Profil uživatele

Reny50

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 13 % (9)
Jiří Landa: 13 % (12)
Jiří Koula: 15 % (8)
Pavel Širmer: 16 % (10)
Jan Pařízek: 18 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 30.7.2018)
Skořápka - Divadlo Ungelt: 80 %
Další z povedených inscenací v divadle Ungelt. Na hru jsem šla především kvůli skvělé Aleně Mihulové, která pokaždé (i nyní) hraje tak, že jí vše věříte, ale ani Petra Nesvačilová nezklamala. Nezapomenutelný večer v nádherném prostředí. Vše je umocněno tím, že hercům vidíte do obličeje i z poslední řady. Určitě doporučuji.
(zadáno: 11.7.2018)
V Paříži bych tě nečekala, tatínku - agentura Harlekýn: 50 %
První polovina byla lepší, díky panu Nárožnému i vtipná, člověk čekal, co se vyvine... Druhá část byla ovšem vyložená fraška, žádný zajímavý vývoj děje se nekonal... chvílema jsem se nudila. Asi nejsem vhodný divák pro tyto typy bláznivých komedií. Kromě pana Nárožného musím pochválit i Jarmilu Švehlovou, jak krásně vypadá. Její postavu by jí mohla závidět kdejaká dvacítka.
(zadáno: 9.5.2018)
Pravda - Divadlo Na Fidlovačce: 60 %
Konverzační komedie pro oddych a zasmání s jednoduchým dějem. Druhá polovina byla lepší. Propocená košile Marka Taclíka v závěru byla důkazem, že hrál jako o život, dal do toho vše. Nicméně nic hlubšího v ději nenaleznete. Je to hra čistě jen pro krátké pobavení. Podíváte se a za pár dní zapomenete, o čem byla. Možná utkví v paměti zcela nahý Marek Taclík (převlékání po tenisu) a polonahá Iva Pazderková. A možná ani to ne.
(zadáno: 19.11.2017)
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách - Městská divadla pražská: 90 %
Vtipná, svižná hudební komedie s méně známými, přesto skvělými herci, která každého "hodí do pohody". Skvěle jsem se bavila, což se mi tak často nestává. Testosteron a Estrogen byli úžasní, taktéž písničky např. "Máslo" :-). Naprosto úžasná atmosféra.
(zadáno: 17.11.2017)
Miss Dietrich lituje - Divadlo Ungelt: 100 %
Komplikovaný vztah slavné matky a dcery... Naprosto famózní koncert dvou vynikajících hereček Reginy Rázlové a Simony Postlerové, který v závěru dojmul k slzám nejen obě hlavní hrdinky, ale i mě a další diváky (či spíše divačky). Divadlo Ungelt svým malým prostorem vyzařuje zcela unikátní atmosféru; hercům se díváte zblízka do obličeje a cítíte se součástí děje. Tato hra na motivy knihy "Moje matka, Marlen Dietrich" od Marie Rivy (dcery MD) zpracovává "těžké a citlivé" téma, které je určeno spíše náročnějšímu divákovi. Oběma herečkám role "padnou jako ulité", podaly maximální výkon.
(zadáno: 16.11.2017)
Caveman - agentura Point: 70 %
90 min. mluvit a hrát v kuse je úctyhodný výkon! Tomu odpovídalo také patřičně propocené triko Jakuba Slacha, který se zcela jistě musel naučit nazpaměť mnohem více než 2000 slov, které průměrný muž vysloví za den :-).
Nicméně hru bych doporučila spíše mladým divákům kolem 18-30ti let, kteří ještě neznají toto věčně omílané téma - rozdíly mezi myšlením a chováním žen a mužů. Viditelně se tato cílová skupina v sále hodně bavila. Pro nás starší - místy nuda, nic nového a objevného..., občas trochu trapné (překonané stereotypy, které už dávno neplatí)..., ale přesto fajn oddychovka.
(zadáno: 10.3.2017)
Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete? - Divadlo Palace: 70 %
Příjemná, oddychová "crazy komedie", dobrá pro vyčištění hlavy po práci. Všichni herci podali velmi dobré výkony. Závěr je překvapivý. Pokud má někdo za cíl se jen pobavit, mít hezký večer a nehledá žádné hlubší téma, tak mohu představení doporučit.
(zadáno: 22.2.2017)
Prachy!!! - Divadlo Palace: 90 %
Ztřešťěné komedie příliš nemusím, často mi nepřijdou vtipné, ale tato komedie je výjimka - bavila jsem se dokonale, několikrát mi i od smíchu tekly slzy (to se mi snad nikdy v divadle nestalo). Ondřej Vetchý hraje skvěle, jeho účetní Henry je roztomilý, uvěřitelný. Dále se mi líbil Michal Novotný a Pavel Kikinčuk. Vanda Hybnerová bohužel (zvláště v 1. polovině) dost přehrává. Kdo se chce pobavit a nehledá nic intelektuálního, tomu mohu toto představení vřele doporučit. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších komedií v současném repertoáru pražských divadel.
(zadáno: 16.5.2016)
Šest tanečních hodin v šesti týdnech - Divadlo Ungelt: 100 %
Nádherný, hluboký, vtipný a zároveň dojemný příběh, odehrávající se na Floridě, o přátelství nesourodého páru - starší dámy a homosexuálního učitele tance. Hru jsem viděla s Pavlem Křížem a jeho výkonem jsem byla nadšená. Má nesporný komediální, i taneční talent a ačkoliv je to už "pán v letech", tak působí velice mladistvým, klukovským dojmem. Taktéž Chantal Poullain byla výborná. Rozhodně doporučuji.
(zadáno: 9.4.2016)
Žena za pultem 2: Pult osobnosti - Divadlo Kalich: 20 %
Velké zkalamání! Oba herce zbožňuji a očekávala jsem super zábavu, ale toto byl hloupý a trapný děj. Takový děj ani skvělí herci nemohou zachránit. A ani prostředí divadla Kalich se mi nelíbilo. Vydržela jsem sice do konce (co kdyby 2. půlka představení překvapila?), ale škoda času a peněz.
(zadáno: 8.4.2016)
Shirley Valentine - Městská divadla pražská: 80 %
Výborná Simona Stašová a dojemně-vtipný děj ze života. Příběh může být inspirací a povzbuzením pro mnohé ženy, že ve středním věku není nic ztracené. Právě naopak - pravý život teprve začíná :-). Bohužel jsem sehnala lístky pouze do téměř poslední řady. Divadlo ABC je veliké a rozhodně to chce sedět v bližších řadách. Budu na to muset jít ještě jednou a sedět blíže k jevišti :-).
(zadáno: 8.4.2016)
Caligula - Divadlo na Vinohradech: 50 %
Depresivní, filozofická hra, těžká na pochopení... Historická postava Caliguly byla zasazena do současnosti. Uvítala bych klasické historické představení. Takto pojmuté se mi to nelíbilo a děj jsem nepochopila ani já, ani můj partner. Zaujala mě Andrea Černá a její akrobacie ve vzduchu a také zajímavá scéna (na jevišti je celou dobu voda - chudáci herci se v ní procházejí téměř 2 hodiny a Petr Rychlý, kterého Caligula-Ondřej Brousek zabil, v ní dokonce musí nějakou dobu ležet :-)).
(zadáno: 8.4.2016)
Víš přece, že neslyším, když teče voda - agentura Harlekýn: 60 %
Myslela jsem, že když tuto hru dávají v divadle U hasičů již tolik let, tak že to musí být "bomba". No, není. Je to sice příjemná oddychovka, to ano, i jsem se občas zasmála, ale kdybych ji neviděla, tak o moc nepřijdu. Petr Nárožný a Libuše Švormová jsou skvělí, ostatní herci mě nezaujali. Prostřední povídka se mi vůbec nelíbila. První povídka byla vcelku vtipná, ale stále dokola se tam omílal jeden "choulostivý problém" (scénář a obsazení role, kde má herec vyjít z koupelny zcela nahý). Poslední povídka (dialog starého senilního páru) byla dojemná a asi nejlepší.
(zadáno: 8.4.2016)
Oddací list - Městská divadla pražská: 50 %
Představení jsem si vybrala, protože mám ráda Tatjanu Medveckou (absolutně fantastická byla v Dejvickém divadle ve hře "Poprvé vdaná", škoda že to už nedávají). Ale čekala jsem víc. Komedie mě ani neurazila, ani nenadchla. Je to opravdu oddychovka pro nenáročného diváka, občas vtipná. Velmi příjemný projev měla Marika Procházková. Překvapilo mě, že tam hraje Marcel Rošetzký (pamatuji si ho jako dítě z dramatickéhou kroužku, byl to idol dívek a stále je to ještě pěkný chlap!). Viděla jsem ho hrát zcela poprvé. Role "nesympatického trouby" se zhostil poměrně dobře.
(zadáno: 8.4.2016)
Žena, která uvařila svého manžela - Divadlo U Hasičů: 90 %
Jsem poměrně náročný divák a málokdy mě něco rozesměje. Většina divadelních komedií se mi nelíbí. Ale tato černá komedie je výborná! Všichni tři herci hrají skvěle, člověk jim věří, výborně jsem se bavila. Děj byl vtipný, i smutný, opravdu ze života a konec překvapivý! Šla jsem na tuto hru kvůli výborné Iloně Svobodové a Nele Boudové. Otmara Brancuzského jsem neznala a velmi příjemně mě překvapil. Velmi dobrý herec. Role to byla pro něj jak vyšitá a to samé pro obě herečky. Klidně bych tuto hru mohla vidět znovu.