MeetFactory

Petra Hůlová

Strážci občanského dobra 2

Premiéra: 17.6.2018. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Ján Tereba. Režie: Adam Svozil.
1:20x


Nová hra Petry Hůlové představuje postavy z jejího stejnojmenného románu z roku 2004, akorát o čtrnáct let starší. Sledujeme je od prezidentských voleb letos v lednu do prosince 2018. Jejich já se příliš nezměnilo. Popis české společnosti „očima poražených” získal od vydání románu novou, nepříjemnou a poměrně nesympatickou naléhavost...
MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 50 %
Jiří Koula 70 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 50 %
(zadáno: 7.9.2018, počet hodnocení: 596)
přínosný / zajímavý komentář
V MeetFactory tentokráte odbočili od již zaběhlé cesty dramatizace víceméně současných literárních děl zahraničních autorů a ve fabrice u kolejí se pustili do zpracování textu české spisovatelky Petry Hůlové s názvem Strážci občanského dobra 2. Dále viz blog.
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 27.8.2018, počet hodnocení: 1544)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Sečteno a podtrženo, bráno z "hlediska běžného diváka" bych tuto inscenaci určitě nedoporučil, ovšem má-li divadlo provokovat a klást otázky (a můj názor je, že má), tak nahlíženo z širší perspektivy naopak doporučuji ji neminout, protože toto činí měrou značně nadprůměrnou. Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Tarbík 70 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 102)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.