Národní divadlo [Stavovské divadlo]

Tři sestry

Premiéra: 8.9.2016 | 2:55
Překlad: Leoš Suchařípa. Úprava: Ilona Smejkalová, Daniel Špinar. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Andrej Ďurík. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Daniel Špinar.
Poslední uvedení: červen 2018.
Slavná hra. Olga, Máša, Irina – tři sestry, tři tragikomické osudy. Skutečným snem všech tří sester Prozorovových je návrat do Moskvy. Do města, které si pamatují z dětství jako jediné místo, kde je možné být šťastný. Sestry vytrvale touží po štěstí, které však ve svých životech nenacházejí. A tak doufají v budoucnost, po minulosti se jim stýská, a znamení přítomnosti jim zůstávají skryta. Přítomnost je pro ně pouze přechodným mezidobím, časem vyhnanství. Rozvzpomínání se na staré časy a pocit, že život se dá naplno prožít pouze někde jinde...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
57 %
57831000

Volby

Hodnocení (90)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 933)
+ přínosný / zajímavý komentář
Groteskní stylizace mi nijak nevadila, téma lidské sebestřednosti a neschopnosti se změnit se Špinarovi do inscenace podařilo dostat a herecky se jednalo rovněž o velmi slušnou záležitost (hlavně v případě ústředního trojlístku Vilišová, Stryková, Lazorčáková). Přesto mě inscenace nijak výrazněji nezasáhla, místy docela postrádala tempo. Navíc mám dojem, že Špinar už se s některými nápady opakuje (sedačky z kinosálu) a nadšený jsem nebyl ani ze závěru, který tvořil zvukový záznam Rajmontovy slavné inscenace Tří sester.
Pavla Haflantová  60 %
(zadáno: 14.10.2017, počet hodnocení: 343)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jestli měl režijní výklad ukázat, jak se jednotlivé postavy míjejí, přestože jsou k sobě přitahovány, pak lze nejspíš mluvit o úspěchu. Z mého pohledu ovšem tento způsob provedení (spolu s groteskní stylizací a záměrným přehráváním) z inscenace zcela odstranil emoce.
Herecké výkony naprosto bez připomínek, nejvíce se mi líbil Solený v podání I. Orozoviče.
Pavel Širmer  40 %
(zadáno: 4.11.2016, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
O jednotlivých charakterech tvůrci přemýšleli, jejich vnější projevy vycházely z podstaty a dávaly smysl. Herci role precizně vystavěli. Omylem však bylo rezignovat na specifickou Čechovovu jemnost a nejednoznačnost a založit inscenaci na nadsazeném hereckém projevu. Stalo se tak, že jednotlivé postavy ve výsledku splývaly. Navíc rozsah textu, byť byl upraven a zkrácen, se v případě tohoto expresionistického pojetí ukázal nevhodným a měl za následek nezáživnost dění a nudu. Na výsledku se jistě podepsalo, že režisér D. Špinar v průběhu příprav vystřídal Š. Pácla a nazkoušel inscenaci narychlo.
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 2.10.2016, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
45% Ne na všechny texty se hodí Špinarova inscenační šablona pracující s přeexponovanými hereckými výrazy, silným bílým líčením, groteskností apod. Tři sestry se tomuto postupu, dle mého soudu, bránily, seč mohly. S Čechovem měla tato inscenace společného velmi málo (snad jen to závěrečné dějství). Spousta postav zůstala bez výkladu - nikdy by mě nenapadlo, že mi budou na jevišti splývat takoví herci jako K. Dobrý, R. Mácha, I. Orozovič v jednoho - podobně tak V. Lazorčáková s T. Vilišovou. Trochu lépe dopadli V. Postránecký. J. Stryková či F. Rajmont. Celé mě to ale hlavně vůbec nebavilo.
Michal Novák  60 %
(zadáno: 28.9.2016, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Čechovovská inscenace bez rozměru ztotožnění s tím nastaveným zrcadlem. Vjem první: skvělé herecké postihnutí čechovovských hořkosměšných figur, k tomu jejich přesný dramaturgický výklad směrem k divákovi. Vjem druhý: groteskní stylizace, která s Čechovem samozřejmě souzní. Vjem třetí: přesto všechno indiferentní dopad. Příčinu osobně vidím v té přehlídce hyperbolizovaných ilustrací, které někdy až zbavují postavu jakékoli civilnosti, uvěřitelnosti, celek ne že by ztrácel smysl, ale pro ty některé manýry buduje si odtažitost. Tohle všechno funkčně složit uměl Petr Lébl...
Jan Pařízek  60 %
(zadáno: 19.9.2016, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Rovnou přiznávám, že zvolený způsob zpracování, tedy forma určité grotesky, u mě nepadl zrovna na úrodnou půdu. Chápu zvýraznění tragikomičnosti jednotlivých postav a jejich činů, nicméně nemohu říct, že by mě to strhlo k většímu zaujetí pro tuto hru. Naopak v některých místech, zvláště v první části, jsem měl spíše problém s udržením pozornosti. Na druhou stranu ale oceňuji záměr přijít s něčím novým a neotřelým. Také se mi líbila zvolená scéna, veškeré kostýmy i hudební doprovod. A rozhodně pochvala za herecké výkony pro ústřední trojici, tedy T. Vilišovou, J. Strykovou a V. Lazorčákovou.
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 9.9.2016, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Sympatická, groteskní stylizace, plný respekt k textu (kromě Andrejova hubnutí místo tloustnutí) a vynikající výkony všech. Výborně se s rolí Iriny popasovala hlavně Veronika Lazorčáková, skvělá byla i Tereza Vilišová. Ale upřímně, na to, že Dan Špinar označil inscenaci za svojí "best of" jsem od toho přece jen čekala více nápadů a wow momentů.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Adaben  60 %
(zadáno: 28.5.2018, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Po přestávce to bylo docela pěkné divadlo s vyhraněnými postavami, do přestávky bohužel převládl rej, ve kterém se poněkud jednotlivé figury a jejich osudy vytrácely.
Juagustin  50 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Stavovské divadlo, 14.4.2018.
První polovinu jsem se ztrácel - v postavách, ději, smyslu toho všeho. Ve druhé polovině se to o dost zlepšilo. Hra sama je dobrá, motiv "až budu mít něco jiného, než mám teď, konečně budu šťastný" je stále velmi aktuální;-)
JirkaS  40 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 234)
přínosný / zajímavý komentář
Je mi líto, ale tohle prostě nebyl Čechov. Před přestávkou jsem u toho usínal, postavy mi splývaly, nepřenesly se na mě žádné emoce, chyběla mi ta emocionálnost, tíseň, smutek, melancholie a tragikomično, na které jsem u Čechova zvyklý. Nevím, jestli je to jen špatně napsaná hra, nebo špatně zvolený inscenační klíč. Ale nebyl jsem v tom sám, o přestávce řada diváků odešla a sedadla v přízemí prořídla. Druhá polovina pak byla lepší, závěr už mi přišel typicky čechovovský. Z herců zaujali především I. Orozovič a V. Postránecký. Ve výsledku je to zklamání. /14.4.2018/
Plšík  50 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 652)
přínosný / zajímavý komentář
55%
Freebird  70 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Honzy  50 %
(zadáno: 22.5.2017, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Balónky na scéně,uječené ženské postavy,nepořádek,paruky mužských postav to jsou hlavní atributy Špinarovy režie Čechovových TŘÍ SESTER.Bohužel, pojetí Tří sester hraných jako groteska, se míjí účinkem.S hereckých výkonů lze vyzdvihnout Magdalenu Borovou, Igora Orozoviče a Radúze Máchu.Nad scénou vévodí ruský nápis Jen,počkej ! Nevím,jak dlouho bude divák čekat,než se dočká lepších a zajímavějších činoherních inscenacích na prknech ND.Psáno z reprízy 19.5.2017 Hodnocení 50%.
DD81  20 %
(zadáno: 12.4.2017, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nedokázala jsem urdžet pozornost a nudila se. Pletly se mi postavy. Špatně pojato. Škoda.
Guildenstern  50 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 354)
přínosný / zajímavý komentář
Nejedná se o zážitek, bohužel. Těžko pojmenovat, kde je přesně problém. Nezaznamenal jsem žádný slabý herecký výkon, některé byly dokonce výborné (V. Lazorčáková), ale celkově ve mě převládal pocit nudy. Přemýšlel jsem nad tím a nevím, jestli bych stylizaci označil za přepálenou nebo groteskní nebo nějak nepatřičnou, podle mě je to jedna z civilnějších Špinarových režií. Spíš jsem celkově postrádal tempo a nějakou atmosféru. Nutno podotknout, že po zhlédnutí mnoha Čechovových her bych možná zůstal imunní vůči jakékoli inscenaci Tří sester.
Vladimír Rogalewicz  60 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Asi už bylo vše řečeno... Čechovovy Tři sestry se Špinarovu pojetí vzepřely. Výsledkem je inscenace, kde splývají charaktery, často vládne nuda (zvlášť v první polovině) a Čechov ustoupil do pozadí. (Mimochodem, Špinar se začíná velmi opakovat: scéna podobná s Othelem, nápis na stěně s Pýchou a předsudkem, světelný meč s Manon i Snem noci svatojánské, opakuje se i líčení, nepřirozené paruky (zejména pánů) atd. Možná by prospělo snížení kvantity a přizvaní do Národního divadla i jiných režisérů.)
Mandevillek  90 %
(zadáno: 21.1.2017, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že to byl přesně Čechov - komedie, která je zároveň smutná a trapná. Lidé, co se navzájem neposlouchají, sevření ve svých nemožných nudných životech se svými láskami, z nichž ani jedna není opětovaná. Scéna skvělá. Kostýmy rovněž. Hudba trošičku nijaká, ale nevadila. Pěkný nápad s promítačkou. Za mě osobně skvělá Olga, Veršinin, Nataša, Andrej, doktor a úplně nejvíc Máša a Solený (který se na mě zle podíval, když jsem se v první řadě zasmál). Ale i ostatní postavy byly dobře vybrané a z malých rolí udělaly významné úhelné kameny (pan Němec nebo Mášin manžel).
Monulinka  60 %
(zadáno: 15.12.2016, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Nezúčastnit se dramaturgického úvodu, bylo by hodnocení nižší, protože bych nejspíš záměr tvůrců nepochopila. Groteskní stylizace z větší části funguje, bohužel se ale inscenaci nepodařilo udržet moji pozornost celou dobu, druhá půlka výrazně lepší. Výtvarně se mi to líbilo, z herců bych vypíchla J. Strykovou a V. Lazorčákovou. (19.9.2016)
Bethrezen  20 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pozitivně hodnotím pouze scénu a částečně kostýmy, tedy až na naprosto nesmyslné paruky mužské části obsazení. Co se zbytku představení týče, nechápu jak při relativně tak málo úpravách původního textu lze docílit toho, že vytvoříte něco tak neskutečně nudného. Viděl jsem Tři sestry i jinde, ale nikdy jsem se na nich nenudil, až tady. Přišlo mi, že se úplně vytratila čechovovská poetika.Naprosto sem nesedí styl režie ve stylu jakési grotesky. Pitvoření a téměř všeobecné přehrávání všech postav bylo příliš nevkusné, takže celkové to nedokázalo vůbec vtáhnout a hra mě naprosto minula a unudila.
JanaVas  50 %
(zadáno: 7.12.2016, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Veronika Lazorčáková ANO!
Michal Ernat  70 %
(zadáno: 2.12.2016, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Celkem věrně kopíruje klasiku. Nelíbí se mi jen ukřičené holky, což má pan Špinar v každém počinu.
Terezak  40 %
(zadáno: 27.11.2016, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pozitivně hodnotím kostýmy a scénu, která byla příjemně jednoduchá. Herecké výkony byly ale v podstatě všechny stejně přehnané, hysterické a příliš patetické, aniž by to však vzbuzovalo jakékoli emoce.
Mirka_divadlo  20 %
(zadáno: 25.11.2016, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Opět krásné a jistě velmi drahé výtvarno, ale místo herectví jen nacvičená prázdná gesta, do kterých se síla Čechovových vášní jen těžko narve (zvládá to nejvíc ale stejně málo Karel Dobrý). Celkem nejvíc nuda, nic kontroverzního nebo moderního, slepá ulička - podruhé bych na takovou inscenaci poslala tak leda vlastní tchyni, radost z divadla se po Třech sestrách nedostaví. Celkem se vše snaží být hlavně jiné, asi jako moderní, asi jako originální - ve výsledku ale prostě ztracený večer.
Kevinator  70 %
(zadáno: 13.11.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Úvodní scéna oslavy - bomba. Poté jsem opravdu hodněkrát ztrácel pozornost. Nevím čím to, ale nebavilo mě to. Vynikající představitelky sester. Skvělá scénografie a kostýmy. Problém jsem s pojetím Anfisy - nebyla ani stará služka, ani babochlap, ani stará komická, opilost markýrovala? Myslím, že z postavy Nataši se mohlo vytěžit mnohem víc motivů.
Bedrich.spesny  40 %
(zadáno: 4.11.2016, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Na každou sestru je hodina!
Antioch  60 %
(zadáno: 22.10.2016, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 21.10.2016
Jirkan  70 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
30.9. 2016: Závěrečného monologu z reproduktoru je škoda (i přes odkaz na Rajmontovu inscenaci). Anfisa v této inscenaci je jiná a tím se vytrácí i některé motivy této postavy. Na druhou stranu mohu jen chválit: velmi dobře upravený text, dotažení některých nápadů (jako vidlička Soleného, klíče Kulygina...). Všechny herecké výkony jsem sledoval s velkou chutí (ale zdůrazňuji V. Lazorčákovou a V. Postráneckého). Nemám pocit, že by tu šlo něco proti textu nebo významu. Vydařená tragikomedie.
Michvon  90 %
(zadáno: 30.9.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi, velmi povedené! Intimní, ale zároveň odcizené. Přesně čechovovské. Z Čechova zachovaná veškerá podstata. Atmosféra zmaru, touhy, bolavé ruské duše z toho přímo prýští. Ultimátní herecké výkony zejména ústřední ženské čtyřky, ční Veronika Lazorčáková. Ale ani muži nezaostávají. Filip Rajmont mi stojí za zdůraznění. Odcházela jsem nadšená. Chci vidět znovu!!!
Lucilla  60 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Priznavam, ze po prvni polovine jsem byla hodne rozpacita z videneho. Styl grotesky mi zrovna dvakrat nesedl, i kdyz mi byl vysvetlen tvurci zamer a navaznost na druhou polovinu. Nicmene ta nedokazala plne vyvazit tu obcasnou nevyraznost prvni casti. Ale abych jen nehanila, kostymy i scena u me zabodovaly. Ale celkove mam z tehle inscenace spise takovy nemastny-neslany dojem.
Marie Terezie  80 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
85% Mám dost ráda kontroverzní inscenace a tady se jednoznačně přidávám do klubu příznivců. Poměrně nadsazená první část hry byla pro mě skvěle vyvážená druhou polovinou, temnou a pochmurnou... Abych pochválila co ještě nikdo nezmínil: vynikající pan Postránecký, skvělá interpretace Vysockého Igorem Ozorovičem. Stylizace Anfisy mě naopak moc neoslovila. Současný herecký ansámbl činohry ND mi velmi konvenuje, přišli i zůstali ti nejlepší!
Irena7  90 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi citlivě a zajímavě zpracované téma, souhlasím, že je to asi nejklasičtější ze Špinarových režií. Výborně vystižená atmosféra, a v této hře nebylo malých rolí (jichž se herci zhostili skvěle). Výkony byly opravdu vyrovnané, i když Karel Dobrý jako Veršinin zapůsobil asi nejvíc.
Ba-jo  80 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
I já se přidávám do tábora spokojených diváků a až tolik nechápu proč toto představení vyvolává takové kontroverze. Groteskní stylizace mi nepřišla nijak násilná, ba naopak. A ze všech Špinarových realizací skoro nejkonzervativnější dílo. Důstojné provedení Tří sester: krásná výprava a velmi solidní herecké výkony! Závěr v podobě zvukového záznamu z Rajmontova "legendárního" uvedení Tří sester v Činoherním studiu mě velmi potěšil, ale možná tak zbytečně utlumil závěr představení
Marcela  80 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 410)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělé herecké výkony. Zvolená groteskní stylizace mi nepřišla nijak přehnaná, naopak si myslím, že podtrhuje tragičnost příběhu.
Sherly  0 %
(zadáno: 19.9.2016, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tohle NE! Poprvé v životě jsem se rozhodla v divadle netleskat... To přeci někdo musel vidět, číst scénář, tušit, že takhle to prostě nedává smysl, vtip? groteska? ty výkřiky? To se to už pak nedá stopnou, to už to musí jít na scénu... kdy měl kdo říct stop?! Scéna, hudba, kostýmy krásné, ale pokud trpíte s každou další replikou a pokud si myslíte, že to druhá půlka spasí, nespasí. Můj názor sdílí dalších 6lidí co se mnou v divadle bylo, takže...
Elba  90 %
(zadáno: 14.9.2016, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Moderní, groteskní stylizace Třem sestrám sluší. Perfektní vizuální složka a skvělé herecké výkony. Okouzlila mne Veronika Lazorčáková. Je to současné a přitom tam zůstalo vše... Bravo!
Vlatyes  90 %
(zadáno: 11.9.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Povedená inscenace,která ctí Čechovův text a také jeho záměr,aby hra byla komedií.Je tu hodně komických,groteskních momentů,ale pod tím vším je podivné "ruské" teskno.Vynikající výkony všech herců-nikdo nezaostával, skvělá souhra.Mně osobně se nejvíc líbil Karel Dobrý jako Veršinin.Působil velkolepě ať už svým zjevem,nebo svými filozofickými(bohužel jak se později ukázalo dost prázdnými)projevy.Výtvarná stylizace mi nevadila,i když napoprvé mě z fotek trochu vyděsila.Skvělá kupodivu klasická špinarovská inscenace-režisérovy zajímavé nápady tu nechybí,ale jsou umírněné,což je ku prospěchu hry.
Strom-z  30 %
(zadáno: 9.9.2016, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Eh. Naprostá šeď a průměr. Chvilku jsem si říkal, jestli to neni jen mnou, ale velmi vlažnej potlesk a hláška z hloučku po skončení "takhle nudný Tři sestry snad nebyly ani na palmovce; musim si dát panáka" mě uklidnily, že problém bude jinde. Po tom, co jsem slyšel o Špinarovi jsem teda čekal neskonale víc (pokud to označil jako svoje best of, jak tu někdo zmiňuje v diskuzi, aspoň vim, že na něj už nemám důvod chodit), absolutně tomu chyběla jiskra, nějaká silná vize.. vlastně vůbec netušim, proč to celý vzniklo, krom toho, že se jedná o klasickej text.
Alantis12  60 %
(zadáno: 6.9.2016, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Polak  50 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Kočkopes.
LavinieCamui  70 %
(zadáno: 16.3.2022, počet hodnocení: 564)
Tech.KA  40 %
(zadáno: 7.11.2021, počet hodnocení: 28)
Alorinka  80 %
(zadáno: 25.7.2021, počet hodnocení: 13)
AdamMez  100 %
(zadáno: 1.2.2021, počet hodnocení: 12)
Eveline  60 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 22)
Valerius  70 %
(zadáno: 3.4.2019, počet hodnocení: 66)
Dave  50 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 112)
Kkrestova  60 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 28)
Van  30 %
(zadáno: 28.12.2018, počet hodnocení: 18)
Kosan  70 %
(zadáno: 15.12.2018, počet hodnocení: 207)
Dajcik  80 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 219)
Africanus  40 %
(zadáno: 19.8.2018, počet hodnocení: 5)
Ester_L  10 %
(zadáno: 17.7.2018, počet hodnocení: 107)
Pauko  80 %
(zadáno: 2.7.2018, počet hodnocení: 22)
Doucha  90 %
(zadáno: 25.6.2018, počet hodnocení: 44)
Vladimír10  50 %
(zadáno: 22.6.2018, počet hodnocení: 464)
Monday  70 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 31)
Lerus  70 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 50)
Eliskhaleesi  50 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 28)
LucieSykorova  80 %
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 166)
Pepa Franta  70 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 9)
StepanP  60 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 13)
Aněs  10 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 51)
Graiv  50 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 114)
Mcenole@senam.cz  80 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 52)
Suzana  40 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 299)
Mari.  40 %
(zadáno: 3.10.2017, počet hodnocení: 14)
Adamantino  40 %
(zadáno: 19.9.2017, počet hodnocení: 32)
Coward  40 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 237)
VáŠa  70 %
(zadáno: 31.8.2017, počet hodnocení: 25)
Roman Rejf  60 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 8)
Rcbn  60 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 16)
Andyjak  20 %
(zadáno: 21.4.2017, počet hodnocení: 24)
Slavek53  60 %
(zadáno: 11.4.2017, počet hodnocení: 81)
Cujo  40 %
(zadáno: 14.3.2017, počet hodnocení: 76)
Radiator  30 %
(zadáno: 12.3.2017, počet hodnocení: 87)
Mcleod  40 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 46)
Nemeceko  70 %
(zadáno: 21.1.2017, počet hodnocení: 26)
SpinarMeNudiChciDivadlo  20 %
(zadáno: 7.12.2016, počet hodnocení: 19)
Petr-sima  70 %
(zadáno: 7.12.2016, počet hodnocení: 85)
Národosolsobě  40 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 305)
HawkeyeSaw  40 %
(zadáno: 27.11.2016, počet hodnocení: 185)
C.lementine  60 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 8)
Dramaholik  60 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 120)
Andro  70 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 46)
Marie friedlova  80 %
(zadáno: 30.9.2016, počet hodnocení: 73)
Klob  70 %
(zadáno: 22.9.2016, počet hodnocení: 128)
Justina  60 %
(zadáno: 22.9.2016, počet hodnocení: 77)
Gaspoda  40 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 53)
Mora  50 %
(zadáno: 14.9.2016, počet hodnocení: 138)
Panapollon  70 %
(zadáno: 11.9.2016, počet hodnocení: 51)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.