Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
72 %
72731000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
11.10.19:00Divadlo Kalichvstupenky
12.10.So14:30Divadlo Kalichvstupenky
12.10.So19:00Divadlo Kalichvstupenky
20.12.19:00Divadlo Kalichvstupenky
21.12.So14:30Divadlo Kalichvstupenky
11.10.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
12.10.So14:30 vstupenky
Divadlo Kalich
12.10.So19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
20.12.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
21.12.So14:30 vstupenky
Divadlo Kalich

Volby

Hodnocení (80)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
22.8.2023 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
V Kalichu pojali tenhle muzikálový hit ve velké nadsázce a nutno říct, že se podařilo vytvořit uvolněnou atmosféru. Bez některých prvoplánových vtípků bych se sice obešel, ale jinak je to zábavná podívaná. Ve zvolené stylizaci pak ani moc nevadí, že tu středoškoláky hrají čtyřicátníci. P.Pálek má jako Danny charisma, E.Machačová je pěvecky skvělá, její Sandy nepůsobí dojmem bezbranné holčičky, takže závěrečná proměna není tak razantní. Hodně se povedlo třeba hudební číslo Letní láska, obecně slušné jsou choreografie, trochu zdlouhavější jsou některé činoherní scény. Ideální kus na horký letní večer, navíc pod Žižkovskou věží dobře nazvučený.
Pavel Širmer  60 %
12.5.2014 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál, proslavený filmem, si neklade vyšší ambice než zpříjemnit večer nenáročným příběhem a známými melodiemi. Režisér si opět neodpustil čtvrthodinovou děkovačku s úryvky písní, čímž stopáž přesáhla tři hodiny. A to vzhledem k jednoduchosti děje bylo zbytečné, „méně je někdy více“. Podařilo se vybrat pohybově i pěvecky zdatné účinkující, kteří si suverénně poradili s náročnou a propracovanou choreografií (v pražských muzikálech málokdy vídanou) a obstojně zpívali. Přidávám se ke kritikům herecké složky, na omluvu účinkujících bych uvedl, že nepovedené české dialogy je těžké interpretovat.
Iva Bryndová  80 %
5.10.2013 | 578 hodnocení
+ souhlasím
Jednoznačně bomba plná energie. Vynikající choreografie, naprosto vyrovnané výkony - výborné. Příběh je stejně jednoduchý jako ten filmový. Ale u toho divadla vás výkony přimějí tolik to neprožívat.
Jiří Koula  50 %
16.1.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Ján Ďurovčík je slepice snášející Kalichu zlatá vejce. Nebo tedy přesněji řečeno kraslice, na povrchu líbivé, vevnitř však prázdné. Při sledování tohoto muzikálu se mi honila hlavou jediná myšlenka - byl i film tak neuvěřitelně hloupý? Zamrzelo i zazdění činoherní složky záměrnou karikaturizací většiny postav, vážnější chvilky tak vyzněly spíše nepatřičně.

Úplným "vrcholem" však pro mě byla Dannyho tklivá balada, jejíž obsah by se dal vyjádřit jako "Nedala mi a já jsem přitom tak nadrženej, že běžet kolem ovce... a možná i beran...", takový nesoulad obsahu a formy aby jeden pohledal.
Helena Grégrová  70 %
8.1.2013 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
Energetická bomba! Neuvěřitelné nasazení všech účinkujících, vynikající choreografie a velmi solidní pěvecké výkony. ..vážně škoda těch režijně nedotažených činoherních pasáží!
Michal Novák  70 %
6.11.2012 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Pálek, Gidová, Doubravová, Novotný, Löbl, Fric... Tihle mladí, věřte, šlapou na paty ostříleným borcům z muzikálového Brna. Taneční muzikálová smršť, kterou musíte vidět. Vlastně ani nechci znát odpověď na otázku, jak to ten Ján Ďurovčík dělá, že při choreografických číslech divák nevychází z údivu. Jen je škoda, že nebylo věnováno více pozornosti činoherním pasážím, které jsou retardujícím prvkem (právě po režijní stránce).
Jan Pařízek  70 %
12.10.2012 | 914 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně velmi dobré po choreografické a hudební stránce. Prakticky všechny zpívané scény mají spád, zápal, taneční kroky, synchronizaci a celkově prostě skvělé tempo. Bohužel činoherní výplně mezi nimy jsou občas až příliš nudné a někdy je to jen o čekání na další pěvecké číslo. Ano hudba je zde to hlavní a o děj tolik nejde, ale i tak je to trochu škoda. Nicméně na konečném dosti kladném vyznění to nic nemění. Pěvecky slušně vyrovnané, nikdo nezapadl. Naopak bych chtěl vyzdvihnout výbornou K. Steinerovou a M. Doubravovou a D. Gránského. Též i J. Kříže coby DJ rádia. Podtrženo sečteno 75%.
Jiří Landa  70 %
21.9.2012 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Po stránce choreografické i pěvecké není novému nastudování možné nic vytknout. Z obsazení bych rád zmínil především výtečného D. Gránského, dále M. Doubravovou, M. Pleskota, K. Střihavku a J. Kříže. J. Ďurovčík je sice výborný choreograf, režie mu ale dělá trochu potíže. Vadily mi zbytečně natahované a přehrávané činoherní scény, nekladl důraz na vztah ústřední dvojice v podání P. Pálka a N. Pociskové. V poslední době se na divadle objevuje nešvar – nesmyslné ukazování holé zadnice. Je i zde. To ovšem nemění nic na tom, že je v Kalichu k vidění povedená inscenace, jež si zaslouží mít úspěch.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Aperolka  80 %
29.8.2023 | 61 hodnocení
+ souhlasím
Na toto představení se i po letech ráda vracím hlavně kvůli nesmírné energii, kterou z něj pokaždé cítím. Výborné je obsazení i choreografie, pouze některé přeměny scény jsou zbytečně dlouhé. Na letní scéně je třeba počítat s určitým zjednodušením, technické možnosti jsou zde oproti divadlu omezené.
Jerry12  60 %
28.3.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Sympatický příběh, dobré písničky a skvělí Pálek i Machačová. Žádná převratná bomba to není, ale jako milá jednohubka super.
RaB  50 %
14.3.2020 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Hlavní představitelka Machačová neumí hrát a je bez charismatu. Vedle excelentní Markéty Procházkové (Rizzo) naprosto zaniká, ačkoliv ona má být tím středem pozornosti, kdo prodělá změnu. To se ani trochu nepovedlo (závěrečná scéna v jejím podání děs a hrůza). Přemysl Pálek dobrý, nicméně i on je zastíněn jinou rolí - Doddym (J. Tenkrát) - pěvecky, herecky a hlavně tanečně fantastický.
Většina ostatních postav zbytečně přehrává (proč to bylo nutné?), pitvoří se a už by to chtělo i omladit obsazení.Scéna zastaralá a reprodukovaná hudba v Kalichu prostě umocňuje dojem, že se jedná o karaoke.
Žíža  80 %
17.2.2020 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Je to muzikálová stálice jak Kalichu, tak i celé muzikálové scény. Vše šlape na plné obrátky, má spád a správný směr. Za těch skoro 8 let (a více než 30 shlédnutí) jsme s Pomádou již tak nějak srostli. Výborné výkony hlavních postav ( Honza+Přemek+Roman, Ver. Gidová +Kačka Steiner, Markéta +Míša), tak i těch "pomocných" nás vždy nadchnou. Je to prostě velká prd... - a v případě "Kejty" Michala Pleskota i nejen obrazně :-). No a i ta postupná obnova tváří se vcelku daří ( snad s výjimkou Sokolíkové) - zvláště silvestr byl hodně o nových tvářích.
Tak snad jen trochu přetřít auťák a vyrazit dál.
Jan@valek.eu  100 %
14.12.2019 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší muzikál, už se chystám po třetí a určitě né naposledy!
Fridrich  60 %
8.12.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Je vždy nevděčné pustit se do notoricky známého díla. Očekávání se mně v tomto případě nesplnila. Některá pěvecká čísla byla jak výkon žákyň z prvního stupně ZUŠ. K. Steinerová neměla svůj den . Někdy i pokus o vtípky z vlastního pera, které nebyly až zas tak vhodné.
Jinak veselé, dynamické zpívané a tančené s chutí.
Kviky  100 %
3.4.2019 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Na muzikál jsme šla s očekáváním, že dostanu to co bylo ve filmu, což se stalo, a i dokonce něco navíc.
Vsuvka s Mirkem Dušínem byla skvěle zapracovaná.
Tři hodiny jsou dost, ale až cca na dvě "zbytečné" písně to nevadilo a muzikál svou živostí bavil až do konce.
Trafalgaros  80 %
22.1.2019 | 34 hodnocení
+ souhlasím
80%, pokud hraje Honza Kříž.
Reny50  40 %
9.1.2019 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Česká Pomáda hluboce pokulhává za originálem, místy připomíná spíše amatérské nebo absolventské představení začínajích herců (shlédnuto na Silvestra 2018 v 17:00 - možná tam hráli náhradníci?). Hlavně mě zklamala scénka s mojí oblíbenou písní "Náš auťák". Naprosto špatně zatančené, odfláknuté (proboha, to to režisér nevidí?) a taktéž závěrečná scénka s písní "You´re the one that I want" nebyla vůbec dobře zahraná (pane režisére, viděl jste originál?). Naopak zpěv byl velmi dobrý. Bohužel jeviště v divadle Kalich je moc úzké, na takovýto muzikál nevhodné a ze 14. řady nebylo dobře vidět.
Rejpalka  60 %
1.1.2018 | 213 hodnocení
+ souhlasím
55%. Pomáda se do Kalichu moc nehodí, absence živé hudby a malá scéna ubírá na hodnocení, nahoru táhnou hlavně představitelé i když Michal Pleskot tam skutečně nemá co dělat. Vynikající Veronika Prášil Gidová jako Sandy, suverénně zvládnuté pěvecky, herecky i tanečně. Skvělá company, chytlavé písničky, odpočinkové představení které stačí vidět jednou až dvakrát.
IHA55  80 %
1.5.2017 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Všichni tančí, zpívají a hrají. Výborný Pálek, Savka, Lobl, Procházková a vůbec všichni byli vlastně skvělí. Dobrá scéna a super company. Oddychovka.
Muzidrál  90 %
18.1.2017 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Pravda, studenti nejsou zrovna nejmladší, ale o to větší sranda se koná.
Skvělá Marie Křížová, vrchol večera. Eliška Machačová je rovněž fantastická zpěvačka.
Pánové nezklamou ani jeden.
Osgood  90 %
30.3.2016 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Trvalka pražské muzikálové scény. Pokaždé trochu jiná a stále skvělá. Ani holá zadnice mi nevadí:) Shlédnul jsem snad všechny alternace, mám svoje oblíbence:-), nechci nikoho vyzdvihovat, Pomáda je velmi kolektivní záležitost a tradiční kalichovské standardní nasazení všech na jevišti je více než nadstandardní:-), leč nejlepší a jediná Sandy je Kačka Steiner:-)
Sholi  80 %
5.3.2016 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Viděno několikrát a nikdy mě to nezklamalo.
Mikes  70 %
15.1.2016 | 13 hodnocení
+ souhlasím
I po dlouhych letech stale skvela Pomada, vynikaji pisnicky s dobrymi ceskymi texty, pekne silvestrovske provedeni v Kalichu. Jan Kriz i ostatni panove super, M. Doubravova super, K. Steinerova jako Sandy bohuzel nic moc, dalsi damy v pohode. Andel K. Strihavky me velmi potesil. Pekne energicke provedeni, za me nesympatickou Sandy ale nemohu dat vic nez 70%.
AliV  70 %
6.10.2015 | 116 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výborné taneční výkony a obrovské nasazení všech je velkým plusem tohoto uvedení, ovšem dojem mi poněkud kazily některé (zbytečně) dlouhé činoherní pasáže. Viděno obsazení: Pálek, Gidová, Procházková, Savka, Fric, Gránský, Pleskot a další.
Tomass  100 %
11.9.2015 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Těším se na Silvestrovský návrat 2015 tohoto muzikálu. Zábavný, energický, skvělý. Pomáda stojí za vidění!
Falos  70 %
20.2.2015 | 224 hodnocení
+ souhlasím
tomas lobl jen zaskocil ale byl skvejel
Henry  70 %
5.2.2015 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Výborná zábava, dobíječ energie, zlepšovač nálady. Co taky od Pomády čekat? Na jedné straně příliš jednoduchý děj a notoricky známé melodie (s českými texty), na druhé straně skvělá choreografie a enormní nasazení. Vedle Jana Kříže excelovala např. Markéta Procházková, chuť a snaha ze sebe na pódiu vyždímat maximum však nechyběla nikomu.
Jan.bat  90 %
23.5.2014 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý muzikál plný energie a vynikajících výkonů. Kalich prostě muzikály umí, divák se nenudí a nevyužívá hvězdných jmen kvůli propagaci. Škoda, že se blíží derniéra.
DivadelniFan  70 %
2.5.2014 | 357 hodnocení
+ souhlasím
Příjemný muzikál se známými melodiemi, prima energií, herci si to užívají (někdy ovšem až moc). Představení jsem viděl v průběhu let několikrát, někdy lepší, někdy slabší. Bavili mě vždy všichni tři představitelé Dannyho (vítězí však o chloupek Pálek). Sandy se mi líbila pouze Steinerová (Gidová byla slabší a Machačová je až na překvapivě krásné poslední tóny Sandry Dee reprise absolutně podprůměrná). Září fantastické Rizzo - Tomešová, Procházková a především Veselá. Nikdy nezklamali ani Tenkrát, Savka, Hořejš, Fric, Andršová a Doubravová. Nikdy se mi naopak nelíbili Pleskot a Střihavka. Mínus je také hudba z playbacku a nahrané sbory.
Guildenstern  70 %
10.3.2013 | 450 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší Ďurovčíkův muzikál v Kalichu nabitý energií, choreografie vynikající a nasazení účinkující obdivuhodné. Škoda přílišné parodizace chování většiny postav, kdy pak vážnější momenty působí spíše nepatřičně a dále obsazení starších herců, kdy někteří spolužáci by mohli být ve skutečnosti jejich dětmi. Ze všech alternací musím zmínit alespoň M. Procházkovou, Ch. Doubravovou a K. Steinerovou, která se na Sandy typově hodí a když má svůj den, také velmi dobře zazpívá. Jako Danny nezklame žádný z protagonistů. Zde vyčítané činoherní pasáže už se myslím celkem usadily. Rozhodně doporučuji.
Fedorocko  80 %
25.2.2013 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Po zdařilém ostravském provedení, zvláště s ohledem na hlediště, měním své hodnocení pražského směrem nahoru.
Hannah21  90 %
28.12.2012 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Z představení čiší energie a nadšení všech zúčastněných. Scéna, světelný design na jedničku, kostýmy jedna mínus (světélka při Náš auťák byla opravdu trochu moc). Ďurovčíkova choreografie naprosto vynikající (jako vždy), stejně tak její provedení všemi sólisty i company. Režie také dobrá. Škoda delších přestaveb (ale není jich tolik jako v jiných muzikálech tohoto divadla). Zpěv výborný. Zkrátka skvělé představení se skvělou atmosférou a vynikajícími výkony.
PavelK  90 %
21.10.2012 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Mám nutkání dát 100%. Pomáda je přesně o tom, o čem má být - oddychová zábava plná nenáročného humoru a energických hudebních čísel. Výborná choreografie, excelentní výkony celého castu (mimo Pavla Vítka) a nestárnoucí písně. Funkční a barevná výprava. Zápory jsou jen delší přestavby a přílišná délka, která by se dala zredukovat, především v činohrách, které Ďurovčíkovi stále příliš nejdou (správný timing zvládá v hudebních číslech, v činohře už nikoliv). Nejlepší oddechovka ve vysoké umělecké kvalitě. Se srdcem, zápalem a maximální energií.
Ala  90 %
29.9.2012 | 168 hodnocení
+ souhlasím
Z představení doslova srší energie. Ze čtyř repríz (2012, dvakrát 2015, 2016) zmíním jen skvělé výkony Míši Doubravové, Markéty Procházkové (obě Rizzo), Jana Kříže a Romana Tomeše (oba Danny), Honzy Tenkráta (Eugene, Doody) a Davida Gránského (Doody).
Verena  70 %
21.9.2012 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Představení splnilo očekávání. Fantastické choreografie a nasazení všech si zaslouží velký potlesk. Škoda jen, že se ve všem trochu ztrácel příběh ústřední dvojice.
honzy  70 %
8.9.2012 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Pomáda opět v Praze a ta ji sluši!Má spád,energii i nadšení všech předst.,pohybová stránka,choreogr.na 100%,pěvecká průměrná,herecké výkony nejslabší!Vadí akcent u některých ženských rolích,též obsazení starších herců mezi mladými,vysloveně vadí!Velmi nevydařené paruky pánských představit.! Absence živého orchestru stalý problém!Výborný J.Kříž v roli Fontaina a též D.Gránský.R.Tomeš např.zbytečně "paroduje" pohybově J.Travoltu.Vysloveně slabí,hlavně pěvecky J.Bernáth,P.Novotný, K.Steinerová.V roli Anděla jako host P.Vítek žádná sláva.Celkově docela povedený muzikál,který nenadchne ani neurazí.
Martin21  90 %
3.9.2012 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Ukázkový příklad toho, že ne vždy se vyplatí chodit na VG - tu jsem měl na slabých 50% s tím, že zpívala Kateřina Steinerová. Po druhé jsem muzikál viděl v hlavní roli s Nelou Pociskovou a to byl opravdový zážitek, proto už souhlasím s vysokými procenty, které udělily divadelní kritici. Nela Pocisková a Přemysl Pálek jsou výbornou dvojkou! Zato Pavla Vítka bych moc na jeviště nepouštěl :-) - ale to je jen věc názoru.
Dana S.  30 %
31.12.2018 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Dobrý den. Včera (30.12.2018 v 13.30) jsme viděli známý muzikál Pomáda a byli jsem velmi zklamaní. Již od počátku bylo vidět, že nasazení herců je mizerné. Zpěv byl vcelku uchazející, ale na tanci bylo vidět, že to flákají. Pochvalu zaslouží tanečníci a Michaela Doubravová. Hráli tam náhradníci náhradníků a podle toho to vypadalo. Příště nebudu kupovat lístky mezi svátky. Jsou to vyhozené peníze.
Marley  70 %
14.6.2024 | 43 hodnocení
TomF  70 %
9.12.2023 | 68 hodnocení
MartinB  70 %
5.10.2023 | 128 hodnocení
Hulajdala  70 %
5.3.2023 | 18 hodnocení
Beran-ek  70 %
5.3.2023 | 26 hodnocení
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
Nikoss  20 %
14.3.2022 | 116 hodnocení
Kokosbaba  60 %
18.11.2020 | 125 hodnocení
Jamos  80 %
16.9.2020 | 21 hodnocení
Karolína Adámková  90 %
27.8.2020 | 26 hodnocení
Kaa.133  60 %
15.3.2020 | 13 hodnocení
Mikr  80 %
8.3.2020 | 15 hodnocení
Burgermiky  70 %
25.1.2020 | 28 hodnocení
HodnaTeta  80 %
16.1.2020 | 184 hodnocení
Mapinho  60 %
3.1.2020 | 40 hodnocení
Andreas17  60 %
24.3.2019 | 12 hodnocení
Plšík  70 %
4.3.2019 | 782 hodnocení
Michalmusek  80 %
14.1.2019 | 318 hodnocení
Kokoska  50 %
30.11.2018 | 43 hodnocení
Eurotours  90 %
19.11.2018 | 47 hodnocení
Novoten  90 %
26.10.2018 | 23 hodnocení
Simplyclare  80 %
16.10.2018 | 28 hodnocení
Mr.Schaffer  70 %
25.6.2018 | 63 hodnocení
Julii  70 %
13.4.2018 | 36 hodnocení
Janinka123  80 %
27.2.2018 | 166 hodnocení
Violetka  80 %
3.12.2017 | 57 hodnocení
Coward  100 %
13.6.2017 | 283 hodnocení
Aprillka  60 %
12.2.2017 | 43 hodnocení
Hanyzka89  70 %
5.10.2016 | 26 hodnocení
Ivi  80 %
28.2.2016 | 27 hodnocení
Dezodoo  40 %
9.10.2015 | 114 hodnocení
MSpa  70 %
2.10.2014 | 47 hodnocení
Simorak  100 %
27.5.2014 | 6 hodnocení
Katerian  80 %
31.1.2014 | 35 hodnocení
Lautnia  50 %
29.9.2013 | 11 hodnocení
Brouček  60 %
18.5.2013 | 81 hodnocení
Wlcice  30 %
13.3.2013 | 5 hodnocení
Moreni  80 %
21.2.2013 | 24 hodnocení
V.morava  60 %
26.10.2012 | 578 hodnocení
Dave  90 %
30.9.2012 | 112 hodnocení
Terez.ka  90 %
8.9.2012 | 39 hodnocení
Čiko  30 %
7.9.2012 | 1089 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.