Divadlo Cylindr

Lev Nikolajevič Tolstoj, Iveta Dušková

Anna Karenina

Premiéra: 7.4.2017. Scéna: Iveta Dušková, Petr Herold, Jan Čapek, Karel Čapek. Kostýmy: Dana Heroldová. Choreografie: Petra Duspivová. Režie: Iveta Dušková, Hana Smrčková.
2:25


Komorní nadčasová dramatizace světově proslulého románu o niterné podstatě lásky.
Divadlo Kampa
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
90 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 1387)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Sečteno a podtrženo, Anna Karenina, jež je k vidění v Divadle Kampa, promlouvá tišším hlasem než její sestry na scénách zvučnějších jmen. A právě v tom spočívá její síla, absence vnější oslnivosti nechává vyznít podstatě Tolstého příběhu, na níž se s jeho postavami divák může setkat. Bez ohledu na místo i čas je člověk stále tentýž a nemění se ani jeho základní touhy. Vydejte se proto na Kampu a zažijte pocit vzájemného porozumění, hraje se tam pro vás i o vás. Více viz blog.
Hodnocení uživatelů:
Viliam 90 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
představení shlédnuté 27.2.2018 - jedním slovem SKVOSTNÉ. Jak psal ve svém blogu p.Koula - Anna promlouvá tiše, ale o to víc důrazně. A zasáhne. Krásně vyjádřené vztahy, city, emoce a přitom potvrzení zjištění, že není nutné - např.při vášnivé milenecké scéně - ani ukazovat nahotu. Herci hrají přesvědčivě, nepřehrávají, dialogy jsou plynulé a uvolněné, nejvíc se nám zamlouvaly ženské postavy, slečna Kitty (Agáta Dušková) byla opravdu kouzelná. Děkujeme za hezký zážitek, určitě rádi do divadla opět někdy zavítáme. V.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.