Profil uživatele

Reny50

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Landa: 13 % (26)
Pavla Haflantová: 14 % (5)
Anežka Kotoučová: 16 % (5)
Iva Bryndová: 16 % (9)
Helena Grégrová: 17 % (25)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 25.3.2024)
Oba protagonisté byli roztomilí, prokázali komediální talent, skvěle se doplňovali. Vtip dokázali vytěžit i ze svých výškových rozdílů - křehká Táňa s postavou a pohybem baletky a o 30 cm vyšší, v kontrastu s Táňou mohutný Vojta. Obsah byl neobvykle na Ungelt až moc jednoduchý. Dal by se odvyprávět pár větami. První polovina byla zajímavější, druhá chvílemi nudila, viz opilecká scéna - že do sebe někdo naleje půl láhve vodky a nemůže pak téměř mluvit, to má být vtipné? (Bohužel pro někoho ano, někteří diváci se tomuto opravdu hlasitě smáli). Trapná scéna naštěstí skončila příchodem další postavy. Konec sice nepřekvapil, ale byl milý.
(zadáno: 8.1.2024)
Excelentní one woman show s plně zaslouženým závěrečným standing ovation. Eliška Balzerová prostě nestárne. Tolik textu si zapamatovat, klobouk dolů! Výborný britský humor, který mám ráda. Díky za krásný večer.
(zadáno: 27.11.2023)
Karel Heřmánek ml. je excelentní! Role podivínů mu jdou mistrovsky. Škoda, že dnes byla derniéra. Tuto hru jsem objevila zcela náhodou a je mi líto, že už ji nemohu doporučit ke shlédnutí mým přátelům.
(zadáno: 24.11.2023)
Nenáročná crazy komedie s kvalitním hereckým obsazením v hlavních rolích. Doporučuji nekupovat lístky dozadu, seděla jsem v 5. řadě na balkóně a je tam velice špatně vidět (lístky tam by měly být za symbolickou cenu nebo by se neměly prodávat vůbec). Kdybych seděla v bližší řadě (bylo již vyprodáno), věřím, že bych byla více vtažená do děje a možná bych i dala trochu vyšší ohodnocení.
(zadáno: 13.4.2023)
Pokud Vás zajímá intelektuální téma militantního ateismu versus víry v Boha, tak je tato konverzační hra určená právě Vám a bude se Vám líbit. Jak už tu bylo řečeno, i mně chybělo závěrečné vyústění. Jinak nemám co vytknout. Oba herci jako vždy skvělí.
(zadáno: 4.3.2023)
Slavný dirigent a jeho bezmezný, až psychopatický fanoušek-stalker... Nebo je to všechno jinak? Herecký koncert pánů Rímského a Fingera na téma: Minulost nás vždycky dožene. Každý máme svou tajnou 13. komnatu. Budeme ji vlivem okolností muset jednou otevřít? Pokud ano, co se pak stane? Dají se dávné hříchy nějak odčinit? Krásný zážitek v příjemném prostředí malého divadla v Řeznické.
(zadáno: 25.2.2023)
První část je vtipná, svižná, pobaví, vzbuzuje zvědavost, co se vyvine. V druhé polovině dojde ke konfrontaci dvou žen žijících každá "v jiném světě" (prostitutky Julie alias Kitty a matky autistického syna Antonie) a tím vše sklouzne do rozvleklého psychologického dramatu, kde se objevuje ohrané schéma: prostitutka - hodná, z chudých poměrů pocházející mladá matka-samoživitelka, která má sen studovat a stát se pečovatelkou, vs. snobská matka-žena v domácnosti, manipulátorka, finančně zajištěná manželem (schopným právníkem). Kdo je morálně na vyšší úrovni? Kdo má větší moc? Posledních 20 min. je už jen nuda. Zcela chybí spád a zajímavý závěr.
(zadáno: 12.12.2022)
Nela Boudová byla skvělá jako vždy ve všem. Role jí sedla. Další dva herci (F. Cíl, Z. Velen) pro mě byli milým překvapením. Neznala jsem je a hráli taktéž velmi dobře, přirozeně. Hezky strávený večer v příjemném klubovém prostředí.
(zadáno: 6.10.2022)
Smutný životní příběh se šťastným koncem, vyprávěný vtipně-dojemnou formou, o nesmírně silné, energické ženě, která milovala život a nebyla žádná puritánka, v podání skvělé Kateřiny Macháčkové. Zasloužené ovace ve stoje! Hra, která se perfektně hodí do malého prostoru Divadla v Řeznické.
(zadáno: 22.8.2022)
Viděno před hodně lety v Činoherním klubu a nyní kousek v TV záznamu (nevydržela jsem celé). Naprosto příšerné! Většina herců je hrozně uřvaná, hlavně Nela Boudová, ale i Ondřej Vetchý přehrává. Děj je strašně pitomý. Doufám, že tohle už nikdy nikdo do repertoáru nezařadí. Jak se tohle někomu může líbit? 10% za odvahu herců.
(zadáno: 17.5.2022)
Mistrovský, dechberoucí, emotivní koncert výborně sehraných herců v roli drsných amerických poldů-kamarádů z dětství (neskutečné, kolik textu se oba museli naučit!) a zcela zasloužená závěrečná ovace ve stoje. Zpočátku jsem nemohla uvěřit, že takový "cholerický magor, zarostlý hárošák ve sportovní bundě a roztrhaných džínách, vypadající spíš jako feťák", kterého představuje R. Krajčo, může pracovat u policie. Umírněný Švehlík (ačkoliv alkoholik, což je také zvláštní) byl více uvěřitelný. Nicméně po 15 minutách si mě oba herci zcela získali a druhá polovina vygradovala do překvapivého závěru.
(zadáno: 16.8.2021)
Naprosto vynikající Kateřina Macháčková! Z krásné ženy se přeměnila na jevišti Werichovy vily ve 102 let starou Brunhilde a to nejen vzhledem a stylem mluvy, ale zejména výrazem obličeje. Její vypovídající svědectví je mrazivé a zcela uvěřitelné. Na živo jsem Kateřinu Macháčkovou viděla poprvé a až teď jsem si uvědomila, jaká je to fantastická herečka. Rozhodně by měla dostávat více příležitostí. Ačkoliv židle na nádvoří byly nepohodlné, nebylo moc teplo a z nedaleké restaurace zazníval rušivý hluk, tak nemohu jinak, než za tento mimořádný výkon dát 100%.
(zadáno: 18.6.2021)
První polovina je skvělá - zábavná, vtipná (uvítala bych jen méně vulgarismů), druhá polovina spíše melancholická a závěr poněkud slabší. Herci výborní. Hra je příjemným zpestřením večera. Letní scéna je umístěna do krásného prostředí na Novém světě - už jen to je zážitek strávit večer u Pražského hradu (jen cena vstupenek je lehce přemrštěná 850 nebo 690 Kč, ale Ungelt si podporu zaslouží).
(zadáno: 11.6.2021)
Jsem na rozpacích, jak toto představení hodnotit. Herecké výkony, zejména pí. Medvecké, velmi dobré, ale téma mě neoslovilo. Očekávala jsem nějaký zvrat, zajímavou pointu, ale nic takového se nestalo. Dcera, epileptička, které se nic v životě nepovedlo - věcně, racionálně, zcela bez emocí staví matku před hotovou věc - rozhodnutí spáchat sebevraždu. Vše má promyšlené dávno dopředu a vysvětluje šokované matce, co má pak udělat a jak se bude sama starat o domácnost (matka ani neví, kde je prášek na praní). Ukecaný (místy hysterický) dialog dvou podivných žen. Neuvěřitelné, kruté, depresivní.
(zadáno: 16.11.2020)
Zapamatovat si takovouto přehršli textu, a odehrát vše takto brilantně, je neskutečné. Stanislavu Majerovi skládám velkou poklonu. Bohužel energii investoval do rádoby intelektuální politicko-společenské hry nadhazující témata z naší historie a současnosti, ze kterých nevyplývá vůbec NIC. Co si z tohoto má divák odnést? Že je škoda, že bylo národní obrození, přestali jsme mluvit německy a uvrhlo nás to o století zpět? Že všichni prezidenti po r. 89, ačkoliv každý jiný, tak všichni byli dobří? Uff... "Intelektuálové" možná chrochtají blahem, jak si večer užili, ale pro mě ztracený čas.
(zadáno: 5.10.2020)
Lehká, úsměvná konverzační komedie... Herci podávají slušný výkon, divák si u toho odpočine, ale děje s hlubší myšlenkou a zápletkou se nedočká. Zklamáním byl hlavně závěr. Žádné vyústění v zajímavou pointu se nekonalo. Pro nenáročné diváky. V Ungeltu jsem zvyklá na hlubší témata.
(zadáno: 9.9.2020)
Thriller na motivy skutečných událostí z vesnice Žítková u hranic se Slovenskem. Náročné téma. Divák musí pozorně sledovat děj, jsou tam rychlé skoky v letech pozadu a napřeskáčku (z roku 1963 do 1946, pak do 1894, 1993...) a herci (hlavně v 1. polovině) hovoří slováckým nářečím. Občas jsem se ztrácela. Druhá polovina graduje, vtáhne do děje, že ani povinná rouška na obličeji nevadí :-) a vysvětluje mnohé ze zamotané první poloviny. Skvělé herecké výkony méně známých a neznámých herců. Určitě si přečtu knížku.
(zadáno: 10.12.2019)
Inteligentní konverzační komedie pro příjemný večer, poměrně krátká. Hru jsem viděla podruhé. Poprvé jsem na ní byla cca před 20ti lety v divadle ABC pod názvem Obraz. Místo J. Cardy tam tehdy hrál skvělý Jan Hrušínský a taktéž Z. Žák a K. Heřmánek. Ačkoliv pan Carda hrál dobře, tak pan Hrušínský mi tam chyběl. Nechápu, proč se hra přejmenovala na Art. Původní název Obraz sedí víc.
(zadáno: 9.10.2019)
Charleyho tetu dávali místo představení Paní plukovníková (J. Bohdalová onemocněla a bylo nám to sděleno až před představením). Bohužel to nebyl šálek mé kávy. Tato taškařice/fraška je vhodná pro nenáročné diváky, kteří si před představením dají pár skleniček vína nebo zakouří trávu. Pak se jistě skvěle baví. Hloupý, velice jednoduchý, již dávno vyčpělý děj bez myšlenky. Nechápu, proč se toto tolik všude hraje a proč na to lidé chodí. Nejlepší asi byla paní Zawadská (ačkoliv její hlas už není to, co býval) a pan Maryška, který mi silně připomínal výborného Jeana Gabina.
(zadáno: 1.5.2019)
Jedním slovem: nádhera! Jedno z mála představení, které bych za čas ráda viděla znovu. Děj mi připomněl, v jak hrozné době jsme žili a jaké štěstí, že už je to za námi. Film s J. Jiráskovou jsem neviděla, ale Eliška Balzerová, D. Novotný, M. Etzler a další role uchopili perfektně, uvěřitelně. Vadilo mi nepohodlně úzké sedadlo (a to jsem štíhlá) a také, že v divadle nejsou řady na vyvýšených schodech, takže pár přede mnou mi hlavami zčásti zakrýval výhled na jeviště. E. Balzerová by někdy mohla přidat na hlase. Seděla jsem v 10 řadě a některá její slova byla téměř neslyšná.
(zadáno: 29.1.2019)
Divadlo Radka Brzobohatého je velice útulné, byla jsem tam poprvé a určitě se tam ráda vrátím. V Lakomci hrají méně známí herci, ale jejich výkon byl přesvědčivý. Zejména Milan Enčev v roli Harpagona exceloval. Zajímavé je, že má barvu a intonaci hlasu úplně stejnou jako Petr Nárožný. Mohl by dělat jeho imitátora :-). Příjemné představení. Jen kulisy byly moc jednoduché (po celou dobu jen jedna lavice, křeslo se stolkem a svícnem a zásuvky představující nábytek). Myslím, že prostory tam jsou a představení by si zasloužilo bohatší vybavení, které by dodalo více autentičnosti.
(zadáno: 9.1.2019)
Česká Pomáda hluboce pokulhává za originálem, místy připomíná spíše amatérské nebo absolventské představení začínajích herců (shlédnuto na Silvestra 2018 v 17:00 - možná tam hráli náhradníci?). Hlavně mě zklamala scénka s mojí oblíbenou písní "Náš auťák". Naprosto špatně zatančené, odfláknuté (proboha, to to režisér nevidí?) a taktéž závěrečná scénka s písní "You´re the one that I want" nebyla vůbec dobře zahraná (pane režisére, viděl jste originál?). Naopak zpěv byl velmi dobrý. Bohužel jeviště v divadle Kalich je moc úzké, na takovýto muzikál nevhodné a ze 14. řady nebylo dobře vidět.
(zadáno: 9.1.2019)
Tato hra není pro každého. Připravte se na pořádnou porci "deprese". Neřekla bych, že je to "vtipná tragikomedie". Komické nic není na takto nemocném člověku, kterého přesvědčivě ztvárnil Jan Vlasák. Občas se člověk pousměje, ale spíše vás pohltí smutek a je vám líto nejen nemocného, ale zejména jeho dcery (výborná V. Gajerová), která se o něj stará jak nejlépe může, ale dočká se jen nevděku, urážek od otce a nepodpory svého partnera. Divák se ztrácí v ději, často není jasné, co je pravda, co je blud... V závěru jsem se cítila tak zmatená jako bych sama měla Alzheimera.
(zadáno: 27.12.2018)
Téma hry bylo lákavé, ale od představení jsem čekala víc. Kurz life coachingu mi přišel spíše jak sezení duševně nemocných u psychiatra v Bohnicích. Občas se člověk trochu zasměje. Oddychovka. Chybí hlubší propracovanost děje.
(zadáno: 24.11.2018)
Kdysi dávno jsem viděla v TV starý americký film Africká královna s Katherine Hepburn a Humphrey Bogartem. K. H. mi tam byla lehce protivná, takže jsem váhala, zda na představení vůbec jít či ne. A udělala jsem dobře. Mohu jen souhlasit s ostatními přispěvovateli: Bylo to to nádherné představení! Na rozdíl od řady ostatních komedií od současných autorů (francouzských, anglických...), které se nyní v divadlech hrají, má toto kromě humoru i hlubší myšlenku a gradující, neobvyklý děj. Se scénami "plující parníček" a v závěru "plavání v řece", se divadlo vypořádalo velmi dobře, uvěřitelně.
1 2  >