Experimentální prostor NoD

Janek Lesák, Tomáš Plhoň & kol.

Osamělost komiksových hrdinů

Premiéra: 12.12.2017. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Lucie Wildtová. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Janek Lesák.


„Divadelní comiks-con.“ Časosběrná dokumentární inscenace otevírající třinácté komnaty nejslavnějších komiksových hrdinů...
Experimentální prostor NoD
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 80 %
Jiří Koula 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Holubec 80 %
(zadáno: 2.1.2018, počet hodnocení: 501)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože nejsem příznivec americké odnože komiksového žánru, neměl jsem sebemenší obavy, že bych inscenaci neporozuměl, a také doufám, že případná neznalost nikoho od návštěvy NoDu neodradí. Byla by to nesmírná škoda, protože inscenace má nebývalý vtip, energii, tempo, a přesto se jedná o vykreslení zásadních soužení, jež prožívá velká část společnosti. Více viz blog.
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 22.12.2017, počet hodnocení: 1386)
přínosný / zajímavý komentář
Sečteno a podtrženo, byla by velká škoda vnímat Osamělost komiksových hrdinů jen coby ptákovinu sloužící k pobavení určitého typu diváka. Tuto funkci sice může též plnit (a to minimálně pro mě dosti zdařile), avšak vody pod touto hladinou jsou výrazně hlubší, než by se na první pohled mohlo zdát. Věřím, že jsem se s touto inscenací nesetkal naposledy, rozhodně mi stojí za opakované zhlédnutí. Více viz blog.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.