Divadlo Kalich [muzikál]

<< Krysař | Rent >>

Osmý světadíl

Premiéra: 8.9.2011. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Zuzana Straková. Choreografie a režie: Ján Ďurovčík.
3:00 | Poslední uvedení: červen 2019.


Muzikál s hity legendární československé skupiny Elán v nadčasovém příběhu lásky.


inscenace již byla stažena z repertoáru

významné umístění v anketě portálu i-divadlo.cz v kategorii Nejlepší inscenace roku 2011
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
69 %
Uživatelé
75 %
75531000
Volby

Hodnocení (61)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Iva Bryndová 60 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 273)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh při každém vidění víc a víc ničí diváka svou debilitou.
Ale výkony výborné. Skvělé choreografie, má to i vtip. A hity Elánů - sázka na jistotu. Velmi povedeně upravené pro představení.
Má to spoustu energie a z účinkujících vyložené sálá nadšení.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 26.3.2012, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Do melodií se možná po letech rádi zaposlouchají i ti, kteří mezi fanoušky skupiny Elán nepatří. Hudebně dobré, pěvecká interpretace na úrovni, zvládnutá choreografie. Souhlasím, že v porovnání s jinými pražskými rádobymuzikály disponuje Osmý světadíl nadprůměrným provedením a že v něm fungují všechny složky. Bohužel (jako řadě pražských produkcí) chybí kvalitní základ v libretu. Kostrbatý příběh, dodaný mezi písně, byl plný pouhých klišé a frází, z předvídatelného vývoje vybočil snad jen konec. Ale je chályhodné, že jde opravdu o muzikál.
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 25.2.2012, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
90% za hudbu, 20% za slabý příběh, pseudomatematické kecy (jež sice dávají smysl, ale jejich zasazení do děje je naprosto absurdní) a zcela nerealistické vykreslení "jedné z nejchytřejších matfyzaček své generace".
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 20.2.2012, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dvakrát s různými alternacemi, měla bych své favority.

Co se mi ale vyloženě líbí je skutečnost, že v "nových" muzikálech představitelé hlavních rolí "neodchodí" zpívanou činohru, ale velice aktivně se zapojují (pod režisérskou taktovkou) do tance.

Osmý světadíl má naivní příběh a některými až nesmysly může někoho téměř popudit. Doporučuji tedy především těm, kteří ocení kvalitní hudební a pohybovou stránku a na "myšlenky" si zajdou jinam.
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 13.10.2011, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Československá Mamma Mia :) Nemohu skoro jinak než nadšeně tleskat. Sice to má dost jednoduchý příběh a některé slovní dialogy jsou vcelku otřesné...ale přesto. Po hudební stránce vše skoro na jedničku. Jak zpěv tak celá choreografie a pohyby. Je vidět, že herce to baví, není jim cizí nadsázka a humor do vlastních řad, což také potěší. V hlavních rolích jsem měl K. Steinerovou, R. Tomeše a J. Kříže - proti žádnému nemohu nic říci, všichni zazpívali velmi dobře. Celkově hodně povedený muzikál a v pražské produkci výrazný nadprůměr.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 14.9.2011, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Velké uznání J. Ďurovčíkovi, který dovedl vytvořit energií nabitou inscenaci. Výborné pěvecké i herecké výkony dokázaly přebít místy až nemístně srdceryvné texty (zejména se to týká druhé části). Příjemným překvapením bylo zjištění, že T. Savka stále výtečně zpívá a navíc od dob Miss Saigonu zapracoval i na dalších složkách muzikálového herectví. N. Pocisková sice zaujala o něco méně, občas měla menší problémy s intonací, přesto si i ona zaslouží pochvalu. Ano, tento muzikál je nejlepším, který je dnes v Praze k vidění.
Michal Novák 70 %
(zadáno: 11.9.2011, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilý hit-muzikál, který nefunguje jako hrací skříňka na hity. Organicky napojené libreto je sice triviální, přesto vytvořilo účinnou metaforu světa, jemuž vládnou peníze. Jeviště opanovala málokdy vídaná dynamika choreografií a z mladých herců režisér Ján Ďurovčík vydoloval netušená maxima. V pražském muzikálovém kontextu výrazný nadprůměr. (více v článku na blogu)
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 9.9.2011, počet hodnocení: 1434)
přínosný / zajímavý komentář
Asi takhle - konečně můžu o nějakém stověžatkovém mjůziklu bez diváckého uzardění v tváři prohlásit, že má solidně našlápnuto směrem 'hit' + v rámci hodnocení charakteristiku "poctivý řemeslo" směle použít. Tleskám!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Mary 40 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Dej muzikalu pro me velmi slaby. Nepresvedcily mne bohuzel ani pevecke vykony. Mozna starsi verze s jinymi interprety by nadchla vice, jak jsem zjistila ze zaznamu starsich predstaveni.
Rejpalka 50 %
(zadáno: 5.5.2018, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Atlantida se mi asi líbila o chloupek víc, možná je to tím že se mi spíš líbí Žbirka než Elán. Skvělá Kateřina Steinerová a Tomáš Löbl, kvalitně zlý Zbyněk Fric. Naštvala mě absence happy endu, nelogičnost děje (zasazení hledání Osmého světadílu je reminiscence na Atlantidu, peníze za závody od mafie vyplaceny předem, zamčený-nezamčený Erikův byt, jistota toho že peníze Janina bratra uzdraví) a hlavně nechápu proč musí všude být na konci "ein Kessel buntes".
IHA55 90 %
(zadáno: 1.5.2017, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno několikrát. Za mě srdeční záležitost, smích i slzy. Roman s manželkou Míšou nepřekonatelní, doufám brzy opět na jevišti, ale i všichni ostatní jsou super. Skvělá hudba a silný příběh.
Muzidrál 60 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně naivní příběh, ale výborná zábavná a roztančená podívaná. Ideálně Steinerová, Lobl, Kříž. Skvělá company a Juraj Bernáth.
Antonio 100 %
(zadáno: 4.1.2017, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný muzikál povedl se....
IvaKOB 60 %
(zadáno: 19.11.2016, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Mimořádně naivní, až hloupý příběh, plný děr a nelogičností. Ale fenomenální show a spousta humoru, obzvláště mimo hlavní linku.
Osgood 80 %
(zadáno: 2.5.2016, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Pecka anebo ne?:-) Musím hodnotit vysoko navzdory megastupidnímu příběhu. Elán ve skvělých aranžích a navíc v podání výtečného a nadšeného souboru, to se musí zažít, úvodní stompovská Stužková je nejlepší muzikálové číslo na naší scéně. Matfyzačkou roku je pro mě jednoznačně Kačka S., nejzábavnějším Tomášem je Tomáš Savka:-), Roman je ovšem famózní a uvěřitelnější. Partička kamarádů je nezastavitelná, tradičně perlí Filip G. (odbourá mě pokaždé), třešničkou na dortu jsou krásné slečny a paní tančící jako o život.
Ala 60 %
(zadáno: 30.4.2016, počet hodnocení: 128)
přínosný / zajímavý komentář
Kdybych měla hodnotit děj, tak by to bylo něco mezi 0 a 20 procenty, ale naštěstí hudební složka a výkony účinkujících (za všechny M. Doubravová, T. Savka, Z. Fric v hlavních rolích, ale i perfektně sehraná company) z tohohle titulu dělají poměrně milý zážitek.
AliV 80 %
(zadáno: 6.10.2015, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající příklad "jukebox" muzikálu. Taneční, herecké i pěvecké výkony fantastické, stejně jako energie herců. Děj občas sklouzává do epizod nekonečného seriálu a povinného ždímání emocí z diváků. Celkově se však jedná o velice nadprůměrný muzikál, co do srovnání s dalšími pražskými muzikálovými produkcemi. Viděno obsazení: Doubravová, Löbl, Fric, Krištofová-Kolářová, Pleskot, Bernáth
Tomass 90 %
(zadáno: 20.9.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Osmák je jedinečný.
Henry 90 %
(zadáno: 2.2.2015, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Elán není můj šálek kávy, ale tohle je jedním slovem zážitek... S citem namíchané ingredience emocí: láska, radost, dojetí i smutek. To vše zarámované do zajímavého příběhu, zahraného, vyzpívaného a vytančeného do špičkové podoby. Skvělé, charismatické ústřední trio Doubravová, Löbl, Kříž.
Kvapnik25 100 %
(zadáno: 31.1.2015, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Moje srdeční záležitost. Ač písničky Elánu zrovna moc nemusím, tak v tomhle muzikálu si mě naprosto získaly svým novým nádechem a skvěle zapadají i do dějové linie. Novou tvář dostávají hlavně v duetech, které jsou naprosto nesrovnatelně lepší. Opět výkony všech herců, tanečníků a zpěváků vynikající. Pěvecky překvapila Alžběta Stanková.
Ondonoriko 40 %
(zadáno: 30.5.2014, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Neoslovilo mne to, bohužel...
DivadelniFan 100 %
(zadáno: 2.5.2014, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherný příběh se skvělými songy a ještě lepšími výkony.. to je Osmý světadíl. Byl jsem nadšen z choreografie a výkonu Kateřiny Steinerové v hl. roli, která předvedla, že zpívat opravdu umí (i hrát), Michaela Doubravová byla vynikající jako vždycky, jen mě nedojala tak, jako Katka. Na Katku se podívám a brečím. Roman Tomeš si vedl výborně jako vždy, ale víc se mi líbil Tomáš Savka... a Jan Kříž byl skvělý i tanečně. Z menších rolích exceluje Marie Štěchová. V company se mi nejvíc líbil asi Jan Tenkrát... všem doporučuji, dojalo mě to a rád bych to viděl znovu.
Simorak 100 %
(zadáno: 20.4.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Nemohu jinak. THE BEST! Roman Tomeš fantastický, umí jak zpívat, tak i hrát.
R. Janouch 100 %
(zadáno: 11.4.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Děkuji, děkuji, děkuji! Děkuji tvůrcům i umělcům za to, jaký skvost přivedli do muzikálové Prahy. Hity Elánů zazpívané lépe než originál (snad s výjimkou N. Pociskové, kterou považuji za jediný omyl inscenace - naštěstí v Praze brzy přestala hrát), plno kvalitní dobré zábavy a přitom srdceryvný dojemný příběh s realistickým koncem, který mrazí! Prostě náš Osmáček...:) R.
V.morava 70 %
(zadáno: 2.11.2013, počet hodnocení: 557)
přínosný / zajímavý komentář
škoda že Marie Štěchová nemá ke zpěvu více příležitostí.
Jinak obecně k muzikálu - smál jsem se, bavil, brečel, bál...a to to nebyl kýč...
super
Wlcice 70 %
(zadáno: 13.3.2013, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Pro milovníky hitů skupiny Elán určitě příjemná podívaná. Příběh hodně jednoduchý, ale choreografie velmi zdařilá.
Fedorocko 70 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Písničky lepší provedení,ale vcelku ano... Po Praze 60 %,ovšem za Ostravu musím 15 % přidat. 75 %
Xcepek 60 %
(zadáno: 3.2.2013, počet hodnocení: 551)
přínosný / zajímavý komentář
Hudba Elánu přebíjí kýčovitý děj bez nápaditostí...Čekal jsem víc.
Hannah21 80 %
(zadáno: 28.12.2012, počet hodnocení: 142)
přínosný / zajímavý komentář
Známé písně Elánu jsou skvěle upraveny, choreografie vynikající, všichni na jevišti tancují a zpívají s chutí a velmi dobře. Problémem jsou již tradičně přestavby. Příběh trochu pokulhává, ale rozhodně to nekazí celkový dojem.
Alenka 60 %
(zadáno: 12.11.2012, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Všichni byli perfektní, jen Kateřina Steinerová nás naprosto nepřesvědčila, rozhodně nebyla opravdová a zpívala i falešně. Měli jsme jít na Nelu Pociskovou...
Zdeněk 90 %
(zadáno: 24.6.2012, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
strhující výkony jak pěvecké, herecké tak taneční Michaela Doubravová hvězda mnou viděného představení
Jenda.matousek 50 %
(zadáno: 14.6.2012, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
Nepříliš povedené libreto a některé "vtipné" nebo rádobydojemné pasáže vyloženě na zabití. Suverénní profesionální výkon T. Savky i R. Tomeše, výrazově zajímavá K. Steinerová (nicméně zpěv trochu tahá za uši, záleží na aktuální kondici), M. Doubravová asi lepší, ale mohla by zase ubrat na prožívání situací ohledně Kubíčka. Výborný silný hlas pro mě dosud neznámé M. Štěchové! Povedené jsou scény s Tomášovými kamarády a závěrečný Kaskadér. Škoda, že celý muzikál více nepřipomíná závěrečné medley, písňová čísla jsou skvělá (včetně nápaditých choreografií). Škoda absence dramaturga, no
Sašule 100 %
(zadáno: 12.5.2012, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Další z velmi povedených muzikálů Jána Ďurovčíka.
PavelK 80 %
(zadáno: 29.12.2011, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Hit muzikál jak má být - největší hity Elánu v příběhu plném humoru i dramatických okamžiků. 100%ní výkony VŠECH účinkujících (rozumějte i všech alternací), vynikající choreografie i režijní nápady. Vadí jen příliš dlouhé (a zbytečné) přestavby scény a přílišné "citové vydírání" ve vypjatých scénách. Jinak ale rozhodně jeden z nejlepších muzikálů současnosti!
Honzy 80 %
(zadáno: 20.11.2011, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrý muzikál, má to dojímavý příběh,dobrou hudbu, vynikajicí taneční čísla i výborný herecký i pěvecký výkon Roma Tomeše v hlavní roli.
Brouček 70 %
(zadáno: 29.9.2011, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Představení nabité elánem :-) Přímočarý příběh, který měl v sobě obrovské emoce a sílu...
Verena 80 %
(zadáno: 29.9.2011, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší muzikál v Praze!
Martinka 90 %
(zadáno: 27.9.2015, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení! Nečekala jsem to, ale je to opravdu tak. Ráda představení navštívím znovu.
Dave 60 %
(zadáno: 12.4.2020, počet hodnocení: 112)
HodnaTeta 80 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 42)
Halirova.jana 50 %
(zadáno: 5.6.2019, počet hodnocení: 76)
Artefakt 90 %
(zadáno: 19.3.2019, počet hodnocení: 8)
Eurotours 100 %
(zadáno: 3.2.2019, počet hodnocení: 39)
Zakmilda 80 %
(zadáno: 12.12.2018, počet hodnocení: 14)
Simplyclare 80 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Michalmusek 100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Phoenix 60 %
(zadáno: 17.2.2018, počet hodnocení: 29)
Leafeltova 80 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 85)
Violetka 100 %
(zadáno: 3.12.2017, počet hodnocení: 48)
Matouš Hájek 40 %
(zadáno: 13.2.2017, počet hodnocení: 57)
Andy2009 60 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 40)
Sholi 70 %
(zadáno: 5.3.2016, počet hodnocení: 12)
Lukrativni 60 %
(zadáno: 13.10.2014, počet hodnocení: 75)
Jan.bat 60 %
(zadáno: 21.9.2014, počet hodnocení: 39)
MSpa 70 %
(zadáno: 13.3.2014, počet hodnocení: 47)
Terez.ka 80 %
(zadáno: 18.9.2012, počet hodnocení: 33)
Franny_Glass 90 %
(zadáno: 17.9.2012, počet hodnocení: 30)
Terez 70 %
(zadáno: 12.4.2012, počet hodnocení: 91)
Lautnia 50 %
(zadáno: 31.3.2012, počet hodnocení: 11)
Čiko 70 %
(zadáno: 15.1.2012, počet hodnocení: 740)
Martin21 80 %
(zadáno: 14.1.2012, počet hodnocení: 355)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.