Letní shakespearovské slavnosti

Sen noci svatojánské

Premiéra: 25.6.2013 | 2:45
Překlad: Martin Hilský. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Linda Boráros. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Jan Kodet. Úprava a režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Poslední uvedení: srpen 2019.
Svatební crazy komedie o věčném bloudění v lese vztahů. Spletitý děj podobný snu, kde jednotlivé postavy podléhají kouzlu magické letní noci. Hra o lese, žárlivosti i vášni a hlavně o tresti květu zvaného Violka lásky, díky níž vidět neznamená vidět. Zrcadlo vývoje vztahu od první zamilovanosti až po manželskou krizi. Není lepší zemřít jako Pyramus a Thisba či Romeo a Julie dříve, než se do vztahu vkrade čas...?
D12+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
61 %
Uživatelé
64 %
64801000
Volby

Hodnocení (87)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  60 %
22.11.2015 | 566 hodnocení
+ souhlasím
Typická SKUTRovská poetika, s kterou je představení pojaté, mi celkem vyhovuje. Ovšem některé vtípky a scény na mě byly přeci jen až příliš vulgární (což u SKUTRu taky není neobvyklé). Oceňuji výkony ústřední milenecké čtveřice i Davida Prachaře a Vandy Hybnerové. Líbilo se mi pojetí choreografií, zaujala působivá hudba i zpěv Zuzany Stavné a světelný design. U výstupů řemeslníků jsem se ale nudila.
Kateřina Jírová  70 %
26.7.2015 | 348 hodnocení
+ souhlasím
Dva roky od premiéry se mi dílko jevilo jako svěží, jako dělané na letní večer. Hru už autor napsal velmi rozverně, ale tenkrát možná stačilo jen vtáhnout do hry osla jako symbol bujarosti, aby si Titanice užila, neboť, jak známo, osel má nářadí až na zem. Stále opakované kopulační pohyby mladých už pak vadily i mně. Výstup řemeslníků byl celkem povedený. Zásadní otázka, proč Titanie nemá svou kabelku, zavěšenou proklatě nízko v rozkroku, v barvě přelivu, zůstává stále nezodpovězena. Z. Stavná krásně zpívá a N. Šneiderová je nejpružnější elfka.
Jiří Landa  60 %
20.3.2014 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Dost mě překvapilo, jak se tandem SKUTR hodně přiblížil či splynul s režijním středním proudem. Očekával jsem originálnější verzi „Snu“. Nejvíce mi vadilo pojetí postavy Puka, kterého sice C. Kassai odehrál na 100%, nicméně na stejnou percentuální číslici jsem při jeho výstupech trpěl. D. Prachař a V. Hybnerová standardně dobří, novými hereckými polohami ovšem nepřekvapili. Nejvíce zaujala čtveřice mladých milenců – nejvýrazněji pak P. Vančura, M. Písařík a Z. Stavná. Klasicky nejproblematičtější výstupy řemeslníků byly i v tomto nastudování nešťastně pojaty. Na letní produkci lehčí nadprůměr.
Jiří Koula  50 %
26.8.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
54,99% Roztěkaná inscenace plná dobrých i špatných momentů (č)i nápadů. S přihlédnutím k tomu, že jde o solidní řemeslo a "nezávaznou letní zábavu", dávám vyšší hodnocení, než k jakému bych se uchýlil vidět tento kus v sezóně.
Helena Grégrová  70 %
17.7.2013 | 1679 hodnocení
+ souhlasím
65%. Hravě rozpohybovaná inscenace s dobře promyšlenou scénografickou koncepcí a solidními hereckými výkony – velice příjemná spoluhra všech, bez zbytečných exhibicí. Ne sice extrémně objevný, přesto ale v rámci LSS přece jen sympaticky „odlišnější“ způsob náhledu na Shakespeara. ..nebýt v první půli několika lehce rozvláčnějších pasáží, šla bych s hodnocením ještě výš. ..a můj divácký bonus – zjistila jsem, že Z. Stavná krásně zpívá! ;)
Pavla Haflantová  60 %
17.7.2013 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná atmosféra, několik zábavných hereckých kreací (Csongor Kassai a hlavně Marek Daniel!), pěkná scéna, hudba...a na druhou stranu několik vyloženě nudných míst, rozvleklá první polovina, rutinní výkony několika herců a na závěr poněkud nijaký celkový dojem.
Pavel Širmer  50 %
12.7.2013 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Režisérská dvojice se s pohádkovou komedií vypořádala se střídavým úspěchem. Nezvyklá atmosféra si může najít své příznivce, ale oslnivá není. Smysl „divné“ stylizace Puka se pochopit dal, ale na režijním pojetí i na ztvárnění C.Kassaiem by bylo vhodné dále pracovat. Poměrně zábavné výstupy řemeslníků (M.Daniel, J.Polášek, V.Kopta) bohužel nevyústily v očekávaný vrchol. Nejméně povedená byla rovina se čtveřicí milenců, ve své podstatě dobrý nápad s ukázkou dnešní povrchnosti vyzněl ve výsledku rozpačitě. Jistota v herectví V.Hybnerové a D.Prachaře nezklamala, ale nepřekvapila.
Jan Pařízek  70 %
10.7.2013 | 910 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu vydařené představení a jedno z nejlepších za poslední roky na LSS. Veselé, hravé a vtipné. Nechybí ta správná pohádkovo-kouzelná atmosféra, za kterou patří pochvala výtečným elfům a podmanivé doprovodné hudbě během jejich vystupování. Herecky dobře vyvážené, bez výrazných škodlivých výkyvů. Velmi dobrá především ústřední čtveřice: H. Vágnerová, Z. Stavná, L. Příkazký a M. Písařík. Naopak C. Kassai jako Puk mi přišel trochu slabší. Tahle postava nabízí prostor k daleko lepšímu výkonu. Celkově však spokojenost, za mě příjemných 75%.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JirkaS  30 %
17.8.2018 | 367 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel jedno z těch horších představení na Slavnostech. Pitvoření, obscénnosti, skřeky. Nejsem proti modernizacím, například moderní verze této hry v Národním divadle od Dana Špinara mi připadá téměř geniální. Ale SKUTR to vzali za špatný konec a nabídli cosi velmi podbízivého, pokleslého, a ve výsledku mi to připadalo skoro trapné. V těch bdělých chvilkách, kdy jsem neusínal, jsem se nestačil divit. Pokud v divadle usínám (a to dokonce ve venkovním prostoru na čerstvém vzduchu), je to pro mě signál, že inscenace je nezajímavá. Na jedno kouknutí to ušlo, ale převládá zklamání. /10.8.2018/
DivadelniFan  70 %
16.8.2018 | 356 hodnocení
+ souhlasím
75%
Skútři mě opět nezklamali. Můj šálek kávy tento příběh není, ale nádherně se na to dívalo, jelikož to bylo dobře a kvalitně udělané! Krásná, až pohádková scéna, hudba, kulisy, vynikající výkony všech herců, nejvíc mě však bavila Vanda Hybnerová, Hana Vagnerová, Petr Vančura a Csongor Kassai. Nemohu opomenout vynikající elfy. Úplně bych tam nemusel mít trojici Kopta, Polášek a Daniel, jejích improvizace mi moc nesedla, ale zas špatné to také nebylo. Cítil jsem se při tomto představení opravdu moc dobře a jsem rád, že jsem to viděl.
Avlis  80 %
7.8.2018 | 165 hodnocení
+ souhlasím
Velmi jsme se pobavili. Nejvíce se nám líbil C.Kassai, Z.Stavná, H. Vágnerová. Polášek, Kopta a Daniel improvizací pobavili.
Marek515  80 %
16.7.2017 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Ja jsem se teda bavil prevelice.
Mimouch  90 %
27.3.2017 | 50 hodnocení
+ souhlasím
Dvouúrovňová scéna je velmi nápaditá, tančící elfové v podmanivém světle vytvářejí v letním večeru skvělou pohádkovou atmosféru, kterou v dokonalém kontrastu rozbíjejí moderně pojaté dialogy i lehce obscénní výjevy, které ovšem nejsou prvoplánové. Kassaiův Puk je fenomenální, jeho pitvoření se je přivedené do krajnosti, v žádném případě však není trapné. Řemeslníci v podání M. Daniela a J. Poláška, stejně jako Koptův Píšťala v jejich notoricky známých polohách skvěle doplňují netradiční pojetí celé hry.
Margaret  80 %
26.8.2016 | 126 hodnocení
+ souhlasím
SKUTRovo pojetí hry nemusí sednout každému, ale mě to bavilo.
Osgood  80 %
1.8.2016 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Tato vskutku kultovní komédyje geniálně sprzněná dvojicí SKUTR patří k opravdu příjemně strávenému létu. Úžasná hudba a nápaditě vychytaná scéna podtrhují netradiční, ale přesto pohádkovou atmosféru. Herci výborní, nejvíce mi ovšem potěšily Eva Vrbková a Zuzana Stavná, za kterými bych rozhodně běžel do lesa nejen kvůli úžasnému podmanivému zpěvu. Elfí taneční company předvádí nadpozemský výkon. Schizofrenní Puk Csongora Kassaie mi přiváděl střídavě k smíchu i pláči. Shakespearovské vystoupení ochotnických řemeslníků vše zabilo, leč naprosto mi nadchlo:-) Josef Polášek je Lví král:) 30/7/16
Martina_K  70 %
10.9.2015 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné představení, pěkná scéna, skvělý Puk. Nepochopila jsem význam řemeslníků, asi bylo přišroubováno, aby byla legrace..
Burgermiky  80 %
8.8.2015 | 28 hodnocení
+ souhlasím
V Lokti: představení bylo moderně pojaté, jak jinak od tandemu SKUTR. Mně osobně se to moc líbilo, nemám problém s tímto kontroverznějším pojetím narozdíl od jiných. Nejvíce z účinkujících vyčníval Csongor Kassai, slabší se mi zdála překvapivě Hana Vágnerová a velmi mě potěšilo vidět moji oblíbenou herečku Evu Vrbkovou. Trojka Poláček, Daniel a Kopta mě neuvěřitelně bavila! Skvělá práce s hudbou, kterou bezchybně doplňovaly taneční výkony.
Petr Jan  80 %
1.8.2015 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Představení bylo hezké, ale přišlo mi, že je až příliš dlouhé a že se zacykluje a chvílemi i nudí. Choreografie a hudba se mi líbila moc. Někdy zbytečně laciné a vulgární pojetí mně osobně neuráželo, nicméně jsem si všiml, že ne všichni v publiku s tímto pojetím byli v pohodě a dokonce i někteří odešli, ale to je věc vkusu a očekávání a nikdy se nezavděčíte všem, to je samozřejmé. Celkově, ale příjemně strávený čas.
Tomáš Molík  100 %
29.7.2015 | 45 hodnocení
+ souhlasím
Lístky jsem dostal a původně jsem šel na představení s určitými obavami nebo rozpaky, protože toto dílo příliš nemusím,velmi jsem se spletl. Představení bylo krásné, hravé, lehké, svěží, vynikající režie, skvělé herecké výkony naprosto všech, nádherná scéna a krásné kostýmy, výborná hudba. Letní báječná komedie pro vyšehradskou scénou jako dělaná. Csongor Kassai je jako Puk bezkonkurenčně geniální .
Vladimír10  70 %
22.7.2015 | 642 hodnocení
+ souhlasím
Estetická modernizace, která má hlavu a patu, může notoricky známé hře někdy i značně prospět. Zdejší inscenace je právě onou zářnou výjimkou. Neokázalé scénické proměny doplněné propracovanou choreografií vytvářejí transcendentní atmosféru temného lesa, kde jsou všechna kouzla dovolena. Celkový obraz rovněž vylepšují herecké výkony D. Prachaře a C. Kassaie. Výstupy, v nichž se objevují potulní herci, jsou již pojaté trochu povrchněji, protože si kladou za cíl pouze publikum pobavit a nepřináší žádné hlubší sdělení. Jak M. Daniel, tak J. Polášek by proto mohli upustit od svých "improvizací".
Anchy  20 %
9.11.2014 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Naprostý souhlas s Evou L., až na to, že my neodešli a protrpěli to až do konce..
Ba-jo  60 %
3.8.2014 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Představení jako na sinusoidě...nahoru, dolů ...z povedené scény, hereckého obsazení, hudby, ale hlavně z nestárnoucí předlohy šlo získat více. Taneční čísla povedeně pohádková, ostatní části nekonzistentní a rozpačité.
Poristm  50 %
24.7.2014 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Za mě 55% a to především za scénu a za dobrý výkon tanečníků. Samotná hra: hrůza. Do Shakespeara nepatří slovo vole. Velké zklamání.
Kytina  50 %
23.7.2014 | 181 hodnocení
+ souhlasím
Krásná choreografie, hudba, scéna. Krásné momenty, ale i dost hrozné..
Crazy komedie asi není úplně můj šálek čaje, něco na mě bylo "moc". Herecky mě bavil Csongor Kassai, toho jsem si užívala!
Stojí za návštěvu hlavně kvůli již už zmiňované choreografii a hudbě :)
V.morava  80 %
18.7.2014 | 578 hodnocení
+ souhlasím
85%
Hojojicek  70 %
18.7.2014 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Výborní milenci (Stavná, Vagnerová, Písařík, Vančura) a fenomenální Vanda Hybnerová! Krásná scéna, hlavně magické vizuální obrazy z lesa. Řemeslníci mi zpočátku nevadili, ale závěrečné předvedení Pyrama a Thisby bylo opravdu hrozně dlouhé a nepříliš zajímavé. Spousta hezkých scénických a režiních nápadů, ale některé nejsou úplně dotažené (třeba - když už si hrajeme na mystifikaci se skutečnými novomanžely, tak proč má nevěsta hnusnou umělou kytici?). Vzhledem k příležitosti pro jakou je inscenace určena dávám hodnocení jaké dávám a všem s klidným svědomím doporučuji.
Jirkan  70 %
10.7.2014 | 564 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
9.7. 2014: Když Vám během představení lehce prší, ale herci hrají dál, diváci sedí všichni ve stejných (fasovaných) pláštěnkách a nad HAMU se objeví duha, pak je to asi kýč :-). Podle mne je Sen složitější kousek - tři dějové linky, žádná hlavní postava. Tvůrci letní produkce si s tím umí poradit s určitým nadhledem a humorem. Pro někoho možná moc alternativně, pro někoho klasicky. Rozhodně nápaditě, místy možná i s pokorou, vizuálně zdařile. Já se u včerejší reprízy bavil. Pochválit musím především dámskou část obsazení a Puka. Krásná je i autentičnost svatebčanů.
Andie  70 %
21.10.2013 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ať žijí čarokrásní elfové a víly! Každý máme hranici, odkud označujeme zábavu za prvoplánovou a vtipy za ("pouze") vulgární, jinde ;-). Čert to vem, Sen noci svatojánské stál za to hlavně díky geniální pohybové choreografii a práci tanečníků a díky nádherné, tajemné, krásně řešené a funkčně využívané scéně. Doporučuju - těch pár pokleslejch vtípků přežijete a u pár z nich se stejnak zahihňáte ;-)
Ema123  60 %
14.10.2013 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Stojí za to vidět.
L. Janáková  60 %
11.8.2013 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemné oživení známé hry. Krom výtvarné složky bych vyzdvihla výkony V Hybnerové, M. Písaříka a L. Příkazského. Stojí jistě za návštěvu už jen kvůli atmosféře divadla pod širým nebem. :-)
Síma  50 %
17.7.2013 | 116 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
"jak kočička s pejskem pekli dort.."
Dubina  70 %
9.7.2013 | 158 hodnocení
+ souhlasím
74 % Příjemná letní komedie, je vidět, že si hru užívají i herci.
Blumarik  80 %
6.7.2013 | 239 hodnocení
+ souhlasím
Po delší době opravdu povedené představení v rámci Shakespearovských slavností. Elfové výborní, scéna super a herecké výkony moc fajn. Sešla se letos fajn parta!
Zuzatab  40 %
5.7.2013 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Peprná pohádka pro dospělé...takhle bych asi celé představení shrnula. Čekala jsem od toho trochu něco jiného - nejvíce bych ocenila scénu a především elfy, ti byli dokonalí. Z herců se mi nejvíce líbil výkon Davida Prachaře, nejslabší mi přišla Hana Vagnerová. Letos jsem ji již viděla ve Zkrocení zlé ženy na Vinohradech a Bianku i Hermii ztvární úplně stejně, to pitvoření mi vadí a podle mě jí Shakespeare vůbec nesedí.
Marcela  70 %
1.7.2013 | 418 hodnocení
+ souhlasím
Trochu rozpačitý začátek, nepochopila jsem role ženicha a nevěsty, přišli mi zbyteční....Celkově ale zajímavé zpracování, vizuálně i hudebně.
Eva L.  20 %
3.8.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Odešli jsme z divadelního představení, před námi odešli další. Nestojím o obscénnost, přehnané do úmoru předváděné kopulační pohyby, opakovaně roztahované nohy a sexuální náznaky. Připadalo mi jak na laciném představené puberťáků. Divadlo má povznášet a nesnižovat lidi lacinými žerty. Zakoupení lístku byla ztráta času a peněz. Když jsem vybrala Shakespeara, nenapadlo by mě, že ho takto sníží. Je lépe číst hodnocení před představením.
Marcella*  20 %
5.8.2013 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Podruhé v životě jsem odešla z divadelního představení. Obscénnost provedení mi přišla absolutně zbytečná a nic neříkající, a to rozhodně nepatřím k prudérní části populace. Ve chvílích, kdy se publikum smálo laciným žertům jsem neměla ani touhu se pousmát a jen jsem dokola přemýšlela nad tím, co tím básník, tedy režisér, chtěl říct.
Ve srovnání s představením, které jsem viděla o dva dny dříve (Zkrocení zlé ženy) jsem se nudila a nedokázali to zachránit ani herci.
Nedoporučila bych nikomu ke shlédnutí. Považuji zakoupení lístku za ztrátu času a peněz.
KynyK  20 %
30.7.2013 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Patrně budu příliš konzervativní, ale když herečka štěkala a chovala se jako fenka bylo mi trapně /a to dokážu pochopit jistou skrytou alegorii/, na kopulační pohyby, oblíbené to gesto v mnoha hrách, jsem si již také zvykl a pouze jsem zvedl levé obočí, ale po zahlédnutí nahého a velmi ošklivého /omlouvám se zmíněnému herci za upřímnost/ pozadí, provázené textem ,,máte krásnou tvář,, jsem se musel zvednout celý a opustit představení, neboť nevolnost sevřela mé vnitřní orgány, křeč zkroutila prsty a tvář, a v potemnělém lese pod Špilberkem jsem se snažil na to zapomenout..nejde to...
Alenamarek  60 %
17.5.2024 | 74 hodnocení
FCBman  60 %
25.2.2024 | 19 hodnocení
Gaba M  60 %
24.1.2024 | 56 hodnocení
Teres  70 %
15.5.2023 | 264 hodnocení
Applejuice  90 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Karel.jakubec  50 %
23.3.2020 | 27 hodnocení
Xcepek  70 %
28.8.2019 | 665 hodnocení
Lenka K.  90 %
27.2.2019 | 101 hodnocení
Kkrestova  60 %
27.1.2019 | 28 hodnocení
MarekLinhart  60 %
26.8.2018 | 152 hodnocení
Betka_S  30 %
18.8.2018 | 66 hodnocení
Volnicko  50 %
18.8.2018 | 57 hodnocení
RichardFenek  50 %
17.8.2018 | 55 hodnocení
Verapi  80 %
17.8.2018 | 96 hodnocení
Dramaholik  80 %
15.8.2018 | 135 hodnocení
Frankovka  70 %
15.8.2018 | 281 hodnocení
Lucy1905  40 %
13.8.2018 | 51 hodnocení
Kirim  70 %
10.8.2018 | 19 hodnocení
Ambrozka  80 %
29.4.2018 | 67 hodnocení
Katkrau  90 %
24.4.2018 | 46 hodnocení
Phoenix  70 %
17.2.2018 | 33 hodnocení
Tintera.v  40 %
16.1.2018 | 88 hodnocení
Addk  80 %
11.10.2017 | 134 hodnocení
Lera  50 %
24.7.2017 | 78 hodnocení
Jaanaa  70 %
20.7.2017 | 20 hodnocení
B.K1  70 %
1.12.2016 | 35 hodnocení
Marťus  70 %
10.10.2016 | 128 hodnocení
Justina  20 %
7.8.2016 | 77 hodnocení
Charmingirl  80 %
7.5.2016 | 22 hodnocení
Jamie Winston  70 %
29.3.2016 | 28 hodnocení
Bejdule  50 %
3.3.2016 | 29 hodnocení
Davidus87  60 %
24.2.2016 | 19 hodnocení
El_En  100 %
21.11.2015 | 23 hodnocení
Paya888  80 %
18.8.2015 | 312 hodnocení
Stan  80 %
21.5.2015 | 49 hodnocení
IlMagnifico  60 %
3.4.2015 | 107 hodnocení
Vlatyes  50 %
30.12.2014 | 51 hodnocení
Etfu  80 %
22.10.2014 | 65 hodnocení
Bez  60 %
28.7.2014 | 75 hodnocení
Spiteri  70 %
8.7.2014 | 54 hodnocení
Xlucianka  60 %
6.7.2014 | 29 hodnocení
SlanecL  50 %
25.6.2014 | 51 hodnocení
Spuxie  40 %
13.6.2014 | 18 hodnocení
Fekete  80 %
6.5.2014 | 163 hodnocení
Cimr  70 %
4.11.2013 | 107 hodnocení
Salisbury  80 %
21.10.2013 | 118 hodnocení
Marlenin-zápisníček  60 %
20.9.2013 | 178 hodnocení
Papirek32  70 %
26.7.2013 | 168 hodnocení
Kalich22  80 %
13.7.2013 | 17 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.