Divadlo Cylindr

Lev Nikolajevič Tolstoj, Iveta Dušková

Anna Karenina

Premiéra: 7.4.2017. Scéna: Iveta Dušková, Petr Herold, Jan Čapek, Karel Čapek. Kostýmy: Dana Heroldová. Choreografie: Petra Duspivová. Režie: Iveta Dušková, Hana Smrčková.
2:25


Komorní nadčasová dramatizace světově proslulého románu o niterné podstatě lásky.
Divadlo Kampa
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
75 %
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 70 %
Jiří Koula 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavla Haflantová 70 %
(zadáno: 29.5.2018, počet hodnocení: 313)
přínosný / zajímavý komentář
Pavla Drtinová je naprosto skvělá Anna a chemie mezi ní a Pavlem Krylem funguje bezchybně, scéna plesu byla lahůdková. Stejně tak
Oproti tomu po přestávce se dost rozpadla dějová linka Agáty Duškové s Markem Menšíkem, což mě hodně mrzelo. Nevím, jestli byly nějaké výpadky textu, ale jednání postav nedávalo chvílemi smysl a celé to bylo trošku poněkud nepřesvědčivé.
Zážitek bohužel dvakrát neumocnily divačky pochichtávající se ve scénách, které ostatním zábavné nepřipadaly.
Každopádně ve výsledku jsem si to moc užila a ráda se zase na Kampu vrátím.
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 1543)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Sečteno a podtrženo, Anna Karenina, jež je k vidění v Divadle Kampa, promlouvá tišším hlasem než její sestry na scénách zvučnějších jmen. A právě v tom spočívá její síla, absence vnější oslnivosti nechává vyznít podstatě Tolstého příběhu, na níž se s jeho postavami divák může setkat. Bez ohledu na místo i čas je člověk stále tentýž a nemění se ani jeho základní touhy. Vydejte se proto na Kampu a zažijte pocit vzájemného porozumění, hraje se tam pro vás i o vás. Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
V.morava 80 %
(zadáno: 12.2.2019, počet hodnocení: 518)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Neuvěřitelně citlivá dramatizace, až člověku zůstává rozum stát, jak moc lze tomu, co se odehrává na jevišti a tedy i díky veliké zásluze herců, uvěřit a ztotožnit se. Pavla Drtinová je pro mne objevmého divadelního života a Divadlo Cylindr je skvěle vedeno tak, aby mezi sebou objevovalo nové hranice a ty překračovalo. Druhé polovině by slušela větší dramaturgická pozornost. Ale i tak smekám!
Luciferie 50 %
(zadáno: 24.9.2018, počet hodnocení: 118)
Margaret 80 %
(zadáno: 24.6.2018, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
75 %
Komorní Anna Karenina o pěti hercích. Velkolepý příběh se na diváky přenesl z jeviště v plné síle.
Viliam 90 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
představení shlédnuté 27.2.2018 - jedním slovem SKVOSTNÉ. Jak psal ve svém blogu p.Koula - Anna promlouvá tiše, ale o to víc důrazně. A zasáhne. Krásně vyjádřené vztahy, city, emoce a přitom potvrzení zjištění, že není nutné - např.při vášnivé milenecké scéně - ani ukazovat nahotu. Herci hrají přesvědčivě, nepřehrávají, dialogy jsou plynulé a uvolněné, nejvíc se nám zamlouvaly ženské postavy, slečna Kitty (Agáta Dušková) byla opravdu kouzelná. Děkujeme za hezký zážitek, určitě rádi do divadla opět někdy zavítáme. V.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.