Profil uživatele

Burgermiky

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 12 % (11)
Veronika Boušová: 13 % (3)
Helena Grégrová: 14 % (10)
Lukáš Dubský: 17 % (6)
Pavel Širmer: 19 % (10)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 21.2.2019)
Dánská občanská válka 2018-24 - Divadlo Na zábradlí: 80 %
Inscenace se mi líbila, především první půlka ve válečné zóně. Pro mě naprostým objevem dva noví mladí herci divadla Johana Matoušková a Jiří Černý.
(zadáno: 28.11.2018)
Klec - Divadelní spolek Kašpar: 100 %
V Karlových Varech: vtipné, zábavné, skvělí herci. Nejlepší Miloslav Tichý. Srovnatelné s filmem. Na představení jsem dostala lístky náhodně a nelitovala jsem.
(zadáno: 30.12.2017)
AnderSen - Divadlo Na zábradlí: 60 %
Složité divadlo, ale náročnějšího diváka rozhodně uspokojí. Byly tam momenty, které se mi líbily (promítání fotek herců s komentáří). Perfektní scéna, působivé kostýmy, ale v porovnání s Požitkáři jsem čekala víc.
(zadáno: 30.11.2017)
Poslední aristokratka - Divadlo Na Jezerce: 70 %
V Karlovych Varech: vtipné, zábavné, příběh lehce plynul. Vyčnívali Jan Hrušínský a Anna Polívková. Ne každému se představení líbí, ale já odcházela spokojená.
(zadáno: 30.11.2017)
Anna Karenina - Divadlo Na zábradlí: 100 %
Mám ráda "jiné" hry oproti originálu. Anna Karenina zasažena do současnosti, kde je diskotéka místo bálu, mě nadchla a je to jedna z her, které bych neměla problém zhlédnout znovu. Úžasná dekorace v podobě obrovitého lustru na stropě, na kterém se hlavní aktéři i pohoupali stojících na stole (br! při pomyšlení hrozby úrazu) a skvělý Jiří Vyorálek jako Vronský na něm doslova předvedl kaskadérký kousek, kdy se zavěsil nohama hlavou dolů. Ještě bych vyzdvihla příjemný výkon Ivana Luptáka, zábavného Petra Jeništy a především Terezu Vilišovou jako jedinečnou Anna Kareninu.
(zadáno: 9.8.2017)
Romeo a Julie - Letní shakespearovské slavnosti: 90 %
V Lokti: jelikož jsem věděla, že se jedná o hru SKUTRU, moderní a vtipné pojetí mě nepřekvapilo. Šla jsem na inscenaci trochu s obavami, ale nakonec jsem se skvěle bavila. Chválím herecké výkony všech účinkujících.
(zadáno: 6.6.2016)
Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J. - Divadlo Na zábradlí: 100 %
Po 100 minutách inscenace...to už je konec ? Krásné představení se skvělými hereckými výkony. Depresivní šedesátá léta...Juráček byl zajímavá, ale složitá osobnost.
(zadáno: 25.5.2016)
Velvet Havel - Divadlo Na zábradlí: 100 %
Hra, která se opravdu povedla. Nadchnul mě herecký a pěvecký výkon Petra Jeništy.
(zadáno: 25.11.2015)
Šílenství - Divadlo Na zábradlí: 70 %
Derniéra po roce a půl, která přinesla představení ve stylu filmu noir. Pochmurná atmosféra v jednom hotelu s otáčivými dveřmi a spousta prapodivných postaviček v záhadném detektivním příběhu (nejzajímavější znuděný a chladný dveřník). Inscenace měla vtipný gradující závěr v monologu hlavního hrdiny detektiva v podání Leoše Nohy a následně za zpěvu písně od skupiny Queen "The show must go on". A když jsem viděla imitujícího Petra Čtvrtníčka Fredyho Mercuryho, to jsem vážně málem spadla smíchy pod sedadlo.
(zadáno: 30.10.2015)
Kabaret Kafka - Divadlo Na zábradlí: 100 %
Velmi akční a barevná inscenace, kterou sehraně doplňuje pětice herců - Kavků v čele s Jiřím Vyorálkem a jeho skvělým přednesem dopisu (magnetický hlas) a nádherně vtipným Vladimírem Markem. Vidím 0%, což považuju za vtip, protože mě Kavkové naprosto vtáhli do hry slov a obrazů. Za úplný vrchol považuju narozeninovou scénu nebo tu při jídle s otcem. Viděla jsem tuto inscenaci poprvé a je škoda, že se jednalo o derniéru.
(zadáno: 29.10.2015)
MOC ART aneb Amadeus v Brně - Divadlo Husa na provázku: 30 %
V Karlových Varech: Je to tak trochu miniopera či moderna na operní téma. Nepochopila jsem význam této hry - chichotající se Mozart, který svádí Magdalenu. Do toho nudné "operní árie". Na tomhle byla postavená celá hra. Chyběl mi v ní výraznější herec a nezachránil to ani nadějný Martin Donutil. Nejvíce mě asi zaujala neznámá a velmi půvabná Tereza Marečková, která všechny zastínila svým vystupováním, hrou na housle a zpěvem.
(zadáno: 15.10.2015)
Táta - Divadlo v Celetné: 90 %
V Karlových Varech: jedním slovem nádhera v krásném prostředí s úžasným Romanem Pomajbem, který mě překvapil bezchybnou češtinou. Hluché děti? Znám z vlastní zkušenosti.
(zadáno: 7.10.2015)
Divadlo Gočár - Divadlo Na zábradlí: 90 %
Všichni herci si derniéru uživali a já taky...90 %. Výborný charizmatický Petr Jeništa.
(zadáno: 8.8.2015)
Sen noci svatojánské - Letní shakespearovské slavnosti: 80 %
V Lokti: představení bylo moderně pojaté, jak jinak od tandemu SKUTR. Mně osobně se to moc líbilo, nemám problém s tímto kontroverznějším pojetím narozdíl od jiných. Nejvíce z účinkujících vyčníval Csongor Kassai, slabší se mi zdála překvapivě Hana Vágnerová a velmi mě potěšilo vidět moji oblíbenou herečku Evu Vrbkovou. Trojka Poláček, Daniel a Kopta mě neuvěřitelně bavila! Skvělá práce s hudbou, kterou bezchybně doplňovaly taneční výkony.
(zadáno: 5.6.2015)
Požitkáři - Divadlo Na zábradlí: 80 %
Skvělý Jakub Žáček! Jeho vtipný monolog o smrti hned na začátku neměl chybu. Dále se mi nejvíce po herecké stránce líbili Jana Plodková, Petr Jeništa a příjemná Dita Kaplanová. Krásná scéna a hudba. Hra se světly, kdy se herci za tmy neuvěřitelně rychle a sehraně přemisťovali do dalších scén. Neoslovil mě moc závěr, kdy herci působí jako loutky. Podle mě mohl být propracovanější, což je škoda, proto ubírám body, přesto jsem odcházela z divadla velmi spokojená.
(zadáno: 16.1.2015)
Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská - Divadlo Komediograf: 60 %
V Karlových Varech: tato groteska udržuje divákovu pozornost po celých 120 minut včetně přestávky a přitom dle reakcí v obecenstvu se všichni skvěle bavili, což se této hře úspěšně daří. Tomáš Matonoha byl v roli Husáka neskutečný a dobře mu sekundoval pohybově nadaný a herecky o něco slabší Vladimír Polívka jako Čáslavská. Jednu chybičku to ale mělo: nejím párky a nepiju pivo :)
(zadáno: 13.12.2014)
Úča musí pryč! - Divadlo Verze: 50 %
V Karlových Varech: bavilo mě to, i když to tak zpočátku nevypadalo a komedie neměla hluchých míst. Všichni herci odvedli dobré herecké výkony. Skvělá závěrečná pointa! 55%
(zadáno: 28.10.2014)
Ubu se baví - Divadlo Na zábradlí: 70 %
Velmi dobře vymyšlená scéna, kdy divák měl pocit, že se společně s herci nachází na palubě letadla. Zazářili dle mého názoru herecké osobnosti Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Pavel Liška a Marie Spurná. Samotný závěr byl dost překvapující a šokující...a tleskám za ten nápad...pomalu mi docházel smysl celého představení, které má hlubší myšlenku, než se na první pohled zdá ...75%
(zadáno: 19.10.2014)
Korespondence V+W - Divadlo Na zábradlí: 100 %
Velmi silná inscenace se skvělými hereckými výkony. Vtipné, dojímavé, smutné. Když jdete z divadla, jste této hry plní. Velmi mě potěšil návrat Gabriely Mikulkové. Nejvíce bych vyzdvihla výkon "smutného klauna" Jiřího Vyorálka v roli Jana Wericha a jeho někdy až artistické výkony na jevišti vyráželi dech. Jsem si jistá, že na Korespondenci se půjdu podívat někdy v budoucnu ještě podruhé.

Viděno podruhé dne 30.12.2014, kde v roli Zdeničky zářila výborná Anežka Kubátová. Korespondenci považuji za opravdovou divadelní perlu DnZ, kterou bych mohla vidět znovu a znovu.