Profil uživatele

Alantis12

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 5 % (11)
Pavla Haflantová: 5 % (11)
Michal Novák: 7 % (6)
Anežka Hrebiková: 8 % (5)
Jan Pařízek: 8 % (9)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 7.4.2019)
Terasa - Divadlo Bez zábradlí: 40 %
Pardon, ale ne... asi už jsem toho viděla moc, abych tohle mohla hodnotit jako něco na úrovni... Předpokládám ale, že svůj záměr to plní. Je to ten typ divadla, na který se naváží autobusy někde z Horní Dolní, kde lidé slovo kultura znají jen ze slovníku, ale v konečném důsledku jsou hrozně spokojení, že viděli na jevišti známé tváře, které jinak vídají jen v televizi. A vlastně si myslím, že to ani ti herci nevnímají jako vrchol své umělecké kariéry... Na tenhle kus jsem se dostala jen z toho důvodu, že mi přijela parta kamarádů z Moravy, kteří si hru vyhlédli podle obsazení měsíc dopředu.
(zadáno: 26.2.2019)
Úplné zatmění - SpoluHra: 80 %
(zadáno: 18.6.2018)
Jordan - Švandovo divadlo: 80 %
(zadáno: 13.5.2018)
Všechny báječné věci - OLDstars: 90 %
Úžasná interaktivní inscenace, ve které Dan Krejčík ukazuje, jak skvěle dovede do pečlivě nastudované hry vkládat i prvky improvizace. I když je spontánní, tak je herecky přesný a precizně přechází z dětské naivity do pubertální a dospělé sféry. To vše se mu daří citlivě a přirozeně... Za mě jeden z největším divadelních zážitků posledních měsíců, který je divákům předkládán takovým způsobem, který si získá každého.
(zadáno: 12.4.2018)
Margaritě... - OLDstars: 90 %
Ljuba Krbová byla vynikající. Téma je aktuální v každé době, a pokud se vás osobně dotýká jako mě (moje máma si prošla tím samým, akorát se šťastným koncem), určitě vás hra zasáhne. Série monodramat Oldstars pokračuje a zase se posouvá o kousek dál...
(zadáno: 5.4.2018)
Osamělost komiksových hrdinů - Divadlo NoD: 80 %
Skvělý humor, výborné nápady. Uklidňuje mě, že i hrdinové můžou mít depku; a i Catwoman může bezúspěšně hledat vážnou známost na Tinderu, Batman ve snaze žít jako normální člověk zapomenout svého psa Agónii uvázanou u obchodu v čínské čtvrti a Superman řešit existenční krizi marnými pokusy o sebevraždu. Postupně gradující přeměna Hulka a výstupy R2-D2 nezapomenutelné (snad bude George Lucas dlouho živ). Tady si opravdu přijdou na své i ti, kteří nejsou zrovna milovníky komiksů. Dlouho se mi nestalo, že bych si během představení říkala "jen ať to ještě nekončí".
(zadáno: 23.11.2017)
Maryša - Národní divadlo: 70 %
Se scénou a různými experimenty v ND mám obecně problém. Snaha o nějakou světovost a inovace často dopadá katastrofálně... Nicméně Maryša toho není příkladem. Bylo to velice příjemné překvapení jak po herecké, tak zvukové a scénické složce. Myslím, že jsem hru neviděla naposledy.
(zadáno: 3.10.2017)
Na moři, zírám nahoru - Národní divadlo: 70 %
Na místě jsem měla pocity smíšené, ale když jsem si dojmy nechala pár dní uležet, tak to bylo vlastně docela fajn... Polišenská byla výborná a její příběh ve mě utkvěl nejvíce.
(zadáno: 4.9.2017)
Po Fredrikovi - OLDstars: 80 %
Úžasný výkon Matyáše Řezníčka. Udržet divákovu pozornost ve hře, která má dvě hodiny a v níž stojí na jevišti úplně sám, není nic jednoduchého, ale on to zvládl na výbornou.
(zadáno: 20.7.2017)
Romeo a Julie - OLDstars: 70 %
Obsadit do titulních rolí Samuela Tomana a Anežku Štastnou byl skvělý tah, jejich naivní a mladou lásku jim prostě uvěříte... Moderní pojetí s využitím techniky a "současné" hudby (nevím, na kolik se dá o Sladkém mámení od Vondráčkové hovořit jako o současné hudbě) bylo vlastně docela chytlavé, ale nakonec je to možná ten důvod, proč zůstanu u sedmdesáti procent. Hra ztratila něco ze svého tragického půvabu... Nicméně rozhodně bylo vidět, jak jsou jednotlivé postavy herecky vyšperkované a že se nejednalo o něco, co bylo nastudováno narychlo. Všichni herci věděli přesně, co mají dělat.
(zadáno: 19.7.2017)
Kupec benátský - OLDstars: 80 %
70 %, dalších 10 % za skvělého Lukáše Rumla a Martina Letáka :) Nutno uznat, že výkony herců hrajících mužské postavy byly u všech výrazné... Dámy až tolik nezaujaly a na velkém prostoru vlastně ani nebyly dost slyšet... Jako celek to ale působilo velice dobře... Jedna z her, kterou můžete vidět víckrát a nenudí...
(zadáno: 17.7.2017)
Elling a Kjell - OLDstars: 80 %
Herecky velmi vyvážené. Antonín Brukner v roli "mentála" neodolatelný. Povedeně byly vykreseleny rozdílné povahy obou hlavních protagonistů, takže pochvala patří určitě i Honzovi Šípalovi... Marek Zavřel, coby jediná spojka s okolním světem, působil velmi sympaticky. Výtky bych neměla ani k herečce hrající všechny ženské postavy, každou pojala jinak...
(zadáno: 19.6.2017)
Tschick - OLDstars: 70 %
Až si to trochu sedne, může to být i lepší :) Nicméně hodina a půl utekla jako voda a rozhodně jsem se nenudila. Kanwar Šulc v titulní roli byl vynikající.
(zadáno: 14.5.2017)
Mučedník - OLDstars: 70 %
(zadáno: 22.4.2017)
Poslední oheň - OLDstars: 70 %
Přesto mám pocit, že bych inscenaci potřebovala vidět ještě tak dvakrát třikrát, aby se všechny dojmy vstřebaly. Působivé.
(zadáno: 21.11.2016)
Pán polštářů - OLDstars: 70 %
Herecké výkony byly výborné... Výtka by patřila snad jen skutečnosti, že představení o dvou hodinách bylo bez přestávky, na nepohodlných sedačkách to nebylo nic moc :)
(zadáno: 6.11.2016)
Game - OLDstars: 60 %
Mozna bych hodnotila vice, ale dojem byl trosku zkresleny tim, ze jsem hru videla venku, kde zafungovala rada rusicich faktoru (projizdejici auta apod.) Jinak palec nahoru za Anezku Stastnou a zajimave tema.
(zadáno: 2.11.2016)
Most přes navždy - OLDstars: 70 %
(zadáno: 1.11.2016)
Jalovec - OLDstars: 70 %
(zadáno: 24.10.2016)
Vražda v Klášterní ulici - OLDstars: 70 %
Viděno dvakrát, pokaždé v jiném obsazení. V H2O to jako celek fungovalo mnohem lépe, větší scéna Divadla v Celetné hře spíš uškodila. I pěvecké části daleko více sedly Martinu Čarnému a Báře Waschingerové než alternacím. Na druhou stranu Vašek Matějovský byl skvělý vždycky... Taky to možná bylo mou nepozorností, ale když byla premiéra v H2O, nějak mi uniklo, že je celá zápletka vlastně prozrazena hned v úvodu zdůrazněním skutečnosti, že jsou noviny pět let staré. Když jsem to nevěděla, užila jsem si to mnohem více. :)
(zadáno: 17.10.2016)
Osiřelý západ - OLDstars: 60 %
(zadáno: 7.10.2016)
Nezbyl ani jeden - OLDstars: 50 %
(zadáno: 7.10.2016)
V lese černém hlubokém - OLDstars: 70 %
(zadáno: 6.9.2016)
Tři sestry - Národní divadlo: 60 %
65%

Další stránky hodnocení: 1 2 >