žije celá Verona. Noc je plná očekávání a stačí jediný pohled, aby se změnil osud Tybalta, Merkucia, Vavřince, Parida, Chůvy, Monteků a Kapuletů, Romea a Julie. Stačí jen jeden pohled, jedna noc...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
68 %
kontroverzní inscenace (289.)
68701000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Pavel Širmer 40 %
Jan Pařízek 80 %
Volby

Hodnocení (71)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
20.8.2015 | 551 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé režijní pojetí - přesun k modernímu a snovému vyznění, ovšem na začátku se zbytečně velkým množstvím laciného humoru, zejména v podání Benvolia, Merkucia, Parise a madame Kapuletové a částečně i chůvy, což ovšem bývá obecně problém s tou postavou, výborná hudba, zdařilá snová atmosféra, neotřelé scénické řešení - skleník, choreografie i režijní pojetí některých postav - Romea, Julie, Montekové, Benvolia, Merkucia, Parise, knížete, kněze, méně zajímavé pojetí chůvy, Kapuleta, Monteka - nevýrazné. Jen pojetí Kapuletové a Parise nenadchlo. Velmi příjemné překvapení.
Pavel Širmer  40 %
7.7.2015 | 2000 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Moderní výklad tragédie smysl dává. Ztřeštěné milování titulní dvojice, bohémství Merkucia a Benvolia, zhýčkanost a citová prázdnota Kapuletových, patetický Paris, omezený Tybalt. Režijním kiksem je výklad Vavřince (S.Rašilov), jehož scény zabijí i slibnou a dobře nastavenou změnu nálady po smrti Merkucia a Tybalta. Výsledek je podivnou směsí komických výstupů, přes opodstatnění ztvárněných poněkud lacině, s pokusy o vážnější okamžiky. Nejcelistvěji vyzněly výkony N. Konvalinkové a J. Vyorálka. Výtvarně a hudebně zdařilé. Někteří diváci, očekávající klasický výklad, mohou být pohoršeni.
Jan Pařízek  80 %
5.7.2015 | 898 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Opět dobře čitelný rukopis SKUTRu, který pokud někomu nesedí, tak ho ani tato inscenace asi příliš nenadchne. Ale mě se jejich styl a zpracování v zásadě líbí a ani zde nezklamali. Z mého pohledu velmi dobré po pohybové, hudební a scénografické stránce. Jako ústřední dvojice výborně zahráli T. Voříšková a J. Sklenář, v menších rolích pak potěšili J. Vyorálek a L. Krobotová. Svým způsobem pobavila a zaujala i dvojice P. Vančura a J. Cina, byť v podobném duchu hrají v poslední době až příliš často. Jako celek určitě důstojná inscenace pro letní scénu. 75%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Frankovka  50 %
3.9.2018 | 278 hodnocení
+ souhlasím
Jakoby Cina chtel hrat Julii, Julie Romea, Romeo kneze a knez chtel byti bohem. Mam v tom zmatek jeste dneska.
Togaf  40 %
3.9.2018 | 176 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem fanoušek dvojice SKUTR, ale kupodivu mě zas tak nezklamala. Přesto nejde o podařenou hru. Sašu Rašilova mám jako herce moc ráda, ale tady to byla tragédie, spokojená jsem byla jen s postavou Julie Terezy Voříškové její dospělácký chraplavý hlas a infantilní hraní malé holky bylo vtipné tak akorát a nepřepadlo za hranu parodie. Na Shakespearovské slavnosti to je ovšem zoufale málo.
Hacko  70 %
27.8.2018 | 76 hodnocení
+ souhlasím
75%
Zdarda  90 %
25.8.2018 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Jedná se o krásnou inscenaci jako stvořenou pro letní scénu, která v každém zanechá silný dojem. Stará verze by snad už ani nemohla bavit, SKUTR nalézá v textu mnoho nových nápadů (káva, motýlí křídla, která dodala celému příběhu nový význam?). V první půli převládá groteska, i přes pubertální nadsázku se neztrácí kontext, druhá půle je temnější a dojemnější. Celková atmosféra připomíná sen. Skvělá puberťačka Voříšková, zamilovaný Sklenář, osobitý Rašilov, Cina s Vančurou jsou docela přesný odraz současných teenagerů. Perfektní scéna, jímavá hudba (variace Glasse) i pěkná choreografie.
Poristm  60 %
27.8.2017 | 89 hodnocení
+ souhlasím
55%. Fakt bida.
Milans  0 %
19.8.2017 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Shakespeare může být šťastným,že se již nedožil této verze RJ pod kterým je uvedeno jeho autorství.Převody klasických představení jsou jistě velice lákavé,zvláště když jméno Shakespeare zaručeně nažene dostatek nakupujících k pokladně.A asi jen finanční hledisko se mi zdá být důvodem pro autory představení proč si zvolili pro své záměry RJ.V Královské zahradě jsem vydržel jen do poloviny představení-stačilo.Ano,jak již někdo uvedl,představení nenechá nikoho klidným-já se tedy dostal na nejzazší polohu neklidu-vulgarismy,transvestiti,mobily,disco,...,pro Boha-proč? Pro mě je to propadák roku.
Fedorocko  50 %
18.8.2017 | 746 hodnocení
+ souhlasím
První polovina až moc avantgardní, druhá určitě lepší a závěr nádherný a dojemný. Ale jako celek mě to neoslovilo.
Golftom  80 %
15.8.2017 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Chvíli mi trvalo přistoupit na svérázné pojetí hry, ale pak jsem se skvěle bavil. Občas sice trochu zaskřípe přechod mezi komikou a vážnou atmosférou, ale jako celek (včetně hudby a zajímavé scény) funguje skvěle. Za vypíchnutí stojí Tereza Voříšková jako puberťačka Julie! Už nebudu hodnotit nedostatky nového místa u Míčovny, kde zezadu není vidět a armáda pořadatelů se snaží zakázat úplně všechno.
JirkaS  80 %
13.8.2017 | 350 hodnocení
+ souhlasím
Tato zajímavě pojatá inscenace, jak je ostatně u SKUTRu zvykem, ve mně zanechala velký dojem. Hříšně okouzlující Tereze Voříškové jsem věřil její zamilování. Překvapivě mladě působící Jan Sklenář Romea nehrál, on se jím stal. Netypicky pojatý Vavřinec v podání Saši Rašilova pak byl zážitek sám o sobě, stejně jako Jan Cina s Petrem Vančurou. Dojem zanechal i Jiří Vyorálek a Naďa Konvalinková, ale všichni herci byli skvělí. Trochu jsem měl problém s místy až parodickým vyzněním jednotlivých postav, ale vážné scény to spolehlivě vyvážily. Tohle se mi líbilo! /viděno 11.8.2017 na Pražském hradě/
TerezaP  90 %
12.8.2017 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Na LSS velmi nápaditá inscenace, která potěší i náročnějšího diváka. Z počátku jsem byla z představení trochu v rozpacích, od chvíle setkání Romea s Julií jsem se nemohla odtrhnout. Tereza Voříšková a Jan Sklenář jsou výborní a právě jejich společné pasáže považuji za to nejlepší, co může inscenace nabídnout. Moc se mi líbilo, že režiséři dvojici směřovali k velmi mladistvému ztvárnění postav. Vytkla bych snad jen přespříliš vtipů v první půlce. O to víc jsem si ale užila tu druhou, při níž mi místy běhal mráz po zádech. Skvělá ukázka toho, že lze i "profláklým" příběhem překvapit.
DivadelniFan  60 %
11.8.2017 | 345 hodnocení
+ souhlasím
Věděl jsem, že jsou představení Skútrů jedinečná. Jinak tomu nebylo ani zde. Jako celek se mi to líbilo. Oceňuji překrásnou hudbu! Naprosto nepřekonatelný výkon předvedl J.Sklenář v roli Romea. Julie M.Poulová mě moc o své lásce k Romeovi nepřesvědčila. Dále předvedli skvělé výkony N. Konvalinková, L. Krobotová a M. Sieczkowski. J. Cina a P. Vančura mě osobně velmi bavili, odlehčovali děj. Dovedl bych si představit jejich vlastní představení o dvou hercích. Viděl jsem od Skútrů i lepší představení, ale Romeovi a Julii dodali zase něco nového. Stará ohraná verze už nemůže snad ani nikoho bavit.
Burgermiky  90 %
9.8.2017 | 28 hodnocení
+ souhlasím
V Lokti: jelikož jsem věděla, že se jedná o hru SKUTRU, moderní a vtipné pojetí mě nepřekvapilo. Šla jsem na inscenaci trochu s obavami, ale nakonec jsem se skvěle bavila. Chválím herecké výkony všech účinkujících.
Lentilie  70 %
30.1.2017 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Po opakovaném shlédnutí mohu s čistým svědomím říct, že jsem ohledně tohoto představení skutečně rozpolcená. Herecké výkony Jana Sklenáře, Jiřího Vyorálka a Saši Rašilova pozvedly celou hru a překročily hranice absurdity, které jim režie nastavila. Shlédla jsem jak Marii Poulovou, tak Terezu Voříškovou a nejsem si jistá, jestli by nebylo lepší kdyby Tereza alternovala Marii než naopak. Jinak platilo, že SKUTři umí vyhmátnout úžasné momentky a dostat se na dřeň. Často se ale také vyžívají v groteskních epizodách. Někdy ale zvládnou obojí, jako v Mercutiovu monologu k Mab...
Blanuli  90 %
22.8.2016 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace určitě patří k těm kontroverznějším kusům a diváci, kteří přišli na klasiku, možná mohli být zklamaní. Mě však toto zpracování rozhodně neurazilo, právě naopak! Hudba a choreografie naprosto perfektní. Jan Sklenář jako vždy nepřekonatelný. Marie Poulová mě velice příjemně překvapila a rychle rozptýlila mé zklamání, že zrovna nehraje Tereza Voříšková. Petr Vančura a Jan Cina mi v první půlce občas přišli trochu přes čáru, ale ve druhé, klidnější, to vyvážili. Jestli bude příští rok SKUTŘí Romeo a Julie ještě na programu, určitě půjdu znova.
Osgood  90 %
12.8.2016 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Rychle a zběsile na SKUTRu: Veronská mise. Co na to Šejkspýr a diváci? Tato adaptace nikoho nemůže nechat lhostejným. Budete ji milovat anebo nenávidět. Já jsem byl naprosto uchvácen nejen Terezou Voříškovou:-), též skvělí jsou zejména J.Sklenář, J.Vyorálek, S.Rašilov a L.Krobotová. Expresivní groteska převládá, přesto však drama nechybí, dojme třeba seznámení Romea s Julií či smrt Merkucia a Tybalta - jejich kafíčka:-), o závěrečných křídlech motýlích nemluvě. Vše umocňuje báječná choreografie s kostýmy jako z filmu Tima Burtona. Shrnuto slovy Mercucia: "This show is Highway to Hell":-)
Burbot  40 %
12.8.2016 | 32 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
SKUTR podle mě tentokrát už krapet "přeskůtřil". Pokud parodie, respektive spíš laciná a explicitní šaškárna, nebyla záměrem, pak herecké výkony připomínaly Špinarova Hamleta ve Švandově divadle - představení duševně chorých. Zklamání pak umocnily hipsterské kostýmy a zen-buddhistický kněz Vavřinec.
Cindy.92  70 %
7.8.2016 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Svěží a relativně dobrá adaptace Romea a Julie. Myslím, že SKUTři mohli ještě přidat, ale to by pak sváteční diváci nevstřebali už vůbec - škoda. Skvělá scéna, kostýmy, hudba a herecké výkony především T. Voříšková, J. Sklenář a S. Rašilov (který byl sice dost navíc a místy to zavánělo trapností, ale bylo to ještě schůdné oproti představitelům Benvolia a Mercuccia. Komická L. Krobotová. A ještě jsem trochu litovala D. Batulkovou, která tam snad neměla ani jedinou větu.
El_En  90 %
21.11.2015 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Opět milé osvěžení Letních shakespearovských slavností. Skutři umí.
Aelinwen  100 %
31.10.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Já prostě nemůžu jinak...bylo to první setkání se SKÚTRY a úplně mě dostali...z první půle jsem byla, pravda trochu rozpačitá, hlavně z rádoby vtipných výstupů Benvolia a Mercucia, ale s odstupem mi ta první a druhá polovina hry do sebe krásně zapadla. Všichni herci odvedli výborné výkony, ale jakmile poprvé promluvil Jan Sklenář, musím přiznat, že jsem se fatálně zamilovala, takže je možná moje hodnocení tímto trochu poznamenané. Celková atmosféra hry zanechala takový dojem, že jsem si to musela ještě zopakovat.
IvaRoubova  90 %
2.9.2015 | 23 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nádhera! Klasických uvedení R&J jsem už přece viděla dost, tohle mě bavilo a dojímalo zároveň. A poprvé jsem hlavně zažila konec, který mi vykouzlil úsměv na tváři, dokonalé, gratuluji duu SKUTR, za rok ráda shlédnu znovu!
Mandevillek  20 %
30.8.2015 | 42 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bohužel, už dlouho jsem neviděl nic tak strašného, a to mám moderní adaptace celkem rád. Uřvané, uječené, zbytečné pitvoření. Laciné fórky pro sváteční diváky. Přepínání nálad jak vypínačem. Znázorňování všeho, co se řekne, jak pro blbce. Julie chovající se jako ta poslední děvečka od hnoje. Kněz s tyčí? Nejvíc zamrzí recyklace hudby, ale i scény s pírkem z hradeckého Labutího jezera. Pro mě jediné dobré postavy: Romeo a chůva, jediná uvěřitelná scéna: loučení před odchodem do Mantovy. Mercucia a Benvolia bych ochotně zabil sám hned na začátku.
Ba-jo  60 %
26.8.2015 | 241 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ani tato adaptace divadelní klasiky v podání SKUTRu mě nepřesvědčila a vyznavačem Letních shakespearovských slavností se asi už nestanu. Prvních pár minut jsem dokonce rozpačitě uvažoval zda neodejít. Naštěstí se hra dále trošku usadila a některé pasáže byly až snově krásné, některé herecké výkony velmi povedené ....bohužel v obou případech pouze některé.
Misa  70 %
26.8.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně se mi toto pojetí klasiky Romeo a Julie líbilo,moderní háv hře prospívá.Jako vždycky u SKUTR některé nápady jsou prostě super a jiné dobré nejsou.Ale hra mě bavila,líbil se mi přelom po půli do temnější polohy.Volba Terezy Voříškové pro mě byla skvělá, z ostatních herců se mi pak nejvíc líbili Jiří Vyorálek a Lenka Krobotová.Bohužel Montekové nedostali takřka žádný prostor.
Zuzatab  50 %
25.8.2015 | 65 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Romeo a Julie v úpravě SKUTRU mě moc neoslovilo, mám raději klasické zpracování, ale chápu, že pro oslovení mladšího publika, to může být dobrý tah. Tereza Voříšková jako Julie byla nádherná, škoda jen "bojových kreacích" a dalších moderních prvků, které kazily charakter její postavy. U Romea Jana Sklenáře však nemám co vytknout, ten byl pro mě Romeem tělem i duší. Velmi se mi také líbila choreografie bojových scén a kostýmy - ta křídla to celé povznesla na vyšší úroveň.
Jan.bat  70 %
25.8.2015 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Modernější zpracování klasiky...
Pavel.Tomas  90 %
7.8.2015 | 157 hodnocení
+ souhlasím
Moderní pojetí a krácení mi nijak nevadilo. Svižné představení se skvělou Lenkou Krobotovou. A Tereza Voříšková je jako drzá puberťačka Julie skvělá. Skutr opět potěšil.
Irena  30 %
26.7.2015 | 66 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bohužel hra byla strašná. Hodně zbytečných, nicneříkajících, uječených a křečovitých momentů - takže hru hodnotím takto nízko. Herce ohodnotím zvlášť: především úžasný Jan Sklenář - 90%, výborný Jiří Vyorálek - 80%, Saša Rašilov - 70%, naopak strašná Tereza Voříšková - 10%. Její odříkání veršů v duchu "Co bylo dnes k obědu" bylo strašné, ale i její "Má lásko" ve stejném pojetí a naprosto bez emocí ..... Romeo a Julie je nádherná hra, která má vzbuzovat dojetí, úsměv, zasnění - toto pojetí ale ve mě nezakřeslo vůbec nic. Bohužel.
Vlatyes  70 %
23.7.2015 | 51 hodnocení
+ souhlasím
První polovina představení mě příliš nebavila, úděsná byla dvojice Merkucia a Benvolia a taky pí Monteková Dany Batulkové. Ale druhá polovina vše zachránila - skvělý J. Sklenář, S. Rašilov a i v jediné scéně nebývale výrazný J. Vyorálek. Také M. Zavičár skvěle glosoval celé dění na jevišti. K tomu krásná hudba, kostýmy a nádherná taneční čísla, celkově hodnotím pozitivně.
Janis  60 %
21.7.2015 | 283 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Parodie na Romea a Julii vyznavače klasického pojetí a veršovaného textu spíš zklame. Tady jde hlavně o to bavit se a moc nepřemýšlet.
I mě to celkem bavilo, nebýt prvních 35min. s hromadnými scénami. Ty byly roztříštěné, křečovité, nesrozumitelné (radši nepočítám do hodnocení).
Výborný J.Sklenář, který se zkušeně pohyboval na hraně tragédie-parodie. Výtečná i N.Konvalinková. Vizuálně zajímavé, glassovské hudební variace ale nesedí. Osobně lituji talentovaného M.Slámu (Montek), jemuž zbyly v textu 2věty + nošení Dany B. Akcent byl přenesen jinam, k mladým pitvořícím se hercům (Cina, aj.)
Koeman2  80 %
12.7.2015 | 181 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Režisérské duo SKUTR jak je známe. Nadsázka, groteska, exprese v divokých tancích a pohybových kreacích v první polovině přechází v klasické vzrušující drama o tragické lásce veronských milenců v polovině druhé. To vše pod působivou hradní kulisou a s vynikajícími hereckými výkony (Sklenář, Voříšková, Vyorálek, Krobotová, Konvalinková, Rašilov). Skvělá vizuálně divadelní podívaná.
Tomass  90 %
6.7.2015 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Velmi se nám líbilo
Vladimír10  60 %
5.7.2015 | 621 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Síla této inscenace je především v jejím scénickém aranžmá a dobře stylizovaných choreografiích. Dvojice režisérů si však vylámala zuby na tom, že obsadila proti typu většinu rolí kromě ústřední dvojice veronských milenců. Asi proto vyznívá výkon T. Voříškové a J. Sklenáře nejpřirozeněji. Dalším zádrhelem je nevyrovnanost obou částí představení. Zatímco v té první se inscenátoři snaží o přílišnou aktualizaci a z mladých kavalírů vytváří soudobé feťáky, tak po přestávce přijde zvrat a veškeré dění je bráno mnohem vážněji. Právě díky druhé polovině se tento titul nestal jedním velkým propadákem.
Jirkan  90 %
2.7.2015 | 564 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
1.7. a 10.7. 2015, 5.8. 2016, 24.8. 2018 : Mne to bavilo! Nejprve je to pubertální, s nadsázkou, ale kdo pozorně poslouchá, pořád je tam podtext a postupně to houstne. Finále dojemné a nápadité. V inscenaci je řada zajímavých nápadů, které dotváří celkový obraz (někdy vtipně, jindy dojemně). Tak trochu celé jako sen. Scéna vhodně řešena pro převoz na jiné místo. Nápaditá hudba a choreografie a velmi dobrý výběr ústřední dvojce (jako Julie T. Voříšková). V kontextu celého projektu za mne inscenace, která mění můj názor na LSS.
Irena7  80 %
1.7.2015 | 27 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Celkově moc příjemný zážitek, jen bych ubrala počátečního "humoru" v podání Benvolia a Merkucia. Zbytek představení, zvláště poetické scény Romea s Julií, se podařil i díky skvělé hudbě a scénografii. Z hereckých výkonů mě nejvíc zaujal Romeo (Jan Sklenář), skvělý byl i Kapulet Jiřího Vyorálka a Vavřinec Saši Rašilova.
honzy  20 %
1.7.2015 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Nejnovější uvedení Shakespearovské hry ROMEO A  JULIE na Pražském hradě bohužel nemá se Shakespearem moc společného.Jde o zmodernizovanou a upravenou verzi režiserů Kukučky a Trpišovského.Z krásného překladu Martina Hilského moc nezůstalo, neboť bylo zkráceno víc jak polovina původních textů. Krátilo se i v jednotlivých větách!Celé představení působí nejednotně,nudně.Na moderní scéně se potkávají herci,kteří nejsou sehraní a jejich výkony pokulhávají.Za pochvalu stojí zmínit snad jen Jana Sklenáře v roli Romea.Scéna,kostýmy i choreografie nejsou originální,vše již bylo objeveno.Škoda.Hodn.20%
Chamyl  70 %
7.8.2022 | 29 hodnocení
Katareena  80 %
28.7.2021 | 13 hodnocení
Annikka  90 %
27.9.2020 | 133 hodnocení
Pajunkas  20 %
24.2.2020 | 46 hodnocení
Lenka K.  70 %
27.2.2019 | 97 hodnocení
Meli  40 %
4.2.2019 | 24 hodnocení
Kosan  70 %
15.12.2018 | 274 hodnocení
Dajcik  90 %
25.11.2018 | 284 hodnocení
Dramaholik  60 %
27.8.2018 | 135 hodnocení
Marťus  70 %
27.8.2018 | 127 hodnocení
MarekLinhart  70 %
26.8.2018 | 152 hodnocení
Ambrozka  80 %
29.4.2018 | 67 hodnocení
Katkrau  40 %
24.4.2018 | 46 hodnocení
Piretro  60 %
15.3.2018 | 36 hodnocení
Svinibrodská zeleň  70 %
15.2.2018 | 45 hodnocení
Leafeltova  90 %
22.1.2018 | 134 hodnocení
Tintera.v  40 %
16.1.2018 | 88 hodnocení
Valmez  60 %
14.8.2017 | 503 hodnocení
Jaanaa  50 %
20.7.2017 | 20 hodnocení
M.T.U.  90 %
4.6.2017 | 13 hodnocení
MorIska  90 %
18.8.2016 | 49 hodnocení
Petr.trep  80 %
17.8.2016 | 172 hodnocení
Vilemkubac  80 %
6.8.2016 | 59 hodnocení
Justina  80 %
27.5.2016 | 77 hodnocení
Charmingirl  70 %
7.5.2016 | 22 hodnocení
Euforka  80 %
12.3.2016 | 40 hodnocení
Michaela Kunčarová  30 %
19.1.2016 | 58 hodnocení
Capinka  80 %
12.1.2016 | 83 hodnocení
PavelK  70 %
16.9.2015 | 221 hodnocení
Grea  80 %
28.7.2015 | 78 hodnocení
Blumarik  50 %
12.7.2015 | 239 hodnocení
Fekete  70 %
11.7.2015 | 143 hodnocení
Lucka.  90 %
1.7.2015 | 102 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.