Profil uživatele

Viliam

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 10 % (8)
Helena Grégrová: 11 % (7)
Lukáš Dubský: 13 % (4)
Lukáš Holubec: 14 % (7)
Kateřina Jírová: 15 % (2)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 30.11.2023)
(zadáno: 12.9.2023)
Jedním slovem - PARÁDA. Chcete-li si užít (a někomu dopřát) krásné představení v nádherném prostoru Národního divadla - tohle je ta pravá inscenace. Samozřejmě trochu chmurná, Erbenovy balady jsou drsné, ale vizuální i herecká složka je za 1, a závěrečná katarze uvolní. A budu opakovat ostatní, ale vidět/a recitovat na scéně taková herecká esa jako je Němec, Preissová, Medvecká, Janžurová a další...určitě to stojí za to si na toto představení zakoupit lístky hned jak budou - jinak není šance :-) V.
(zadáno: 28.3.2023)
(zadáno: 25.3.2022)
(zadáno: 29.10.2021)
(zadáno: 1.10.2019)
Shlédnuto 30.9.2019 - nejprve jsme s přáteli nevěděli, zda nejsme někde v ochotnickém divadle (v dobrém slova smyslu - pokud by to bylo ochotnické, bylo by to za 90%), a potom nám přišlo, že je to taková blbost, až je to vlastně velmi komické a docela jsme se i nasmáli. Svatou Pannu Marii musel navrhnout někdo "zhulený", na druhou stranu - naprosto přesně pasovala do celého příběhu a neuvěřitelného děje. Výkony herců i hereček skvělé, prostě - nechte se tím dějem jen vést a bavte se.. Za mě palec nahoru.
(zadáno: 20.9.2019)
Shlédnuto 19.9.2019 a - skvěle zahraná hra. Za mně naprostý palec nahoru V.Kubařové v roli, kde je dost snadné přehrávat, ostatní herci - rovněž skvěle podané výkony. V první polovině se i člověk zasměje, ve druhé ho spíš mrazí. Každopádně - nedivím se, že v anketě portálu i-divadlo "padlo" i několik cen. Rozhodně budu doporučovat dalším přátelům. V.
(zadáno: 26.4.2019)
Shlédnuto 24/4 - jedním slovem - skvělé. Má to spád, konverzační přestřelka, která diváky vtáhne do děje a vztah dcera-otec skvěle graduje. Navíc hra utkví i po odchodu z divadla, a je zajímavým námětem k posezení u piva téměř hned naproti v námi nečekaně objevené hospůdce Cafe Kolíbka, která celkový zážitek umocnila řádně vychlazeným pivem Chýně :-)
(zadáno: 19.2.2019)
73 % - shlédnuto 18.2.2019 - zatím žádné představení ve Vile Štvanice nás nezklamalo. Co se týká hry samotné - škoda, že třeba ještě nebylo pokračování v tom, jak se dál "vyvinula" Mirna - a zda nakonec nešla podobným směrem jako její matka. Aneb - vše se tak nějak v životě opakuje, což tahle hra s velkou dávkou ironie a sarkasmu předvádí. Herečky hrály skvěle, pro dvě z nich toho moc prostoru nebylo, ale i tak - scéna, herecké výkony, vtipné a občas smutné momenty - ano - rozhodně stojí za to představení shlédnout.
(zadáno: 24.3.2018)
21.3.2018 - tak nějak...nevím. Lístky vyprodány během pár hodin, recenze téměř od všech skvělé až báječné, kritiky nešetří superlativy...za mně osobně.. tak 62%. Herci hráli velmi dobře, Tomáš Kobr se vyžíval (a umí to) v ženských i zvířecích rolích, P.Štorková křehká, civilní, ale.. asi jako "husákovo dítě" jsem dobou příliš poznamenán a hra mi přišla o tom, že Olga byla praktická žižkovská žena, která žila s intelektuálem-nešikou, který ji i dost často zahýbal (a ona to prostě "jen" snášela). Možná jsem si měl něco o paní Olze přečíst předem a asi jsem čekal něco víc...
(zadáno: 28.2.2018)
představení shlédnuté 27.2.2018 - jedním slovem SKVOSTNÉ. Jak psal ve svém blogu p.Koula - Anna promlouvá tiše, ale o to víc důrazně. A zasáhne. Krásně vyjádřené vztahy, city, emoce a přitom potvrzení zjištění, že není nutné - např.při vášnivé milenecké scéně - ani ukazovat nahotu. Herci hrají přesvědčivě, nepřehrávají, dialogy jsou plynulé a uvolněné, nejvíc se nám zamlouvaly ženské postavy, slečna Kitty (Agáta Dušková) byla opravdu kouzelná. Děkujeme za hezký zážitek, určitě rádi do divadla opět někdy zavítáme. V.
(zadáno: 24.2.2017)
Nedávno shlédnuté představení - 17.2.2017 - velmi zdařilé, absurdní situace, nicméně neotřelý námět a svým způsobem "ujetina", ale hodně dobrá. Výkony herců velmi dobré, hodnotím i dobře zpracovanou vizuální scénu, vč.zapojení prostoru vily. Možná jen - dokázal bych si představit lehce zajímavější konec, ale celkově 90%. V.