A studio Rubín

Věci

Premiéra: 25.9.2019 | 1:00x
Podle stejnojmenné novely Georgese Pereca. Překlad novely: Alena Novotná. Dramaturgie: Dagmar Radová. Výprava: Pio Kaliński. Režie: Eva Rysová.
Absurdní inscenace o hledání hodnoty ‒ sebe, toho druhého a věcí, které lemují náš život. A také o tom, jak ovlivňují náš vztah k tomu druhému. Mladý pár a 35 metrů čtverečních. Co asi tak všechno budou potřebovat? Nebo spíš, co všechno budou chtít? Touha po spokojeném životě jako z lajfstajlových časopisů nekontrolovatelně roste. Smyčka představ se utahuje, protože je nelze kvůli realitě života střední třídy naplnit...
  
A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
55 %
5521000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
18.10.Po19:30A studio Rubínvstupenky
18.10.Po19:30 vstupenky
A studio Rubín

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  70 %
(zadáno: 20.11.2019, počet hodnocení: 667)
+ přínosný / zajímavý komentář
--- Srdce plné... --- (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Alantis12  70 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem cílová věková skupina, takže na mě téma i sdělení hry správně zapůsobilo. Byt o 35 m2, pohyb po přesně vyznačených liniích (nalajnovaný život?), konzumní bytí ze dne na den, ze kterého jaksi vymizelo to důležité - smysl, proč tu vlastně jsem, a čirá radost z toho, že jsem... Jako celek to fungovalo velmi dobře... Jen mě trošku rušily časté přeřeky herců (zejména na Janu Grundmanovi pak bylo vidět, že se tím i docela odbourává a vypadává ze soustředěnosti). Zvlášť zpočátku jsem váhala, jestli tihle aktéři zvládnou celou hru utáhnout, ale nakonec to vytáhli.
Leona  40 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé pojetí, ale celkově nedotažené. Slovní projev obou herců není tak silný, aby na tom mohla být postavená celá hra. 40% za to, že chvílemi nebylo přes hlasitou hudbu hercům rozumět. Poslední větu jsem vůbec nechytla, byla zadrmolená a ztratila se v závěrečné hudbě. Škoda.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.