Profil uživatele

Vlatyes

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 15 % (17)
Iva Bryndová: 16 % (8)
Veronika Boušová: 16 % (8)
Anežka Kotoučová: 17 % (7)
Jan Pařízek: 18 % (17)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 16.10.2016)
Představení se mi líbilo, samozřejmě, že film je film, ale neměla jsem pocit nějakého kopírování. Herci hráli postavy svým způsobem, nikoho nenapodobovali a výsledek byl skutečně vtipný. Ocenila jsem spoustu nově přidaných hlášek, které ve filmu nebyly např. Čekání na geodeta. Bylo poznat, že samotné herce představení moc baví a při scéně v restauraci i docela improvizovali. Z pánů se mi nejvíc líbil Lumír Olšovský, z dam byla nejlepší Adéla Gondíková. Samozřejmě při různých alternacích může být výsledek asi různý, já se moc pobavila a představení lze doporučit jako skvělou oddechovku.
(zadáno: 11.9.2016)
Povedená inscenace,která ctí Čechovův text a také jeho záměr,aby hra byla komedií.Je tu hodně komických,groteskních momentů,ale pod tím vším je podivné "ruské" teskno.Vynikající výkony všech herců-nikdo nezaostával, skvělá souhra.Mně osobně se nejvíc líbil Karel Dobrý jako Veršinin.Působil velkolepě ať už svým zjevem,nebo svými filozofickými(bohužel jak se později ukázalo dost prázdnými)projevy.Výtvarná stylizace mi nevadila,i když napoprvé mě z fotek trochu vyděsila.Skvělá kupodivu klasická špinarovská inscenace-režisérovy zajímavé nápady tu nechybí,ale jsou umírněné,což je ku prospěchu hry.
(zadáno: 29.5.2016)
Skvělý herecký výkon Zdeňka Stejskala, který náročný herecký výkon odehrávající se vlastně jen v monolozích postavy zvládl skvěle. Líbila se mi i výprava, kostýmy a hudba a také ostatní herci nehráli vůbec špatně. Přesto jsem se nedokázala do hry úplně vžít, zkrátka mě nevtáhla. Když jsem o tom hlouběji přemýšlela, došla jsem k názoru, že mi neseděla koncepce hry, která sice měla pro mě nesmírně zajímavé a atraktivní téma, ale to jak byla napsána mi prostě nějak nesedělo.
(zadáno: 16.4.2016)
Zajímavé představení především z hlediska hereckých výkonů. Skvělá Lenka Schreiberová a František Mitáš. Úžasně zvládli těžký veršovaný antický text a dokázali své postavy zahrát dost uvěřitelně. Trochu slabší mi připadala V. Čapková - už po několikáté podivné afektované ztvárnění mladé ženy, jejíž vnitřní motivace mi unikají a je prostě jen divná. Možná je to i výsledek prapodivného kostýmu. Celkově mi totiž kostýmy a výprava nějak neseděly. Ale každopádně klobouk dolů před takto slušně zvládnutou těžkou látkou!
(zadáno: 16.4.2016)
Viděla jsem alternaci Jana Pidrmanová/ Vladimír Polívka. Postava Manon mi přišla zahraná skvěle, zato u rytíře DeGrieux jsem byla trochu na rozpacích. Připadlo mi, že podání veršů je klopotné a neumělé, emoce nejsou zahrané, ale vyřvané. Vizuálně hezký rytíř, ale herecky už horší. Naštěstí mi to vynahradil Radúz Mácha jako Tiberge. Byl naprosto přirozený, věřila jsme mu každé slovo a zdálo se, že ve verších mluví naprosto běžně. To byl pro mě nejlepší výkon večera, kterému zdatně sekundoval jako vždy skvělý Vladislav Beneš. Celkově se mi inscenace líbila - úžasné kostýmy a výprava!
(zadáno: 16.4.2016)
Moc zajímavé a moderní ztvárnění Shakespeara. Mám pocit komplexního zážitku především proto, že všichni herci hrají výtečně, úžasně zvolená byla i hudba a spoustu zajímavých nápadů a přesahů celé představení obohacuje. Hlavní myšlenky Shakespearova dramatu zůstaly a byly ještě zaktualizovány!
(zadáno: 20.3.2016)
Moc zajímavé představení! Skvělí herci - především Míra Zavičár! Velice zajímavá scéna, kdy se divák dívá do pokoje jakoby zvrchu. Vhodné doplnění hudbou a zajímavými kostýmy. Neuvěřitelné množství nápadů, které tuto prý nezfilmovatelnou knihu dobře přenáší na jeviště.
(zadáno: 21.2.2016)
Velice dojemná hra, ve které zazní spousta moudrých myšlenek a postřehů o životě a smrti. Možná může působit chvílemi trochu sentimentálně, ale velká dojemnost a podivuhodná opravdovost příběhu to vyváží. Zdařilá scéna, vhodný výběr hudby a podařené výkony herců, ze kterých nikdo nevyčníval - v dobrém i ve špatném smyslu. Určitě stojí za vidění!
(zadáno: 29.1.2016)
Zajímavá inscenace, do jejíhož děje vstupují sami diváci.Herci musí umět improvizovat a reagovat přímo na diváky, což se v Jihlavě povedlo. Na rozdíl od obsazení uvedeného zde i v programu k inscenaci hrála postavu Barbary T.Otavová, což bylo asi pro diváky štěstí. Nedovedu si už v předchozích pevně daných rolích špatně hrající L. Ingrovou představit, jak tady improvizuje. Klobouk dolů před všemi herci- byli pohotoví, vtipní a hráli s nasazením včetně přestávky. Překvapil mě D. Ondráček, který mě příliš nepřesvědčil v Romeovi, ale tady byl skvělý, zřejmě budou jeho parketou spíše komické role.
(zadáno: 14.11.2015)
Moc zdařilé představení!Zasazení do mafiánské Itálie působilo dobře,úžasný nápad se scénou jako dětským hřištěm-vybavovalo se mi neuvěřitelné množství asociací i díky pískovišti.Úžasná hudba,navíc skvěle provedená členy her.souboru-klobouk dolů!Odpovídající kostýmy a skvěle zvládnuté choreografie hlavně v soubojích.Jako velkou slabinu inscenace vidím herecké výkony, především představitele Romea.Proti ostatním pánům ať už od Monteků,nebo Kapuletů na mě působil
nevýrazně a nevyhraně,což mi kazilo celý dojem.Velké emoce byly vyřvány a ne zahrány, to byl bohužel problém v druhé půli i u Julie.
(zadáno: 9.10.2015)
Velice vtipné představení, které určitě pobaví! Jako velký fanda filmů pro pamětníky jsem se trochu bála, jak divadelní Eva dopadne, ale byla jsem spokojena. Marie Doležalová byla skvělá, ale ještě mnohem víc mě zaujal Denny Ratajský, který v sobě měl prvorepublikovou noblesu a zároveň obrovskou komičnost a neuvěřitelnou až fascinující energii. Jeho výkon byl pro mě asi tím nejlepším z celé inscenace. I ostatní herci mu skvěle sekundovali s výjimkou Davida Háka - to už bylo přehnané pitvoření se. Také se mi moc líbila hudební složka a kostýmy.Celkově to bylo příjemné oddechové představení.
(zadáno: 20.9.2015)
Moc hezké představení - zejména jeho první část měla spád a švih, byla vtipná, skvěle sehraní herci hrající s lehkostí. Druhá část se mi už trochu táhla, vtipy mi přišly opakující se, příběhy některých postav nedotažené - až jsem si říkala, že kdyby představení skončilo s přestávkou, bylo by mnohem lepší a můj dojem z něho větší!
(zadáno: 23.7.2015)
První polovina představení mě příliš nebavila, úděsná byla dvojice Merkucia a Benvolia a taky pí Monteková Dany Batulkové. Ale druhá polovina vše zachránila - skvělý J. Sklenář, S. Rašilov a i v jediné scéně nebývale výrazný J. Vyorálek. Také M. Zavičár skvěle glosoval celé dění na jevišti. K tomu krásná hudba, kostýmy a nádherná taneční čísla, celkově hodnotím pozitivně.
(zadáno: 22.7.2015)
Pro mě jako fanouška prvorepublikových filmů to byl veliký zážitek!Skvělé vystižení doby,atmosféry,úžasná hudba i pěvecké výkony.Geniální Melody Makers - vidět je a hlavně slyšet na scéně historické budovy v plné předválečné parádě je skutečně zážitek! Úžasné pěvecké výkony Rozálie Havelkové - při jejím zpěvu písně Jsem dívka v rytmu zrozená mi skutečně padala čelist. Ale i činoherci byli skvělí, pěvecky i herecky byla dobrá P.Beretová, nezklamal ani I.Orozovič a především komické výstupy "hodného" nacisty Karla Dobrého byly skutečně geniální! Hezké spojení s dobovými filmy, vydařená scéna!
(zadáno: 9.7.2015)
Zajímavé představení, nicméně chvílemi mi trochu unikaly souvislosti a ztrácela jsem se v obsahu sdělení. Problém nebyl ani tak v mezinárodním obsazení, ale spíš jsem hůř identifikovala, co chtěli autoři sdělit. Krásné a zajímavé "skůtrovské" jevištní nápady, které ale pro mě více vyniknou, když jsou zasazeny do struktury pevnějšího příběhu. Viděno na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
(zadáno: 8.7.2015)
Vtipná situační komedie podpořená celou řadou skvělých hereckých výkonů mnohdy i herců v menších rolích. Za zmínku určitě stojí Ondřej Šípek v hlavní roli, ale třeba i Zdeněk Stejskal nebo Jakub Škrdla v rolích vedlejších. Celkově je potřeba pochválit to, že komedie neztratila svoje tempo ani v druhé části - příjemný oddychový zážitek.
(zadáno: 17.5.2015)
Úžasný Karel Dobrý! Vše podstatné už bylo napsáno přede mnou - tak fascinující herecký výkon - po všech stránkách se jen tak nevidí! Běhá vám mráz po zádech, ale chvílemi jsem cítila i lítost nad člověkem, který se dostal do soukolí moci a přestal být člověkem - vše lidské v sobě ztratil a potlačil, aby přežil. Opravdová fascinace tím, co dokáže herec na pódiu vyjádřit a jak mu věříte každé slovo. Jak zde už někdo napsal - totální divadlo a totální herectví! Totálně Dobré! :-)
(zadáno: 3.5.2015)
Docela zklamání!Scéna a výprava vodní říše byla krásná, ale to je tak asi vše, co mě na představení zaujalo.Celkově to pro mě bylo nezajímavé, nemělo to spád, jindy skvělí herci na mě působili podivně prázdně,jimi odříkávané věty o lásce, životě atd.působily frázovitě a bezobsažně. Prostě to nebylo ono.Připadá mi,že tady nějak zklamal režijní výklad
celé hry.Pořád jsem přemýšlela, jestli je tak špatná rovnou ta hra, nebo jen inscenace.Něco podobného jsem v Jihlavě zažila u Hamleta,tam se ale o kvalitě hry nedalo pochybovat.I tady se spíš přikláním k nezdařilé pro mě vnitřně prázdné inscenaci.
(zadáno: 12.4.2015)
Úžasně vtipné představení, nápaditě a nenásilně zmodernizované. Skvělé herecké výkony, především S. Gerstner v titulní roli, dále jako vždy úžasný Z. Stejskal, ale i všichni ostatní hráli obstojně. Dokonce i nevyhraný a špatně artikulující M. Procházka byl ve scéně s dokonalým Gerstnerem koukatelný, výjimkou je jako vždy L. Ingrová, která prostě hrát neumí, ale tady naštěstí nebyla její role velká, a tak nic nezkazila. Celkově úžasný zážitek, včetně nápadité stínové hry a neobvyklé písně na závěr. Kéž by tak skvělých inscenací klasiky bylo víc!
(zadáno: 3.4.2015)
Opět poezie na jevišti v podání Skutrů. Úžasné výkony Pavlíny Štorkové jako Táni a Miroslava Zavičára jako Oněgina. Zejména jejich společné scény, ať už slavný Taťánín dopis, Oněginovo odmítnutí nebo závěrečné Tánino odmítnutí, jsou něčím, co se dotýká divadelního nebe a na diváka působí přímo magneticky. Ani ostatní herci nehrají špatně, ale ti dva - křehká, jemná Táňa a floutkovitě komický a později smutně tápající Oněgin bojící se pravého citu, jsou prostě jiná liga. Je potřeba pochválit i úžasnou hudbu, krásné kostýmy a scénu včetně zadních projekcí. 100 nedávám kvůli pomalejšímu rozjezdu.
(zadáno: 1.3.2015)
Skvělá inscenace!Úžasná a nápaditá scéna, kostýmy, hudba! Velmi povedené výkony všech herců až na výjimky. Jmenovitě-herecky, pěvecky a pohybově úžasná L. Schreiberová, až baletní výkon R. Vokůrky, konečně zase ve výrazné roli slušící herci jeho kalibru Z. Stejskal, překvapivě v záporné roli a skvěle zahrané O. Šípek. Zaujala i nová posila souboru M. Dobšík - skvělý i pěvecky. Neurazil ani F. Mitáš-na takto pojatého Artuše se hodil. Jedinou slabinu představení,a proto nedávám i vyšší hodnocení vidím ve výkonu L. Ingrové, všechny její výstupy byly minimálně o třídu níž než kohokoliv ostatního!
(zadáno: 22.2.2015)
(zadáno: 22.2.2015)
(zadáno: 22.2.2015)
(zadáno: 22.2.2015)