MeetFactory

SY

Premiéra: 13.4.2011 | 1:15x
Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Igor Korpaczewski, Michal Pěchouček. Hudba: Ladislav Kozderka, Peter Binder. Režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: září 2011.
Koláž textů z mezinárodních pohádek a mýtů a filmu „Občan Kane“. „Jaký trest může potkat člověka, který nevěří, že v prahu jeho domu žijí ryby? Jak se stát sudipíčou? Kdo jsou oční mužíci? Co se stane, když se myška zamiluje do větru? Na tyto a mnoho dalších otázek, které si dříve nebo později položí každý přemýšlivý člověk, najdete konečně odpověď...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
50 %
5011000
Hodnocení redakce
Lukáš Brychta 60 %
Pavel Širmer 50 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Brychta  60 %
11.12.2011 | 186 hodnocení
+ souhlasím
Působivá kompozice zenových příběhů zvlášť vynikne v syrovém industriálním prostoru MeetFactory. Sdělení jde ale především skrze zvuk, divadelnost je zde potlačena na minimum. Spíše posluchačský zážitek.
Pavel Širmer  50 %
20.6.2011 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
Neobvyklé příběhy čte čtveřice herců do mikrofonu. Dva z herců se minimálně zapojí menšími akcemi, zbylí dva nejsou téměř vidět. Inscenaci doplňuje živá hudba a také drobné dokreslování slov dvěma výtvarníky. Režisér se pokusil nechat vše na fantazii diváka a pouze mu letmo ukázat cestu. Vznikla spíše rozhlasová hra než divadlo, divák musí poslouchat a oddat se vlastní představivosti. Zajímavý pokus, změna. Ne každý divák se ale s tímto pojetím vypořádá. Nejsem si jistý, jestli funguje, jak má.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vlatyes  50 %
22.2.2015 | 51 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.