STK Theatre Concept

Bouře

Premiéra: 14.11.2014 | 1:10x
Podle stejnojmenné hry Williama Shakespeara. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Autorský projekt inspirovaný známou Shakespearovou hrou. „Každý máme v životě moment, kdy v nás a nebo okolo nás vypukla bouře. Rozchod, smrt sourozence, strach z přírody. Abychom bouři utišili, musíme se vydat přes moře daleko na ostrov. Jeho hlína, jsou naše vzpomínky, ze které rostou obavy a po které protéká náš čas. A my jsme na chvíli Prosperem (magickým vládcem přírody), Arielem (andělem spásy) nebo Mirandou (čekající na lásku). Vrátíme se z ostrova přes moře zpět...?“
STK Theatre Concept
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
75 %
7521000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Moci tak na chvíli vypadnout ze života, vzít si totální dovolenou a zkoumat své vnitřní bouře. A ve výsledku snad najít v sobě sílu být s druhými. Myšlenkově i vizuálně povedený projekt, díky mezinárodnímu obsazení přímo poukazující na přesah k "obecnému lidství".
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vlatyes  60 %
(zadáno: 9.7.2015, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé představení, nicméně chvílemi mi trochu unikaly souvislosti a ztrácela jsem se v obsahu sdělení. Problém nebyl ani tak v mezinárodním obsazení, ale spíš jsem hůř identifikovala, co chtěli autoři sdělit. Krásné a zajímavé "skůtrovské" jevištní nápady, které ale pro mě více vyniknou, když jsou zasazeny do struktury pevnějšího příběhu. Viděno na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
El_En  90 %
(zadáno: 21.11.2015, počet hodnocení: 15)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.